Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Ninja A 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
478 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 10 luty 2017 - 08:25

Battle i pokrewne klony to już nie "prawdziwy" Penn. Mocarne są tradycyjne konstrukcje wywodzące się z lat 90', Slammer, Spinfisher. Zresztą Daiwa Whisker SS chyba jest nadal produkowana bez zmian. Szkoda że Shimano nie kontynuuje np. Biomka SS w oryginalnym wykonaniu.

#342 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 10 luty 2017 - 20:07

Mialem to pisac ze penn skonczyl sie na slammerze, ale mozliwe ze co niektorzy by sie odezwali. Mialem slammera 260 cud miod i malina ale kawal kloca do tego co ja mam.



#343 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 20 luty 2017 - 12:09

Nawój Daiwy Revros EA. Plecionka 0.10, szupla od Ninja 2500.
d177a369654cd.jpg
39e16d335d5f0.jpg

#344 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 20 luty 2017 - 16:16

I super, ja bym dał jedną cienką podkładkę zeby jednak troche mniej ostry był te stożek, taki jak szpula, bo tu jest ciut ostrzejszy ale równiutki i gładki.
Skąd zdobyles szpulę od ninja? Jakiś skoep czy prywatnie ktoś sprzedał?

#345 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 20 luty 2017 - 16:50

Zdobyć nową szpule nie jest ciężko. Tylko cena zabija około 100zł plus przesył. Udało mi się kupić tutaj na forum używaną.

#346 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 luty 2017 - 17:43

Podkładka pod szpulę i będzie dobrze



#347 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 20 luty 2017 - 18:44

Wiem że temat dotyczy daiwy, ale ktoś coś jeszcze godnego polecenia w podobnych kosztach?

Wysłane z Tapa

#348 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 20:40

Proszę Was, szczególnie tych, którzy pewnie już rok używają ninję. Planuję kupić ten kołowrotek, bardzo zachęciły mnie pozytywne opinie i praca na sucho w sklepie. Służyć ma do łowienia okoni i sandaczy na lekko, główki do 15g, przeważnie 10-12g, plus 2-3cale przynęta. Myślę o rozmiarze 2500, wędka 2m do 18g. Czy to dobry wybór czy może mam odpuścić i poszukać czegoś innego?

#349 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 02 marzec 2017 - 21:35

Jest dużo lepszych kołowrotków. Ale w swojej klasie cenowej ninja naprawdę błyszczy. Mając te +/- 200 i nic więcej, to z nówek o takiej kulturze pracy nie masz za bardzo konkurencji. Chociaż można poszukać używanego technium FB i to na pewno jest klasa wyżej.

#350 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 02 marzec 2017 - 21:38

Ja po niecalym roku jestem bardzo zadowolony. Zima, lato, lekki mróz, i dziala fajnie. Hamulec nadal plynnie dziala. W podobnej cenie to chyba zaubery, red arc. Mi ten pasuje i mysle o drugim mniejszym, bo rozmiar 3000 do ul jest za ciezki.
Będąc w sklepie pomacaj egzemplarz ktory bierzesz, czy nie ma luzow na korbce

Użytkownik pablitto83 edytował ten post 02 marzec 2017 - 21:39


#351 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 21:53

Dzięki za opinię. Osobiście minęła mi już faza na drogi sprzęt, zajechałem już daiwę bradię 3000 na trociach, łososiach, śledziach i pewnie też innych rybkach-nie pracuje już jak kiedyś. Podobnie było z shimano twinpower 2500-kilka sezonów posłużył. Muszę oddać je do serwisu, może coś się uda z nich wycisnąć-niestety techniczny ze mnie impotent. Red arca też mam-bardzo fajny, potrzebuję jednak jakiś zapas, a że ostatnimi czasy delikatnie łowię pomyślałem o niedrogim i niewielkim kołowrotku, na lekko do okonio-sandaczy, pstrągów. Kupię tą daiwkę, sprawdzę egzemplarz w sklepie. Dzięki za rady.Pozdrawiam

#352 OFFLINE   Steril

Steril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 23:34

Poczytałem trochę internetów i tego forum i chyba jednak dołożę i kupię shimano nasci 2500😉 Pozdrówki i sorki za zawracanie gitary.

#353 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 03 marzec 2017 - 00:26

Po 10 miesiącach dość intensywnego użytkowania Ninji 3000A mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że była to trafiona inwestycja. Cena śmieszna, a praca kołowrotka jest w dalszym ciągu taka, jak na początku. Posiadam zupełnie pierwszy wypust na Europę, ściągany z Niemiec. Używałem pod szczupaka na średnio (główki 7-15 g + gumiś 7-12 cm), nie wyczułem ani razu zmęczenia/stuków. Zakupiłem nawet krótko po nabyciu Ninji łożysko Ezo, żeby wpakować w rolkę, jak tuleja się wytrze, ale o dziwo nic takiego nie miało do tej pory miejsca. Na regulację hamulca przy łowieniu szczupłych nie ma co narzekać, w 100% mi wystarcza. Jeżeli po tym sezonie nadal będzie działać poprawnie, to chyba zaopatrzę się jeszcze w mniejsze modele pod ul, bo w tej cenie nie ma żadnej konkurencji dla tego kołowrotka.



#354 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 03 marzec 2017 - 00:31

Ja na pstraga chodzę z zylka 0.25 i 5-7 cm woblerami wczoraj ladna polmetrowka zagrala ladnie na ninjy wlasnie. Mimo przymrozku, bezawaryjnie.
Sprzetu na rynku jest mase. Kazdy swoje chwali. Kolega ma shimano exage i tez nie narzeka, cena podobna.

#355 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 03 marzec 2017 - 00:53

Nie narzekam to ja na kilka kołowrotków, a jestem bardzo zadowolony tylko z Ninji ;) Cena podobna, (choć Exage i tak droższe) jeśli nie potrzeba Ci drugiej szpuli, Ninja ma, w dodatku alu, dla mnie to niezbędne, choćby z racji używania jej również pod bolka. Jeżeli kolega zadowolony jest ze swojego Exage, to najważniejsze, oby służył mu jak najdłużej, ja miałem już z tym modelem nieprzyjemne doświadczenia. Z Daiwą, poza użytkowaniem paru modeli nic wspólnego nie mam, żeby mnie nikt o żadne pseudoreklamy nie posądzał ;)



#356 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 03 marzec 2017 - 06:52

Hehe, kwestia który Exage, bo kolejne wersje mocno różniły się wytrzymałością. Chyba FB to był najlepszy wypust i mocarz, w dużych rozmiarach popularny na morzach całego świata.

#357 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 03 marzec 2017 - 08:17

Przyzwoity kołowrotek w bardzo atrakcyjnej cenie

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

#358 OFFLINE   mhxfans

mhxfans

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaUSA/POLAND

Napisano 04 marzec 2017 - 12:45

Ninja bardzo dobry kołowrotek za swoja cenę :)


  • Mik lubi to

#359 OFFLINE   bayrt

bayrt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 20 marzec 2017 - 18:38

Ja ze swojej jestem na tyle zadowolony, że dzisiaj zamówiłem drugi :P



#360 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 22:21

Stuka oś posuwu szpuli. Ciężko to wytłumaczyć ale w wielu kołowrotkach oś ma zbyt duży luz względem otworu w pinionie co jest skutkiem bicia i "latania" ośki w pinionie - a że na osi jest wózek posuwu od mimośrodu to i tam pojawią się stuki - szczególnie pod obciążeniem. 

Shimano ma bardzo dobrze spasowane ośki względem piniona. Tam zbyt gęsta oliwka lub smar sporo zwiększają opory no ale luzów nie ma nawet bez filmu smarującego. 

Jak do tego doszedłeś ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych