Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Ninja A 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
478 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 luty 2018 - 08:10

Wynalazł ktoś może coś w długie zimowe wieczory aby uczynić stukanie w Ninja mniej uciążliwym? Bo moja już stuka przy glowkach 10 plus.

 

Może słuchawki na uszy? ;)



#442 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 luty 2018 - 10:53

Może komuś przyda się takie info: kupiłem Daiwe Ninja 2500A. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, w porównaniu do Ryobi Ecusimy to kręci dużo lepiej. Generalnie jestem strasznie czepialski jeśli chodzi o mankamenty sprzętu (nawet drobne) i to do czego można doczepić się w Daiwie: spasowanie korby kołowrotka - jest trochę luzu, który bardzo delikatnie czuć i słychać przy kręcenie na fotelu w domu :) Spasowanie jest zależne od sztuki, bo pierwszy kołowrotek wymieniłem na dokładnie ten sam model i spasowanie wyraźnie lepsze. Co do kultury pracy kołowrotka - miałem pewne zastrzeżenia jeśli chodzi o szumy, ale szybko zostałem wyprostowany przez porównanie do Shimano Twin Powera w sklepie - okazało się że to tylko moje fanaberie ;) Podsumowując, na sucho kręci świetnie, lepiej niż Zauber i Ecusima do których mam dostęp. 



#443 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 06 sierpień 2018 - 20:20

Z wad Ninja po dwóch latach stwierdzam ze słabo radzi sobie z ... żyłką. Po prostu rolka ma małą średnice i bardzo śliską powierzchnie. Skutkuje to skracaniem żyłki zwłaszcza przy lekkich przynętach. Oczywiście wiem ze obrotówka zawsze skręca ale w innych kołowrotkach problem jest mniejszy.
  • ASAPfishing lubi to

#444 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 01 listopad 2018 - 18:05

Panowie na jakie młynki przerzucaliscie się na po ninja ? Szukam czegoś trochę mocniejszego a jakoś nie mam 100% przekonania do niego . Budżet tak do 250. Wagowo podbie jak ninja 2500.
Pozdrawiam

#445 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 19:55

Czy Ninja 2500 da sobie radę jako tako z przynętami do 18g? (Canibale 10cm, obrotówki nr 3, morsy nr 3)



#446 ONLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 listopad 2018 - 20:06

Jeżeli nie będzie przeszkadzało stukanie podczas prowadzenia przynęt w tym wypadku obrotówek nr.3 i morsów ,nie wspomnę o woblerach .Ja swojej nie sprawdzilem ile wytrzyma bo to Ja nie wytrzymałem i ją sprzedałem.Do gum jeszcze jest ok choć Max to 12 g musiała ogarniać i tu radziła sobie dobrze .

#447 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 01 listopad 2018 - 21:12

MARIUSZ 69 i co kupiłeś ?:>

#448 ONLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 listopad 2018 - 21:24

Daiwa BG ,najlepiej jak jest opcja sprawdzenia przed zakupem bo trafiają się lepsze i gorsze
  • intoxication lubi to

#449 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 11 grudzień 2018 - 15:17

Czy ma ktoś nowe wersje Daiwy Ninja LT ? Czy się to różni od starych wersji oraz jakie są ogólne wrażenia ?



#450 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 11 grudzień 2018 - 15:44

Miałem to w rękach na targach. Sam nie wiem czy tylko napis LT nie doszedł. Nie jest to lekkie wcale, np w porównaniu do fuego którego mam. Muszę dokładnie poszukać danych w katalogach. Fakt że spasowany fajnie.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#451 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 13 grudzień 2018 - 10:18

- czy ktoś kojarzy, skąd wziąć podkładki do łożyska aby wsadzić je do rolki zamiast ślizgu? Samo łożysko to nie problem bo pasuje 3x6x2,5 ale jak to w Daiwach trzeba je podeprzeć podkładkami. Gdzie akir zdobyć?
- z jakimi innymi modelami Ninja (ta zwykła stara) ma kompatybilne szpulki? Wiem ze Revros, jakieś jeszcze?

#452 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 16 grudzień 2018 - 00:34

Ja swoją 1500a, używałem od początku sezonu więcej jak 10g to nie widziała. Oprócz sporego luzu na rączce nic więcej się nie działo, dobrze kręci, nawój ok. Jak kolega wspominał do żyłki trochę niezbyt, na parę wypadów dwa dziady złapałem przy obrotówkach. Z plecionką jak najbardziej nic się nie działo. Jej wadą to waga, zaletą zapasowa szpula nie z plastiku. Myślę, że to dobry młynek. U mnie zostanie jako zapas tylko ze względu na wagę.



#453 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 20 grudzień 2018 - 18:57

Ponad dwa lata :)  użytkowania modelu 1500.Główki do 10gr , obrotówki 1,2 . Jak na razie jestem bardzo zadowolony.Dziś "poleciał" serwis i kręci lepiej jak nowa :D   


Użytkownik Mik edytował ten post 20 grudzień 2018 - 19:45


#454 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 26 styczeń 2019 - 19:10

Ktoś zakupił może wersję LT( tak, wiem ,że nowość ) , jakieś wrażenia, interesuje mnie konkretnie  rozmiar 4000 ale wszelakie info mile widziane



#455 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 08 marzec 2019 - 09:55

Co lepsze Legalis czy Ninja w podobnym rozmiarze ? Ktoś może porównywał lub stał przed wyborem i zdecydował ?



#456 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 28 marzec 2019 - 20:11

Rozmiar 1500 a 2000 to roznica tylko w wielkosci szpuli czy tez bebechach szukam czegos w rozmiarze okolo 2500 zalezy mi na jak najplytszej szpuli i bebechach nie od najmniejszej wersji .

#457 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 03 kwiecień 2019 - 09:53

@jacob1993

 

Sprawdź sobie DAIWA LEGALIS 2000S-XH. Bardzo płytka szpula (0,14 mm / 150 m). Waga 185g. Tego szukasz.



#458 OFFLINE   marian1981

marian1981

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2019 - 11:22

Koledzy a jak się sprawują ranty szpul od plecionki? Z tego co wiem aluminiowe szpule są bardzo miękkie.

#459 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 08 kwiecień 2019 - 15:24

To mało wiesz


  • PLnK lubi to

#460 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 09 kwiecień 2019 - 07:52

Koledzy a jak się sprawują ranty szpul od plecionki? Z tego co wiem aluminiowe szpule są bardzo miękkie.

 

Szpule nie są wykonywane z czystego aluminium. Są to stopy na bazie aluminium z dodatkami innych pierwiastków (najczęściej Cu, Zn, Mg, Si, Mn) . Stopy mogą być utwardzane wydzielinowo (przesycanie + starzenie) lub nie. Części z tych materiałów są stosowane w lotnictwie, transporterach produkcyjnych, zbiornikach itd. Ranty szpuli przy tym to nic. Zdarzają się też szpule z nakładaną metalową powłoką galwaniczną. Nie ma obawy. Nawiń plecionkę i nad wodę.


  • Przemek_M lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych