Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przeróbka muchówki na spinning

tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 marzec 2014 - 20:55

Witam

Czy jest sens przerabiać wędkę muchowa na spinning – konkretnie chodzi o wędkę na blanku St.Croix Legend Ultra #8 9’ 4-czesciowy (grafit SC4 goły blank to chyba S4F9084). Gra niewarta świeczki czy można coś z tego ciekawego uzyskać? Pytanie na razie czysto teoretycznie ale kto wie…

 

Pozdrawiam

Łukasz



#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 21:00

Przerabiałem dwuskłady 2,9m #6-7 ,wychodzą swietne kije jaziowo kleniowe,ale dawały radę cisnąć i prowadzić na lekkim klęknięciu boleniową 14g Matusiaka ,a bolek 70cm był na brzegu w tempie expresowym .Kijek szybko męczy ryby i swietnie podaje lekkie nielotne wobki.Więc jśli ma się kurzyć i nie ma na niego chętnych ,to warto.


  • mietek lubi to

#3 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 21:21

Ile taki kij kosztuje? Jakieś $200? Ja bym odpuścił. 



#4 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 marzec 2014 - 21:52

No właśnie - by się kurzył po prostu szkoda, sprzedać za śmieszne pieniądze tez szkoda. Z drugiej jednak strony  podzielam zdanie Krzyśka - ściągać wszystko i zbroić na nowo - czy koszty nie będą większe/porównywalne z zakupem i zbrojeniem nowego dedykowanego do metody blanku?

Kusi trawel -i możliwość wożenia wędki zawsze ze sobą.

Czy jest jest jakiś przelicznik klasa linki na cw w spiningu?



#5 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 marzec 2014 - 22:54

Napewno jest, ktos kiedys podawal.



#6 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 05 marzec 2014 - 23:00

Tak ok 20g c/w,może ciut więcej.



#7 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 05 marzec 2014 - 23:50

Przelicznik "z grubsza" to:
(klasa wędki / 16) * 1oz

dla #8 wychodzi około 14 - 15 gram max z matematyki, ale charakter muchówek bywa różny, z szybkiego kija może realnie być więcej. Najlepsze kije wychodzą z ekstremalnie szybkich muchówek.
Sam bardzo lubię taką chrakterystykę, mam uzbrojoną #8 i #12, a z #10 zastanawiam się co zrobić. Po głowie chodzi też 8 stopowy Pac Bay w klasie 16. Ale jak dość często korzystam z traveli więc mam dodatkowy powód żeby czasami popatrzeć na blanki muchówek. Blanki z SCIV na wyprzedażach po 100$ więc można próbować.
Z drugiej strony ilość gotowych traveli jak i blanków cały czas rośnie, jest w czym wybierać jeśli ktoś nie ma przekonania że to rozwiązanie jest dla niego.

tomaszek11

Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 01 luty 2015 - 10:25

  • MarcinZ lubi to

#8 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 00:09

Sorki nie zauważyłem 8-ki tylko 9-ke.Bedzie jak pisze Tomaszek11 ok 15g.



#9 OFFLINE   maq73

maq73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 06 marzec 2014 - 01:32

Moim zdaniem gra nie warta świeczki a możesz zmarnować przyzwoity blank. Jak zdecydujesz się na sprzedaż to daj znać, ja zrobię na nim przyzwoitą muchóweczkę.



#10 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 06 marzec 2014 - 07:13

Moim zdaniem warto przerobić,blanku nie zmarnujesz a wędka przestanie stać w kącie.

Sam jestem w trakcie lakierowania przelotek na blanku muchowym 4 składowym i wydaje mi się na sucho,że będę miał super wędkę do przedzierania się przez krzaki w poszukiwaniu nowych miejscówek((krótki skład),wygodną wędkę do wypraw rowerowych nad wodę,oraz fajnego króciaka na wyjazdy w świat :)    

Przerabiaj ;)



#11 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2014 - 11:43

Zgadzam się z @hhary1. Wprawdzie kij będzie mieć nieco muchową akcję, ale zalety 4 składów są nie do pogardzenia :)



#12 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 06 marzec 2014 - 11:50

Bywają i tacy,którzy przerabiają wędki muchowe właśnie w poszukiwaniu "akcji muchówki".



#13 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 marzec 2014 - 19:20

Pewnie już  ktoś z Was ściągał przelotki z lakierowanych St.Croix - uda się bez uszkodzenia lakieru czy "skórowanie" będzie konieczne, a może w tym wypadku w ogóle jest zalecane?


Użytkownik snup edytował ten post 06 marzec 2014 - 19:24


#14 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 06 marzec 2014 - 19:41

Myślę,że bez "skórowania" się nie obejdzie,ślady pewnie zostaną. Samo zdjęcie lakieru przy tej specyfice blanku pewnie wiele nie zmieni,kosa sandaczowa nie powstanie :)  



#15 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 07 marzec 2014 - 21:47

Zdecydowanie przezbroić - ja teraz mam na warsztacie muchówkę 2.7#7 , co ciekawe w pięcioskładzie - będzie fajny travelek , blank to jakiś hamerykański no name - ale ciekawy , raczej niezbyt szybki , ale wędka z założenia ma być do małych wobków pod klenia i jazia i myślę że wyjdzie fajna.

A co do skrobania - zależy co chcesz osiągnąć , jeśli chcesz delikatnie przyspieszyć kij , co jest zauważalne, aczkolwiek nie jakaś duża różnica to warto.

Zresztą i tak pewnie trzeba będzie to zrobić ze względu na ślady lakieru ;)



#16 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 07 marzec 2014 - 22:18

Przy blanku lakierowanym marnie to widzę, skrobanka jak nic. Nie da się tego uniknąć.



#17 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 marzec 2014 - 22:53

Wyjdzie spin do ok 17g. Lakier jest taki że zostaną ślady. Poza zaletą travela to jeszcze trzeba lubić to ugięcie. Podczepcie młynek spinowy w uchwyt i popróbujcie spiningu bez przezbrajania. W 70% przypadków przywykłym do szkoły xfast and titan guide przybędzie kolejny kurzący się w kacie eksponat.


  • popper lubi to

#18 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 marzec 2014 - 04:31

w takiej specyfice zamowilem kijek , powinien byc w tym tygodniu , jestem sam  ciekaw co z tego wyjdzie



#19 OFFLINE   Wania64

Wania64

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaZS

Napisano 10 marzec 2014 - 15:10

Temat ciekawy ale sporo drobnych nieścisłości a nawet przekłamań w tej dyskusji padło. Posiadam kilka wędek zrobionych jeszcze w latach 90-tych na blankach muchowych robionych głównie w Gdańsku przez Andrzeja Osowskiego (ANOS), Artura Banachowskiego już samodzielnie. Spinningi na blankach muchowych to cudowna rzecz w trakcie holu ale okropna przy podaniu przynęty - tak w skrócie. Podawane tutaj max. masy wyrzutowe są trochę zaniżone - można podawać cięższe przynęty dla #7 niż 17 gramów. Problem tkwi w tym, że lekkie przynęty to koszmar. Ważne jest też uzbrojenie - moim zdaniem dobrze jest blank dociążyć w przelotki o ramkach stalowych i raczej o dużej średnicy na V. Pierwsza przelotka koniecznie 30. Mam uzbrojoną #9 na blanku morskiej muchówki Diamondback Backwater Osowski opisał to jako 10-30 gram, działa ale dopiero po założeniu pierwszej 30. Jak napisałem niektóre wędki mam od 19 lat i zdania nie zmieniam. Bardzo specyficzne narzędzie dla wybranych.
  • MarcinZ lubi to

#20 OFFLINE   siek

siek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 11 marzec 2014 - 23:12

i tu kolega Wania64 ma rację sam posiadam G.Loomisa F 1208-2   3,03m dość ciekawy kijek 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych