Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#2181 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 grudzień 2020 - 21:05

Jestem w podobnej sytuacji, wydaję mi się ( tak samo koledze ), że jest to akurat miejsce, w którym boczny sonar nie łapie, a łapie 2d, jestem w stanie w to uwierzyć ponieważ, przez ostatnie dni na jeziorze miałem kilka pięknych zapisów szczupaków i sandaczy, które musiały być dosłownie pod łodzia, a na bocznym nie było ich widać, a na 1 zapisie na 2d było widać dużego szczupaka i w końcu na bocznym kilka m po lewej stronie jego cień

NIestety, kąt rozejścia się wiązki si, deformacje odczytu na styku toni z dnem- utrudniają detekcję ryb, obiektów bardzo blisko łodzi. Pomaga mocne obniżenie kontrastu.Jest ciemniej overall, ale obiekty i ryby się świecą. Do tego niezbyt duży zasięg SI , by detale były większe. 


  • Sailfish lubi to

#2182 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 grudzień 2020 - 22:32

Myślisz się i tu znajdziesz na to odpowiedź.
Nie chcę mi się tego przekładać na Polski ale znajdziesz tu link do pełnych przepisów po angielsku które twierdzą że praktyka Lorenca jest dyskryminacją.
https://eur-lex.euro...reg/2018/302/oj

Tak by może było, gdyby wprowadzał to jeden podmiot. Problem w tym, że marka co prawda ta sama, a wprowadzających na rynek UE kilku. I tak jak holender będzie miał fantazję kupić w PL, to zostanie potraktowany tak samo, jak każdy inny konsument z UE kupujący w PL. Tak samo jak ty, gdy kupisz w DE masz być traktowany tak samo jak niemiec. Nikt nie zabroni różnym, niepowiązanynmm ze sobą podmiotom stosować różnych cen w różnych krajach. Gdyby to był jeden importer, na całą UE, to byłby punt zaczepienia. Nie myl marki z wprowadzającym.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • siarq lubi to

#2183 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 grudzień 2020 - 06:06

Tak by może było, gdyby wprowadzał to jeden podmiot. Problem w tym, że marka co prawda ta sama, a wprowadzających na rynek UE kilku. I tak jak holender będzie miał fantazję kupić w PL, to zostanie potraktowany tak samo, jak każdy inny konsument z UE kupujący w PL. Tak samo jak ty, gdy kupisz w DE masz być traktowany tak samo jak niemiec. Nikt nie zabroni różnym, niepowiązanynmm ze sobą podmiotom stosować różnych cen w różnych krajach. Gdyby to był jeden importer, na całą UE, to byłby punt zaczepienia. Nie myl marki z wprowadzającym.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Paweł, teraz chyba już takiej wolnej amerykanki cenowej nie ma u naszego dystrybutora.Są ceny sugerowane przez producenta. Hooki zostały wycenione tak że praktycznie nie opłacało się ich ściągać z zachodu. Ta nowa zabawka ActiveTarget nie jest droższa o tyle, by realnie myśleć o importowaniu- bo ceny zachodnie to preordery i pewnie  będą wyższe. Natomiast co do cyrków  z paczką językową, to pokazuje w jakim poważaniu USA ma środkowo-wschodnią część Europy....



#2184 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 grudzień 2020 - 11:18

Maciek ceny u nas sa wysokie, ale jest "wolny" rynek i konsument moze kupic gdziekolwiek. Myk z paczka językowa, jestem wręcz pewny, że zostal przez grono prawników tak obwarowane iż jest nie do ruszenia... Może jak ktoś ma swoje szyby naftowe i spi na $ + wlasne korpo prawnicze , to może sprobowac podjąć walkę... tylko co ugra i jakim kosztem ? Przy zakupie z poza Pl , trzeba ewentualne reklamacje składać w kraju nabycia, zyskujemy tańszy towar bez język... Gdy się dobrze potarguje ,to i w kraju kupi w cenie niedużo wyższej niż w eu ,dostając paczke językowa i gwarancje na miejscu.
  • Sailfish lubi to

#2185 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 19 grudzień 2020 - 12:34

Maciek ceny u nas sa wysokie, ale jest "wolny" rynek i konsument moze kupic gdziekolwiek. Myk z paczka językowa, jestem wręcz pewny, że zostal przez grono prawników tak obwarowane iż jest nie do ruszenia... Może jak ktoś ma swoje szyby naftowe i spi na $ + wlasne korpo prawnicze , to może sprobowac podjąć walkę... tylko co ugra i jakim kosztem ? Przy zakupie z poza Pl , trzeba ewentualne reklamacje składać w kraju nabycia, zyskujemy tańszy towar bez język... Gdy się dobrze potarguje ,to i w kraju kupi w cenie niedużo wyższej niż w eu ,dostając paczke językowa i gwarancje na miejscu.

Czym się różni reklamacja w "kraju nabycia" od reklamacji w Polsce, jeżeli w jednym i drugim przypadku trzeba zrobić paczkę i wysłać do serwisu ( sprzedawcy, dystrybutora). Ja reklamowałem elitkę w Niemczech i czas od nadania paczki , do otrzymania kurierem nowego echa, to było równe 10 dni. Ciekawe czy takim wynikiem może się pochwalić nasz (jedynie słuszny) dystrybutor?



#2186 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 19 grudzień 2020 - 12:40

Panowie tylko że to są tylko dywagacje a ja chcę żeby opinie co do takich praktyk wyraził ktoś kto powinien wiedzieć jak mam rozumieć np. dyskryminacja geograficzna. Nie jest tak że jest wolny rynek, wiele tych kwestii regulują konkretne przepisy. Za podobne traktowanie Lidl Polska zapłacił wysoką karę a też myśleli że jest wolny rynek.



#2187 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 grudzień 2020 - 12:53

Ciekawe czy takim wynikiem może się pochwalić nasz (jedynie słuszny) dystrybutor?

Kiedyś wysłałem Hook 7 na gwarancję do Parkera. Od dnia wysyłki do otrzymania przesyłki zwrotnej 3 miesiące.


Użytkownik Pumba edytował ten post 19 grudzień 2020 - 12:53


#2188 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 grudzień 2020 - 13:37

Kiedyś wysłałem Hook 7 na gwarancję do Parkera. Od dnia wysyłki do otrzymania przesyłki zwrotnej 3 miesiące.

Niewiele się zmieniło, widać- kolega z fb czekał równe 10 tygodni na wymianę hooka, co prawda dostał Ti2, ale sezon echosondowy stracony. 



#2189 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 grudzień 2020 - 15:41

Dla tych, którzy myślą o zakupie Ti2, subiektywnie - trochę tekstu ode mnie. 

https://sonaryimapy....erz-navico.html



#2190 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 27 grudzień 2020 - 16:38

Dla tych, którzy myślą o zakupie Ti2, subiektywnie - trochę tekstu ode mnie. 

https://sonaryimapy....erz-navico.html

Jestem pod wrażeniem



#2191 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 grudzień 2020 - 16:43

Jestem pod wrażeniem

Nadmiar czasu wolnego, pogoda pod psem i chęć zrobienia czegokolwiek, dla oderwania się od świątecznego żarełka ;)


  • kostom63 i Sailfish lubią to

#2192 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 05 styczeń 2021 - 06:50

Dla tych, którzy myślą o zakupie Ti2, subiektywnie - trochę tekstu ode mnie. 

https://sonaryimapy....erz-navico.html

Hej, Super pigułka.

Zaciagnałem Sonar Viewer, ale niestety nie daje się uruchomić. Runtime error. Możesz dołączyć raz jeszcze instalkę. Wygląda w internecie na to, ze tego programu już nigdzie nie można znaleźć. Nawet na lowrance go brak.



#2193 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 styczeń 2021 - 07:45

Hej, Super pigułka.
Zaciagnałem Sonar Viewer, ale niestety nie daje się uruchomić. Runtime error. Możesz dołączyć raz jeszcze instalkę. Wygląda w internecie na to, ze tego programu już nigdzie nie można znaleźć. Nawet na lowrance go brak.

Napisz priv z mailem. Postaram się poszukać

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

#2194 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 05 styczeń 2021 - 10:16

Hej,

 

Znalazłem jeden ciekawy wpis na Blogu Macieja a mianowicie: zaznaczone na czerwono.

 

Idzie martwy sezon, może jeszcze coś nazbieram z danych do map-będzie o czym pisać i filmować całą zimę. Chcę omówić Reefmastera- czyli soft do robienia map dla Lowrance/Simrad oraz program do tworzenia map dla Humminbirda- czyli Lakemaster Autochart Pro.
Co do Elity- jest lepsza jak dla mnie od Garmina, zwłaszcza w opcjach mapowych.
Jest program do map, może on eksportować gotową mapę do formatu użytecznego w androidowych aplikacjach , a to otwiera możliwość taką, że stawiasz smartfon/tablet obok echa i masz na nim mapę, nie musisz wydzielać okienek na sonarze, bo w 7 calach im więcej okienek, tym gorzej. Jeżeli dodam, że możesz sklonować sobie obraz z tej Elity na tablet, to mogą na jednej łodzi obie osoby mieć przed nosem obrazowanie z sonaru. Tego nie ma Striker ani Echomap, tylko GPSmapy od Garmina.

 

czy faktycznie jest możliwość takiej opcji, ze tylko widzimy mapę na tablecie czy telefonie? Robiąc mirror linka widze na telefonie cały ekran z sonaru a nie mogę wybrać samej mapki.



#2195 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 styczeń 2021 - 10:31

Hej,

 

Znalazłem jeden ciekawy wpis na Blogu Macieja a mianowicie: zaznaczone na czerwono.

 

Idzie martwy sezon, może jeszcze coś nazbieram z danych do map-będzie o czym pisać i filmować całą zimę. Chcę omówić Reefmastera- czyli soft do robienia map dla Lowrance/Simrad oraz program do tworzenia map dla Humminbirda- czyli Lakemaster Autochart Pro.
Co do Elity- jest lepsza jak dla mnie od Garmina, zwłaszcza w opcjach mapowych.
Jest program do map, może on eksportować gotową mapę do formatu użytecznego w androidowych aplikacjach , a to otwiera możliwość taką, że stawiasz smartfon/tablet obok echa i masz na nim mapę, nie musisz wydzielać okienek na sonarze, bo w 7 calach im więcej okienek, tym gorzej. Jeżeli dodam, że możesz sklonować sobie obraz z tej Elity na tablet, to mogą na jednej łodzi obie osoby mieć przed nosem obrazowanie z sonaru. Tego nie ma Striker ani Echomap, tylko GPSmapy od Garmina.

 

czy faktycznie jest możliwość takiej opcji, ze tylko widzimy mapę na tablecie czy telefonie? Robiąc mirror linka widze na telefonie cały ekran z sonaru a nie mogę wybrać samej mapki.

Spieszę z wyjaśnieniami: Mirror to tylko mirror. Wiadoma sprawa. Program do map z opcją eksportu na smarfton to reefmaster 2.0 i wyżej, który exportuje do formatu mbtiles, który to obsługują apki turystyczne - Locus Maps, to najprostsze rozwiązanie. 

Także to dwie odrębne sprawy - mirror i mapy. 



#2196 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 05 styczeń 2021 - 10:40

Hej,

Znalazłem jeden ciekawy wpis na Blogu Macieja a mianowicie: zaznaczone na czerwono.

Idzie martwy sezon, może jeszcze coś nazbieram z danych do map-będzie o czym pisać i filmować całą zimę. Chcę omówić Reefmastera- czyli soft do robienia map dla Lowrance/Simrad oraz program do tworzenia map dla Humminbirda- czyli Lakemaster Autochart Pro.
Co do Elity- jest lepsza jak dla mnie od Garmina, zwłaszcza w opcjach mapowych.
Jest program do map, może on eksportować gotową mapę do formatu użytecznego w androidowych aplikacjach , a to otwiera możliwość taką, że stawiasz smartfon/tablet obok echa i masz na nim mapę, nie musisz wydzielać okienek na sonarze, bo w 7 calach im więcej okienek, tym gorzej. Jeżeli dodam, że możesz sklonować sobie obraz z tej Elity na tablet, to mogą na jednej łodzi obie osoby mieć przed nosem obrazowanie z sonaru. Tego nie ma Striker ani Echomap, tylko GPSmapy od Garmina.

czy faktycznie jest możliwość takiej opcji, ze tylko widzimy mapę na tablecie czy telefonie? Robiąc mirror linka widze na telefonie cały ekran z sonaru a nie mogę wybrać samej mapki.

Mapy na tablecie/komórce tym sposobem są niezależne od echosondy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#2197 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 05 styczeń 2021 - 11:42

Hmmm, ok, ale rozumiem, że jakaś specjalna apka jest potrzebna na telefon i płatny refmaster?



#2198 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 styczeń 2021 - 11:44

Hmmm, ok, ale rozumiem, że jakaś specjalna apka jest potrzebna na telefon i płatny refmaster?

Apka ,którą sam czasem używam w tym celu to Locus maps. 

Soft- jak napisałeś, Reefmaster 2.0. To najprostsze rozwiązanie. niekoniecznie najtańsze. 



#2199 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 styczeń 2021 - 12:13

W lowrance jest tylko strumowanie obrazu z echa na tablet/tel. W raymarine mozna konfigurować strumienowany obraz na urządzeniu zewnętrznym. Mbtiles to dobra sprawa ,nieraz się posiłkowałem tym

#2200 OFFLINE   BearCreeks

BearCreeks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaJASTRZĄB
  • Imię:Ariel

Napisano 01 luty 2021 - 00:01

Witajcie, odkopię trochę temat leciwych już echosond Lowrance Elite 7HDI. Wpadło mi w ręce to urządzenie, chciałem wgrać na nie mapy socjalne z Map genesis, oczywiście uprzednio zarejestrowałem urządzenie, następnie wybrałem interesujący mnie zbiornik, pobrałem paczkę z plikami, wrzuciłem na kartę SD... I klapa echo nie widzi tych map. Z tego co się zdążyłem zorientować to na karcie dołączonej do tego echa znajdują się jakieś mapy OSM podejrzewam z topografia i obrysami zbiorników ale Echo także ich nie pokazuje. Zależy mi głównie na obrysach samych zbiorników czy może ktoś z Was pamięta jak ogarnąć sprawę map na Lowrance Elite 7HDi?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych