Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#2281 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów

Napisano 14 lipiec 2021 - 21:14

Wgrałem 2 mapy na jedną kartę, działa. Bardzo dziękuję za podpowiedzi. 


  • Pumba, rower26 i Sailfish lubią to

#2282 OFFLINE   mariusz.w

mariusz.w

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 wrzesień 2021 - 08:41

Witam , może ktoś podpowie mi skąd ta linia na trzech metrach , testowałem echo na dwóch różnych łodziach i zbiornikach ,ustawienia przetwornika . Rysuje tylko jak stoję lub płynę wolno . Przetwornik 3in1. 714e22d60012ff81de6ecdfc8e8af48e.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2283 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 wrzesień 2021 - 21:32

Dziś próbowałem ustawić echo Elite ti2 pod verta. Wiązka 200khz regulowalem czułość w trybie manual. Opuszczalem przynętę obok przetwornika i nie wiele widziałem. Rzekłbym że nie widziałem opadajacej przynęty. Miałem redukcję zakłóceń na poziomie medium. A scope włączony. Zdurnialem, jak wyciągam kotwicę to często widzę zapis z dna do góry. O czymś zapomniałem ? Może czułość na poziomie 80% jest za mała ? Większej nie ustawiłem bo woda syf a po paru minutach zabawy z próbą ustawienia tego, wróciłem do standardowych nastaw.

#2284 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 13 wrzesień 2021 - 08:07

Ekspertem nie jestem ale, hm... u mnie wszystko widać czułość na 200khz 77%, Auto+1. Spróbuj na hi-chirp czy coś się zmieni. No i ważne by wyłapać w którym kierunku "świeci" stożek przetwornika, metr w prawo na górze z umiejscowieniem szczytówki czasami robi różnicę na dole z przynętą :) No i najważniejsze czy był dryf, ewentualnie prądy bo może odsuwać przynętę po za stożek



#2285 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 wrzesień 2021 - 10:14

Masz rację, rozmawiałem z Maćkiem, najprawdopodobniej przynętę "zabrało" poza stożek. Następne próby będą z dwoma okienkami 200khz i 83khz. Tak dla czystej ciekawości bo vert mnie nie bawi wędkarsko.

#2286 OFFLINE   Dziadzia Bimber

Dziadzia Bimber

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:M..,..
  • Nazwisko:,.,...,.,

Napisano 16 październik 2021 - 07:58

Witam Serdecznie. Jestem posiadaczem Lowrance  Elite-9 Ti2 Active Imaging 3 in 1 po ostatnim pływaniu załączył mi się alarm " Utracono dane głębokości " co za tym idzie nie działa mi w ogóle Sonar, Down skan i boczy hula. ktoś miał taki problem? Dodam tylko, że  nie było nigdzie w nic uderzone zaczepione itp, przetwornik nietknięty, po przywróceniu ustawień fabrycznych i kilkukrotnym odłączaniu kabli i wł i wył też nic... Miał ktoś podobny problem? Pozdrawiam



#2287 OFFLINE   bulionn

bulionn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Jałbrzykowski

Napisano 25 październik 2021 - 19:08

siema, czy ktoś ma wiedzę albo sposobność wgrania polskiego do lowrance  elite 5ti ?



#2288 OFFLINE   Krzypol

Krzypol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 październik 2021 - 18:11

Jeśli ktoś by miał problem z aplikacją Link w kwesti nakładających się obrazów, to proponuję odinstalować ją i zainstalować apkę z sieci o nazwie GoFree3.0 (27). Jest to jest wcześniejsza wersja Link jeszcze przed wersją 4.0. Ważne żeby po instalacji wyłączyć aktualizację aplikacji Link. Działa na androidzie 11 i wcześniejszych. sprawdzałem na tablecie z androidem 7.0 i Redmi Note 9 i 10pro. Obraz jest jak Elitce.

Załączone pliki


  • immortal i Peesx lubią to

#2289 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 listopad 2021 - 22:53

ostatnio zamieniłem sondę simrad go7 na elite ti2 9, jake było moje zdziwienie że chociaż to jeden konglomerat lecz tak wielkie różnice, oczywiście na kożyść simrad.

mam mały kłopot z kalibracją ekranu, w zasadzie wszystko działa lecz gdy przytrzymam dłużej palec na wyświetlaczu pojawia się kursor, i tu są schody, ile ja muszę się na dotykać wyświetlacza aby go usunąć, w simrad było tylko krótkie dotknięcie i już a tu masakra jakaś, dwa razy robiłem kalibrację ekranu dotykowego i ne wiele to dało. wszystko działa ok tylko ta funkcja usunięcia kursora. gdy dotykam przycisk palcem to tylko przesuwa mi się kursor na wyświetlaczu, czy można usunąć kursor którymś z przycisków fizycznych?


  • piernik lubi to

#2290 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 18 listopad 2021 - 23:19

ostatnio zamieniłem sondę simrad go7 na elite ti2 9, jake było moje zdziwienie że chociaż to jeden konglomerat lecz tak wielkie różnice, oczywiście na kożyść simrad.
mam mały kłopot z kalibracją ekranu, w zasadzie wszystko działa lecz gdy przytrzymam dłużej palec na wyświetlaczu pojawia się kursor, i tu są schody, ile ja muszę się na dotykać wyświetlacza aby go usunąć, w simrad było tylko krótkie dotknięcie i już a tu masakra jakaś, dwa razy robiłem kalibrację ekranu dotykowego i ne wiele to dało. wszystko działa ok tylko ta funkcja usunięcia kursora. gdy dotykam przycisk palcem to tylko przesuwa mi się kursor na wyświetlaczu, czy można usunąć kursor którymś z przycisków fizycznych?

Przecież w prawym górnym rogu pojawia się pole clear cursor lub wyczyść kursor. To nie pomaga?

Pozdrawiam,
Piotrek
  • golenia lubi to

#2291 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 listopad 2021 - 20:33

Dotykam i nic dopiero za którymś razem, tak jakby kalibracja dotyku była zła, ale robiłem dwa razy kalibracje jak najbardziej precyjnie jak mogłem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#2292 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 19 listopad 2021 - 20:48

Dotykam i nic dopiero za którymś razem, tak jakby kalibracja dotyku była zła, ale robiłem dwa razy kalibracje jak najbardziej precyjnie jak mogłem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Robisz to na wodzie czy w domu? Wiesz o tym że jest problem z dotykiem z warunkach domowych? Ja mam tak rozwiązane że żółty kabel od zasilania mam przedłużony i jeśli chcę coś zrobić w domu to trzeba go trzymać w drugiej ręce żeby dotyk działał.

Pozdrawiam,
Piotrek

#2293 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 listopad 2021 - 10:34

Problem prosto z wody

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#2294 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 grudzień 2021 - 09:12

Witam, szukam informacji czy jest możliwe połączenie za pomocą Wfirifi nowej Elitki FS z elitka ti2 tak aby korzystać z przetwornika i map z jednego plotera. Wiem ze można połączyć bez problemu elitki ti2 w jedna sieć za pomocą wifi natomiast nie wiem czy będzie dzialac połączenie ti2 z nowym modelem FS, może ktoś już z was próbował


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2295 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 grudzień 2021 - 14:56

Cokolwie uda się połączyć z FS, to sonar tylko 2d jest współdzielony na stan mojej wiedzy Do przesyłania obrazu structurescan  pomiędzy ekranami Lowrance służy ethernet czyl FS i seria HDS.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 01 grudzień 2021 - 14:57

  • lukaszkosciukiewicz lubi to

#2296 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 grudzień 2021 - 15:27

Dwie elitki ti2 można połączyć przez wi-fi i wszystko działa, można wybrać źródło danych dla każdego plotera. Niestety ciężko z dostępnością wychodzącej serii ti2. Będę musiał wymienić na dwie nowe elitki albo poszukać coś na rynku wtórnym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2297 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 09 grudzień 2021 - 19:47

Cześć,

mam echo Lowrance Elite Ti2. Od nowości nie podłączałem jej pod komputer lub wi-fi.
Moje pytanie czy opłaca się ją aktualizować do najnowszej wersji oprogramowania ?
Czy po takiej aktualizacji jest coś lepiej ? lepiej obrazuje? czy może działa to w drugą stronę i zaczyna echo się coraz częściej zacinać?

Proszę o informację jak to jest w waszym odczuciu



#2298 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 grudzień 2021 - 20:30

Cześć,

mam echo Lowrance Elite Ti2. Od nowości nie podłączałem jej pod komputer lub wi-fi.
Moje pytanie czy opłaca się ją aktualizować do najnowszej wersji oprogramowania ?
Czy po takiej aktualizacji jest coś lepiej ? lepiej obrazuje? czy może działa to w drugą stronę i zaczyna echo się coraz częściej zacinać?

Proszę o informację jak to jest w waszym odczuciu

 

Other Fixes

  • Increased target sensitivity in the water column on DownScan
  • Some users reported their DownScan not reacquiring the bottom after running on plane, we have improved DownScan bottom lock search to remedy this
  • Added the ability to stop the traditional sonar but continue to ping the DownScan and SideScan from a single transducer
  • Some deleted routes were leaving segments on the chart after being deleted, this has been remedied

 

To są realne zmiany dla użytkownika bez Force, silników spalinowych w sieci, sam musisz ocenić, czy są przydatne. Natomiast mocno polecam ewentualny upgrade poprzez kartę SD, sporo ludzi miałem na skrzynce kontaktowej z problemem niedziałania czegoś, zacinania się i nieczytania map- po update poprzez WiFI. Sprawa dotyczy nie tylko TI2.



#2299 OFFLINE   jarbol

jarbol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaB-c
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:P.

Napisano 12 styczeń 2022 - 09:14

Witam,

Panowie, dwie echosondy Lowrance Elite Ti2 9" i 7". Obie podpięte w sieć NMEA2000 wraz z silnikiem dziobowym MG Xi3 przez Pinpoint Gateway. Dodotkowo w sieci NMEA2000 wpięta antena GPS z kompasem firmy Lowrance (działa wyśmienicie z 9" ploterem). Siedmio calowa Ti2 ma służyć do wyświetlania głównie mapy i ma korzystać z anteny GPS z kompasem. Temat który mnie nurtuje, to czy z obu będzie można sterować silnikiem i jak to będzie działać? Może ktoś już ma podobny zestaw, lub podobnie ma podłączone? Z jednego plotera 9" mi wszystko działa poprawnie, ale chciałbym dorzucić jeszcze jeden ploter 7" by nie blokować sobie miejsca na ekranie pod mapy.



#2300 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 styczeń 2022 - 09:26

Witam,

Panowie, dwie echosondy Lowrance Elite Ti2 9" i 7". Obie podpięte w sieć NMEA2000 wraz z silnikiem dziobowym MG Xi3 przez Pinpoint Gateway. Dodotkowo w sieci NMEA2000 wpięta antena GPS z kompasem firmy Lowrance (działa wyśmienicie z 9" ploterem). Siedmio calowa Ti2 ma służyć do wyświetlania głównie mapy i ma korzystać z anteny GPS z kompasem. Temat który mnie nurtuje, to czy z obu będzie można sterować silnikiem i jak to będzie działać? Może ktoś już ma podobny zestaw, lub podobnie ma podłączone? Z jednego plotera 9" mi wszystko działa poprawnie, ale chciałbym dorzucić jeszcze jeden ploter 7" by nie blokować sobie miejsca na ekranie pod mapy.

Dodajesz trójnik NMEA, kabel NMEA do drugiej elitki i jedziesz z koksem. Menu autopilota się uaktywni w niej.  Jak będziesz miał 7mkę w sieci, wtedy w menu system wybierasz listę urządzeń, źródła danych- GPS i pointa. Ogólnie, protokół NMEA2000 jest bardzo uniwersalny, można za jego pomocą spiąć nawet różne brandy- point-1obsługuje takze Garminy, najnowsze Humminbirdy.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 12 styczeń 2022 - 09:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych