Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#2301 OFFLINE   jarbol

jarbol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaB-c
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:P.

Napisano 12 styczeń 2022 - 10:54

Dzięki, ale technicznie jak to spiąć, nie jest dla mnie żadnym problemem. Moje pytanie dotyczyło raczej - jak to się zachowa w stosunku do silnika dziobowego MG Xi3? Czy będę mógł go sterować z obu ploterów? A może jednak nie nie? Tym bardziej że będą dwie Elitki Ti2 w sieci.

Teraz to wszystko mi działa, ale nie mam jeszcze Elite 7" i dlatego wolę zapytać.


Użytkownik jarbol edytował ten post 12 styczeń 2022 - 11:22


#2302 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 maj 2022 - 07:18

Użytkuje Elite Ti2 z AI 3w1 już dłuższy okres czasu i pierwszy raz wczoraj zauważyłem, pływając po nowej wodzie, że przełączając się między częstotliwościami 455 i 800 kHz na bocznym skanie - ta druga częstotliwość (na której w zasadzie cały czas do tej pory pływałem) była tak ciemna, że można było w zasadzie użyć tylko kilku palet kolorystycznych aby cokolwiek można było zobaczyć. Na 455 kHz takiego problemu nie było i obraz był wyraźny. Dodam, że ten zbiornik bardzo mulisty jest.
Aż zacząłem się zastanawiać czy aby coś mi się z przetwornikiem nie stało....
Jutro pływam po mojej "domowej" wodzie to sprawdzę.
Dodam tylko, że w między czasie przeszedłem z ręcznych nastaw kontrastu na Auto ale to raczej nie ma żadnego znaczenia...
Dziwne....

Użytkownik scOOtt edytował ten post 02 maj 2022 - 07:20


#2303 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 02 maj 2022 - 07:42

Wstaw proszę zdjęcie z 455 i 800 KHz

#2304 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 maj 2022 - 07:48

 

Użytkuje Elite Ti2 z AI 3w1 już dłuższy okres czasu i pierwszy raz wczoraj zauważyłem, pływając po nowej wodzie, że przełączając się między częstotliwościami 455 i 800 kHz na bocznym skanie - ta druga częstotliwość (na której w zasadzie cały czas do tej pory pływałem) była tak ciemna, że można było w zasadzie użyć tylko kilku palet kolorystycznych aby cokolwiek można było zobaczyć. Na 455 kHz takiego problemu nie było i obraz był wyraźny. Dodam, że ten zbiornik bardzo mulisty jest.
Aż zacząłem się zastanawiać czy aby coś mi się z przetwornikiem nie stało....
Jutro pływam po mojej "domowej" wodzie to sprawdzę.
Dodam tylko, że w między czasie przeszedłem z ręcznych nastaw kontrastu na Auto ale to raczej nie ma żadnego znaczenia...
Dziwne....

 

Na tym polega panie kolego zabawa w khz. Na twardym dnie- nie ma złego sonaru bocznego. Na mule zaczynają się schody- część sygnału nie wraca z racji fizyki wiązki oraz właśnie z miękkiego, pochłaniającego sygnał dna. Moje doświadczenia na jeziorach mulistych to 455khz i koniec. 800- nie rajcuje mnie swym krótkim zasięgiem w takich warunkach zupełnie. W każdym razie najzupełniej normalnie wygląda to wedle twego opisu. 20m na stronę w 800 i mocne pompowanie kontrastu i jak napisałeś - kolor ma znaczenie. 


  • scOOtt lubi to

#2305 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 maj 2022 - 08:41

Wstaw proszę zdjęcie z 455 i 800 KHz

Niestety nie zrobiłem screenshotów

Na tym polega panie kolego zabawa w khz. Na twardym dnie- nie ma złego sonaru bocznego. Na mule zaczynają się schody- część sygnału nie wraca z racji fizyki wiązki oraz właśnie z miękkiego, pochłaniającego sygnał dna. Moje doświadczenia na jeziorach mulistych to 455khz i koniec. 800- nie rajcuje mnie swym krótkim zasięgiem w takich warunkach zupełnie. W każdym razie najzupełniej normalnie wygląda to wedle twego opisu. 20m na stronę w 800 i mocne pompowanie kontrastu i jak napisałeś - kolor ma znaczenie. 

Maćku - dokładnie, zasięg w takich warunkach trzeba było drastycznie zmniejszać, wybrać bodaj 2-3 w miarę cokolwiek pokazujące palety kolorystyczne i pompować kontrast. Wówczas "cokolwiek" było widać - lecz było to tak słabe w porównaniu to 455 kHz, że faktycznie zacząłem się przez chwilę zastanawiać czy coś mi się z przetwornikiem nie stało. 
Człowiek uczy się cały czas - oko się przyzwyczaiło do 800 kHz to nie zmieniałem. Jutro pływam, po już dobrze opływanym na 800 kHz zbiorniku, rowniez w wiekszosci mulistym, zrobię go w celu porównawczym z 455 kHz. Fantastycznie jednak na tej nowej wodzie wczoraj było widać gniazda sandaczy na tym naprawdę mulistym dnie - wielkie dziury w dnie - jak sobie sięgnę pamięcią wstecz to na innych zbiornikach w mulistych obszarach dna przy 800 kHz nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem. Warto trochę pogmerać w ustawieniach. 

Użytkownik scOOtt edytował ten post 02 maj 2022 - 08:46


#2306 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 02 maj 2022 - 10:39

Poszukuję kabla zasilającego do Lowrance Elite 7 HDI, ale od innych modeli też pasują. Ma ktoś na zbyciu?



#2307 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 02 maj 2022 - 13:47

https://wodomania.pl...7-49-p-854.html

#2308 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 05 maj 2022 - 20:15

Dzięki. Myślałem, że może trafi sie posiadacz kabla z utraconym echem ;)



#2309 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 maj 2022 - 02:32

Czy możecie się podzielić ustawieniami odnośnie kolorów cieniowania map c-map genesis live ? Miło byłoby gdyby dodatkowo wrzucić screen jak mapa wygląda przy konkretnych nastawach

#2310 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 11 maj 2022 - 10:41

cześć,

czy ktoś ma porównanie jaka jest różnica w obrazowaniu 83 khz a 200 khz - przy przetworniku 3w1 w elite Ti2
macie może jakieś zdjęcia ? lub własne odczucia, co jest lepsze ??



#2311 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 maj 2022 - 10:45

cześć,

czy ktoś ma porównanie jaka jest różnica w obrazowaniu 83 khz a 200 khz - przy przetworniku 3w1 w elite Ti2
macie może jakieś zdjęcia ? lub własne odczucia, co jest lepsze ??

200khz jest najlepsze. Twardość dna nim rozpoznasz, separacja obiektów od dna dużo lepsza. 



#2312 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 16 maj 2022 - 21:26

Witam.
Posiadam elite 9 FS.
Zarejestrowałem się na genesis map.
Ściągnąłem trzy mapy na kartę.
Rozpakowałem do postaci folderu z nazwą zbiornika.
Gdy wrzucam kartę do echo to nie widzi map.

Sprawdzę jutro jeszcze raz proces rejestracji i podania właściwych numerów urządzenia by wykluczyć błd, który popełnił jeden z kolegów.

Czy problem ten może się pojawić gdy na karcie znajduje się też inne pliki?

#2313 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 maj 2022 - 21:28

Witam.
Posiadam elite 9 FS.
Zarejestrowałem się na genesis map.
Ściągnąłem trzy mapy na kartę.
Rozpakowałem do postaci folderu z nazwą zbiornika.
Gdy wrzucam kartę do echo to nie widzi map.

Sprawdzę jutro jeszcze raz proces rejestracji i podania właściwych numerów urządzenia by wykluczyć błd, który popełnił jeden z kolegów.

Czy problem ten może się pojawić gdy na karcie znajduje się też inne pliki?

Ekran pokazał komunikat czy załadować mapę ....? Jak dużą masz karte pamięci? Max to 32gb, większej echa nie wykrywają

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

#2314 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 16 maj 2022 - 21:39

Echo nie dało opcji czy wczytać mapę.
Kartę widzi bo można ją znaleźć z urządzenia i wszelkie pliki na niej. Karta 32 gb

#2315 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 maj 2022 - 05:24

Echo nie dało opcji czy wczytać mapę.
Kartę widzi bo można ją znaleźć z urządzenia i wszelkie pliki na niej. Karta 32 gb

jak echo nie pytało- błąd rejestracji w  większośi sytuacji numer ID podłączenia sprawdź w menu systemu echa



#2316 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 18 maj 2022 - 07:14

Wszystko już działa.
Jak koledzy podpowiadają.
Błąd w numerze ID.
Pozdro.
  • Maciej_K lubi to

#2317 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 19 maj 2022 - 22:37

Mam pytanie, czy ten Lowrance obsługuje kartę microsd?
20220519-220458.jpg

#2318 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 maj 2022 - 05:31

To jest tylko fishfinder, na stan mojej wiedzy nie ma GPS i nie obsługuje zatem map. Mogę się oczywiście mylić. 


  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to

#2319 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 20 maj 2022 - 06:14

To jest tylko fishfinder, na stan mojej wiedzy nie ma GPS i nie obsługuje zatem map. Mogę się oczywiście mylić.


I tak prawdopodobnie jest, ponieważ powinien być slot pod napisem 9x chirp. Jak w modelach z mapą i wejściem na slot. Niestety echo wróci na giełdę ;/

#2320 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 maj 2022 - 07:59

I tak prawdopodobnie jest, ponieważ powinien być slot pod napisem 9x chirp. Jak w modelach z mapą i wejściem na slot. Niestety echo wróci na giełdę ;/

Elitki z X - em nie mają GPS. Ale poza tym że nie mają gps i boków to dalej bardzo dobre urządzenia. Może warto zostawić jako drugi ekran do "dołów"






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych