Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 listopad 2017 - 14:34

Dotyku niema i motorguide xi5 pewnie nie obsluguje. Teraz ciekawe po ile.policza u nas....:)

#962 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 21 listopad 2017 - 20:50

U mnie osatnio była wyprzedaż i 7 calowe hooki chirp można było wyjać za 400 euro. A że HOOK2 sam ryby znajduje i no że to nowość to nie mnie niż 4-ka PLN będzie grana za 7 calową wersję.



#963 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 listopad 2017 - 21:28

:) i za chwile wielka odswiezona TI wyjedzie z wielodotykiem i normalnie dzialajacym ekranem za 6 :)


  • MarCinFin lubi to

#964 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 listopad 2017 - 21:33

Ja jestem ciekawy jednej rzeczy- na jakich prockach to wszystko chodzi, czy można to podkręcać itp.



#965 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 listopad 2017 - 21:59

a to tylko podczas sekcji delikwenta sprawdzac trzeba



#966 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 21 listopad 2017 - 22:06

Osobiście użytkuję elitke 7ti od wiosny tego roku i w sumie to mam mieszane odczucia co do jej pracy. Niby wszystko ok, ale gubi obraz przy większej prędkości łodzi, bardzo rzadko (ale się zdarza) łapie przywiechę z automatycznym dobraniem skali głębokości i tylko ponowne uruchomienie rozwiązuje problem. Wiosną 2018 planuję ją połączyć z MotorGuide XI5 to zobaczymy czy dalsze kwiatki nie wyjdą. 

A mówili bierz HB :) ;)



#967 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 21 listopad 2017 - 22:11

U mnie też gubi skale głębokości przy 9Ti
Poza tym wkużyłem się gdy dowiedziałem się po zakupie że nie możesz używać CHIRP i SIi DI jednocześnie albo CHIRP albo DI/ SI
  • sajdol1 lubi to

#968 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 21 listopad 2017 - 22:46

U mnie też gubi skale głębokości przy 9Ti
Poza tym wkużyłem się gdy dowiedziałem się po zakupie że nie możesz używać CHIRP i SIi DI jednocześnie albo CHIRP albo DI/ SI

 

Ja akurat wiedziałem o Chirp-ie i S/DI i mocno mi to nie przeszkadza. W HDS już to było ogarnięte.



#969 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 21 listopad 2017 - 23:06

Osobiście użytkuję elitke 7ti od wiosny tego roku i w sumie to mam mieszane odczucia co do jej pracy. Niby wszystko ok, ale gubi obraz przy większej prędkości łodzi, bardzo rzadko (ale się zdarza) łapie przywiechę z automatycznym dobraniem skali głębokości i tylko ponowne uruchomienie rozwiązuje problem. Wiosną 2018 planuję ją połączyć z MotorGuide XI5 to zobaczymy czy dalsze kwiatki nie wyjdą. 

A mówili bierz HB :) ;)

Przy jakiej prędkości gubi obraz ?

U mnie przy 16km/h jest ok. W ślizgu  głębokości nie gubi natomiast na obrazie DI sieje. Mam ustawioną dużą czułość i obstawiłem, że to normalne.

 

Używam ti od krótkiego czasu i jestem bardzo  zadowolony.Nic się nie wiesza. Dotyk  pracuje perfekcyjnie. Obawiałem się , że może być z nim problem podczas deszczu ale taki nie występuje. Krople na ekranie nie przeszkadzają w korzystaniu. Nie zdarzyły mi się do tej pory problemy, o których piszecie.

 

@Maxer też się tym bardzo zawiodłem.


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 21 listopad 2017 - 23:07


#970 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 22 listopad 2017 - 08:43

Przy jakiej prędkości gubi obraz ?

U mnie przy 16km/h jest ok. W ślizgu  głębokości nie gubi natomiast na obrazie DI sieje. Mam ustawioną dużą czułość i obstawiłem, że to normalne.

 

Używam ti od krótkiego czasu i jestem bardzo  zadowolony.Nic się nie wiesza. Dotyk  pracuje perfekcyjnie. Obawiałem się , że może być z nim problem podczas deszczu ale taki nie występuje. Krople na ekranie nie przeszkadzają w korzystaniu. Nie zdarzyły mi się do tej pory problemy, o których piszecie.

 

@Maxer też się tym bardzo zawiodłem.

 

25 km/h i gubi jakikolwiek obraz. Powodem może być zbyt mała łódź (stabilność) i zakłócenia powodowane przez zaburzony przepływ wody pod łodzią. Przetwornik total scan niby mam zainstalowany poprawnie, ale przy małych rozmiarach łodzi, małej odległości śruby motoru od przetwornika i zakłóconym przepływie mogą pojawiać się problemy.

Z dotykiem też nie mam problemów, działa elegancko w każdych warunkach.



#971 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 22 listopad 2017 - 10:06

25 km/h i gubi jakikolwiek obraz. Powodem może być zbyt mała łódź (stabilność) i zakłócenia powodowane przez zaburzony przepływ wody pod łodzią. Przetwornik total scan niby mam zainstalowany poprawnie, ale przy małych rozmiarach łodzi, małej odległości śruby motoru od przetwornika i zakłóconym przepływie mogą pojawiać się problemy.

Z dotykiem też nie mam problemów, działa elegancko w każdych warunkach.

..u mnie zaczyna "siać " przy jakichś 15km/h mimo ze łódź stabilna (jakieś 400kg+ przy 4,5m)



#972 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 22 listopad 2017 - 10:29

Ja nie traktuję tego jako usterkę. Nie prześwietlam miejscówek przy większej prędkości niż te 16km/h . W ślizgu to tylko mapa z batymetrią i heja od spotu do spotu.



#973 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 22 listopad 2017 - 12:37

Panowie ale nie szukamy ryby przy 15 km/h bo pomiar jest niemiarodajny. Nieużywająca CHIRP tracimy dużo ryb gdyż jest dużo bardziej dokładniejszy i działa na innej zasadzie

#974 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 22 listopad 2017 - 13:03

Mi chodzi  o strukturę dna  a nie ryby. Czemu płynąc z zawrotną predkościa 20-25 km/h nie mogę mieć podglądu na strukturę dna? Na filmikach lowrenca na YT tłumaczą to złą instalacją przetwornika.  Tak jak napisałęm powyżej w moim przypadku może być to zawiazane z parametrami łodzi (4,6mx1,8m 300 kg + ja 100kg), bo przetwornik zainstalowany jest według wskazówek lowrenca. 



#975 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 22 listopad 2017 - 20:47

Panowie ale nie szukamy ryby przy 15 km/h bo pomiar jest niemiarodajny. Nieużywająca CHIRP tracimy dużo ryb gdyż jest dużo bardziej dokładniejszy i działa na innej zasadzie

Z reguły pływam wolniej szukając ryb, jednak w instrukcji jest jak byk napisane, że optymalna prędkość to 16km/h.

 

Mi chodzi  o strukturę dna  a nie ryby. Czemu płynąc z zawrotną predkościa 20-25 km/h nie mogę mieć podglądu na strukturę dna?

Zwrócę na to uwagę jak będę pływał, zobaczymy u mnie przy jakiej prędkości obraz staje się nieczytelny.

Ciekaw jestem jak to wygląda u konkurencji. Wydawało mi się, że HB i Garmin też tracą obraz przy większych prędkościach.



#976 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 listopad 2017 - 21:10

...Nieużywająca CHIRP tracimy dużo ryb gdyż jest dużo bardziej dokładniejszy i działa na innej zasadzie

piszesz  to z doswiadczenia czy broszur reklamowcyh ? zadnych ryb sie nie traci Panie kolego . masz lepsza separacje ech,  obraz jest ciut czytelniejszy. Lepsze efekty ujrzysz na wyswietlaczu o wiekszej rozdzielczosci niz przy chirp. robilem testy na 2 echach hds z tm 150 , hst wsbl i total scan. I uwierz mi ze napraawde wielkiego szalu niema na chirp. Poza tym ,chirp to troche glebysz temat niz broszury. to ze dany sprzet obsluguje dane czestotliwosci ,to nie znaczy ze przetwornik tez. chcac zglebic temat popatrz na oferte simrada , airmar itp. tam jest chirp. a w hst .totatlscan jest jego namiastka


  • mario, godski i MarCinFin lubią to

#977 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 22 listopad 2017 - 21:39

Święte słowa Panie Adamie.  :clappinghands:



#978 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 22 listopad 2017 - 22:08

A ile trzeba dać za takiego simrada itp. żeby mieć "pełny" CHIRP ?



#979 OFFLINE   Arcturus

Arcturus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Adam

Napisano 22 listopad 2017 - 22:44

Jak to zrobić jak ekran nie reaguje na żadne menu?

jakoś ruszyło:

poniżej instruktarz jak zrobić twardy reset i kalibrację ekranu w ELITE TI



#980 OFFLINE   Arcturus

Arcturus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Adam

Napisano 22 listopad 2017 - 22:48

Żółty przewod.nie jest uziemieniem. Bynajmniej w hds służy do wzbudzenia urządzenia. Trzabylo się zapytać mości serwisanta w jaki sposób wykonać uziemienie echa na łodzi będąc na wodzie? Może należy zamiast liny kotwicznej z tworzywa sztucznego miec stalowa zakończona sonda ostrzowa i kotwicę z 50kg co by się dobrze w dno wbiła... i to spiac z echem...do tej pory nie mogę pojąć tego. Jak.mozna taki bubel puścić do ludzi... później tworzyć filmiki instruktarzowe jak użytkować echo w domu. Twierdząc przy tym że wszystko jest super i ludzie maja albo do d. Akumulatory bądź inne historie

Można wykorkować, udało się znaleźć filmik ukazujący problem braku reakcji na dotyk ekranu Elie 7Ti. Nie wiem jak można tak zostawić klientów z takim problemem.


  • Stary i wasaty lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych