Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 listopad 2017 - 22:56

Na Pana trzeba mieć wyglad i pieniadze. A mnie brakuje i tu tam:)poprostu czasami powielanie bełkotu marketingowego mnie slabi... ile trzeba dac z chirp? Za najprawdziwsze pewnie z 1mln $ tylko po co Ci to wedkarstwie? Przetwornik które to obsługują zaczynają się od 2000zl i brną ku nieskonczonosci ... ceny echosond możesz sprawdzić w katalogach. Serii evo3,bądź seria ES jak się nie mylę simrad z Skandynawii. W 20000 zl sie zmiescisz z jedna wiazka chirp przy nie najmniejszym ekranie :)
  • sajdol1 i chlodnica lubią to

#982 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 listopad 2017 - 23:29

A ile trzeba dać za takiego simrada itp. żeby mieć "pełny" CHIRP ?

Podstawowy przetwornik dobrej klasy kosztuje 1800 - Arimar TM150, 300W. To jest cena za samo 2D, bez żadnych skanów bocznych czy też innych DI. Musisz doliczyć sobie do tego LSS + koszt samego urządzenia. Tanio nie będzie.

 

Ceny mocniejszych przetworników CHIRP przyprawiają o dreszcze. TM265 - 10000.


Użytkownik psulek edytował ten post 22 listopad 2017 - 23:35

  • sajdol1 lubi to

#983 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 23 listopad 2017 - 08:08

Dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości i przede wszystkim nerwów, bo już myślałem że taki np. simrad z tej samej półki cenowej co TI oferuje pełny chirp  :)



#984 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 23 listopad 2017 - 08:39

Dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości i przede wszystkim nerwów, bo już myślałem że taki np. simrad z tej samej półki cenowej co TI oferuje pełny chirp :)

Jeżeli chodzi ci o Simrad GO, to przetwornik jest taki sam jak w Ti. Tylko ekran lepszy i płynniej chodzi.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
  • sajdol1 lubi to

#985 OFFLINE   Norcem

Norcem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNorwegia

Napisano 23 listopad 2017 - 10:10

W zasadzie simrad evo I hds carbon to to samo. Chirpowanie zależy od przetwornika jak już wyżej napisane, airmar ma szeroki wybór w zależności od grubości portfela. Jednak dla kogoś, kto łowi na głębokościach do 30-40m, myślę, że gra nie warta pieniędzy. Co innego 300m na słonej.

Co do zakłóceń na ekranie, to tylko montaż przetwornika. Jeśli łódź jest wąska i ma nierówne dno, to cudów nie będzie, bez względu na echosonde.
Widzę to po zmianie łodzi. Z płaskiej 4.8x1.5 na 6x2.5 I głębokie V. Przy tej pierwszej jak bym nie ustawił, powyżej 10km/h był szum I gubienie dna.
W tej drugiej dużo lepiej, ale jeszcze trochę muszę poprawić, żeby nie gubi dna na pełnej prędkości. Milimetry w ustawieniu robią dużą różnicę.

Użytkownik Norcem edytował ten post 23 listopad 2017 - 10:28

  • MarCinFin lubi to

#986 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 23 listopad 2017 - 10:35

W zasadzie simrad evo I hds carbon to to samo. Chirpowanie zależy od przetwornika jak już wyżej napisane, airmar ma szeroki wybór w zależności od grubości portfela. Jednak dla kogoś, kto łowi na głębokościach do 30-40m, myślę, że gra nie warta pieniędzy. Co innego 300m na słonej.

Co do zakłóceń na ekranie, to tylko montaż przetwornika. Jeśli łódź jest wąska i ma nierówne dno, to cudów nie będzie, bez względu na echosonde.
Widzę to po zmianie łodzi. Z płaskiej 4.8x1.5 na 6x2.5 I głębokie V. Przy tej pierwszej jak bym nie ustawił, powyżej 10km/h był szum I gubienie dna.
W tej drugiej dużo lepiej, ale jeszcze trochę muszę poprawić, żeby nie gubi dna na pełnej prędkości. Milimetry w ustawieniu robią dużą różnicę.

Z zakłoceniami obrazu lub jego braku jest tak piszesz dno łodzi i umiejscowienie przetwornika. Przy małych łodziach do 5 m cudów nie będzie. 



#987 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 listopad 2017 - 15:48

Cudów nie bedzie. Dobrze piszecie. Ale jeśli na dłuższej sztycy montuje się przetwornik , po lniżej silnika i maksymalnie się od niego odsunie + schowa pod dno , To można prawie całkowicie wyeliminować zakłócenia przy prędkościach do 10km/h. Simrad evo 3 jest bardzo podobny do Carbon. Obsluguje jednak przetworniki typu forward. Jest to elektronika typowo morska.
Jest jeszcze jedna firma simrad-matka . Oni dopiero maja cuda :)

Użytkownik siarq edytował ten post 23 listopad 2017 - 15:49

  • MarCinFin lubi to

#988 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 23 listopad 2017 - 19:55

Jak zejdziesz poniżej silnika to będziesz płynął wolniej pewnie z 10km/h, wzrośnie spalanie i nie wiem czy jest taki uchwyt, który by to wytrzymał.

Ciekawym rozwiązaniem jest  wgłębienie w dnie łodzi przygotowane pod przetwornik.. RF 420 tak mają.

 

@MarCinFin - pływałem dziś wiślaną łódką , która jest mniejsza od Twojej. Uchwyt jaxon. 20km/h i pojawiają się niewielkie zakłócenia, które w ogóle nie przeszkadzają w czytaniu dna. Niestety po skoszeniu śruby większych prędkości nie osiąga. Może w sobotę sprawdzę na innej łódce jak to u mnie wygląda przy większych prędkościach.


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 23 listopad 2017 - 19:56


#989 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 23 listopad 2017 - 21:03

Dlatego od przyszłego sezonu przesiadam się na zestaw P79 + GT30. Ładnie strzela przez dno i działa przy wysokiej prędkości. A GT30 pójdzie powyżej dna, żeby nie chlapał.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#990 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 23 listopad 2017 - 21:15

Mi na Wiśle to by się bardziej ten forward przydał :)



#991 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 listopad 2017 - 21:53

Mi na Wiśle to by się bardziej ten forward przydał :)

tylko zdolnosc finasowa i fantazja , nas ogranicza w tych zabawkach :) ( i ta lepsza polowka :))


  • sajdol1 i MarCinFin lubią to

#992 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 23 listopad 2017 - 21:58

Bez lepszej połowy to ja już bym na łodzi mieszkał i pracę zmienił :)


  • siarq lubi to

#993 OFFLINE   Norcem

Norcem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNorwegia

Napisano 24 listopad 2017 - 06:24

Cudów nie bedzie. Dobrze piszecie. Ale jeśli na dłuższej sztycy montuje się przetwornik , po lniżej silnika i maksymalnie się od niego odsunie + schowa pod dno , To można prawie całkowicie wyeliminować zakłócenia przy prędkościach do 10km/h. Simrad evo 3 jest bardzo podobny do Carbon. Obsluguje jednak przetworniki typu forward. Jest to elektronika typowo morska.
Jest jeszcze jedna firma simrad-matka . Oni dopiero maja cuda :)


Nie wiem do końca co masz na myśli "schowa pod dno"? Mówisz o przetwornikach montowanych "przez dno"?
Wielkość łodzi to jedno, ale ukształtowanie dna ma większe znaczenie. Poprzednia łupina miała dno "W choinkę" I ni sposób nie mogłem trafić w czystą wiązkę wody. Poprzedni właściciel w ogóle poleciał po bandzie i zamontował przetwornik na sztycy, całkowicie pod dnem ; zaraz po ruszeniu była snieżyca.

Wklejenie przetwornika na epoksyd jest jakimś rozwiązaniem, ale zmniejsza skuteczny zasięg. Więc do szukania ryb na 100m w słonym słabo się nadaje. Chyba że konkret z airmara typu M260, tylko to kolejne kilka tys.

"B. o. a. t Bring On Another Thousand" jak za wodą mawiają ;)

Siarq mówisz o firmie B&G? Czy o wyższych modelach simrad z serii pro?

#994 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 listopad 2017 - 07:17

Ja u siebie (detka) , też walczylem dlugo z zakloceniami. Dopiero gdy na sztycy przetwornik powędrowała 20cm głębiej od silnika , i jest skierowany w "kierunku" dziobu, zaklocenia prawie zniknęły. Z tym , że ja vmax mam 8kmh. Raz na spalinie 5km 10kmh . Odwrócenie obrazu ustawiam w ustawieniach echosondy dla ścisłości. Przy większych prędkościach nie wiem czy to zda egzamin, opory wody są spore... A pisałem o modelach simrad serii Es . Które wykorzystują duże jednostki przy polowach morskich. Simrad to 2 firmy. Jedna z USA gdzie są urządzenia serii Go,evo3 i ekrany Multi. Druga firma to kraje skandynawskie. Gdzie jest główny założyciel Simrad. Oni robia tylko sprzęt profesjonalny. Typowo na morze

Użytkownik siarq edytował ten post 24 listopad 2017 - 07:21


#995 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 08:02

Przy większych prędkościach prócz dna moja Ti 9 nie pokazuje nic.
Co ciekawe... Snieżyć jedna strona zaczyna od 7 km/h do 12 najmocniej powyżej jest nawet znośnie. Najmniej śniegu jest od 19 km/h.

Przetwornik mam w pawęż wkręconą.

#996 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 24 listopad 2017 - 08:57

Podczas jutrzejszego szczupakowania zrobię fotki/zrzuty ekranu przy różnych prędkościach.


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 24 listopad 2017 - 08:58

  • ttomek lubi to

#997 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 24 listopad 2017 - 09:44

Może być to spowodowane przez śrubę. Miałem taką sytuację, że zaczął mi śnieżyć ekran mniej więcej w takich prędkościach ale w garminie po zmianie śruby w hondzie na nowy zamiennik b.s.pro. Na poprzedniej nie miałem takiej sytuacji.

#998 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 08:56

Panowie, jak zapisać ustawienia całego systemu do pliku, aby w razie hard resetu wszystko przywrócić? Nie mam pojęcia i po godzinie szukania w opcjach, dałem siana. 

 

EDYTA

Znalazłem... Jednak nowy dzień i świeższa głowa ;)


Użytkownik count_martin3z edytował ten post 14 grudzień 2017 - 09:03


#999 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 grudzień 2017 - 09:21

No to zapodaj info jak to się robi  ;)



#1000 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 14 grudzień 2017 - 09:22

W opcjach systemu tak gdzie jest export weipointów i tras jest także eksport ustawień systemu 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych