Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 08 wrzesień 2019 - 10:13

Angielski jest w każdej wersji?



#1602 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 08 wrzesień 2019 - 11:06

W każďej


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1603 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 08 wrzesień 2019 - 16:23

Ale przecież każdą można spolszczyć.



#1604 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 08 wrzesień 2019 - 19:38

no tak, ale czytałem, że z tym chyba problem no I jakiś spory wydatek?

Jak to wygląda jeśli macie z tym doświadczenie.



#1605 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 08 wrzesień 2019 - 20:10

Napisz do przedstawiciela lowrance z kraju z ktorego kupujesz echo i zapytaj czy Ci podesle paczke jezykowa za darmo. Ja echo kupilem w danii, napisalem do ich przedstawiciela i za kilka dni mialem kod do paczki jezykowej za darmo. W polsce za to samo chcieli ode mnie za 500zl.
  • bassy, erqgth i goldi1231 lubią to

#1606 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 11 wrzesień 2019 - 06:01

Jeszcze jedno pytanko. Ponieważ pojawiła sie mozliwośc zakupu w UK.

Czy tamtejsze wersjer też nie maja jakiś ograniczeń w działaniu w naszym kraju o których było info na poczatku tego posta?

O język nie pytam :lol:



#1607 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 11 wrzesień 2019 - 06:12

Nie mają

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1608 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1359 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 wrzesień 2019 - 07:17

Panowie, mam problem z Elite 9ti2. A mianowicie. Echo nie włącza mi się za każdym razem. Jak to wygląda? Po całonocnym ładowaniu lub gdy echo stoi nie włączone przez kilka godzin, wciśnięcie przycisku "on" powoduje tylko podświetlenie się pozostałych przycisków i brak reakcji ekranu. Dopiero odpięcie kabla zasilania na kilka sekund i ponowne przypięcie umożliwia prawidłowe uruchomienie echa. Po wyłączeniu i ponownym kilkukrotnym uruchomieniu, w krótkim czasie, problem nie występuje . 
 
Robiłem hardreset i nie pomogło. 
 
Na szczęście sprzęt z PL. Reklamacja czy może ktoś spotkał się z takim problemem?
 
Wieczorkiem zrobię filmik.


Mój problem zakończył się wymianą echa na nowe przez Parkera.

#1609 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 wrzesień 2019 - 07:56

To bardzo dobrze. Tyle tylko że biorąc pod uwagę różnicę w cenie spokojnie możn poczekać parę dni dłużej reklamując np u giermańca czy wikinga w przypadku zakupu za gramanicą. Ale oczywiście dobrze że masz nowelasa. I chyba na niego nowe 2 lata gwary

Użytkownik bassy edytował ten post 13 wrzesień 2019 - 07:58


#1610 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 27 wrzesień 2019 - 09:26

Witam,

 

Stałem sie użytkownikiem Elitki.

Po uruchomieniu na sucho I zapoznaniu z funkcjami rzuciły mi sie dwie rzeczy w oczy.

1. Dostaje co chwile taki komunikat

 

777b7eb0fa832d6dmed.jpg

 

Co z tym zrobić? Czy coś jest nie tak?

 

2. Pokazuje, że mam do pobrania taka aktualizację:

 

b27cc8162b49a6d4med.jpg

 

Czy ta aktualizacja jest bezpieczna?

 

Pozdrawiam

Dawid



#1611 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1359 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2019 - 10:07

Witam,

 

Stałem sie użytkownikiem Elitki.

Po uruchomieniu na sucho I zapoznaniu z funkcjami rzuciły mi sie dwie rzeczy w oczy.

1. Dostaje co chwile taki komunikat

 

 

 

Co z tym zrobić? Czy coś jest nie tak?

 

2. Pokazuje, że mam do pobrania taka aktualizację:

 

 

 

Czy ta aktualizacja jest bezpieczna?

 

Pozdrawiam

Dawid

Ad 1 - może sparowałeś sobie telefon z ti2 i jakiś testowy sms jest pokazywany. 

Ad 2 - śmiało można pobierać. 



#1612 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 wrzesień 2019 - 10:11

Potwierdzam słowa rower26. Sparuj echo z innym urządzeniem, a nowy soft warto zainstalować.



#1613 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 27 wrzesień 2019 - 10:27

no własnie nie parowałem, a jak sparowałem z telefonem I wewnetrznym wifi to Alarm dalej sie pobierał.

Co daje nowa aktualizacja ciekawego?

 

I może korzystajac z okazji, ze mam juz specjalistów na linii:-)

Na C-MAP nie ma wiekszości naszych zbiorników - czy to ma jakis wpływ na budowanie map zy on tak czy inaczej nadpisze dane z Echo nawet w polu?

Mam np. Pławniowice czy Kozłową Górę I na Echo na mapie nie widać wogóle tych zbiorników tylko szczere pole.



#1614 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1359 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2019 - 10:57

no własnie nie parowałem, a jak sparowałem z telefonem I wewnetrznym wifi to Alarm dalej sie pobierał.

Co daje nowa aktualizacja ciekawego?

 

I może korzystajac z okazji, ze mam juz specjalistów na linii:-)

Na C-MAP nie ma wiekszości naszych zbiorników - czy to ma jakis wpływ na budowanie map zy on tak czy inaczej nadpisze dane z Echo nawet w polu?

Mam np. Pławniowice czy Kozłową Górę I na Echo na mapie nie widać wogóle tych zbiorników tylko szczere pole.

Najnowsza aktualizacja eliminuje ponoć problem z niewykrywaniem przetwornika. Ti2 miała taki problem że przetwornik nie był wykrywany i był duży klops, echa były wymieniane. Sporo na ten temat na jankeskich forach. Masz ti2 prawda? W echo masz tylko mapy bazowe. Nie wszystkie akweny wodne będą pokazane. Możesz zbierać logi i tworzyć własne mapy w programie reefmaster (płatny) lub bezpłatnie w c-map genesis (ale udostępniasz całej społeczności c-map genesis, lub płacisz za wersję edge i wtedy masz mapy tyko dla siebie). Możesz też ewentualnie kupić sobie maximapę południe gdzie zrobiona jest batymetria najbardziej znanych zaporówek południa. 



#1615 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 27 wrzesień 2019 - 11:36

Jestem zalogowany na c-map. Zobaczymy jak sobie to radzi I czy w polu narysuje mi moje ścieżki:-)

No a z tym przetwornikiem to faktycznie. Zrzucę sobie aktualizacje na kartę I zobaczymy, Jak będzie cos nie tak to załaduje.

Szczerze powiedziawszy patrząc na DEMO to troche liczyłem na dokładniejszy obraz side scan na tym active imaging.

Czy ten fisch revelant działa na side scanie?

Tak to jest jak człowiek sie napali:-).....



#1616 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 wrzesień 2019 - 11:43

FR nie działa na bocznym.


Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#1617 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1359 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2019 - 12:08

Jestem zalogowany na c-map. Zobaczymy jak sobie to radzi I czy w polu narysuje mi moje ścieżki:-)

No a z tym przetwornikiem to faktycznie. Zrzucę sobie aktualizacje na kartę I zobaczymy, Jak będzie cos nie tak to załaduje.

Szczerze powiedziawszy patrząc na DEMO to troche liczyłem na dokładniejszy obraz side scan na tym active imaging.

Czy ten fisch revelant działa na side scanie?

Tak to jest jak człowiek sie napali:-).....

Popływasz, ocenisz sam. Nowe przetworniki AI 3in1 mają znacznie większy zasięg bocznego sonaru na 800khz niż poprzedni przetwornik totalscan. Używałem obydwa. W samej jakości nie zauważyłem większej różnicy. Mówią że najładniejszy obraz bocznego sonaru daje Humminbird z megaimaging ale nie było mi dane ocenić go na własne oczy. Kupiłeś dobry sprzęt z dużymi możliwościami mapowania i dużą ilością zmapowanych zbiorników + komercyjne mapy np maximapa, która jest tylko dla Lowrance. Pływam z maximapą po mazurach i np. dokładność jej na Orzyszu czy Dadaju, gdzie dno jest bardzo urozmaicone, jest perfekt. Ja tam wolę precyzyjnie trafić na fajną górkę niż liczyć łuski ryb na SI.     


  • Pumba i dawiniel lubią to

#1618 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 27 wrzesień 2019 - 12:28

dobrze powiedziane:-)



#1619 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 30 wrzesień 2019 - 10:30

Pierwszy wypad z nowym sprzetem za mna.

Już coś wiem, ale trochę nauki mnie czeka.

Pewne jest, ze interpretacja twardosci dna na sonarze zupełnie inna jaka miałem na starej Magnie z Eagla.

Pokazuje szeroki żółty pas swiadczący niby o twardym dnie a po zrzuceniu ciężarka okazuje sie, ze ta twardość to srednia jest. Macie wieksze doswiadczenie z tym sprzetem I jak to inerpretujecie?

Zauwazyłej jednak pewna zależność I widzę, że na amerykańskich stronach to potwierdzają. Na side scan mianowicie im jasniejsze pole tzn, że twardość dna jest większa. Można nawet zlokalizować małe placki twardego z morza szlamu:-)

I to jest git sprawa.

 

I jeszcze sprawa z mapami - bo diabli z tym, że inaczej sie nagrywa mapę niż podają to na stronie C-Map gdzie jest filmik z lowrance. Doszedłem w końcu do tego ale:

Jak właczyłem zapis I ładnie miga czerwony punkcik tak na side I 2d to nie widzę na bieżąco zapisu na mapie tak jak to ładnie pokazywali.

Mało tego chyba 3 czy 4-ro krotnie zapis sie przerywał w związku ze zbyt duzym plikiem. Za kazdym razem zaczynałem kolejny.

Co teraz z tymi plikami, zeby były uzyteczne? Mozna je jakoś połaczyć, przesłać do C-MAP czy jak?



#1620 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1359 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 wrzesień 2019 - 10:42

Pierwszy wypad z nowym sprzetem za mna.

Już coś wiem, ale trochę nauki mnie czeka.

Pewne jest, ze interpretacja twardosci dna na sonarze zupełnie inna jaka miałem na starej Magnie z Eagla.

Pokazuje szeroki żółty pas swiadczący niby o twardym dnie a po zrzuceniu ciężarka okazuje sie, ze ta twardość to srednia jest. Macie wieksze doswiadczenie z tym sprzetem I jak to inerpretujecie?

Zauwazyłej jednak pewna zależność I widzę, że na amerykańskich stronach to potwierdzają. Na side scan mianowicie im jasniejsze pole tzn, że twardość dna jest większa. Można nawet zlokalizować małe placki twardego z morza szlamu:-)

I to jest git sprawa.

 

I jeszcze sprawa z mapami - bo diabli z tym, że inaczej sie nagrywa mapę niż podają to na stronie C-Map gdzie jest filmik z lowrance. Doszedłem w końcu do tego ale:

Jak właczyłem zapis I ładnie miga czerwony punkcik tak na side I 2d to nie widzę na bieżąco zapisu na mapie tak jak to ładnie pokazywali.

Mało tego chyba 3 czy 4-ro krotnie zapis sie przerywał w związku ze zbyt duzym plikiem. Za kazdym razem zaczynałem kolejny.

Co teraz z tymi plikami, zeby były uzyteczne? Mozna je jakoś połaczyć, przesłać do C-MAP czy jak?

Co do map to polecam lekturę wątku:

 

http://jerkbait.pl/t...sondy-lowrance/

 

Co do twardości dna to zmniejsz ustawienie colorline (dopasuj sobie wartości na łowisku). Wtedy dopiero bardzo twarde dno da żółty kolor. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych