Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisano 30 maj 2020 - 23:11

Mam pytanie, ile jesteście w stanie wypływać na 14aH z włączonym side scan, down scan, tobrazowantradycyjnymiem i mapą ze 100% podświetleniem ekranu na Elite 7Ti2 z Active Imaging 3in1 ? Bo u mnie aku padł po 6h ciągłej pracy i zastanawiam się nad większym. Jeśli macie jakieś patenty na zestaw przenośny w torbie plus większy aku, dajcie znać. Big cover plus 36aH to się robi już koszt 800 zl - może macie jakieś patenty na rozwiązanie tego tematu taniej ?

Witam, to ja przypomnę. Mój Helix 7 załatwił od full do 11,5 V 9ah SSB w 6,5 godz. A Toyamę też 9ah w 8 godz. Oba akumulatory markowe a jednak różnica jest. Przypuszczam, że koledze dwie Toyamy zupełnie wystarczą przy założeniu moim prywatnym, że miał jakiegoś chińczyka, czego pewnym być nie mogę bo nie zostało to sprecyzowane
Tomek

#1842 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 789 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 maj 2020 - 23:31

Dzięki za podjęcie dyskusji.
W żele już się chyba pchał nie będę, tym bardziej, że, tak mi się przynajmniej wydaje, znalazłem złoty środek. Poddaje temat do dyskusji.
Akumulator litowy Li Ion 3S 20Ah 12V, koszt 390 PLN. Ten akumulator ma takie same wymiary jak zwykły żel 7aH. Jego wydajność energetyczna wynosi 224wH przy 84wH, które uzyskujemy z jednej 7aH. Zmieszczą się dwa do standardowego covera. Myślę nad zakupem jednej sztuki. Z suchych specyfikacji powinna wystarczyć na 8 godzin pływania, rzadko zdarza mi się przekraczać owy czas pływania. A w razie w zawsze można kupić jeszcze jeden, spiąć i wówczas będzie 40aH co wystarczy już na dłuższy czas.
Nie wiem czy dobrze myślę, ktoś kto bardziej się zna na elektronice i akumulatorach niech mnie wyprowadzi z błędu lub potwierdzi słuszność moich przypuszczeń proszę.
Pozdrawiam

Użytkownik scOOtt edytował ten post 30 maj 2020 - 23:33


#1843 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 31 maj 2020 - 08:20

Na stronie LOWRANCE pojawił się nowy soft do Ti2 Version: 20.0-63.1.291 Release Date: 28 May 2020


  • Peesx lubi to

#1844 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 31 maj 2020 - 08:56

Dzięki za podjęcie dyskusji.
W żele już się chyba pchał nie będę, tym bardziej, że, tak mi się przynajmniej wydaje, znalazłem złoty środek. Poddaje temat do dyskusji.
Akumulator litowy Li Ion 3S 20Ah 12V, koszt 390 PLN. Ten akumulator ma takie same wymiary jak zwykły żel 7aH. Jego wydajność energetyczna wynosi 224wH przy 84wH, które uzyskujemy z jednej 7aH. Zmieszczą się dwa do standardowego covera. Myślę nad zakupem jednej sztuki. Z suchych specyfikacji powinna wystarczyć na 8 godzin pływania, rzadko zdarza mi się przekraczać owy czas pływania. A w razie w zawsze można kupić jeszcze jeden, spiąć i wówczas będzie 40aH co wystarczy już na dłuższy czas.
Nie wiem czy dobrze myślę, ktoś kto bardziej się zna na elektronice i akumulatorach niech mnie wyprowadzi z błędu lub potwierdzi słuszność moich przypuszczeń proszę.
Pozdrawiam

Z przywołanego wcześniej manuala dla plotera Lowrance 7TI wynika konsumpcja energiI na poziomie 12W.

 

Nawet gdyby założyć, że Twój aku będzie nadszacowany, a konsumpcja trochę większa, to i tak powinno tego akumulatora wystarczyć na min. 12h



#1845 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 789 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 czerwiec 2020 - 19:56

Wziąłem 35aH AGM finalnie. Będzie podłączany osobno a echo w standardowym coverze. Wyszło najtaniej a energii powinno wystarczyć.

#1846 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 02 czerwiec 2020 - 11:30

Witam,

mam mały problem. Gdy włączam mapę strasznie zaczyna mi skakać moja pozycja, strasznie przeszkadza to w pływaniu na mapie. W czym może tkwić problem ??
w tamtym roku było wszystko ok. echo nieruszane było przez 6 msc. więc ustawienia dalej te same. 
Jedynie co zmieniłem to przetwornik zamontowałem pod łodzią, ale raczej nie tu tkwi problem. 



#1847 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 02 czerwiec 2020 - 12:14

Czy ktos z was uzywa Side imaging w Lowrance Elite 7TI, probuje sie przekonac do sitd imaging 800hz,

ale obraz jest duzo mniej czytelny niz 400Hz bardziej ciemny i niewiele widac. Czy u was jest to samo.



#1848 OFFLINE   gorgo9

gorgo9

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaBiałogard

Napisano 02 czerwiec 2020 - 12:26

Czy ktos z was uzywa Side imaging w Lowrance Elite 7TI, probuje sie przekonac do sitd imaging 800hz,

ale obraz jest duzo mniej czytelny niz 400Hz bardziej ciemny i niewiele widac. Czy u was jest to samo.

Tak to samo , nie uzywam w ogóle 800hz. :)



#1849 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 02 czerwiec 2020 - 13:19

Witam,

mam mały problem. Gdy włączam mapę strasznie zaczyna mi skakać moja pozycja, strasznie przeszkadza to w pływaniu na mapie. W czym może tkwić problem ??
w tamtym roku było wszystko ok. echo nieruszane było przez 6 msc. więc ustawienia dalej te same. 
Jedynie co zmieniłem to przetwornik zamontowałem pod łodzią, ale raczej nie tu tkwi problem. 

Jedną z przyczyn może być słaby akumulator - niekoniecznie napięcie aku, tylko jego wydajność prądowa. Załączenie GPS znacząco zwiększa pobór prądu przez ploter. 

Problem wzrasta tym bardziej jak jest to ploter o dużej przekątnej ekranu.



#1850 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1356 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:41

Tak to samo , nie uzywam w ogóle 800hz. :)


Na totalscan 800khz ma bardzo mały zasięg i stąd wydaje się że obraz jest ciemny, po prostu sygnał nie dolatuje. Jak przesiadłem się z Ti na ti2 to teraz tylko na 800khz pływam.

#1851 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:50

Na totalscan 800khz ma bardzo mały zasięg i stąd wydaje się że obraz jest ciemny, po prostu sygnał nie dolatuje. Jak przesiadłem się z Ti na ti2 to teraz tylko na 800khz pływam.

 

To pokaz jakies foty , ja tez mam Ti2 i niestety nie moge sie z tym w zaden sposob pogodzic.



#1852 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 czerwiec 2020 - 19:50

To pokaz jakies foty , ja tez mam Ti2 i niestety nie moge sie z tym w zaden sposob pogodzic.

Wklejałem foty do wątku zwyczajowego, z przetwornika 3in1



#1853 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1356 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2020 - 05:02

To pokaz jakies foty , ja tez mam Ti2 i niestety nie moge sie z tym w zaden sposob pogodzic.


Kurcze ostatnio miałem okazję fajne screeny porobić ale ryby brały i zapomniałem. Jak następnym razem będę na jeziorze Rajgrodzkim to porobię. Jest tam zatopiony most drewniany na 8m. Na echu widać było praktycznie każdą dechę. Byłem w szoku jaka super dokładność.

#1854 OFFLINE   Robert.Bart

Robert.Bart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaBartoszyce

Napisano 03 czerwiec 2020 - 06:20

Witam mam problem z wgranien nowego softu 20 do 7 Ti2 ,który jest dostępny od niedawna. .Wgrywam na kartę plik i po załadowaniu do slotu echo nie widzi pliku ,a powinno samo z automatu wygrywać się tak samo jak poprzedni wygrałem 18.2.
Proszę o podpowiedź.

#1855 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 czerwiec 2020 - 06:32

Witam mam problem z wgranien nowego softu 20 do 7 Ti2 ,który jest dostępny od niedawna. .Wgrywam na kartę plik i po załadowaniu do slotu echo nie widzi pliku ,a powinno samo z automatu wygrywać się tak samo jak poprzedni wygrałem 18.2.
Proszę o podpowiedź.

Może po wifi spróbuj?



#1856 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1356 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2020 - 07:46

Może po wifi spróbuj?

mi po wifi nie pokazuje w ogóle że jest dostępna aktualizacja. Mam 20.0 z lutego bodajże a tej z maja nie wykrywa. Poprzez kartę nie robiłem 



#1857 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 789 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2020 - 07:49

mi po wifi nie pokazuje w ogóle że jest dostępna aktualizacja. Mam 20.0 z lutego bodajże a tej z maja nie wykrywa. Poprzez kartę nie robiłem 

Mam to samo.



#1858 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 03 czerwiec 2020 - 10:41

Mam to samo.

Ale próbowaliście wymusić wyszukiwanie aktualizacji? U mnie poszło bez problemu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1859 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 789 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 czerwiec 2020 - 11:09

Ale próbowaliście wymusić wyszukiwanie aktualizacji? U mnie poszło bez problemu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Dziś lub jutro spróbuję raz jeszcze. 

W jakim formacie zapisujecie logi sonaru ? Sonar only (slg) czy Sonar+Structure (sl2) ?. 

Na chwilę obecną nie zależy mi na mapowaniu struktury dna. Che tylko robić batymetrię i zastanawiam się czy w urządzeniu włączyć opcję Sonar Only czy Sonar+Structure.

Dodatkowo w tym menu ustawień jest jeszcze opcja StructureMap i checkbox do zaznaczenia - rozumiem, że dopiero jak to się włączy - będzie mapować strukturę ?

Mapowanie w sl2 da mi zwykłą batymetrię ? Jeśli tak to czym ona się różni od slg ? Bo informacje opisowe są suche. Na ich podstawie wnioskuję, że włączając sl2 mapuje batymetrię i strukturę, lecz po co w takim razie ten checkbox przy StructureMap ?

Poniżej zrzut z neta o co mi się rozchodzi:

log-sonar-pop-up-box.png


Użytkownik scOOtt edytował ten post 03 czerwiec 2020 - 11:16


#1860 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4658 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 czerwiec 2020 - 11:16

Dziś lub jutro spróbuję raz jeszcze. 

W jakim formacie zapisujecie logi sonaru ? Sonar only czy Sonar + Structure. A to ustawienie przekłada się na kolejne gdzie bodaj pod ping speed jest dodatkowa opcja StructureMap bodajże.

Na chwilę obecną nie zależy mi na mapowaniu struktury dna tylko batymetria i zastanawiam się czy w urządzeniu włączyć opcję Sonar Only (nie pamiętam rozszerzenia pliku) czy Sonar+Structure (sl2) i wówczas nie zaznaczać tej dodatkowej opcji Structure Map.

Szybkość pingowania na max- nie każdy zawiera informacje dla batymetrii, im więcej ich wyślesz, tym więcej ich powróci z danymi. Mapa będzie też dokładniejsza przy szybkim pływaniu.  Formatów jest kilka, jak będziesz miał reefmastera to możesz sobie przejrzeć logi z bocznego- zapisane w sl2, czy sl3- a to pomaga w ogarnięciu wody. Możesz sobie ponanosic waypointy charakterystyczne i je opisać- tego nie zobaczysz w sonarze 2D


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 03 czerwiec 2020 - 11:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych