Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#1941 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 wrzesień 2020 - 14:35

Nie ma znaczenia czy z Simrada czy z Lowrance. To kuzynostwo wysokiego szczebla w Navico.

menu system- mapa- okręgi rzutowe czy jakoś - nie pamiętam jak to potłumaczyli nasi mędrcy. Natomiast jak na mapie chcesz widzieć widok z sonaru bocznego i łódkę wględem niego- mapa menu mapy - nakładanie danych- nakładka struktury i wtedy masz to, co ja na ekranie .  Strukturka ma własne ustawienia kontrastu, kolorów, ale zasięg jest taki, jak ustawisz na sonarze bocznym. 

Simrad w zasadzie ma trzy różnice- brak Genesis Live jako opcji w nakładaniu danych oraz brak zaawansowanych opcji regulacji pingowania sonaru bocznego. Lowrance to mają. Palety kolorów są trochę inne niż w Lowrance,ale flagowe- niebieska, bursztyn, turkus- takie same. 

Sorki, myślałem ze chodzi o czcionki itp. 



#1942 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 03 wrzesień 2020 - 05:13

Nie ma znaczenia czy z Simrada czy z Lowrance. To kuzynostwo wysokiego szczebla w Navico.

menu system- mapa- okręgi rzutowe czy jakoś - nie pamiętam jak to potłumaczyli nasi mędrcy. Natomiast jak na mapie chcesz widzieć widok z sonaru bocznego i łódkę wględem niego- mapa menu mapy - nakładanie danych- nakładka struktury i wtedy masz to, co ja na ekranie .  Strukturka ma własne ustawienia kontrastu, kolorów, ale zasięg jest taki, jak ustawisz na sonarze bocznym. 

Simrad w zasadzie ma trzy różnice- brak Genesis Live jako opcji w nakładaniu danych oraz brak zaawansowanych opcji regulacji pingowania sonaru bocznego. Lowrance to mają. Palety kolorów są trochę inne niż w Lowrance,ale flagowe- niebieska, bursztyn, turkus- takie same. 

Dzieki wielkie. Potestuje. Chyba jeszcze wielu rzeczy nie obcykałem w tym sprzęcie, ale tak to jest Ryby, ryby, ryby a technika tylko dodatkiwm;-)



#1943 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 wrzesień 2020 - 06:40

Dzieki wielkie. Potestuje. Chyba jeszcze wielu rzeczy nie obcykałem w tym sprzęcie, ale tak to jest Ryby, ryby, ryby a technika tylko dodatkiwm;-)

Na moich wodach zgoła odwrotnie...., sprawdź, daj znać co wyszło. 



#1944 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 04 wrzesień 2020 - 05:58

Robiliscie aktualizacje softu do wersji 20? Wszystko OK wam poszło. Zgrałem na karte i nie wiem czy uruchomić przed wypłynieciem na ryby czy po:-)



#1945 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 wrzesień 2020 - 06:16

Robiliscie aktualizacje softu do wersji 20? Wszystko OK wam poszło. Zgrałem na karte i nie wiem czy uruchomić przed wypłynieciem na ryby czy po:-)

Jedyne efekty specjalne tego update o których słyszałem - rozwiazane ponownym upnięciem echa tym samym softem- to problem obsługi map at5. 



#1946 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 04 wrzesień 2020 - 06:39

Jedyne efekty specjalne tego update o których słyszałem - rozwiazane ponownym upnięciem echa tym samym softem- to problem obsługi map at5. 

chyba nie złapałem - upnieciem echa? i jakie problemy? pojawiaja się czy zostały wyeliminowane. Na tą chwile wszystko mi chula OK więc nie wiem czy warto. A co w tych efektach specjalnych?



#1947 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 wrzesień 2020 - 07:34

chyba nie złapałem - upnieciem echa? i jakie problemy? pojawiaja się czy zostały wyeliminowane. Na tą chwile wszystko mi chula OK więc nie wiem czy warto. A co w tych efektach specjalnych?

upnięcie echa- upgrade softu

problem nieczytania map AT5- czyli tych z reefmastera

rozwiązanie- ponowna instalacja softu. 

Poczytaj notę releasową tego softu, czy coś wnosi- ja nie robię tych update, które nie mają realnie wpływu na działanie sonaru. 


  • psulek lubi to

#1948 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 wrzesień 2020 - 21:33

chyba nie złapałem - upnieciem echa? i jakie problemy? pojawiaja się czy zostały wyeliminowane. Na tą chwile wszystko mi chula OK więc nie wiem czy warto. A co w tych efektach specjalnych?

W przypadku Lowrance lepiej poczekać, aż soft się ustabilizuje, chyba że chcesz robić za darmo za testera regresyjnego. Mieli już sporo wpadek w przeszłości, lepiej oszczędzić sobie nerwów i odczekać miesiąc. No chyba że akurat w relase notes jest poprawka, która naprawia funkcjonalność bez której nie możesz żyć i miesiąc byś przebierał nogami jak przy kibel-tańcu. Powiem szczerze - nawet duzi i poważni producenci sprzętu IT mówią, że jak poprawka niekrytyczna, to lepiej się nie napalać z instalacją.



#1949 OFFLINE   Maniek600

Maniek600

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maniek

Napisano 10 wrzesień 2020 - 11:25

Przy zakupie echa lowrance ze szwecji, szwedzi za darmo daja paczke jezykowa czy trzeba cos doplacac? Oczywiscie zakup na szweda.

#1950 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 11 wrzesień 2020 - 06:38

Dzień Dobry.

Zakupiłem maximapę i dziś ją zainstaluje w elite TI2 i zastanawiam się co stanie się z dotychczasowymi waypointami. Nałożą się na nową mapę? :blink:



#1951 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 wrzesień 2020 - 06:53

Należą się, pointy są osobno zapisywane i nie maja nic wspólnego z mapa
  • gucio2020 lubi to

#1952 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 14:42

Przy zakupie echa lowrance ze szwecji, szwedzi za darmo daja paczke jezykowa czy trzeba cos doplacac? Oczywiscie zakup na szweda.


W U.K. nie trzeba.

#1953 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 21 wrzesień 2020 - 07:27

Czy cos moze wiadomo o nowosciach od Lowrance, nie wiem kiedy wystawic moje echo Lowrance Elite Ti2 na sprzedaz i czy bedzie warto.

Chcialem kupic Live , ale aby bylo to Live dzialalo to trzeba wydac jeszcze raz 8000zl i to mnie powstrzymalo do zmiany echa.



#1954 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 21 wrzesień 2020 - 08:30

No właśnie... czy na wiosnę będzie ti3 ?

#1955 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 19:42

Czy cos moze wiadomo o nowosciach od Lowrance, nie wiem kiedy wystawic moje echo Lowrance Elite Ti2 na sprzedaz i czy bedzie warto.
Chcialem kupic Live , ale aby bylo to Live dzialalo to trzeba wydac jeszcze raz 8000zl i to mnie powstrzymalo do zmiany echa.

Co daje ten Live

#1956 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 wrzesień 2020 - 20:09

Póki co , to live jest ino u garmina. W lowrance to nieporozumienie

#1957 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 22 wrzesień 2020 - 07:00

.....


Witaj, wiem ze masz Point 1, właśnie obejżalem filmik ktory mnie troche zaskoczyl, tak jesli chodzi o kompas to dziala wysmienicie ale odnosnie trafienia w punkt to wyglada to tak samo jak gps samego echa. Czy masz takie same odchylenia jak gość w tym filmie?

https://youtu.be/nRgwPu7jSss

#1958 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 wrzesień 2020 - 07:16

Witaj, wiem ze masz Point 1, właśnie obejżalem filmik ktory mnie troche zaskoczyl, tak jesli chodzi o kompas to dziala wysmienicie ale odnosnie trafienia w punkt to wyglada to tak samo jak gps samego echa. Czy masz takie same odchylenia jak gość w tym filmie?

Michał, ten film świadczy o niewiedzy lub złych intencjach autora - zjawisko pływania sygnału GPS w popularnych sprzętach nawigacyjnych podczas postoju jest najzupełniej normalne....GPS potrzebuje ruchu modułu.  Skoro Point-1 ma taką samą częstotliwość odświeżania pozycji- 10hz, to dlaczego miałby różnić się pod względem dokładności od modułu GPS w sonarze? Poza tym instalacja samej anteny na łodzi też jest ważna...Pointa kupuje się dla stabilizacji mapy na postoju, bo jak sam zauważyłeś- działa to bardzo dobrze. Druga opcja to mapowanie i użycie linii kompasu skalibrowanego, by pływać wygodniej i precyzyjniej w sensie utrzymania kierunku, trasy autopilota itp. Może być źródłem danych dla innych urządzeń. Nie oczekiwałem nigdy zwiększonej czułości GPS, choć realnie można byłoby tego oczekiwać- źródło danych GPS może być tylko jedno - albo wewnętrzne, albo zewnętrzne, nie razem- by triangulacją jakąś uśredniać pozycję. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 22 wrzesień 2020 - 07:54


#1959 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 22 wrzesień 2020 - 10:21

Michał, ten film świadczy o niewiedzy lub złych intencjach autora - zjawisko pływania sygnału GPS w popularnych sprzętach nawigacyjnych podczas postoju jest najzupełniej normalne....GPS potrzebuje ruchu modułu.  ......

 

Tak zgadzam sie z toba, ale autor tego filmu zwraca uwage na to ze wszycy mowia aby montowac Point-1 jak najblizej trasnducera, 

ale w tym przypadu jesli to jest obarczone takim bledem to nie ma sensu sie tym przejmowac,

nie chodzi mi o to ze jak jestes w ruchu to pokazuje dobrze, tylko jak plyniesz do miejsca zanety ciekawego pounktu

i sie kotwiczysz to wtedy nie mam wiekszego sensu gdze ten Point-1 jest zamontowany

a jak sie zakotwiczysz to waipoint bedzie plywal kolo ciebie a to troche bedzie juz nie pewne czy lodz sie przesunela czy nie. 

Warto kupic jesli zalezy ci na kompasie, ale mialem nadzieje ze poprawi to troche dokladnosc pozycji, te 25fit to ok 8m to jest dosc sporo.  

Czy faktycznie u ciebie jest podobny zakres bledu?

za tydziej jade na wode pewnie kupie i sam przetestuje.



#1960 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 22 wrzesień 2020 - 11:33

Nikt nie wymyślił jeszcze urządzeń tak doskonałych na potrzeby wędkarstwa aby w idealny sposób można było stanąć na punkcie względem koordynatów GPS.

Tak płynąc jak stojąc:-)

Robiliśmy testy tak urządzeń mobilnych na potrzeby górskich wędrówek jak i urządzeń wbudowanych w echosondy. Mieliśmy też jedną podręczną sztukę w którą wyposażeni byli żołnierze z zaprzyjaźnionych sił armii Stanów Zjednoczonych.

Test był prosty - butelka na sznurku z ciężarkiem opuszczona na dno zbiornika tak aby korek, znajdował się tuż pod powierzchnią wody, jakieś 3-5 cm. Nie mógł wystawać nad taflę. Zadaniem było napływanie przez sternika i na jego znak osoba na dziobie miała potwierdzić czy korek znajduje się pod nim.

Każde z testowanych urządzeń myliło się o dobrych kilku do kilkunastu metrów.

Najlepszym rozwiązaniem u wprawnego gracza były tylko i wyłącznie wizualne koordynaty (oczywiście jeśli dostępne). One pozwalały na uzyskanie dokładności do 1m. Ponieważ człek wygodny i szarych komórek nadto nadwyrężać nie nawykł to korzysta z dobroci mniej lub bardziej zaawansowanej technologii:-)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych