Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#541 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 grudzień 2016 - 07:33

Na to wychodzi. Jest taka a nie inna polityka lowrance/navico .a dystrybutorowi to pasuje . Bądź musi tanyczyc tak jak.mu zagrają. Prawdy nie dojdziemy . Możemy gdybać i opierać się na tym co twierdzi Parker.

#542 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 styczeń 2017 - 22:11

a tu porownanie 3 serii lowrance

Załączone pliki


  • czis lubi to

#543 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 11:45

Wie ktoś jaka moc przetwornika totalscan ? Szukam tej informacji i albo podają N/A  albo jakieś 30000(rms 250w ) .Co najmniej dziwne te oznaczenia , jak coś jest ukrywane to widać coś do ukrycia jest . Elite ti ma 500 w ale co innego moc echosondy a co innego moc przetwornika .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 15 styczeń 2017 - 11:46


#544 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:20

Jeśli nie ma tej info w karcie katalogowej to zostaje Ci serwis dystrybutora. Może będą wiedzieć..., nie mniej jednak jeden z kolegów tu na forum porównywał obrazowanie z Total scan z lSS HD i ten drugi wypadł lepiej
  • ManieQ lubi to

#545 OFFLINE   sejek

sejek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCZARNE woj. Pomorskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 styczeń 2017 - 18:29

Witam 

Dzisiaj byłem na rybach na lodzie ze swoja elite 7ti wsadziłem w dziurę przetwornik total scan i zonk, Sprzęt nowy wziąłem do testów na lodzie. W grudniu sprzedałem elite 7 chirp i nie bylo takich numerów jak z ti. tzn. za chiny nie mogłem jej ustawić nie wiem czy może przetwornik zepsuty czy co ? Obraz z echa był cały kolorowy czerwony itd. raz pokazywało 3m głębokości raz 1,8 nie było widać dna nawet jak głębokośc ustawiałem ręcznie. Czułość i i inne opcje nic nie pomagały. może ktoś spotkał się z takim problemem. Szkoda tylko, że nie zrobiłem zdjęć. Nadmienię, że w ustawieniach przetwornika mam ustawiony total scan. Najlepsze jest to że wiem co robię jeżeli chodzi o ustawienia bo to nie moja pierwsza echosonda po za tym kolega posiada hds8 gen 3 i jezeli chodzi o opcje to niczym się nie różni. A tu taki zonk. Coś jak na tym filmie:  nieraz wchodził tylko biały ekran a.le kawałek taki jak by klin. Chyba serwis tylko zostanie. PS. jak zrobić twardy reset bo nie da rady tak jak w hds8.



#546 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 styczeń 2017 - 19:39

Wpierw zrób twardy reset. W menu sprawdź czy nie masz pdf z instrukcją (w Hds jest).
Znasz orientacyjna głębokość gdzie wkładałes przetwornik ? Nie było to przypadkiem na płytkiej wodzie około 1-1,5m ?
Zanim wyślesz zrób reset i sprawdź ponownie. Sprawdź tryb dsi i boczny. Ustaw raz jeszcze przetwornik w menu. PozostawiaLes w przeremblu na chwilę?
A hds 8 to chyba gen 1. Gen 3 ma 7.9.12"

Użytkownik siarq edytował ten post 15 styczeń 2017 - 19:41


#547 OFFLINE   sejek

sejek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCZARNE woj. Pomorskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:24

Głębokość to około 4m w tym miejscu. Robiłem wszystko tylko nie twardy. Zobaczę jeszcze z tym resetem

#548 OFFLINE   sejek

sejek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCZARNE woj. Pomorskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:27

Ok pomyłka z tym 8 szybo myślę :-) 7

#549 OFFLINE   Resurector

Resurector

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 19:53

Po przestudiowaniu całego tematu i licznych rozmowach w lokalnych sklepach wędkarskich zrodziło się kilka pytań na które mogą odpowiedzieć jedynie szczęśliwi posiadacze Elite 7 Ti. Podczas zdobywania informacji doczytałem się echo ma blokadę terytorialną na Europę, czy to prawda i jeśli tak to jak to się objawia ? Czy np w Norwegii da się w pełni korzystać z tego urządzenia ? Po drugie czy echo ma fabrycznie wgrane jakieś mapy ? jest opcja zakupu z C-Map UK czy to znaczy, że do fabrycznych map można dokupić jakieś bardziej szczegółowe na UK czy też nie ma żadnych? No i ostatnie czy ktoś z Was sprowadzał swoją zabawkę z zagranicy ? Jest potężna różnica cenowa o czym pisaliście wyżej a zakładając że blokada GPS to chwyt marketingowy lub zakup np w Niemczech jeśli to jednak prawda utrudni życie tylko i wyłącznie brakiem Polskiego menu ?? na pomoc producenta  nie liczę po tym co pisaliście wyżej więc bariera językowa nie będzie problemem.



#550 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 styczeń 2017 - 20:06

Jeśli jest blokada GPS to nie na kraje a kontynent . Kupione w europie będą u nas działac . Mapa.jest bazowa świata czyli kontynenty kraje bez szczegółów typu drog jezior. Kupione mapy navico czy c map itp. Jeśli echo obsługuje format chodzić muszą można to porównac do nawigacji która kupujesz z jakąś tam mapa. Jeśli chcesz konkretna to należy dokupić bądź stworzyć samemu.

Użytkownik siarq edytował ten post 24 styczeń 2017 - 20:19


#551 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 styczeń 2017 - 08:52

Blokada jest na konkretną długość geograficzną. Jak ci się nie pali, to daj znać. Ściągnę ci wersję na europę za rozsądne pieniądze. Blokada działa od 30°W na wschód.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 25 styczeń 2017 - 08:52


#552 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 styczeń 2017 - 09:34

moc przetwornika nie jest ukryta,500W RMS http://www.lowrance....7-ti-en-us.aspx

co CI nie odpowiada w Elite 9Ti i na jaki zamieniłeś i dlaczego?


Użytkownik wuran edytował ten post 25 styczeń 2017 - 09:36


#553 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 styczeń 2017 - 10:03

A to dobrze, czy źle, że przetwornik ma mniejszą moc? Wiem. może głupie pytanie, nie jestem po szkołach elektronicznych. Ja nie łowię na oceanach. Jak potrzeba dużej mocy to zaraz zamawiam u elektronika 4000W "dopał" i będę dawał w wodę jak Ruscy na CB. Tylko co zrobić jak w "telewizorze" zobaczę walleye, a nie nasze rodzime sandacze? :lol:



#554 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 styczeń 2017 - 11:21

nadal nie rozumiem co jest nie tak z Elite 7/9 Ti? brak w dokumentacji mocy anteny uniemożliwia korzystanie z niej? jakie praktyczne cechy są złe?

sam mogę wymienić kilka cech, które mogą być traktowane jako ewidentnie złe, ale są i takie co jedni uznają za złe a inni za dobre

wg mnie złe

- problemy z uziemieniem gdy echo nie jest podłączone do przetwornika i nie działa touchscreen

- wysoki pobór prądu w stosunku do konkurencyjnych odpowiedników np Garmin 71SV

 

cechy które można rozpatrywać dwojako

- brak multitouch ale są klawisze "+" "-" i niektórzy tak wolą,a i fakt ekranu dotykowego moze być już plusem

- upublicznienie map na Insight Genesis, ale wg mnie plusem jest bardzo dużo darmowych map do ściągnięcia


Użytkownik wuran edytował ten post 25 styczeń 2017 - 11:22


#555 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2017 - 12:33

- upublicznienie map na Insight Genesis, ale wg mnie plusem jest bardzo dużo darmowych map do ściągnięcia

To mnie właśnie najbardziej boli. Mam tajne jeziorka i nie bardzo chciałbym je upubliczniać.


  • maweric lubi to

#556 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 styczeń 2017 - 13:53

czyli uważasz, że Elite 7/9 Ti ma moc nadajnika 500W ale przetwornik obsługuje tylko 100W? nie wiem ile ma, ale działa, pokazuje co ma pokazać, napisz co oprócz teoretycznej wiedzy jest nie tak w tym zestawie? Ewentualnie policz od drugiej strony, masz daną głębokość 305 metrów zasięgu dla częstotliwości 200kHz i oblicz ile trzeba mocy aby sygnał dotarł i wrócił. Mi wystarcza że działa, jak napisał kolega w innym wątku nie trzeba znać zasady działania mikrofalówki aby podgrzać zupę.

MI sonda pokazywała poprawnie i nie widziałem różnicy pomiędzy obrazem na 7Ti a Garmin 91SV



#557 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 13:58

czyli uważasz, że Elite 7/9 Ti ma moc nadajnika 500W ale przetwornik obsługuje tylko 100W? nie wiem ile ma, ale działa, pokazuje co ma pokazać, napisz co oprócz teoretycznej wiedzy jest nie tak w tym zestawie? Ewentualnie policz od drugiej strony, masz daną głębokość 305 metrów zasięgu dla częstotliwości 200kHz i oblicz ile trzeba mocy aby sygnał dotarł i wrócił. Mi wystarcza że działa, jak napisał kolega w innym wątku nie trzeba znać zasady działania mikrofalówki aby podgrzać zupę.

MI sonda pokazywała poprawnie i nie widziałem różnicy pomiędzy obrazem na 7Ti a Garmin 91SV

 

Mówisz o sideview czy o wszystkich widokach? Pytam odnośnie tego, że obraz był taki sam jak w 91 SV. A w 91 SV jaki był przetwornik?



#558 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 styczeń 2017 - 14:13

chyba GT 40, test był krótki i na niezbyt skomplikowanym łowisku, jedyne co mi się rzuciło na oczy to 91sv cali ma większy ekran :D



#559 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:03

Kolego @Wuran , nie porównujemy TI do serii echo map garmin. Ti ma więcej mozliwosci i ekran dotykowy. Dla wielu osób zbędnych funkcji , ale sa. jak juz porównywać ,to do serii gps map. Tam zapotrzebowanie na prąd tez jest wieksze. TI to taki produkt, ni najwyższa półka ni średnia. Jak zauważyłes słusznie ,bubel z dotykiem w domu, na wodzie ok. Multitouch nie ma ,a napewno miło by go użytkownicy przyjęli. Coś za coś. Producent stwierdził pewnie , że w tych pieniądzach lepiej się nie da . A jak chce się lepiej to półka najwyższa. Każdy sprzęt ma swoje wady /zalety. Moim zdaniem jest ok. Trzeba się targować i można kupić sporo poniżej katalogu.
A.odnośnie spraw.technicznych Sam dystrybutor.zachęca cyt:" Na wszelkie Państwa pytania typu:
techniczne sprawy, serwis pogwarancyjny, pakiet językowy serdecznie zapraszamy do kontaktu email:
parker@parker.com.pl"

Użytkownik siarq edytował ten post 25 styczeń 2017 - 20:10


#560 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:31

A moim skromnym zdaniem seria GPSMap jest bardziej na poziomie serii HDS i to te serie są bardziej porównywalne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych