Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 marzec 2017 - 14:39

tablet nie posiada wifi ?



#642 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 14 marzec 2017 - 14:39

Panowie nie mozna miec mercedesa klasy S w cenie klasy B. Chirp w total scan czy hst jest i owszem. Tylko , ze jest on na sztywno ustawiony na dana czestotliwosc. NIe ma mozliwosci jej regulacji i wyciagniecia szczegolow jakie nas satysfakcjonuja. To porpostu belkot marektingowy nas nakreca i robi z glowy male jajo. przez dwa sezony uzytkowania hds ani razu nie wlaczyem bletooth ...

 

Oczywiście zgadam się z Tobą. Porównanie mercedesa klasy S za kasę klasy B jak najbardziej trafne.  Ale płacą za elitke 7ti w moich warunkach 1k euro chciałbym wiedzieć za co płacę, czy jest to solidne urządzenie czy marketingowy bełkot. 



#643 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 marzec 2017 - 14:42

w tym przedziale cenowy kazde urzadzenie oferuje to samo, jak dla mnie zaden z producentow w niczym nie wychodzi na + , teraz doszlo jeszcze sonarchart dla lowrance czyli kredkowe mapy jak w garminie rowniz dostepne i w lowrance na bierzaco. w tych pieniadzach sprzet ok


  • saitt lubi to

#644 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 14 marzec 2017 - 14:42

tablet nie posiada wifi ?

Nigdy nie używałem sonaru z wifi, teraz doczytałem, faktycznie lepsza opcja żeby łaczyć sie tabletem przez wifi niż bluetootha.



#645 OFFLINE   włodi

włodi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 16:46

Witam Szanownych Kolegów.

Zwracam się do Was z zapytaniem.
Planuje zamontować na łódce 2xElite 9Ti,połączyć je siecią NMEA2000.
Zależy mi na jasnym,klarownym obrazie dna i tego co pływa pod nami na dwóch ekranach.Modele Elite 9Ti w lepszej cenie niż HDS 9 Gen3 nam na to pozwalają przynajmniej ja to tak rozumiem ale wole zapytać się Was - fachowców,czy taki zestaw ma racje bytu i co o tym sądzicie.

Czy potrzebuje do tego zestawu jednego przetwornika TotalScan czy jest to nie możliwe że będą czerpać informacje z jednego i potrzebuje do każdego sonaru oddzielny przetwornik?
Zależy mi aby uzyskać obraz na ekranie1- gps + normalny widok sonaru +DSI, a na ekranie2 - obraz sonaru bocznego.

Czy przy takim zestawie na łodzi w przyszłości będzie możliwe podłączenie jeszcze silnika dziobowego kompatybilnego z Elite9Ti?chodzi mi o ilość wyjść NMEA z sonarów,czy połączenie dwóch ekranów nie zamknie drogi do rozbudowy o kolejny sprzęt jaki będzie silnik dziobowy?

Za odpowiedz z góry bardzo dziękuje.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#646 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 marzec 2017 - 17:37

Takie cuda hds. Nemea masz do silnika i logów live . Enthernet który jest w Hds łączy w siec.
Możesz do drugiej ti nabyć hst 83/200/455 i tam mieć di. Tym się różni ti od hds ze hds rozbudjesz i zrobisz cuda wianki . Ti to ograniczony sprzęt. Z tąd tez ceny

Użytkownik siarq edytował ten post 21 marzec 2017 - 17:44

  • włodi lubi to

#647 OFFLINE   Macko89gs

Macko89gs

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 26 marzec 2017 - 18:38

Witam wszystkich Kolegów,

 

Planuje zakup echosondy, zastanawiam się nad lowrance elite 7 / 9 ti lub humminbird helix 7 / 9. Jak narazie zbieram informacje na temat  tych dwóch urządzeń. Jednak nie wszystko co by mnie interesowało można znaleźć.

 

Mam pytanie, mianowicie czy echosondy elite 7 i 9 ti mają opcje tworzenia map w czasie rzeczywistym, jeżeli tak to czy potrzebne są jakieś dodatkowe programy, specjalne karty itd. ( tak jak np. w humminbird).

 

Proszę o jakąś podpowiedź jak to wygląda z tymi mapami?     



#648 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 marzec 2017 - 19:56

Na wszystkie pytania znajdziesz w tym.wątku odpowiedz. Tu masz podstawowe zagadnienia o ktorych poczytaj:

-sonarchart live

-Insght Genesis

-reefmaster


Użytkownik siarq edytował ten post 26 marzec 2017 - 19:58


#649 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 marzec 2017 - 10:07

Pytanie o 7Ti. Czy robiliście w swoich urządzeniach aktualizację do softu 2.5 poprzez wifi? Mam aktualnie soft 2.0 który wgrywałem przez wifi a aktualizacji 2.5 nie chce mi znaleźć. Pokazuje normalnie aktualną datę wyszukiwania ale przy tym informacja o braku dostępnych aktualizacji. Dziwne bo nagranie na kartę SD pliku z aktualizacją też nie pomaga i aktualizacja nie startuje po resecie urządzenia.  



#650 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 marzec 2017 - 11:06

Jak sie nie myle,  to chyba Kolega @Ptychoo aktualizowal , zagadaj do Niego


  • 12345 lubi to

#651 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 marzec 2017 - 13:51

Wypakuj zawartość luźno na kartę i ręcznie przez menu wskaż plik. Echo zrobi reset i dalej to już samo poleci.

 

Ja również tak miałem, po WIFI rifi nie widziało aktualizacji, dlatego poleciałem w trybie ręcznym.


  • rower26 lubi to

#652 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 marzec 2017 - 19:00

poszło. Faktycznie trzeba dopiero "z palca" uruchomić update.



#653 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 marzec 2017 - 21:31

 

Ile w tym prawdy ?


Użytkownik siarq edytował ten post 27 marzec 2017 - 21:32


#654 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 marzec 2017 - 05:49

Toje st tożsame z niezapisywaniem ścieżki DI w urządzeniach HB z SI starszych serii( bo G2N to nie wiem), Tam widok DI jest poskładany z obrobionego przez procka widoku SI, na reefmasterze ścieżka DI nie jest widoczna.



#655 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2017 - 06:24

A co ciekawe na oficjalnej stronie lowrance.com do tego filmiku jest jakiś artykuł jeszcze i hm oraz raymarine korzysta z patentu navico o di. A ponoć to konkurencja się uczyła od hm jak robić echosondy



#656 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 marzec 2017 - 07:19

Pewnie że tak, jakoś Lowarnce się nie chwali o udostępnianiu innym technologi Side Imagning ;)



#657 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2017 - 09:44

Czyli taka połowiczna prawda ? To si jako pierwsi hm wypuściło



#658 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 marzec 2017 - 09:54

Nooo, i trójwymiarowymi kilkanaście lat temu się zajmowało. Generalnie każdy coś tam robi ale nie wszyscy zaraz gdaczą jak wysrają jajko.


  • szczupak1 lubi to

#659 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2017 - 11:33

te gdakanie to marketing , kazdy producent pieje jak moze, aby sciagnac do siebie jak najwiecej $ i wszystko co be pokazac u konkurencji :) standard dzis. z tym 3d u hm co pokazywales juz kiedys , to ok , Mieli pokazali i na tym kariere skonczyli. nie rozwineli tej technologi dalej. lowrance, garmin czy raimarine poszli w to i ludkom sie to widzi.Tak czy siak wyscig szczurow.



#660 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 marzec 2017 - 11:48

Obecnie HB jest z tyłu za konkurencją jeżeli chodzi o 3d, pewnie już niedługo. Tak samo niedługo jak Lowrance i inni podniosą częstotliwości SI






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych