Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2017 - 12:12

Dokładnie głowę daje ze zaraz będzie ss3d gen2



#662 OFFLINE   skorupa13

skorupa13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 29 marzec 2017 - 13:15

Korzystał ktoś może z usług tego sklepu ???

Znalazłem w nim Elite 7 w zaskakującej cenie 

 

https://www.waveinn....can/135930399/p



#663 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 marzec 2017 - 13:25

cena dobra , tj pl dystrybucja ?



#664 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 marzec 2017 - 14:02

Nie, to nie PL dystrybucja. Jak nie potrzebujesz z PL dystrybucji. czyli miary metryczne i nieblokowany GPS, ale bez menu PL, to mogę załatwić w podobnej cenie albo trochę taniej.



#665 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 marzec 2017 - 14:53

no to jesli nie PL dystrybucja ,  to zadna atrakcja ;P



#666 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 11:51

Zamierzam kupić echosondę Lowrance Elite-7 Ti. Chciałbym podpytać jak zamocowaliście przetwornik Total Scan. Najbardziej interesuje mnie wersja przenośna (demontowana) ponieważ mam ponton i nie mogę zamontować przetwornika na stałe, bo za każdym razem składam ponton. W pontonie jest tylko 1 miejsce gdzie najłatwiej zamontować przetwornik czyli pawęż. Ale dowiedziałem się że przetwornik Ti musi być zamontowany około 40cm od kolumny silnika spalinowego żeby wskazania przetwornika były prawidłowe. Jak będzie za blisko to kolumna silnika będzie zaburzać wskazania bocznego sonaru. Więc w pontonie robi się problem z zamocowaniem przetwornika na pawęży bo jest zbyt blisko kolumny silnika. Zostaje zamontowanie na balonie (burcie pontonu). Z łódką nie ma problemu żeby zamontować na burcie (bo jest sztywna). Na balonie pontonu gorzej.

Czy ktoś z was montował przetwornik Ti na pontonie? Jak macie jakieś fotki lub rady to proszę o wsparcie w tym temacie.



#667 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 07 kwiecień 2017 - 12:44

nie mam pontonu ale to mi przychodzi do głowy to kupic dodatkową pawęż do pontonu, taką jak do pontonów bez pawęzy http://allegro.pl/mo...5485108549.html i zamocuj na jednym balonie. do czegoś takiego mocuj sztycę z przetwornikiem



#668 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 kwiecień 2017 - 14:19

Jest system borika fasten, zamontujesz  gdzie chcesz. W temacie chyba dodatkowe wyposażenie pontonu dodawałem jakieś fotki . Ten system jest the best. 


Użytkownik siarq edytował ten post 07 kwiecień 2017 - 14:19


#669 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 21:42

Dzięki Marcinie za pomysł. Wygląda to bardzo fajnie.



#670 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 22:10

Adamie, patrzyłem na ten system borika fasten o którym pisałeś. Niezły patent. Ma on zalety i wady. Wadą może być to, że jak on jest zamontowany to trzeba zrezygnować z jednego wiosła.

Nie wiem jak cenowo się przedstawia taki zestaw. Ja myślałem o najbardziej ekonomicznej wersji borika fasten. Potrzebowałbym tylko do zamontowania samego przetwornika, bez różnych dodatków, uchwytów na wędki czy też echosondę. Jaki może być taki koszt? Co byś mi polecił zamówić z doświadczenia?

Zastanawiam się też nad zamocowaniem dodatkowej pawęży na burcie o której pisał Marcin. Rozwiązanie również bardzo fajne, tanie, wydaje się że przetwornik powinien się mocno i sztywno trzymać pawęży podczas pływania. No i wiosło spokojnie zmieści się na burcie.

Zamierzam pływać z silnikiem spalinowym 9,9KM, jak będzie ze stabilnością przetwornika Total Scan? Czasami są momenty, że się płynie szybciej. Wiadomo że obraz echo będzie zaburzony na monitorze ale chodzi mi czy nie będzie zbyt dużych oporów wody na taki przetwornik. Do tej pory używam echo elite-7 chirp. Tam przetwornik jest mały, więc można było pływać szybciej.

Przy Total Scan nie wiem jak może być.



#671 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 08 kwiecień 2017 - 07:24

opory sa duże, dlatego ja zawsze montowałem przetwornik z tyłu łodzi, na pawęży, gdy montowałem na burcie w czasie pływania na zwykłej sztycy nie wytrzymywało mocowanie, poczytaj np tutaj o różnych sztycach http://jerkbait.pl/t...m-przetwornika/



#672 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 kwiecień 2017 - 07:27

Z niczego nie trzeba rezygnowac, nie musisz montowac relingu . mozesz na boku balona przykleic samo gniazdo w ktore bedzie wchodzic sztyca z przetwornikiem.

Nie wiem jak sie system sprawdzi ze spalina i duza predkoscia, gdyz moje v max tj 8kmh z groszem.... Ja na Twoim miejscu , zanim bym cokoliwiek kupil i zaczal kombinowac, to poprostu wybral bym sie raz na testy , i sprawdzil jak sie sprawy maja przy normalnym zamontowaniu na pawezy. Moj jeden znajomy lata na lajbie z 20km silnikiem , ma zamocowany przetwornik z tylu przy silniku i nie narzeka. Drugi kolega na detce , mial przy malej spalinie , obrocil przetwornik o 180 st i schowal go pod ponton. Problemy z zakloceniami ustaly.

Ja plywam na elektryku 2hp , i niestety on sieje jakies zaklocenia stad tez postanowilem przeniesc przetworniki na bok. NIe testowalem jeszcze , bo czekam na sprzet. Jednak przy mocowaniu na boku musisz wzias pod uwage to, ze jest mniejsza stabilnosc przy sfalowanej wodzie ,na boku bardziej buja niz na pawezy. Trzeba najpierw przetestowac , moze sie okaze , ze nic nie musisz robic:) Mozna tez zrobic sztyce mocowana do pawezy ale w ksztalcie litery L, tak aby przetwornik byl pod burta. TYlko jak masz zamiara latac z predkocia z 30km/h to bym stawial na dwa punkty montazu na pawezy , gorny zacisk + jakies usztywnienie jak najnizej



#673 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 08 kwiecień 2017 - 15:08

W tym systemie nie ma możliwości żeby do przelotów podnosić przetwornik (przy montażu bocznym, na burcie)?
 



#674 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 kwiecień 2017 - 15:41

Jest , sztyca od przetwornika jest na "zawiasie", można lekko odkręcić unieść jak pasuje i płynąć 100kmh .
  • mario lubi to

#675 OFFLINE   lukasz 84

lukasz 84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaDublin
  • Imię:lukasz
  • Nazwisko:O

Napisano 08 kwiecień 2017 - 19:25

Zamierzam kupić echosondę Lowrance Elite-7 Ti. Chciałbym podpytać jak zamocowaliście przetwornik Total Scan. Najbardziej interesuje mnie wersja przenośna (demontowana) ponieważ mam ponton i nie mogę zamontować przetwornika na stałe, bo za każdym razem składam ponton. W pontonie jest tylko 1 miejsce gdzie najłatwiej zamontować przetwornik czyli pawęż. Ale dowiedziałem się że przetwornik Ti musi być zamontowany około 40cm od kolumny silnika spalinowego żeby wskazania przetwornika były prawidłowe. Jak będzie za blisko to kolumna silnika będzie zaburzać wskazania bocznego sonaru. Więc w pontonie robi się problem z zamocowaniem przetwornika na pawęży bo jest zbyt blisko kolumny silnika. Zostaje zamontowanie na balonie (burcie pontonu). Z łódką nie ma problemu żeby zamontować na burcie (bo jest sztywna). Na balonie pontonu gorzej.

Czy ktoś z was montował przetwornik Ti na pontonie? Jak macie jakieś fotki lub rady to proszę o wsparcie w tym temacie.

cześć

Moj czujnik jest w odległości ok. 30 cm od silnika i nic nie wariuje, tylko że ja mam porządny uchwyt do czujnika, który po zamocowaniu ani drgnie.



#676 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 00:05

Najlepiej by było zamontować przetwornik na pawęży pontonu. Bo jak napisał Marcin - na burcie pontonu są duże opory, przetwornik może być mniej stabilny.

Masz racje Adam żeby najpierw zrobić testy na pawęży. Jeszcze nie kupiłem echosondy elite-7 Ti. Cały czas się zastanawiam czy kupić czy pozostać przy tej którą mam czyli

elite-7 chirp. Bo jednak piszecie że są problemy z mocowaniem przetwornika i że raczej trzeba pływać delikatnie. To się mocno zastanawiam. Przy chirp mogę pływać z max prędkością bo przetwornik jest mały i jest okej. Z drugiej strony myślałem nad bocznym sonarem. Nie miałem takiego echa jeszcze. Czy jest konieczne? To jest dobre pytanie. Koledzy pewnie którzy używają i mieli wcześniej tradycyjne echa mogą coś z doświadczenia powiedzieć na ten temat czy jest sens i czy faktycznie boczny sonar wprowadził aż tak wielką różnice na korzyść w stosunku do tradycyjnego echa.



#677 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 00:12

Łukaszu, a ty pływasz pontonem czy łodzią? Jak pontonem to jakiej długości. Mój ma 3,60m. Napisz proszę jaki masz uchwyt i mocowanie i gdzie takie można kupić. Jak byś jeszcze wrzucił fotki mocowania byłoby super.



#678 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 kwiecień 2017 - 09:07

Dziś się ludki juz na marsa wybierają i tam są problemy tech. Natomiast usytuowanie przetwornika tj mały problem. Najpierw szybki test , pozniej w razie czego chwile pokminic i będzie ok. Użytkowalem 7 hdi. Później hds
Z tym ze ti to taki okrojonu hds, nieważne. TI to nie tylko sonar boczny. Ale przede wszystkim szybkość działania . Mniej zwiech jak w hdi . Lepsze jakościowo mapy . Dotykowy wyświetlacz. Także przeskok jest duzy. SS odkrywa. To czego nie widzisz w tradycyjnym. Szybciej namierzyć laiwce. Ujrzysz przeszkody . Obiekty itp. Warto krótko mowiac

#679 OFFLINE   lukasz 84

lukasz 84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaDublin
  • Imię:lukasz
  • Nazwisko:O

Napisano 09 kwiecień 2017 - 09:18

Łukaszu, a ty pływasz pontonem czy łodzią? Jak pontonem to jakiej długości. Mój ma 3,60m. Napisz proszę jaki masz uchwyt i mocowanie i gdzie takie można kupić. Jak byś jeszcze wrzucił fotki mocowania byłoby super.

Mój ponton to 4,20 m.

Jak chcesz zobaczyć zdjęcia to jest w tym temacie, już wrzuciłem :)

http://www.norfolkma...et-p-27363.html

Moją elitke również kupiłem w tym sklepie za 700 euro(warto patrzeć bo często robią promocję :)



#680 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 09 kwiecień 2017 - 10:59

Łukasz ale tam chyba jest cena we funtach nie w euro jeżeli dobrze widzę 😀
Ogółem uchwyt bardzo fajny sam bym chetnie kupił , ale ta cena 😑

Użytkownik lamiglas87 edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 11:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych