Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 maj 2017 - 15:19

Pytanie do użytkowników 7Ti. Zaobserwowałem pewną dziwną przypadłość dotyczącą danych nakładki. Powiedzmy mam ustawiony własny ekran podzielony mapę, SS i tradycyjny sonar. Mam już wcześniej zapisane na nim 3 rodzaje danych nakładki np. Napięcie aku, głębokość, temperatura wody. Dodaję czwartą nakladkłę np. prędkość wzg gruntu. Ustawiam w wybranym miejscu i wciskam zapisz. Po wyłączeniu echa dodana uprzednio nakładka znika i trzeba dodawać ją ponownie. Czy ktoś z użytkowników 7ki zauważył coś takiego?   


  • szela lubi to

#722 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 maj 2017 - 17:07

A jak od początku tworzysz nakładkę . To po restarcie ja widzisz cala ?  Pamięć wewnętrzna urządzenia nie jest zapchana.  Ja ostatnio np nie mogłem pointa już wbić bo nie wziwlem karty i log zakochał wewnętrzna pamiec


Użytkownik siarq edytował ten post 29 maj 2017 - 17:21


#723 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 29 maj 2017 - 19:27

Pytanie do użytkowników 7Ti. Zaobserwowałem pewną dziwną przypadłość dotyczącą danych nakładki. Powiedzmy mam ustawiony własny ekran podzielony mapę, SS i tradycyjny sonar. Mam już wcześniej zapisane na nim 3 rodzaje danych nakładki np. Napięcie aku, głębokość, temperatura wody. Dodaję czwartą nakladkłę np. prędkość wzg gruntu. Ustawiam w wybranym miejscu i wciskam zapisz. Po wyłączeniu echa dodana uprzednio nakładka znika i trzeba dodawać ją ponownie. Czy ktoś z użytkowników 7ki zauważył coś takiego?   

 

A nie zrobiłeś tego w trybie symulacji przypadkiem?



#724 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 maj 2017 - 20:17

Pamięć prawie pusta. Na pewno nie robiłem tego w trybie symulacji. Zobaczę jeszcze raz od początku tworząc własną stronę z różnymi widokami i nowymi danymi nakładki.

#725 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 maj 2017 - 21:25

Dobra, powywalalem wszystkie wlasne widoki zrobilem od nowa i sie zapisało.Jakiś dziwny fakap był.

#726 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 czerwiec 2017 - 12:37

Czy mamy Tu użytkownika Elite 9 Ti totalscan?



#727 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 czerwiec 2017 - 12:51

A cóż chcesz wiedzieć?



#728 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 czerwiec 2017 - 13:32

Oprócz info z netu które przerobiłem, a dowiaduję się dla kumpla - co bu tu zakupić z bocznym sonarkiem. Jesli budżet nie podoła wtedy bedziemy z tonu spuszczać. Np. Mam realne porównanie 9 Ti i Garmina echomap 92  . Rożnice w tworzeniu map - takie że w Lowrance jest koniecznosć podzielenia sie  mapą a w Garminie nie. Jest za to więcej dostępnych map w Insight dla Lowrance. Humminbird jest dla mnie białą plamą. Lowrance 9Ti total i echomap 92 Garmina to wydatek nominalnie około 6 tys. Liczę na jakieś uwagi sugestie między wierszami :)



#729 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 04 czerwiec 2017 - 14:18

mapy można tworzyć za pomocą programu/programów i nie trzeba ich wówczas udostępniać. te rysowane za pośrednictwem gofree istotnie są współdzielone. można wykupić konto premium i wówczas Twoje dane są Twoje, nie do użytku publicznego.


Użytkownik StCroix edytował ten post 04 czerwiec 2017 - 14:18


#730 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 czerwiec 2017 - 16:14

Możesz też kupić kartę i mieć możliwość tworzenia mapy w czasie rzeczywistymy jak w garminie. Za garminem przemawia niższa cena . Za Lowrance możliwości z mapami. Dotykowy ekran (w domu trza z ładowarki lecieć)

Wybór jak zwykle.zalezy od preferencji 



#731 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 17:11

Wykupiłem ponad rok temu premium i jestem mega zadowolony 👍 Każde twarde dno każda roślinność podwodna masz jak na dłoni

#732 OFFLINE   toom_ek

toom_ek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjamazury
  • Imię:Tomek

Napisano 04 czerwiec 2017 - 20:01

Witam , posiadam 9ti i nie potrafię  nałożyć nakładki z prędkością na zwykły sonar , proszę o podpowiedz


Użytkownik toom_ek edytował ten post 04 czerwiec 2017 - 20:19


#733 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 czerwiec 2017 - 21:39

mapy można tworzyć za pomocą programu/programów i nie trzeba ich wówczas udostępniać. te rysowane za pośrednictwem gofree istotnie są współdzielone. można wykupić konto premium i wówczas Twoje dane są Twoje, nie do użytku publicznego.

 

Jeżeli już, to program, Dr Deptch w opcji na dwa kompy nie wychodzi koszmarnie. Konto z utajnionymi danymi jest domyślnie płatne, chociaż na razie jest promocja. Z tego co pamiętam to było $99 na rok, może kolega @bigbait powie, więc program jest mimo wszystko tańszy no i potencjalnie ma więcej funkcji, chociaż kosztem pracy.


Użytkownik psulek edytował ten post 04 czerwiec 2017 - 21:41


#734 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 02:21

Tak płaciłem 100$
Jakiś czas temu skaczyla mi sie subskrypcja ale puki co zbieram logi za czym odnowie ponownie

#735 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 czerwiec 2017 - 05:46

Nie dr Deep ( już oficjalnie nie.ma ) a reef.master. można też kupić 1 licencje . Ostatnio rozmawiałem z forumowiczem i tak na byl.za 100$



#736 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 05 czerwiec 2017 - 07:35

Witam , posiadam 9ti i nie potrafię  nałożyć nakładki z prędkością na zwykły sonar , proszę o podpowiedz

Tworzac nakladke jakakolwiek musisz przejść w okno w którym będzie tworzona, np.przy podziale mapa/sonar chcąc uzyskac nakladke na sonarze trzeba kliknąć w ono sonar(podświetli się ramka dookoła)i wtedy wchodzisz w opcje nakładki dodając co chcesz.Tworzac nowe kombinacje okien niestety tez trzeba osobno poustawiać tam nakładki.



#737 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 05 czerwiec 2017 - 09:15

Jeżeli już, to program, Dr Deptch w opcji na dwa kompy nie wychodzi koszmarnie. Konto z utajnionymi danymi jest domyślnie płatne, chociaż na razie jest promocja. Z tego co pamiętam to było $99 na rok, może kolega @bigbait powie, więc program jest mimo wszystko tańszy no i potencjalnie ma więcej funkcji, chociaż kosztem pracy.

programy Pawle.

wciąż można znaleźć działającą wersję Dr.Depth, ponadto można zakupić ReefMaster'a, niemniej jednak do wygenerowania mapy i tak trzeba zainstalować IMC i robić to ręcznie na podstawie danych z Dr.depth lub "automatycznie" łącząc program z ReefMaster'em. w kwestii konta premium (zachowanie danych wyłącznie dla siebie), napisałem że należy je wykupić. opcją jest też Live View o którym wspomniał Adam. niestety tutaj także początkowo należy ponieść koszt związany z zakupem "podstawowej" mapy Navionics'a. w mojej subiektywnej ocenie najlepszym rozwiązaniem jest ReefMaster. (jakość tworzonych map "miażdży" wydumki Navionics'a - czy to te z gofree, czy oryginalne mapy Navionics. MaxiMapa też wypada przy nich blado choć nieco lepiej od wcześniej wspomnianych).


Użytkownik StCroix edytował ten post 05 czerwiec 2017 - 09:17


#738 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 czerwiec 2017 - 09:18

Oczywiście moja pomyłka - chodziło mi o Reef Mastera, gdzie licencja na dwa komputery kosztuje podobnie jak dwie subskrypcje premium.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#739 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 05 czerwiec 2017 - 13:46

Możesz też kupić kartę i mieć możliwość tworzenia mapy w czasie rzeczywistymy jak w garminie. Za garminem przemawia niższa cena . Za Lowrance możliwości z mapami. Dotykowy ekran (w domu trza z ładowarki lecieć)

Wybór jak zwykle.zalezy od preferencji 

 

Tylko, że do 9Ti jeszcze nie ma aktualizacji.



#740 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 czerwiec 2017 - 14:38

Jakiej aktualizacji ?  7 i 9 maja różne oznaczenia Softu.  Na dzień dzisiejszy 7 i 9 lecą na tym samym i obsługują tworzenie mapy w trybie rzeczywistymy.  To są słowa przedstawicieli Lowrance 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych