Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5 / 7 / 9 Ti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2401 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   pieczyk111

pieczyk111

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 09 październik 2017 - 10:01

OK dzięki. A odpowiesz mi jeszcze na moje pytanie od ilu do ilu metrów 200khz a 83khz na jeziorach i rzekach ? Plus minus.

#922 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 10 październik 2017 - 02:20

Pomoże ktos?
Czy bez wykupionego pakietu Edge albo premium nie mogę sobie w samym unicie zmienić kolorów mapy która juz posiadam ? A jak mogę to jak?

#923 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 10 październik 2017 - 06:57

OK dzięki. A odpowiesz mi jeszcze na moje pytanie od ilu do ilu metrów 200khz a 83khz na jeziorach i rzekach ? Plus minus.

Przde wszytkim twoje echo kolego posiada kilka trybow uzytkowania np.wedkowanie podlodowe,wody slodkie itp.nie pamietam juz wszystkiego bo dawno nie uzytkowalem.Tryb wedkarski bodajze obsluguje do 30m glebokosci i  najczesciej sie go uzywa.nie przeszkadza to w niczym zeby na tym trybie uzyc stozka 83 lub 200khz i zobaczyc na ktorym w danej chwili lepiej obrazuje echo(sa to tylko 2 rozne szerokosci stozka czyli albo wiekszy obszar bedziesz widzial pod lodzia albo mniejszy/60 lub 120 stopni)jezeli chcesz plywac i zapisywac logi z  ktorych pozniej chcesz utworzyc mape to zdecydowanie polecam opcje 200khz poniewaz lepiej wykrywa twardosc dna.Opcja chirp lepiej separuje obiekty zawieszone w toni (osobiscie uzywam albo 200khz albo sredni chirp)Poza tym kolego to instrukcje jednak nalezalo by przeczytac bo odpowie ona na mnóstwo twoich pytan, a że temat "rzeka"to mozna by pisac i pisac.Sprzet kupiles dobry teraz tylko nalezy nauczyc sie wykrzesać z niego jego mozliwosci(osobiście posiadam hds 9 gen 3 i nie narzekam)Pozdrawiam,Rafal



#924 OFFLINE   pieczyk111

pieczyk111

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 10 październik 2017 - 08:24

Sprzęt jeszcze jest w drodze. Przyjedzie dopiero dzisiaj. Obecnie poszukujcie i uczę się maksymalnie teori internetowej na forach youtubach nigdzie tylko znajdę. Praktyka będzie już jutro po południu. Dzięki za odpowiedz.

#925 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 11 październik 2017 - 15:49

Siemadero wariaty :-)

 

Poszukuje mapy na Trzeciecko i Wierzchowo ktoś poratuje ?


  • rower26 lubi to

#926 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 12 październik 2017 - 19:23

Chłopaki mie wszyscy naraz dzięki za pomoc

#927 OFFLINE   pieczyk111

pieczyk111

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 12 październik 2017 - 23:06

Gdzie sprawdzić stan akumulatorów bądź włączyć ikonę wyświetlania tej informacji w hds 7? Za Chiny nie mogę tego znaleźć.

#928 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 październik 2017 - 05:38

W nakładach. Musisz dodać. Przycisk pwr dodaj nakładkę

Użytkownik siarq edytował ten post 13 październik 2017 - 05:38


#929 OFFLINE   pieczyk111

pieczyk111

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 październik 2017 - 18:42

No właśnie przeszukałem te nakładki kieruje co znalazłem to napięcie źródła

#930 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 październik 2017 - 10:00

I to jest właśnie to. Przy 10.4v echo się wyłączy. Możesz sobie alarm ustawić

#931 OFFLINE   pieczyk111

pieczyk111

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 15 październik 2017 - 20:44

Aaa to teraz rozumiem. Dzięki za pomoc. Ja szukałem poziomu baterii jak w smartfonie.

#932 OFFLINE   Arcturus

Arcturus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Adam

Napisano 23 październik 2017 - 12:19

Mam problem albo i nie, z Elite7Ti. Zdarza mi się że echo dziwnie reaguje na dotyk, mianowicie dotyk palca w górnej części ekranu uruchamia aplikacje umieszczone z boku ekranu, większość aplikacji jest niedostępna. Po dotknięciu ekranu słychać sygnał dzwiękowy ale nic się nie dzieje. W serwisie napisali ze echo wymaga uziemienia. Czy możecie mi pomoc jak uziemić tę echosondę? Mam ją zamontowaną w Łodzi Necko 420 bezpośrednio domakumulatora 34 Ah. Nadmieniam ze nie jest to problem niskiego napięcia bo to już wyeliminowałem. Przetwornik jest podłączony prawidłowo. Wydaje mi się że to się dzieje przy temperaturach poniżej 20 stopni Celsjusza. Jak i gdzie podłączyć przewód uziemienia (to chyba ten żółty). Pozdrawiam.

Użytkownik Arcturus edytował ten post 23 październik 2017 - 12:20


#933 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 23 październik 2017 - 13:19

 W serwisie napisali ze echo wymaga uziemienia. 

 

czy to samo jest napisane w manualu ?  :huh:

 

swoją drogą : jaką trzeba mieć wiedzę, żeby komuś kazać "uziemić" urządzenie na łódce ..... 


Użytkownik bankroot edytował ten post 23 październik 2017 - 13:21

  • sajdol1 lubi to

#934 OFFLINE   Arcturus

Arcturus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Adam

Napisano 23 październik 2017 - 14:16

... mmm.....   w manualu pisze że żółty przewód powinien pozostać wolny....



#935 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 październik 2017 - 16:15

Żółty przewod.nie jest uziemieniem. Bynajmniej w hds służy do wzbudzenia urządzenia. Trzabylo się zapytać mości serwisanta w jaki sposób wykonać uziemienie echa na łodzi będąc na wodzie? Może należy zamiast liny kotwicznej z tworzywa sztucznego miec stalowa zakończona sonda ostrzowa i kotwicę z 50kg co by się dobrze w dno wbiła... i to spiac z echem...do tej pory nie mogę pojąć tego. Jak.mozna taki bubel puścić do ludzi... później tworzyć filmiki instruktarzowe jak użytkować echo w domu. Twierdząc przy tym że wszystko jest super i ludzie maja albo do d. Akumulatory bądź inne historie

Użytkownik siarq edytował ten post 23 październik 2017 - 16:22


#936 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 23 październik 2017 - 16:21

Mam problem albo i nie, z Elite7Ti. Zdarza mi się że echo dziwnie reaguje na dotyk, mianowicie dotyk palca w górnej części ekranu uruchamia aplikacje umieszczone z boku ekranu, większość aplikacji jest niedostępna. Po dotknięciu ekranu słychać sygnał dzwiękowy ale nic się nie dzieje. W serwisie napisali ze echo wymaga uziemienia. Czy możecie mi pomoc jak uziemić tę echosondę? Mam ją zamontowaną w Łodzi Necko 420 bezpośrednio domakumulatora 34 Ah. Nadmieniam ze nie jest to problem niskiego napięcia bo to już wyeliminowałem. Przetwornik jest podłączony prawidłowo. Wydaje mi się że to się dzieje przy temperaturach poniżej 20 stopni Celsjusza. Jak i gdzie podłączyć przewód uziemienia (to chyba ten żółty). Pozdrawiam.

Zrób kalibrację ekranu.

#937 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 październik 2017 - 18:39

Niech serwis wymieni tą Elitkę na Simrada Go XSE, problem zniknie. 


  • siarq lubi to

#938 OFFLINE   Arcturus

Arcturus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Adam

Napisano 23 październik 2017 - 19:48

Zrób kalibrację ekranu.


Jak to zrobić jak ekran nie reaguje na żadne menu?

#939 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 24 październik 2017 - 07:03

 U mnie po kupnie echa przesunięcie ekranu było niewielkie. Aby zamknąć okno musiałem kliknąć obok X . Zrobiłem kalibrację i działa tip top. Może jest opcja przywrócenia do ustawień fabrycznych/resetu kombinacją klawiszy i to pomoże?

@Paprykarz, dlaczego piszesz, żeby wymienił echo na inny model? Masz jakieś info, że to częsta usterka w TI?

Może po prostu ekran jest uwalony a to się może w każdym modelu zdarzyć.


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 24 październik 2017 - 07:05


#940 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 24 październik 2017 - 07:23

Moim zdaniem jest to problem który często pojawia się w Elite TI. Znajomi wędkarze to przerabiali, na forum często trafia się opis problemów z Elite. Fora zagraniczne podnoszą ten problem (ekran, zawieszanie się urządzenia)

Pomimo podobnej ceny tych urządzeń, to jednak Simrad jest bardziej zaawansowany technicznie. Natomiast brak informacji o nieprawidłowym działaniu może wynikać z ilości urządzeń na naszym rynku która jest mniejsza niż Elite. Można by przyjąć, że są to błędy wczesnego okresu produkcji ale te urządzenia trochę już na rynku są...

Oba urządzenia są produkowane w Meksyku (w tej samej fabryce ?)

Z wiadomych względów, producenci nie udostępniają żadnych informacji na temat awaryjności swoich urządzeń. Pozostaje nam jedynie budowanie własnej opinii na opiniach mniej lub bardzie zadowolonych posiadaczy tych urządzeń.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych