Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
662 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 11 lipiec 2016 - 18:13

Znalazłem wreszcie trochę czasu ale i tak szału nie było..

2hn6q9h.jpg



#442 OFFLINE   calvuss

calvuss

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 705 postów
  • LokalizacjaMalbork
  • Imię:piotr

Napisano 11 lipiec 2016 - 18:36

W sobotę niezliczona ilość brań z powierzchni do 13 tylko cmokanie i zasysanie ale bez zawieszki ale po południu to już 4 kluski wyjęte i dwa zaparkowane w trawach ,chaszcze ponad mój wzrost i nie do przebycia nieraz ale tam właśnie śpią kluski

kijek mikado 290

młynek stradic 2016

żyłeczka dragon 0,16 i lekko tonący bujający na boki swojak

38a119dee708295amed.jpg



#443 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 12 lipiec 2016 - 10:21

*
Popularny

ricci_2.pngwindows 7 screenshot

 

PB pobite :) . Sprzętowo-St.Croix Elite 8.6 12lb,Vanquish 4000,Spiderwire 10lb, jako przynęta Bonito kleń sinking. Zachmurzenie umiarkowane,wiaterek południowo-zachodni. Temperatura 25st. 

Operator aparatu oraz kapitan jednostki pływającej Bartek vel Tasiek 321. Podziękowania za foto oraz podebranie ryby :) .

Proszę o nie zwracanie uwagi na minę łowcy..już wiedziałem o wyczynie Krystiano :D  ;)  ;)



#444 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 12 lipiec 2016 - 10:35

Gratulacje, zdradź Ricci ile teraz wynosi Twoje PB? :)



#445 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 12 lipiec 2016 - 10:48

58cm


  • Guzu, analityk i coma lubią to

#446 OFFLINE   riversider

riversider

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 12 lipiec 2016 - 12:17

Moje gratulacje! :)
Byc moze przeoczylem a chce zapytac jak cisgniety wobek? Pod czy z pradem?

#447 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 12 lipiec 2016 - 18:54

Moje gratulacje! :)
Byc moze przeoczylem a chce zapytac jak cisgniety wobek? Pod czy z pradem?

wobek został zassany na przelewie,praktycznie zaraz po wpadnięciu do wody,można powiedzieć,że ze dwa obroty korbką pod prąd popracował...



#448 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 19:21

Udało się wyśrubować nowe PB. Jak to często bywa miał być to ostatni rzut dnia. No i stało się.

 

52 cm. Zassał piankowego żuka. Piankowiec najpierw minął jego stanowisko, by po krótkiej chwili płynąc z prądem wynurzył się tuż za nim i z impetem go zaatakował.

 

WP_20160710_16_33_01_Selfie_zpsmrdzyxxi.

 

A tu jeszcze jeden na tą samą przynętę

 

WP_20160710_16_09_30_Selfie_zpsqha3b1g4.



#449 OFFLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 12 lipiec 2016 - 20:20

Amator żuczka z piątka z przodu ;) 
b8f7cfe13bc65.jpg



#450 OFFLINE   Tomus

Tomus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Janik

Napisano 12 lipiec 2016 - 20:44

Na dzisiejszym wypadzie było 6 rybek wielkość 35-45cm .... rzeczka maleńka więc łowienie poezja ... :)

DSC07354.jpg



#451 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 13 lipiec 2016 - 08:58

Dziś na nogach od 5.Nad rzeką byłem o 5.30 zapowiadał się ładny bezwietrzny i do tego ciepły dzień. Woda niska i przejrzysta wiec zapowiadało się przyjemne łowienie. Brań sporo, jednak rybki jakieś niezdecydowane były, co rusz wypluwaly wobka, trochę mnie to irytowalo, ale do czasu gdy na spokojnej dosyć głębokiej wodzie coś delikatnie przytrzymalo wobka, zacialem i wreszcie hamulec zagrał tak jak lubię.Hol trwał jakieś 5 minut, parę odjazdów i koleczek i klenior był na brzegu, szybka miara a tu banan na twarzy  nowe PB 47 cm. :)Fotka i do wody, wiem gdzie pomieszkuje takze moze sie jeszcze spotkamy.

Po nim zlapalem jeszcze kilka w przedziale 35-40, takze dzien byl udany.

Załączone pliki



#452 OFFLINE   riversider

riversider

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 13 lipiec 2016 - 10:54

Coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze im mniejsza rzeczka tym łatwiej zahaczyc wiekszego kleniora...Panowie jak to jest wg. Was? Czy jacys warszawscy wiślani kleniowcy mogliby cos dodac od siebie? :)

#453 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 lipiec 2016 - 17:15

Dzisiaj nad Bugiem trafiłem nieco większego klenika. Sporo ich łowie jednak wielkościa nie powalają ;-) Póki co to moje skromne PB  :D  :D  :D  :P  :P  :P  46,5 cm  :P

Załączone pliki



#454 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 13 lipiec 2016 - 18:05

Dziś na nogach od 5.Nad rzeką byłem o 5.30 zapowiadał się ładny bezwietrzny i do tego ciepły dzień. Woda niska i przejrzysta wiec zapowiadało się przyjemne łowienie. Brań sporo, jednak rybki jakieś niezdecydowane były, co rusz wypluwaly wobka, trochę mnie to irytowalo, ale do czasu gdy na spokojnej dosyć głębokiej wodzie coś delikatnie przytrzymalo wobka, zacialem i wreszcie hamulec zagrał tak jak lubię.Hol trwał jakieś 5 minut, parę odjazdów i koleczek i klenior był na brzegu, szybka miara a tu banan na twarzy  nowe PB 47 cm. :)Fotka i do wody, wiem gdzie pomieszkuje takze moze sie jeszcze spotkamy.

Po nim zlapalem jeszcze kilka w przedziale 35-40, takze dzien byl udany.

Mówisz,że hol trwał 5 minut,to tak z ciekawości spytam jakim sprzętem łowisz?


  • tomi101 lubi to

#455 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 13 lipiec 2016 - 18:13

[quote name="tomas" post="1938610" timestamp="1468429537"]Mówisz,że hol trwał 5 minut,to tak z ciekawości spytam jakim sprzętem łowisz?[/quote
Nic drogiego i wyszukanego.Daiwa sweepfire 1,80 cm cw 2-7 i jakis maly kolowrotek Dragona do tego zylka 0,18 nazwy nie pamietam i na koncu Koiberek od Bobesku.

#456 OFFLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 13 lipiec 2016 - 22:27

Wyrównany rekord 58 cm, choć troche poprawiony ponieważ ta klucha bardziej wyżarta :)
41e456c5ab12e.jpg



#457 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 14 lipiec 2016 - 18:46

Ciiiii uszanujcie jeden  najlepszy i najspokojniejszy jak dla mnie wątek....


  • Slavobeer, malinabar, MichałAspiusFishing i 6 innych osób lubią to

#458 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 lipiec 2016 - 06:10

Radzę spróbować podejść dużego klenia w niewielkiej rzece a później np. na napływie lub przemiale ostrogi większej rzeki...nie twierdze ze łowienie kleni 50plus w no. Odrze jest proste,trochę ich tam złowiłem,ale już np. na Drawie lub tym podobnych wymaga nie lada wtajemniczenia oraz innego podejścia


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 18 lipiec 2016 - 09:45


#459 OFFLINE   Dominik Kubisz

Dominik Kubisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kubisz

Napisano 15 lipiec 2016 - 23:26

Pozwolę sobie zabrać głos, mimo, że większość być może bije mnie swym doświadczeniem na głowę. :) 90% wypraw poświęcam na łowienie klenio-jazi na malutkich rzekach nizinnych, których szerokość nie przekracza 10 metrów, a średnia szerokość to około 4-5 metrów. Ryb jak na tak niewielki ciek jest stosunkowo dużo, występują też ryby słusznych rozmiarów 50-60 cm, standardowy rozmiar łowionych przeze mnie to 30-45 centów. Zlokalizowanie ryb jest duuuużo łatwiejsze niż na większych rzekach, jednak podejście, odpowiednie podanie wabia, poprowadzenie i skuszenie do brania to zupełnie inna bajka, szczególnie w okresie letnim. Ryby ze względu na potężną ilość, dostępnego dla nich żarcia ignorują bez mała wszystko, a odprowadzenia i podskubywania ryb 50+ przyprawiają o palpitację serca. Niestety w małych, nizinnych rzekach o dość leniwym nurcie ryby przebierają między roślinnością wodną, narybkiem i niezliczoną ilością drobnych owadów i oszukanie ich wymaga dużego doświadczenia i mega szczęścia. Jedynym odstepstwem od tej reguły są odcinki o szybkim nurcie i kamienistym dnie, gdzie chociażby przebywające klenie ładują praktycznie we wszystko bo nie mają czasu by przyglądać się przynęcie. Niestety najczęściej są to ryby niewieielkie, ktore wyprzedzają te największe i poprostu płoszą je z łowiska. Inaczej ma się sprawa w miesiącach chlodniejszych, kiedy to w wodzie zaczyna brakować żarcia, a spinningowe wabie stają się bardzo atrakcyjne, szczególnie gdy podstawia się je pod sam rybi nos. Najlepszym okresem w tym roku był dla mnie luty i marzec, kiedy to połowiłem dość fajne ryby w przyzwoistej ilości jak na tak małą rzekę, im cieplej tym coraz ciężej. ;)

#460 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 16 lipiec 2016 - 10:56

Również łowię na Drawie i innych mniejszych ciurkach a większą rzeką, w której poszukuję kleni jest Warta i mam podobne zdanie i doświadczenia jak moi przedmówcy! W mniejszej rzece łatwiej namierzyć klenie, ale trudniej złowić (nawet jak skusisz jednego, zwykle mniejszego, to reszta się płoszy) a np. na Warcie poza przelewami (w cieplejszych miesiącach) trzeba się za nimi trochę nachodzić. Ot co... ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych