Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2016


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
487 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   xdaczajuplx

xdaczajuplx

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjastarogard gd

Napisano 01 styczeń 2016 - 18:55

*
Popularny

Jak w tytule ,sezon uważam za otwarty:) Rano minus 11 po południu w okolicy zera i z dachów kapało...ryby współpracowały,naście potokowców z przedziału 38-42 i dwa 49 i 55.Wszystkie wróciły do wody.Było tak zimno że grzałem się w plamach słońca:) Największy ten na zielonej trawie pozuje w jednej z nich....

Załączone pliki


Użytkownik Sebo0707 edytował ten post 08 styczeń 2016 - 09:53


#2 OFFLINE   Siasiu

Siasiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Imię:Staszek

Napisano 01 styczeń 2016 - 19:11

Na co skubały?


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 02 kwiecień 2016 - 20:52


#3 OFFLINE   xdaczajuplx

xdaczajuplx

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjastarogard gd

Napisano 01 styczeń 2016 - 19:15

Królem dnia był ....super banjo,na 3g główce.I nie skubał żaden:) wszystkie bicia pewne,mocne,zdecydowane,żadnego miziania,kina i kwiatów....


  • malcz i trout master lubią to

#4 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 styczeń 2016 - 19:42

Dzisiaj i ja otworzyłem sezon. Może bez kolosów, dlatego zdjęć nie będzie, ale za to dobrze ilościowo ;) . Robotę robił Hunter Ronin 5cm.

 

 

A! I kontrolę miałem! Pozdrowienia dla PSR Jelenia Góra! Tak trzymać!



#5 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 styczeń 2016 - 21:51

Nie męczyłem pstrągów jeden ponad 50 cm,kilkanaście 40+ i sporo mniejszych na troszkę ulepszoną MM-ke

Załączone pliki


Użytkownik Sebo0707 edytował ten post 02 styczeń 2016 - 13:09


#6 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 01 styczeń 2016 - 23:53

Dobra, a Wasze pstragi wytarte byly? Te z pierwszego posta dość grube. Ponawiam apel o obserwacje ryb, jak będą niewytarte - dajcie im jeszcze z tydzień na amory. Pozdr

#7 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 styczeń 2016 - 23:58

Wszystkie pstrągi które widziałem na zdjęciach złowione przez znajomych nie dość ze dawno się wytarły to już maja kondycje bardziej marcowa niż styczniowa. Podobnie z trociami....już dawno po amorach


  • Karol Krause i saganer lubią to

#8 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 02 styczeń 2016 - 00:08

Mysle ze kazdy kto trafi na pstragi w marnej kondycji nie mowiac juz o niewytartych to da im spokoj. U mnie pstragi sa juz dawno wytarte ale poki co, wole sie skupic na lipieniach - to swietna zimowa alternatywa. Gniazda sa juz od jakiegos czasu puste. Wkrotce potoki nabiora sily i w marcu-kwietniu beda swietnym przeciwnikiem. U mnie sezon startuje w lutym.

#9 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:48

Pozwolę sobie przypomnieć o pewnej ważnej sprawie
Jeżeli decydujemy się łowić ryby (jakiekolwiek) podczas niskich temperatur, to zadbajmy o to, by ryby wyhaczać w wodzie a nie na brzegu. Unikniemy niepotrzebnych konsekwencji związanych z wyciąganiem ich z naturalnego dla nich środowiska i narażaniem przede wszystkim ich skrzeli na odmrożenia.
Jeżeli już chcemy wykonać fotkę jakiegoś okazu (nie kolejnego czterdziestaka) to zostawmy rybę w podbieraka w wodzie, przygotujmy aparat i wykonajmy szybką fotkę nie narażając ryby
Pozdrawiam

#10 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:57

Dodałbym jeszcze dobry zwyczaj nie dotykania ryb suchą ręką bo serwujemy rybom dodatkowe "atrakcje". Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie stu odpinań ryb mokrą ręką na mrozie... :ph34r:

Dlatego podczas mrozów osobiście pstrągów nie łowię...

Pięknych ryb gratuluję i czekam na odwilż :)


  • STREMER i grzped lubią to

#11 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 15:18

Racja DanekM
Wyhaczanie ryb w wodzie ułatwią nam haczyki/kotwiczki bezzadziorowe i sprawne szczypce.
Łowienie na zadziory i wyhaczanie ryb na brzegu jest bardzo mało rozsądne (żeby nie nazwać tego dosadniej) przy minus 10
Plusem bezzadziorów jest też to, że łatwiej je wyczepić z zaczepów

Fotki i filmiki wypuszczanych ryb są o wiele bardziej KÓL niż SELFI z rybą na tle przemarźniętej twarzy zadowolonego wędkarza w czapecce SIMMS :)
Bez urazy. Ja też noszę czapki SIMMS tyle że fotek i filmików C&R mam więcej niż fajnych nakryć głowy
Może wstawię jakieś fotki jak uda mi się od jutra coś złowić co ma ponad 50cm

BTW. Zapomniałem pogratulować połowów, więc gratuluję szczęśliwcom
  • endriu24 lubi to

#12 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 02 styczeń 2016 - 15:35

A, masz rację. Bezzadziory to podstawa. Zapomniałem o tym wspomnieć bo... innych haków niż takie lub poprzyginane nie posiadam :) Pewne kwestie są jak oddychanie - nie myślisz o nich na codzień ;)

Aha, podbierak z silikonową siatką robi robotę

 

20150627_151119_zpsifvld8og.jpg

 

To jedna z wielu ryb z poprzedniego sezonu.


Użytkownik DanekM edytował ten post 02 styczeń 2016 - 15:36


#13 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 02 styczeń 2016 - 15:40

Dlatego podczas mrozów osobiście pstrągów nie łowię...

Wspaniała postawa ! Szczerze polecam, sam stosuję.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 02 kwiecień 2016 - 20:57

  • DanekM lubi to

#14 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2016 - 15:45

Silny wiatr i mróz -10. Niebo otwarte, lampa świeci. Ale rybki brały. Są w dobrej kondycji, wyskoki nad wodę, młynki... Generalnie fajnie było.

 

S2500001_zps1gmh8dxh.jpg

S2500010_zpswcngzlrk.jpg



#15 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1489 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2016 - 21:36

@DanekM skąd mogę wytrzasnąć taki podbieraczek? 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 02 kwiecień 2016 - 20:58


#16 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 02 styczeń 2016 - 21:45

Na mrozie warto zadbac o pstragi. Skoro lowicie to trzymajcie rybe w wodzie w podbieraku do ostatniej chwili, wtedy w czasie przygotowania aparatu i wyboru planu do zdjecia ryba odsapnie po holu. Wtedy szybkie zdjecie i ryba do wody. Jesli fotka nie wyjdzie to wlozcie rybe do podbieraka i do wody na czas przegladania galerii czy przygotowania do nastpnego zdjecia. Dajcie jej wziac oddech. Jesli mroz jest duzy moze warto dac rybie szanse na przezycie i cyknac jej fotke pod woda? Sa tanie wodoszczelne aparaty - mozna dzieki nim zablysnac fotkami w dziale C&R. Warto aby ryba przezyla bo za kilka miesiecy bedzie wieksza i znow cykniecie jej fote. Znacie jej miejscowke i wiecie na co bierze :)

Co do dlugosci fotografowanych ryb to dla jednego 50+ jest trofeum a inny w ciagu roku na swojej rzeczce trafi 40 i bedzie to PB wiec nie ma co oceniac po dlugosci. Na forum mozna tez wstawic fote zrobiona z ryba w wodzie i zmierzyc ja pod woda lub ocenic jej dlugosc. Wiele osob doceni takie zachowanie. Wystarczy chwile pomyslec co dla tej ryby jest najlepsze. Jeden robi fote kilka sekund a inny powoli wiec kazdy sam powinien ocenic co mozna a czego nie.

Serdecznosci
Pawel

#17 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 02 styczeń 2016 - 22:20

@DanekM skąd mogę wytrzasnąć taki podbieraczek?

To jest akurat Ego - http://www.ego-fishi...howy_ghost.html

Ale ten podbierak mogę polecić wędkarzom łowiącym ryby niewielkie lub średnie. Największe ryby pakowałem do tego podbieraka 50-51cm. Ta siatka jest dość sztywna i płytka, więc duża, wierzgająca ryba może nam zbyt łatwo wyskoczyć.

Lepszy, ale nieporównywalnie droższy w ofercie ma Vision i Orvis. Ten ostatni ma kilka modeli w tym głębokie pod wielkie salmonidy na przykład: http://krokodyl.sklep.pl/view/4791

 

Był kiedyś chyba nawet taki na giełdzie raz czy dwa. \Odkąd zacząłem używać takiego podbieraka, zapomniałem co to męczarnie z odpinaniem przynęty z siatki :)


Użytkownik DanekM edytował ten post 02 styczeń 2016 - 22:22


#18 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 styczeń 2016 - 23:07

Na mrozie warto zadbac o pstragi. Skoro lowicie to trzymajcie rybe w wodzie w podbieraku do ostatniej chwili, wtedy w czasie przygotowania aparatu i wyboru planu do zdjecia ryba odsapnie po holu. Wtedy szybkie zdjecie i ryba do wody. Jesli fotka nie wyjdzie to wlozcie rybe do podbieraka i do wody na czas przegladania galerii czy przygotowania do nastpnego zdjecia. Dajcie jej wziac oddech.

 

.. a ja dodam, że w każdych warunkach warto tak postępować z rybą w kropki. Zwłaszcza w"środku sezonu" gdy temperatura powietrza przekracza 20 C - a czasami znacznie. Ja tak robię. U mnie ryba cały czas jest trzymana w podbieraku. Są takie fajne podbierak -  ja od lat używam podbieraka firmy cormoran- nie mam pojęcia jaki to model - ale jest duży. Szczupak 90 cm wchodzi do niego bez problemu. Każdy potok którego złowię w czasie gdy ja szykuję "scenerię" do fotki - spoczywa w nim spokojnie. Kilkanaście razy w zeszłym sezonie robiłem selfie z potokoami i nigdy nie musiałem reanimować. Za każdym razem odpływały "od strzała". Polecam. 


  • Myku1987, Apioo i grzped lubią to

#19 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:31

Siemano, wczoraj otworzyłem sezon pstrągowy, rybki ze zdjęć 40 i 43cm. Były jeszcze 2 mniejsze. 

Pozdro
 

Załączone pliki



#20 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 03 styczeń 2016 - 11:01

Co do kwestii nie wytartych ryb. Chciałbym zwrócić uwagę, że ryby mogą podchodzić do tarła ale z różnych powodów do samego aktu kopulacji nie dochodzi. Stres, termika, zamulenie itp. Jeśli w tym momencie patrągi są pełne ikry, to możemy być niemal pewn,i że w tym roku dane samice będą resorbować ikrę. Do tarła już nie dojdzie. Ważne oprócz termiki są warunki świetlne.
Odnośnie oparzeń na ciele oraz zamarzania skrzel, tak jak koledzy, proponuję by rybą operować w podbieraku w wodzie. Wyjmujmy rybę jeśli to konieczne. Też jestem zdania, że bezzadziory ułatwiają życie :) Stopień odżywienia ryb jest wysoki, ze względu na łagodną jesień i dotychczasową zimę ( łagodny spadek temperatury wody), a w trakcie spacerów nad rzeczkami można było dostrec duże ilości owadów.

Użytkownik michcio edytował ten post 03 styczeń 2016 - 11:04

  • Krzysztof Rydel, strary, Gobio Gobio i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych