Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
564 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 01 styczeń 2016 - 19:47

*
Popularny

Dziś z rana miałem dylemat,okonie czy sandacze (szczupaki odpadały ze względu na piękna bezwietrzną pogodę).Zdecydowałem się jednak na okonie ze względu z moją ostatnią ok.  2 tygodniową abstynencję wędkarską.Okonie są jednak pewniejsze od zedów... Więc wstałem ok. 9.30,śniadanie,kawa no i w samochód.Po 20 minutach idę już brzegiem kanału i widzę jak na mojej (nie tylko) miejscówce zaczyna łowić dwóch znajomych Holendrów (jedyni jakich znam łowiący tu z brzegu).Zanim do nich doszedłem wypuścili już ze trzy ryby,a więc gryzą.Przywitanie,krótka rozmowa ,staję jakieś 15 dalej i zaczynam łowić.W przeciągu 20-30 min. mam 6 ryb,oni też ze cztery i nagle wszystko się urywa gdy wyciągam z torby aparat żeby zrobić jakieś fotki w wodzie.Na dodatek wszystkie nasze okonie są małe od  ok.30 do 37-8cm. Łowimy dalej,ale nic się nie dzieje Holendrzy się zwijają ,a na ich miejsce przyjeżdżają moi polscy koledzy. Po jakiejś godzinie Holendrzy pojawiają się na drugim brzegu i od razu zaczynają ciągnąć ryby czasem holują obaj na raz,istny amok i do tego trafiają im się fajne,takie 40+,po kilku minutach ryby zaczynają się pojawiać w zasięgu mojego rzutu ,ale nadal niestety same małe (robię parę fotek)... Nagle wszystko się kończy,na szczęście u nich też(u mnie pięcioma,a oni łowią na pewno  kilkanaście ryb w tym kilka czterdziestek).

 

Załączony plik  IMG_0477.JPG   64,35 KB   245 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0482.JPG   48,2 KB   220 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0483.JPG   54 KB   203 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0478.JPG   33,23 KB   202 Ilość pobrań

 

 

 

Po około pół godziny chłopaki się zawijają ,a ja przechodzę kilkaset metrów dalej by sprawdzić jeszcze jedno miejsce. Parę rzutów puknięcie ,zacięcie i siedzi...  w końcu coś fajniejszego. Po jakiejś minucie mogę sobie zrobić fotkę z pierwszym przyzwoitym okoniem w nowym roku...

 

Załączony plik  oko1.jpg   102,24 KB   196 Ilość pobrań

 

Wodom Cześć,only C&R,sukcezzów w Nowym Roku i pozdro

 

Wobi

 

PS.sprzętowo blaas f nano 2,6m-10lb.,zauber,variwas 0,8pe i fuo 15lb.,przynęty perłowe gumy 7-8cm i wirujące ogonki. No i jeszcze jedno,jak pijemy jakiś alkohol na rybach to tylko pivo JDM ;)

 

Załączony plik  IMG_0476.JPG   88,36 KB   190 Ilość pobrań


Użytkownik Wobi edytował ten post 01 styczeń 2016 - 19:51


#2 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 01 styczeń 2016 - 20:15

JDM 5% ? Nieźle :)
Ładne rozpoczęcie sezonu. Ja planuję w tym roku dorwać troszkę pasiaków, na spinning zawsze mnie omijają :(
  • Wobi lubi to

#3 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 01 styczeń 2016 - 20:21

JDM 5% ? Nieźle :)
Ładne rozpoczęcie sezonu. Ja planuję w tym roku dorwać troszkę pasiaków, na spinning zawsze mnie omijają :(

5 nie pięć,ale Tokio Japan na butelce pisze więc JDM ;)

 

Co do okoni,to ja ich w PL nigdy nie łowiłem celowo (ze względu na rozmiary) ,a tu (NL) często wybieram je zamiast sandaczy które na flaucie też nieźle gryzą. 


  • K-Pon lubi to

#4 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 01 styczeń 2016 - 21:09

Ładne pasiaki Wobi połowiłeś. Powiedz taki rozmiar to standard w NL czy raczej trzeba sobie najpierw dobrze łowiska poszukać?

#5 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 01 styczeń 2016 - 21:35

 Myślę że to standard,tzn. ja  znam kilka łowisk gdzie albo się łowi sporo ryb w przedziale 25-40 (dobra zabawa) i można czasem trafić coś 40+,lub drugi typ gdzie łowi się mało,przeważnie 1,2 lub 3 dziennie (z brzegu,z łodzi pewnie by było lepiej) ale nie trafiają się raczej mniejsze niż 40cm, a każdy kolejny może być tym 50+. Ponadto  wszędzie przy szczupakach i sandaczach można przyłowić czasem fajnego okonia, najczęściej 35-40 lub więcej cm.

 Wszystko to pewnie dlatego że miejscowi wędkarze wyrzucają wszystkie ryby z dużym  pluskiem za burtę łodzi. Choć w tym roku widziałem już na dwóch miejscówkach kupki okoniowej łuski,ale to pewnie ,,Nasi" tam byli...


  • Mirekms10@gmail.com lubi to

#6 OFFLINE   muffinka

muffinka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Arek

Napisano 02 styczeń 2016 - 15:12

707bf8628fa43c398681657d1f4299f6.jpg

Taki jeden sie skusil podczas spaceru w porcie :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

#7 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2016 - 13:57

Cześć, udało mi się dziś rozpocząć nowy sezon bardzo miłą niespodzianką w postaci nowego PB- 40cm. Poprzednim rekordem pobitym po dziesięciu latach nacieszyłem się równe 30 dni :)

28v3cep.jpg



#8 OFFLINE   P@DEK

P@DEK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 10 styczeń 2016 - 11:54

Wobi, gdzie w NL wykupuje się pozwolenie i jakie są koszty np. na tydzień? Czy pozwolenia są na jakieś okręgi lub jakoś inaczej podzielone.
Planuje odwiedzić znajomych i myślałem żeby spróbować tam połowić.

 

Wszelkie gratki proszę zakończyć na przycisku "Like"


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 29 marzec 2016 - 21:35


#9 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 10 styczeń 2016 - 20:34

https://www.vispas.nl/

 

Licencję możesz kupić przez internet i sobie wydrukować,bądź w najbliższym sklepie wędkarskim.Tu masz link,roczne kosztuje zależnie od klubu od ok 30 do ok.50 euro i pozwala łowić w większości kanałów i rzek udostępnionych do żeglugi w całej NL. Dodatkowo kluby posiadają czasem jakieś jeziorka lub poldery dostępne w okolicy na ich licencji,bądź na dniówki rzędu kilku euro .


Użytkownik Wobi edytował ten post 10 styczeń 2016 - 20:36


#10 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 13 styczeń 2016 - 16:45

Dzisiaj ,pomimo tego iż wiedziałem że ma lać postanowiłem wyskoczyć na małe dłubanie pasiaków.Zapowiadany deszcz oczywiście lał (dziś 13ego) ale na szczęście prawie nie było wiatru :) Na pierwszej miejscówce dostałem kilka rybek w przedziale od ok.25 do 37-8cm,ale niestety nic lepszego się nie trafiło więc postanowiłem zmienić miejsce.Druga meta przywitała mnie rybką 42cm,później była taka 45,następnie kolejna ok.41-2cm(nie mierzona) i kolejna podobna mi spadła podczas próby zrobienia zdjęć w wodzie podczas walki.Było jeszcze parę pstryków i uszczypnięć.Dzień w sumie bardzo udany pomimo tego że zmokłem :P

 

Sprzęt:jak wyżej ,a rybki dzisiaj tylko na spinmada-10g

 

Załączony plik  IMG_0496.JPG   69,29 KB   117 Ilość pobrań

 

Załączony plik  40+okoooo.jpg   93,08 KB   136 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0510.JPG   112,01 KB   137 Ilość pobrań

 

Załączony plik  45=+++cfkjf.jpg   65,83 KB   137 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0500.JPG   36,13 KB   133 Ilość pobrań

 

pozdr.w



#11 OFFLINE   Borsuk

Borsuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa Tarchomin

Napisano 15 styczeń 2016 - 11:51

Załączony plik  uploadfromtaptalk1452854854494.JPG   1,05 MB   94 Ilość pobrań
Nijak sie ma do niderlandzkich drapiezcow ale biorac pod uwage, ze wyjety zostal z warszawskiego dolka, 300m od blokow to raduje mnie kazdy z jego 30 centymetrow ;)

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalka

#12 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 15 styczeń 2016 - 17:36

Wreszcie zadarłem kiecę i poleciałem do moich pasiastych przyjaciół na pierwsze widzenie w 2016 r. Nawet trochę przymrozków (nawet opuszki szczypią przy stukaniu o klawisze  :)) i wyraźnie było widać, że rybska uciekły głębiej, nierzadko pokryte pijawkami i osowiałe - na żelastwo nie reagowały już z takim zapałem, jak przed końcemu roku, nie reagowały w ogóle.   :lol: Ale to nie moja domena. Klasyczne przynęty, klasycznie prowadzone. Easy Shinner 3"/5g i Sexy Impact 3,8" dały po trzy ryby: 39, 33, 30 vs. 39,5, 37, 33. Natomiast SI 4,8" został pożarty przez kokodyla albo przynajmniej kajmana.  Na ds-a, czy innego lenia nie próbowałem... Markotno było mi wiązać grabiami. Jutro też jest (uwaga, odkrywcze) dzień!

 

Na fotach trzy największe. 

Załączone pliki

  • Załączony plik  37 wlasciwe.jpg   55,39 KB   94 Ilość pobrań
  • Załączony plik  37 4.JPG   64,22 KB   92 Ilość pobrań
  • Załączony plik  39 1.jpg   39,71 KB   93 Ilość pobrań
  • Załączony plik  39 5.JPG   115,72 KB   94 Ilość pobrań
  • Załączony plik  39 6.JPG   72,49 KB   93 Ilość pobrań
  • Załączony plik  39,5.JPG   164,45 KB   94 Ilość pobrań

Użytkownik Dawido edytował ten post 15 styczeń 2016 - 17:40


#13 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 15 styczeń 2016 - 17:52

Świetne okonie  :wub:  Powiedz proszę, sexy impact zbroisz klasycznie czy w haki offsetowe?


  • Dawido lubi to

#14 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 15 styczeń 2016 - 18:53

Dzięki, chociaż jak wszystkie. Także te najmniejsze.

Jeśli na jigu, wtedy wyłącznie klasycznie, dla 3,8" hak o długości 2 cm na 3g. U nas trzaskałem 2,8"/2-3g Trzeba tylko pamiętać, by równo po szwie nanizać gumę, inaczej koziołkuje przy opadzie, no i lepiej zastosować za mały hak niż za duży, okonie zasysają kajtki jak spaghetti. Generalnie, gdybym dziś wrócił do Polski, dałbym sobie na jakiś czas spokój z 2,8". Po wyciągnięciu 3 okoni rzut po rzucie (39,5, 37 i 33) w 4, 5 i 6 rzucie nie odmeldowało się nic. Założyłem wersję 4,8", pograłem chwilę, szurnięcie i cyk. Przynęty nie ma.

 

Guma, o której mogę pisać w samych superlatywach, daje tyle możliwości, na domair jest cholernie trwała, należy co jakiś czas uzbroić odwrotnie lub skrócić, polać atraktorem... Łowię na nią 70-80% wszystkich rybÓW. ;) Do uzupełnienia easy shinner/swing impact i na tym koniec, jeśli chodzi o miękkie przynęty w moim pudełku pod jig/drop-shot.


Użytkownik Dawido edytował ten post 15 styczeń 2016 - 19:01

  • Dryzd i Marcin P. lubią to

#15 OFFLINE   Graghowski

Graghowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 16 styczeń 2016 - 17:49

I ja wczoraj wybrałem się na pasiaki, piękne i wdzięczne ryby które wcześniej ignorowałem. Bezwietrzna pogoda, mały uciąg wody w rzece i dwie wolne godziny po pracy ;)   2,5 g główka i keitech 2 calowy przyniosły mi troche zabawy okonkami w okolicach 15-20 cm i takiego oto garbuska 36 cm, straszny grubas z niego był.

 

 

Załączone pliki



#16 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 16 styczeń 2016 - 20:15

Dzięki, chociaż jak wszystkie. Także te najmniejsze.

Jeśli na jigu, wtedy wyłącznie klasycznie, dla 3,8" hak o długości 2 cm na 3g. U nas trzaskałem 2,8"/2-3g Trzeba tylko pamiętać, by równo po szwie nanizać gumę, inaczej koziołkuje przy opadzie, no i lepiej zastosować za mały hak niż za duży, okonie zasysają kajtki jak spaghetti. Generalnie, gdybym dziś wrócił do Polski, dałbym sobie na jakiś czas spokój z 2,8". Po wyciągnięciu 3 okoni rzut po rzucie (39,5, 37 i 33) w 4, 5 i 6 rzucie nie odmeldowało się nic. Założyłem wersję 4,8", pograłem chwilę, szurnięcie i cyk. Przynęty nie ma.

 

Guma, o której mogę pisać w samych superlatywach, daje tyle możliwości, na domair jest cholernie trwała, należy co jakiś czas uzbroić odwrotnie lub skrócić, polać atraktorem... Łowię na nią 70-80% wszystkich rybÓW. ;) Do uzupełnienia easy shinner/swing impact i na tym koniec, jeśli chodzi o miękkie przynęty w moim pudełku pod jig/drop-shot.

Też polecam sexy impacta ,ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem ,że jest trwała .Po 3-5 okoniach guma jest rozerwana na haku i się z niego zsuwa (hak pod czeburaszke). Trzeba kleić a i to nie zawsze pomaga.


  • Del Toro lubi to

#17 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 16 styczeń 2016 - 20:41

Pisząc, że jest trwała, miałem na myśli to, że długo, bardzo długo może posłużyć przy odpowiednim podejściu. Gdy zaczyna się zsuwać, zbroję odwrotnie, a jeśli już to zrobiłem, minimalnie odgryzam końcówkę, ciężko mi jednak stwierdzić, jak zachowywałaby się przynęta po takiej operacji  sparowana z hakiem offsetowym, pewnie próbowałeś i lipin?

 

W Anglii przeszedłem na 3,8" i chyba raz zdarzyło mi wyeksploatować gumkę i nie przez skracanie - szczupaki ją rozniosły. Może to również kwestia haków? Ja do tej pory używałem najprostszych kupionych na jb od Roberta (nie matsuo). Dziś z ciekawości zamówiłem kilkanaście główek od Musagi, model wkręcany, Hanibal, być może skracanie stanie się zbędne?

Kończę offa. 
Pozdrawiam, Panowie

Jakieś nowe okonie? :)

 

#18 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 17 styczeń 2016 - 11:52

Nijak sie ma do niderlandzkich drapiezcow ale biorac pod uwage, ze wyjety zostal z warszawskiego dolka, 300m od blokow to raduje mnie kazdy z jego 30 centymetrow ;)

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalka

 

To ryba złowiona w 2016???



#19 OFFLINE   Borsuk

Borsuk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa Tarchomin

Napisano 18 styczeń 2016 - 01:08

Przelom 15/16...konkretnie w przerwie Boze Narodzenie-Trzech Kroli (wtedy ostatni raz lazilem nad wode) a nie pamietam kiedy zmrozilo na amen moj dostojny akwen ;)...dokladna date musialbym sprawdzic w aparacie gdy bede w domu bo we wlasciwosciach po przeslaniu ma jakas zupelnie abstrakcyjna..Jesli to az tak istotne to prosze smialo, juz teraz usunac ten post bo jak widac, i tak nie bardzo jest sie czym chwalic ;)
Pozdrawiam i upraszam o wybaczenie jesli okaze sie, ze dopuscilem sie 'kalendarzowego bandytyzmu' ;)


Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalka
  • radim_78 i kostom63 lubią to

#20 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 18 styczeń 2016 - 20:42

... a ja dziś musiałem wyskoczyć na 2 godzinki (po pracy) przetestować nowiuśką elitkę przed wysłaniem do klienta.Jako że czasu było mało od razu wbiłem się na metę która daje tylko duże (ostatnio).Przez pierwszą godzinę nic się nie działo,ale w końcu podeszły i 2 udało się wyjąć.Pierwszy pewnie strzelił w wirujący ogonek 10g,a drugi po kilku delikatnych skubnięciach wessał 8 cm lunatica leżącego na dnie.Był jeszcze jeden na gumę ale spadł po sekundzie.Ostatecznie wyjechały w sumie tylko te dwa,ale łącznie 90cm z malutkim plusikiem,więc czego chcieć więcej...

 

Załączony plik  IMG_0552.JPG   132,39 KB   70 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0556.JPG   119,14 KB   70 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0568.JPG   99,67 KB   66 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_0562.JPG   72,71 KB   67 Ilość pobrań

 

Ps.a elitka super kosa :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych