Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy film/piosenka na y.t.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4620 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 23:38

Moja ulubiona:



i zgadzam się z tym komentarzem: they should make this the fucking world anthem.
  • WiktorK i Jar1808 lubią to

#22 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2010 - 16:58

@kryst,
dzięki za przypomnienie Dire Straits; to mój ulubiony song wspomnianego zespołu. Cudnie zagrane, bardzo ładnie zilustrowane, choć dziś już trochę staroświeckie - nie ma skąpo ubranych lasek, złotych łańcuchów i hummerów. Jednym słowem - klasyka. Choć moim idolem jest ten kolo:

Ukochany utwór, a matka mojego znajomego pozwoliła mi zrozumieć co to jest prawdziwa zazdrość, opowiadając jak fantastycznie było słuchać na żywo, będąc na tym koncercie...
Pozdrawiam,

#23 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 25 grudzień 2010 - 17:25

Pięknie napisane.

Młodszym Kolegom polecam także Purple Haze.

Ale, szczerze mówiąc, przykłady można mnożyć.

#24 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 25 grudzień 2010 - 17:45

Jak widać klasyka nie = klasyczny ubiór. Jimi lubił się wystroić :lol: Zawsze wolałem go słuchać niż oglądać. Następców do dziś brak.

#25 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2010 - 22:04

Jak widać klasyka nie = klasyczny ubiór. Jimi lubił się wystroić :lol: Zawsze wolałem go słuchać niż oglądać. Następców do dziś brak.

Fakt, że - zwłaszcza z dzisiejszej perspektywy - wyglądał zazwyczaj dość, hmmm, pretensjonalnie. Jednakże, ponieważ sam pogrywam na gitarze, lubię go oglądać; a w zasadzie jego palce na gryfie. Zgadzam się też, że następców nie widać, choć paru gości fajnie przebiera rączkami:

(najlepiej rozpocząć od 2min7sec) byłem na jego koncercie w naszym pięknym kraju. W tym samym czasie, 300km dalej, grał Gary Moore. To tak, jak by mieszkając w Olsztynie mieć cynk, że w jeziorze pod domem biorą same metrowe szczupaki, a w Radomiu za każdym rzutem wyciągasz bolenia... Dramat!!! Wybrałem metrówy :D
Zastanawiałem się też nad rockowym utworem wszech czasów. Mission impossible, chyba. Ale to z pewnością jeden z najpoważniejszych kandydatów:

Pozdrawiam wszystkich słuchaczy. Aha, Wesołych Świąt :lol:


#26 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 25 grudzień 2010 - 23:31

Zawsze też można poszukać czegoś w dyskografiach Joe Satriani i Jon Anderson - wspaniałych gitarzystów. Ale to mogą być tylko moje preferencje.

#27 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 25 grudzień 2010 - 23:33

Pisząc o braku następców chodziło mi o niepowtarzalny styl Jimiego. Tu chyba to najlepiej słychać ed
Gitarzystów znakomicie przebierających palcami oczywiście nie brakuje. Lista moich ulubionych była by spora. Ostatnio często sobie zapuszczam koncert nieśmiertelnego Jeffa Becka w Ronnie Scotts. W HD to uczta dla oczu i uszu
PS. King Crimson - stare dzieje. Schizofrenikiem za młodu testowałem wytrzymałość ścian w bloku :D


#28 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2010 - 01:02

@kryst,
no właśnie załączyłem Satrianiego :mellow: ; z technicznego, choć nie tylko - kocham blues'a, punktu widzenia wykozaczony jest też niejaki Joe Bonamassa; tu na pięknym klasycznym Gibsonie:

@Robert,
dokładnie zrozumiałem Twój przekaz i w pełni się zgadzam z opinią o niepowtarzalności. Dlatego też napisałem, że niektórzy obecni gitarzyści są nieźli technicznie; to całkiem co innego, niż bycie prekursorem. Crimsonów też słuchałem za młodu, ale sądzę, że niektóre rzeczy są ponadczasowe (Hendrix, King Crimson, Pink Floyd, Bach, Pergolesi etc., etc...).
Pozdrawiam,

#29 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 26 grudzień 2010 - 08:19

@Grego,

Powtórzyłem Twoją propozycję, aby dać młodszym Kolegom szansę poszukać :mellow: , bo warto.

Ja też poszukałem i w starych kasetach, z lat 80-tych, odnalazłem nagrania gitarzysty, którego bardzo lubiłem - Eric Johnson: .
Mieszkałem wtedy w Londynie (86 - 92) i nie udało mi się nadgonić zaległości (czego nie słyszałem w PRL), a ciągle pojawiały się nowości.
Teraz już nie śledzę nowości, stary jestem i wolę posłuchać tego co znam. <_<

A tu składanka: p;list=MLGxdCwVVULXc76jna1LByPr89Iegs5nIJ&index=1

Jest czego posłuchać, oj jest! :mellow:

#30 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 grudzień 2010 - 11:17

Ja mówił Himilzbach w Rejsie, lubię tylko te piosenki które znam :mellow:

#31 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 26 grudzień 2010 - 12:22

Ja mówił Himilzbach w Rejsie, lubię tylko te piosenki które znam :mellow:


Robert, to chyba był inżynier Mamoń (Maklakiewicz).
Podobno za jarmarkowy wygląd Hedrixa odpowiedzialna była jakaś pani, później spotykał się z nią Miles Davis, co zresztą widać na jego fotkach z tamtego okresu :lol: . Szkoda, że tym dwóm dżentelmenom nie udało się nagrać płyty, a przymiarki już były.
Inspiracje repertuarem Hendrixa (tym bardziej piosenkowym) słychać u Kravitza i nawet coś mu tam nieźle wychodziło, choć ja zawsze wolałem oryginał :mellow:.
Dzięki za przypomnienie Becka! Satriani dobry, lubię The Extremist, ale większość gitarzystów-wirtuozów ma problemy z zapleczem, czyli reszta muzyków bardzo przeciętna, są tylko tłem a nie motorem napędowym.

#32 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 grudzień 2010 - 13:14

To ta pani pewnie była przechodnia, zwana taktownie muzą Tu Jimi obejmuje, ciekawa muzę. Może to ta?

#33 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 26 grudzień 2010 - 13:33

Może;). Opowiadał o niej Davis w książce Ja, Miles, niestety książkę pożyczyłem i nie sprawdzę jak się nazywała, niewątpliwie musiała być wyjątkowo inspirująca :lol:, no i zrewolucjonizowała garderobę Davisa, hehe. Książkę gorąco polecam, kawał historii jazzu i okolic, niedawno było wznowienie.

#34 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 grudzień 2010 - 13:46

Prawdopodobnie chodzi o Kathy Etchingham. Nosiła się dosyć pstrokato. Ta z teledysku to drugi biegun, gustowna asceza. I love it :D

#35 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2010 - 14:28

@Kryst,
klify Eryka są ekstra - mój ulubiony utwór tego gościa; jak widać nie mielibyśmy kłopotu we wspólnym słuchaniu muzyki :mellow:
A przy okazji wątku aparycyjnego - EJ dość zabawnie wyglądał na koncercie G3 z Satrianim i Vaiem; taki grzeczny gimnazjalista w słuchawkach...
@Robert,
też mam rys Mamoniowy w słuchaniu muzyki; dlatego np. jako, że przypomniane tu All Along the Watchtower usłyszałem po raz pierwszy w wykonaniu Hendrixa, to inne wersje - łącznie z oryginałem Dylana - do mnie nie przemawiają. Jimi zrobił to najlepiej i tego się będę trzymał i to jest słuszna koncepcja :lol:
Pozdrawiam,

#36 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 26 grudzień 2010 - 15:04

EJ zawsze dla mnie wyglądał jak nauczyciel muzyki ze szkoły średniej (amerykańskiej).

Stroje innych ..... Czy pamiętacie naszych wykonawców w żabotach, koronkach, itp.? Rolą artysty bardzo często jest szokować lub wyróżniać się. Ich muzyka sama się obroni i oddzieli ziarno od plew. :mellow:

#37 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 grudzień 2010 - 17:25

Kryst, poruszyłeś skomplikowany temat. W tym tekście, że się lubi to co się zna jest głęboka prawda. Ja bym to rozszerzył do - każdy lubi to co mu się podoba, jednym Milles innym Doda :lol:
Jak czasem zabieram kogoś na ryby i jest zmuszony słuchać tego co mam na karcie to ma problem :mellow: Z muzyką jest trochę podobnie jak z rybami. Kto łowił 20-30 lat temu wie jak wyglądają rybne wody. Kto miał szczęście dorastać w czasie rewolucji muzycznych też miał szczęcie bo wie co dobre. Reszta wychowana na prymitywnej papce, będzie do śmierci słuchała w swoich samochodach, umpa, umpa. Niestety okres Woodstock miał swoją ciemną stronę. Była nią ta lewicowa propaganda którą na wtłaczano i to ze zgniłego kapitalizmu. Ciekawe, co? Hippisi, komuny, bunt przeciw tradycyjnym wartościom to część tej ideologii. Na szczęście


#38 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 26 grudzień 2010 - 18:47

A mnie wspomnienień młodzieńczych lat 80 - przywołał współczesny BRANDON FLOWERS - niekoniecznie Best of Best ale miła nuta.

PZDR
Zanderix

#39 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 grudzień 2010 - 07:39

Arek, to Ty młody siusiek jesteś :huh:

#40 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 27 grudzień 2010 - 08:11

Arek, to Ty młody siusiek jesteś :huh:


a DZIĘKUJĘ BARDZO DZIĘKUJĘ za komplement :lol: :lol:
i takim pragnę być na zawsze :mellow:
  • David77 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych