Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozbudowa pływadełka (Belly Boat) - uchwyty, pojemniki i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 02 styczeń 2016 - 20:29

Witam, 

Chciałbym dokupić do swojego pływadełka - Vision Keeper ISO uchwyt na wędki i jakieś sensowne mocowanie na echosondę. 

 

Może ktoś coś wie, słyszał gdzie u nas można kupić np. coś takiego Outcast Float Tube Rod Rack ? 

LINK

 

Z góry dzięki za pomoc. 



#2 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 20:38

Sam uchwyt do wędek wyglada jak ten z oferty firmy barkley (patrz poniżej)
http://www.rybi-ogon...6PC-p-9391.html

Jam masz czas i zdolności manualne to mozesz coś takiego "custom'owego" sobie zmajstrowac....
  • Przemek_M lubi to

#3 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 02 styczeń 2016 - 20:51

Sam uchwyt do wędek wyglada jak ten z oferty firmy barkley (patrz poniżej)
http://www.rybi-ogon...6PC-p-9391.html

Jam masz czas i zdolności manualne to mozesz coś takiego "custom'owego" sobie zmajstrowac....

U mnie kolego ze zdolnościami i czasem to już gorzej. Szukam czegoś gotowego. 



#4 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2016 - 21:01

Też mam Kepper ISO i echo ze skrzynką mieści mi się do bocznej kieszeni, muszę tylko jakoś zabezpieczyć dodatkowo żeby nie wypadło. Czujnik mam zamontowany na pasku transportowym z Castoramy za 7zł :)

 

Mocowanie do wędek też bym nabył, lub zrobił ale nie mam pomysłu jak się do tego zabrać bo też mam kiepskie zdolności manualne :)



#5 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 02 styczeń 2016 - 21:33

Też mam Kepper ISO i echo ze skrzynką mieści mi się do bocznej kieszeni, muszę tylko jakoś zabezpieczyć dodatkowo żeby nie wypadło. Czujnik mam zamontowany na pasku transportowym z Castoramy za 7zł :)

 

Mocowanie do wędek też bym nabył, lub zrobił ale nie mam pomysłu jak się do tego zabrać bo też mam kiepskie zdolności manualne :)

masz może jakąś fotkę tego echo? Jak sprawuje Ci się to pływadełko? 



#6 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2016 - 21:54

Na razie mam tylko takie foto
1465_1738951686338963_746705161636256146

 

Na lewym pływaku widać pasek na którym zamocowany jest sonar.

Jak wrócę do domu to mogę więcej fotek porobić jak z bliska wygląda.

Na razie nie spisuje mi się bo jeszcze nie wodowałem :(

A tobie jak się spisuje? ja jeszcze muszę wybrać płetwy i jakieś buty do nurkowania, ale mętlik w głowie



#7 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 02 styczeń 2016 - 22:21

koniecznie podeślij dodatkowe zdjęcia.

ja do tej pory używałem innego pływadła- ron thompson ale jak dla mnie było za małe dlatego kupiło to, ale podobnie jak Ty jeszcze nie wodowałem.

płetwy- polecam typowe do nurkowanie- na sprężynach. te na paskach są awaryjne. LINK 



#8 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 23:06

Tez myslalem o uchwycie pod wedki jednak na zbiornikach ktore oblawiam to male utrudnienie. Dlaczego? Poniewaz czy wedka bedzie uatawiona rownolegle boku plywadelka czy proatopadle do linii wody zawsze bedzie prawdopodobienstwo uszkodzenia jej w wyniki zachaczenia o roslinnosc wodna czy konary. Dodam iz nie sa to moje czysto teoretyczne dywagacje na temat polowu ryb z bellyboat. Kilkukrotnie bylem bliski polamania wedki podczepionej do plywadla. Czasami wplywam w waskie korytarze trzcin czy inne chaszcze. Swoja droga zaskoczylo mnie marne wykonanie wymienionego w temacie plywadla visiona. Podczas pierwszego regulowania paskow i szelek urwalem sciagacz umieszczony za oparciem siedzenia oraz szelke mocujaca poprzeczke moedzy komorami z powietrzem (ta z miarka). Zaraz po lince big daddy to trugi bubel jesli chodzi otrwalosc firmy vision z ktorym mialem do czynienia.
  • Guzu lubi to

#9 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 02 styczeń 2016 - 23:17

Tez myslalem o uchwycie pod wedki jednak na zbiornikach ktore oblawiam to male utrudnienie. Dlaczego? Poniewaz czy wedka bedzie uatawiona rownolegle boku plywadelka czy proatopadle do linii wody zawsze bedzie prawdopodobienstwo uszkodzenia jej w wyniki zachaczenia o roslinnosc wodna czy konary. Dodam iz nie sa to moje czysto teoretyczne dywagacje na temat polowu ryb z bellyboat. Kilkukrotnie bylem bliski polamania wedki podczepionej do plywadla. Czasami wplywam w waskie korytarze trzcin czy inne chaszcze. Swoja droga zaskoczylo mnie marne wykonanie wymienionego w temacie plywadla visiona. Podczas pierwszego regulowania paskow i szelek urwalem sciagacz umieszczony za oparciem siedzenia oraz szelke mocujaca poprzeczke moedzy komorami z powietrzem (ta z miarka). Zaraz po lince big daddy to trugi bubel jesli chodzi otrwalosc firmy vision z ktorym mialem do czynienia.

ja problemy z jakością miałem w pływadełk ron thomspon max float, miałem nadzieję że tutaj Vision nie wypuści babola. 



#10 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 03 styczeń 2016 - 00:20

Witam, 
Chciałbym dokupić do swojego pływadełka - Vision Keeper ISO uchwyt na wędki i jakieś sensowne mocowanie na echosondę. 
 
Może ktoś coś wie, słyszał gdzie u nas można kupić np. coś takiego Outcast Float Tube Rod Rack ? 
LINK
 
Z góry dzięki za pomoc.

Sprobuj czegos takiego :
https://m.youtube.co...h?v=oz_QhYihcAQ
Ja uzywalem swoj przez pare lat i bylem bardzo zadowolony...powodzenia

#11 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:23

Tez myslalem o uchwycie pod wedki jednak na zbiornikach ktore oblawiam to male utrudnienie. Dlaczego? Poniewaz czy wedka bedzie uatawiona rownolegle boku plywadelka czy proatopadle do linii wody zawsze bedzie prawdopodobienstwo uszkodzenia jej w wyniki zachaczenia o roslinnosc wodna czy konary. Dodam iz nie sa to moje czysto teoretyczne dywagacje na temat polowu ryb z bellyboat. Kilkukrotnie bylem bliski polamania wedki podczepionej do plywadla. Czasami wplywam w waskie korytarze trzcin czy inne chaszcze. Swoja droga zaskoczylo mnie marne wykonanie wymienionego w temacie plywadla visiona. Podczas pierwszego regulowania paskow i szelek urwalem sciagacz umieszczony za oparciem siedzenia oraz szelke mocujaca poprzeczke moedzy komorami z powietrzem (ta z miarka). Zaraz po lince big daddy to trugi bubel jesli chodzi otrwalosc firmy vision z ktorym mialem do czynienia.

 

 

Jak by do poniższego uchwytu dorobić "podstawkę" kawał elastycznego mocnego plastiku i przymocować paskiem do opony to mogło by mieć to sens, można ustawić pod ostrym kątem i obracać o 360st

 

1318294.jpg

 

ps. Mi też urwał się pasek od poprzeczki, nawet nie wiem kiedy jakoś chyba przy montażu pływadła, ale reszta wygląda raczej solidnie poza pływakami bo są z jakiegoś cieńkiego gumolita jak koło ratunkowe dla dzieci :D

 

 

 

 

Sprobuj czegos takiego :
https://m.youtube.co...h?v=oz_QhYihcAQ
Ja uzywalem swoj przez pare lat i bylem bardzo zadowolony...powodzenia

 
Gdzie to kupiłeś? pewnie trochę kosztowało?
Mój patent też ma opcję wyjęcia sonaru z wody, po prostu luzuję pasek, przeciągam czujnik na burtę i zaciągam pasek

Użytkownik Gofer2005 edytował ten post 03 styczeń 2016 - 10:25


#12 OFFLINE   pixel

pixel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Maciej

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:41

A siedzisko w Keeperze jest dość sztywne czy zapada się mocniej jak się usiądzie? Pytam bo sam szukam takiego w którym tyłek będzie nad wodą. Ważę ponad 90 kg i wcześniej myślałem nad ron thompsonem, ale może lepiej dołożyć ciut na keepera.



#13 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:49

Siedzisko jest sztywne i grube (pianka) ale nie mam pojęcia czy utrzyma nad wodą dupsko, chociaż powinno. Oparcie jest tylko trochę za miękkie bo jak się opierałem to się lekko załamuje i chyba dołożę tam jakąś sklejkę żeby usztywnić



#14 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 03 styczeń 2016 - 12:09

A siedzisko w Keeperze jest dość sztywne czy zapada się mocniej jak się usiądzie? Pytam bo sam szukam takiego w którym tyłek będzie nad wodą. Ważę ponad 90 kg i wcześniej myślałem nad ron thompsonem, ale może lepiej dołożyć ciut na keepera.

W ron thompsonie nie ma szans żebyś nie był lekko w wodzie, poza tym ja dla mnie oparcie strasznie niewygodne- szybko bola plecy. Szkoda, że na rynku nie widać czego naprawdę dopracowanego w każdym detalu. 



#15 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 03 styczeń 2016 - 12:10

Siedzisko jest sztywne i grube (pianka) ale nie mam pojęcia czy utrzyma nad wodą dupsko, chociaż powinno. Oparcie jest tylko trochę za miękkie bo jak się opierałem to się lekko załamuje i chyba dołożę tam jakąś sklejkę żeby usztywnić

Z tą sklejką to nie głupi pomysł :) 

Jaki masz akumulator do echo, jak trzyma się w tej bocznej kieszeni? 



#16 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2016 - 12:44

Aku mam 9ah w kieszeni trzymam całą skrzynkę z aku, do tego mam przymocowane echo. Nawet wejdzie razem z pokrowcem jak by się uprzeć :)



#17 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 18:34

Ja waze okolo 94kg i tylek w visionie delikatnie sie moczy. Co do oparcia to jesli dobrze dociagniesz je szelkami to nie ma problemu z kego odchylaniem sie do tylu.

#18 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2016 - 18:49

Nie ważne jak dociągnę to i tak oparcie się zagina w dolnej części i nie ma to nic wspólnego z szelkami, po prostu za mało sztywne jest i właśnie cieńka deseczka lub kawał jakiegoś sztywnego tworzywa to wyeliminuje



#19 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 03 styczeń 2016 - 20:11

zastanawiam się czy jest szansa żeby trzymać coś za oparciem tak żeby było suche- np. jakieś pudełka czy ciuchy czy będzie ta przestrzeń zalana wodą. W ron thompsonie była tam siatka i normalnie było zalane wodą. 



#20 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2016 - 20:52

Wydaje mi się że tylko w pojemniku coś ala te od odżywek (zakręcane) bo przez ten trójkąt woda przeleci




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych