Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozbudowa pływadełka (Belly Boat) - uchwyty, pojemniki i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 04 styczeń 2016 - 00:18

Bardzo ciekawy projekt: 

http://www.bigfishta...DC_420_P417477/



#22 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:13

Bardzo ciekawy projekt: 
_Latest_Mods_for_my_ODC_420_P417477/]http://www.bigfishtackle.com/forum/Float_Tube_Fishing_C66/Float_Tubing_General_F81/Re%3A_[jnbsigma]_Latest_Mods_for_my_ODC_420_P417477/



Tu chyba rękę przyłożył Mc Gywer

#23 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 05 styczeń 2016 - 01:55


 
Gdzie to kupiłeś? pewnie trochę kosztowało?
Mój patent też ma opcję wyjęcia sonaru z wody, po prostu luzuję pasek, przeciągam czujnik na burtę i zaciągam pasek
[/quote]
Kupilem to ladnych pare lat temu wiec jesli Ci bardzo zalezy to moge poszukac bo juz nie pamietam gdzie to bylo...
Co do kosztow to tak nie bylo tanie ,ale duzym plusem byla bateria w zestawie....

#24 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 styczeń 2016 - 06:10

Na razie przetestuje swój patent, ale myślę że komuś na pewno się przyda, więc przy chwili mógłbyś zobaczyć

#25 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 styczeń 2016 - 19:24

Załączony plik  uploadfromtaptalk1452018015072.jpg   91,31 KB   26 Ilość pobrańmocowanie

Załączony plik  uploadfromtaptalk1452018052780.jpg   102,84 KB   30 Ilość pobrańczujnik pod wodą

Załączony plik  uploadfromtaptalk1452018074187.jpg   65,88 KB   27 Ilość pobrańczujnik z boku

Załączony plik  uploadfromtaptalk1452018108564.jpg   109,19 KB   26 Ilość pobrańecho1

Załączony plik  uploadfromtaptalk1452018135101.jpg   128,53 KB   25 Ilość pobrańecho2

#26 OFFLINE   Sidor

Sidor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPielgrzymowice
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Sidor

Napisano 06 luty 2016 - 19:16

Witam! Jestem nowy na forum, ale mam spore doświadczenie z pływadełkiem. Mogę pomóc w rozwiązaniu pewnych problemów.

 

Przede wszystkim montaż sonaru echa jest banalnie prosty. Wystarczy wcisnąć go z tyłu między podłogę a piankę siedziska. Montaż bezinwazyjny, bezpieczny i bez użycia żadnych dodatkowych elementów.  Podłoga pływadełka nie powoduje żadnych zakłóceń, a sonar jest w 100% bezpieczny.



#27 OFFLINE   Sidor

Sidor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPielgrzymowice
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Sidor

Napisano 06 luty 2016 - 20:12

Mój patent do odłożenia wędki.

Plastikowe wieszaki na ubrania z marketu budowlanego, mocowane na zaciskach do kabli.

Załączone pliki


Użytkownik Sidor edytował ten post 06 luty 2016 - 20:13

  • Gofer2005 i thug lubią to

#28 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 06 luty 2016 - 20:26

Witam! Jestem nowy na forum, ale mam spore doświadczenie z pływadełkiem. Mogę pomóc w rozwiązaniu pewnych problemów.

 

Przede wszystkim montaż sonaru echa jest banalnie prosty. Wystarczy wcisnąć go z tyłu między podłogę a piankę siedziska. Montaż bezinwazyjny, bezpieczny i bez użycia żadnych dodatkowych elementów.  Podłoga pływadełka nie powoduje żadnych zakłóceń, a sonar jest w 100% bezpieczny.

 

Czyli czujnik nie będzie bezpośrednio w wodzie? Chyba że z tyłu naleci woda. Jeśli masz rację to patent jest banalnie prosty.



#29 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 06 luty 2016 - 20:28

Mój patent do odłożenia wędki.

Plastikowe wieszaki na ubrania z marketu budowlanego, mocowane na zaciskach do kabli.

 

Tak prostę,że aż niewiarygodne. Zrobię to u siebie.



#30 OFFLINE   Sidor

Sidor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPielgrzymowice
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Sidor

Napisano 08 luty 2016 - 20:54

Tak to jest banalnie proste i wygodne. 

Echo sonaru jest zakłócane tylko przez powietrze, dlatego sonar montowany jest zawsze w wodzie.

Natomiast, gdy na nim siedzimy to jest stale dociśnięty do podłogi i z reguły zalany wodą, więc nie ma zakłóceń.


Użytkownik Sidor edytował ten post 08 luty 2016 - 21:02


#31 OFFLINE   Sidor

Sidor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPielgrzymowice
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Sidor

Napisano 08 luty 2016 - 20:57

Jeśli chodzi o suchy plecak, to ja używam 40 litrowego suchego worka z sieci sklepów sportowych (dział sportów wodnych) koszt około 70 zł.

Polecam sprawdza się idealnie.



#32 OFFLINE   Sidor

Sidor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPielgrzymowice
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Sidor

Napisano 09 luty 2016 - 19:08

W moim przypadku problem z oparciem też rozwiązałem tym workiem.

Przekładam pasek od worka przez siedzenie, dzięki czemu worek jest zawsze w pionie i pięknie blokuje mi oparcie fotela.

Nawet bez pasków napinających oparcie, siedzi się wygodnie a oparcie się nie wybrzusza. Oparcie zapiera się o worek, a on o balony.

Cała przestrzeń trójkąta za oparciem jest wypełniona suchym workiem.



#33 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 07 sierpień 2018 - 22:08

Czy ktoś używa. Znalazłem coś takiego ...
http://salar.pl/produkt-932-k-114
Czy takie wynalazki sa bezpiecznie dla wędki ?

#34 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 styczeń 2019 - 00:25

Witam.

Po pierwsze nie wiem czy sie nalezy tutaj czy do majsterkowania, ale zaryzykuje tutaj - jak cos prosze przeniesc. Do tego cos z wstawianiem fotem mialem problem.

 

Uzywam od jakiegos czasu savage gear 170. Kilka rzeczy mi sie podoba inne mnie draznia. Postanowilem go lekko stuningowac:

 

1. Pojemnik po lewej stronie wykorzystuje na przynety, ktore mam w 2 pudelkach o standardowych wymiarach (37x25x5 czy jak im tam) - bylo troszke ciasno by 2 takie pudla wsadzac bo otowor w oryginalnej torbie jest na styk. Do tego po wsadzeniu 2 pudel zajmujacych cale swiatlo otworu nie specjalnie dalo sie korzystac z reszty schowka + druty usztywniajace cala konstrukcje postanowily sie polamac.

Dodatkowo w pudle po prawej stronie woze kanapki, wode, lekarsta/pierwsza pomoc, szczypce etc. I jak naupycham betow do tej kieszeni to cizeko cos znalezc, noze lubia z torby wyskoczyc jak sie na sile miesza w srodku etc. Wiec Wzialem standardowa skrzynke na narzedzia (taka by pasowaly do niej pudelka i zostalo troche miejsca (akurat na noz szczupce, aparat foto, klikacz do licznenia okoni etc). Wyrzucilem polke i pokrywke a w calosci wywiercilem dziury do odprowadzania wody i mocowania + na narzedzia (wiekszosc na dlugich linkach - bo juz troche potopilem sprzetu).

Na poczatku uzywalem samych zaczepow odprotych z torby oryginalnej, ale wszystko sie gibalo na boki - po daniu 2 zipow z kazdej strony trzyma ok.

 

https://lh3.googleus...Ng=w774-h969-no

 

https://lh3.googleus...RQ=w800-h450-no

 

https://lh3.googleus...UQ=w800-h450-no

Jeszcze na wodzie nie bylem, ale nie trzesie sie i wyglada generalnie na w miare uzyteczne. Chcialem uzyc torby SG, ale byly drogie i MZ za wysokie (na wysokosc calych pudel).

 

2. Wyrzucilem wiosla (na razie nei udalo mi sie ich uzyc) a zamiast nich z lewej dalem uchwyt na podbierak okoniowy: wisi siatka z tylu na stelarzu z metalu a raczke przeplata sie przez zipa zapietego na osi obrotu wiosla - wyjmuje sie i wklada 1 reka i nic nie powinno samo z siebie odpasc. Pierdolnik przynitowany do rurki w bylym uchwycie na wioslo zapobiega obracaniu sie rurki w uchwycie.

 

 

https://lh3.googleus...A=w1024-h576-no

 

https://lh3.googleus...A=w1680-h969-no

 

Z drugiej strony dalem podobnie zamocowanego selfie sticka na teleskopowej raczce do podbieraka - glowica ze statywu z adapterem gwintow podbierak>glowica foto. Widok glowicy+ ze statywu (z racji problemow z dokladnym rozlozneniem teleskopu (tak by sie aparat nie obrocil w dol) w czasie ponizej 10 sekund (do tego problemy z focusem) prawdopodobnie bede krecil w razie w filmiki i tylko wycinal klatki.

 

https://lh3.googleus...w=w1900-h829-no

 

https://lh3.googleus...7w=w800-h450-no

 

https://lh3.googleus...Q=w1024-h576-no

 

3. Podbierak szczupakowy dalej trzymam z tylu za siedzeniem zamocowany do jednego z uchwytow na lince gumowej.

 

https://lh3.googleus...bw=w546-h969-no

 

4. w czasie noszenia bb na plecach zdarzalo mi sie, ze fotel potrafil sie odczepic z rzepow i odpasc - teraz na czas transportu odpinam linka kolo kolan a gorne punkty mocowania paskow do regulacji fotela spinam z metalowymi uchwytami na balonach przy uzyciu zipow rozpinalnych. (niestety foto brak - wszystkie zaczepy widac na fotce z podbierakiem szczupakowym - na krawedzi siedzenie i na balonach z tylu).

 

5 Denerwowalo mnie strasznie, ze siatka jest blisko kolan zdarzalo mi sie "wykopac" z niej rzeczy w czasie plywania do tego wale kolanami w poprzeczke. Podnioslem ja na 2 kawalkach rurki (na razie prowizorka na zipach by sprawdzic czy da rade. Pozatym padly mi baterie we wkretarce i nie mialem jak nawiercic otworow pod nity,

 

https://lh3.googleus...A=w1900-h543-no

 

W planie ew zrobieie platformy nad nogami (mocowana z przodu na wcisk w otwor na poprzeczke a z tylu ala fatcat wciskana kolo siedzenia) i ew na tej platformie dodanie wiosel.

Echosonde mam ciagle przymocowana do poprzeczki z przodu - zmienilem zipy na szersze i juz sie nie kreci jak szybko plyne. - mysle ciagle czy nei zmienic jej na deepera (na komorce przeosilbym dane miedzy miejscowkami z brzegu/lodzi/bb oblowionymi - nawet jest gdzie zaczepic linke - na tym przednim metalowym kolku co chyba sluzy do rozpostarcia linki do oparcia stop (jak ktos ma 1.2m wzrostu).

 

Jak wszystko sprawdze na wodzie bede dopisywal madrosci.


  • dreadknight i Pescador de caña lubią to

#35 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 styczeń 2019 - 03:17

generalnie to chyba lubisz trytytki :D


  • Pumba lubi to

#36 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 styczeń 2019 - 08:57

generalnie to chyba lubisz trytytki :D

nie ma innego mocowania , ktore zapewnialo by podobna moc bez uzycia narzedzi i uszkadzania laczonych przedmiotow. A juz takie, ktore sie da rozpinac to jest miod malina ;)


  • Pescador de caña lubi to

#37 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 30 styczeń 2019 - 10:29

pkt 1. 

miałeś ciche bb, teraz w pudle będzie hałas przy wyciąganiu czegokolwiek... spróbuj wyłożyc wnętrze pudła neoprenem lub jakaś inną pianką:)



#38 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 styczeń 2019 - 17:39

na lodce nie takie halasy odchodza - nieraz nawet muzyki slucham. Czasami radio w komorce mam wlaczone na bb. Neopren etc bedzie wigloc przetrzymuwal - smrod bedzie.


  • Greg66 lubi to

#39 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 31 styczeń 2019 - 10:24

to nie łódka - łowisz bliżej i zwykle znacznie ciszej... a hałasu na brzegu i w powietrzu prawie pod wodą nie słychać, radio niewiele zmienia poza wkurzaniem innych wędkarzy (może słuchawki?)... za to wszelkie stuki w wodzie są bardzo wyraźne... spróbój ponurkować, od razu będziesz wiedział co faktycznie słychać w wodzie:)

co do smrodu - nie musi byc koniecznie neopren, może inna pianka? albo wróć do koncepcji torby zamiast sztywnego pojemnika... albo nic nie zmieniaj - to w końcu twoje bb:)



#40 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 lipiec 2019 - 08:37

Witam.

Testowalem rozne wynalazki ostatnio i "ponaprawialem" udogodnienia.

 

1 uchwyt do aparatu/telefonu mialem zrobiony z raczki teleskopowej do podbieraka (mam adapter do gwintu tego typu). Nigdy nie uzylem bo jednak troszke za gietka byla ta raczka + nic nie powstrzymywalo telefonu przed obracaniem sie etc. Grzebiac w garazu znalazlem raczke do walka do malowania i jest idealna:

nie obracaja sie czesci wzgledem sibie

gwint to raczki walka na koncu byl identycznej srednicy jak os obrotu mojej glowicy do aparatu - bez ani jednej dodatkowej srobki jest zamocowane i zdemontowac mozna prosto.

wydluza sie w rownych odstepach i blokuje (podbierak trzeba bylo rozwinac do konca na kazdym laczeniu).

 

Załączony plik  sstick.jpg   73,83 KB   26 Ilość pobrań

 

2 Jako, ze w oryginalna poprzeczke ciagle walilem kolanami i podniesienie jej w gore zalatwilo sprawe to zdecydowalem sie na polaczenie czesci na stale - dodatkowo uzywajac wystajacych gwintow i nakretek motylkowych zyskalem miejsce na tymczasowe odkladanie przynet po obu stronach (mimo podniesienia siatki na kolanach dalej wykopuje z niej przynety po jakims czasie - a wyzej jej podnosic nie mam zamiaru)

+ dodalem sprezynki z aliexpress do trzymania wszystkich narczedzi w kupie...

Załączony plik  lanyasrds.jpg   63,45 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  pudelko.jpg   51,54 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  pudelko2.jpg   45,49 KB   23 Ilość pobrań

 

3 mocowanie na okoniowy podbierak nie sprawdzalo sie na plytkiej wodzie wiec je podnioslem w gore - echosode tez zalozylem na stale bo plynac pod prad /przez trzciny lubiala sie przekrecic etc...

Załączony plik  ffinder.jpg   451,37 KB   24 Ilość pobrań

 


  • Pescador de caña lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych