Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Komfort łowienia krótkim kijem z brzegu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 15:33

Odkąd chodzę za szczupakiem z przynetami 50-150g , używam wędek 210-220cm i na długość rzutów nie narzekam ale po całym dniu machania i prowadzenia dużych przynęt, kilka dni temu kupiłem kijek mikado cat territory do 200g 180cm i dopiero teraz sięgam przynetami powyżej 100g tam gdzie do tej pory sięgałem tylko mniejszymi lotnymi jerkami. W skrócie to co wcześniej latało daleko, wciąż lata daleko, a to co wcześniej nie chciało latać wreszcie zaczęło. Dodatkowo duże woblery trochę mniej się plączą w locie, a jak chcę je agresywniej poprowadzić to ręka mniej cierpi. Do dłuższych wędek raczej nie wrócę, tymbardziej że osobiście nie zauważyłem żeby wydłużały rzuty.
  • strary, Negra i Alexspin lubią to

#82 OFFLINE   Dim3n

Dim3n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDęblin
  • Imię:Damian

Napisano 27 wrzesień 2017 - 23:23

Z kijów 3-2.7m zjechałem do 2,15 jestem mega zadowolony mimo że łowię na Wiśle to nie można narzekać, no jedynie zmniejszył się rzut przynętami lekkimi albo ja nie umiem rzucać hihi ^^ Ja z ręką na sercu mogę każdemu polecić króciaki :)
  • Tomas81 i Alexspin lubią to

#83 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 27 wrzesień 2017 - 23:41

Ja tez powoli schodze nizej i nizej. Z kilku powodow. Lepiej sie taka wedka animuje przynety (np jaskolki czy wobki do twichingu) oraz ramie czy nadgarstek mniej bola pod koniec dnia. Niestety w niektorych wrunkach krotki kij, taki powiedzmy ponizej 2.13m ma swoje ograniczenia. Mowie tu o zarosnietym lub malo stabilnym lub grzaskim brzegu. Tutaj wole operowac kijem 2.7m. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 27 wrzesień 2017 - 23:42

  • Robert Crocker i Alexspin lubią to

#84 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 28 wrzesień 2017 - 08:19

Ja uwielbiam łowić krótkimi kijami,kontrola przynęty,prowadzenie,cięcie super.Jedyny przeciwnik dla krótkich kijów to zarośnięty brzeg z porośniętą moczarką.Lub wysoki. Poza tym wg. mnie nie ma przeciwwskazań  aby takim kijem łowić z brzegu.Super sprawdza się brodząc w wodzie,podprowadzenie rybki bajka.Do urban fishing również,pod niskimi mostami np.



#85 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 03 październik 2017 - 21:55

Szczupak cast 15-50g 220cm lub cast 40-100g 205cm
Sandacz spin 5-21g 250cm lub cast 15-50g 220cm
Boleń spin 10-34g 279cm na casta nie próbowałem, ale mnie kusi:)
Okoń spin 3-12g 192cm

Więc pół na pół i według mnie o to chodzi, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi co lepsze krótsza czy dłuższa, wszystko zależy od warunków, wody, przynęty, gatunku ryby i wielu innych czynników.

#86 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 15 październik 2017 - 14:45

Panowie a jaki kijek do poperów byście polecili ma być boleniowy kij chociaż przydałby się Taki uniwersalny na klenia I bolenia ale typowo krutki pod popery. Myślę nad takim od 7-28gram nada się to?

#87 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 15 październik 2017 - 15:45

komfortowe łowienie według upodobani a nie według narzuconego z góry jakiegoś trendu ... komuś wygodniej się łowi z krótkich kij czemu nie , ktoś woli długie kije też nie ma problemu byle tą rybę złapać ...



#88 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 październik 2017 - 18:02

Czy zejście z długością kija z 2,8m. na 2,5m. wpłynie jakoś niekorzystnie na prowadzenie przynęty, podbicie gumy i łowienie na dalszym dystansie z brzegu? Niby 30cm. to nie dużo, ale jednak.



#89 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 październik 2017 - 05:47

komfortowe łowienie według upodobani a nie według narzuconego z góry jakiegoś trendu ... komuś wygodniej się łowi z krótkich kij czemu nie , ktoś woli długie kije też nie ma problemu byle tą rybę złapać ...

Mater Dei, piszesz przy użyciu translatora? Spróbuj pisać używając języka polskiego, gramatyki i zasad interpunkcji! :angry:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 16 październik 2017 - 05:48


#90 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 16 październik 2017 - 07:30

Mater Dei, piszesz przy użyciu translatora? Spróbuj pisać używając języka polskiego, gramatyki i zasad interpunkcji! :angry:

 A ty zaraz znowu będziesz krzyczał żeby zeszli z ciebie bo czepiasz się niemiłosiernie każdego kto popełni jakiś błąd , to że piszę niekiedy z telefonu i łatwiej jest mi wybrać gotowca, to żadna tajemnica . I że każdemu mogą się zdarzać błędy ortograficzne nawet największym orłom takim jak ty , a nikt tobie tego nie wypomina jak ty innym miej to na uwadze , zanim rozpoczniesz spam. Bo w końcu i ciebie przyfilują i zaczną tobie wytykać  błędy językowe . -_-


Użytkownik Derrek edytował ten post 16 październik 2017 - 07:41


#91 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 październik 2017 - 07:36

 A ty zaraz znowu będziesz krzyczał żeby zeszli z ciebie bo czepiasz się niemiłosiernie każdego kto popełni jakiś błąd , to że piszę nie kiedy z telefonu i łatwiej jest mi wybrać gotowca, to żadna tajemnica . I że każdemu mogą się zdarzać błędy ortograficzne nawet największym orłom takim jak ty , a nikt tobie tego nie wypomina jak ty innym mniej to na uwadze , za nim rozpoczniesz spam. Bo w końcu i ciebie przyfilują i zaczną tobie wytykać  błędy językowe . -_-

 

I nie wiem kto to jest Mater Dei nadajesz komuś ksywki , jak tobie OlekObrót ??

Żenada... :angry:

 

Przepraszam za spam, ale od czytania tego tekstu wątroba mnie rozbolała... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 16 październik 2017 - 07:37


#92 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 październik 2017 - 08:37

A co to znaczy łowienie z brzegu ? Bardzo ogólne stwierdzenie bo np. na jednej z malutkich rzeczek na jakich łowię, a mianowicie Tyśmienicy łowienie z brzegu przy "normalnym" stanie wody jest możliwe nawet patykiem 2 metrowym i komfort będzie, ale jak woda podwyższona to już 2,70 jest takim minimum, a i 3 m też nie będzie przesadą. U mnie na pływadle od 2 do 2,25, a z buta od 2,60 do 3. Jedynie casty, którymi łowię też z brzegu mają mniej aniżeli te 2,60. I rzecz ostatnia: jak wiadomo wszystkim punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)


  • homax i Alexspin lubią to

#93 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 871 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 16 październik 2017 - 08:45

od czasu przygody z jerkami zszedłem z długościa do 180 max 215... jak dla mnie jedynym usprawiedliwieniem długiego kija są ograniczenia narzucane przez łowisko... mam tu na mysli głównie konieczność sięgnięcia przynęta za przybrzeżne zaczepy, przykładowo prowadzenie przynęty wzdłuż opaski - dłuzsza wędka znacznie ogranicza ilość zaczepów... przy dobrze dobranym sprzęcie długość rzutów jest zbliżona, a zwykle wolę zmienić łowisko lub przynętę niż męczyć się z długą i ciężką wędką:)


  • Alexspin i Kamil_Olsztyn lubią to

#94 ONLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 17 październik 2017 - 08:47

A ja tam wolę dłuższym kijem pomęczyć się niż zmieniać łowisko na łatwe i przyjemne bo ono może być i bezrybne.. ;)



#95 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3684 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 październik 2017 - 05:08

Zwłaszcza kobiety twierdzą, że długość ma znaczenie... ;)



#96 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 18 październik 2017 - 08:44

W odrze szukam sandaczy kijem 2.03 i 2.13 metra ogarnia bez problemu a po całym dniu bark nie boli.
  • Alexspin lubi to

#97 OFFLINE   Dżek

Dżek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 24 październik 2017 - 21:41

Do zeszłego roku używałem kijów 2.70,  ale teraz skłaniam się w stronę krótszych ponieważ po pierwsze,  praktycznie łowię tylko na łódce.  Po drugie, krótsze są lżejsze więc nie męczą tak ręki pomimo dobrego wyważenia zestawu. Po trzecie,jedno lub dwu-składy tym bardziej są łatwiejsze w transporcie. Natomiast w przypadku łowienia z brzegu w grę wchodzą raczej kije dłuższe, wszystko jednak  zależy od łowiska.


Użytkownik Dżek edytował ten post 24 październik 2017 - 21:55


#98 OFFLINE   Ace

Ace

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów

Napisano 26 październik 2017 - 16:08

Witam, kilkanaście lat łowiłem wędkami 250 -270 cm,ale upływem lat przeszedłem na kijki do 200 cm i ta zmiana wyszła zdecydowanie na plus.
  • Alexspin lubi to

#99 OFFLINE   Krzysi3k

Krzysi3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 październik 2017 - 19:16

Zastanawiam się nad kijen Kongera Streeto 185cm 0.5-6g .  Czy z brzegu to nie bedzie DUŻO za krótko? 



#100 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 29 październik 2017 - 19:23

Moim zdaniem troche krutko szukaj coś ponad 2metry tak 220 do 240 bedzie optymalnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych