Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konserwacja / naprawa łódki z laminatu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
271 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 24 październik 2016 - 21:38

Tutaj nikt nie marudzi. Tylko po co komus cos obiecywać a potem go zbywac?

P.S. Czyżby kolega znał sie z tym producentem? ;)

#102 OFFLINE   krzysio12

krzysio12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjabiałystok
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 październik 2016 - 21:48

nie znam sie ale jestem pewien ze gosc czyta nasze forum i wie ze lepiej sobie nie robic problemow. chodz dlugo Ciebie zwodzil za nos z miesiaca na miesiac. oni te lodki robia z automatu. zaden producent nie chce zeby sie jemu cos przysylalo aby on mial to wstawiac. zawsze bazuje na swoich czesciach na ktorych rowniez zarabiaja. trochje mu sie nie dziwie.



#103 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 24 październik 2016 - 21:57

Owszem masz racje, ale to ten Pan zaproponował takie rozwiazanie i polecił mi zebym sobie to zamontował. To wszystko jego pomysły a ja sie słuchałem kogos kto sie bardzoej zna i przyjmowałem propozycje. Bo na tym etapie najlepiej robic przeróbki. Takze gosc mnie nakręcił ze moge miec łajbe marzeń a potem olewka. To Twoim zdaniem normalne i fair z jego strony?

Gdyby bylo tak jak mowisz napisałby krótko - moge zrobic tylko skrupe i tyle, a nie opisywać mi jakie to dodatki mozna dołożyć i za ile.

#104 ONLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 październik 2016 - 07:02

chlopie bierz co daje producent i tam za duzo nie marudz. i tak jest niezle ze reklamacje Ci uznal. ogolnie malo jest takich producentow.

Taaaakkk...jeszcze całuj po rękach przy odbiorze :blink:

Później się dziwić, że próbują robić konsumenta w wała na każdym kroku :rolleyes:

 

Zawsze dochodzić swoich praw ! choćby wydawało się to nieopłacalne, to dla zasady...


  • Fred A lubi to

#105 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 19 grudzień 2016 - 14:46

Panowie, mam po sezonie w łódce z laminatu ubytek spowodowany kontaktem z jakimś kamieniem. Ubytek wygląda tak że odprysnął laminat do żółtej powłoki czyli żywicy zapewne. Wielkość ubytku nie przekracza na szerokość 3/4 cm. Czy do renowacji wystarczy szpachlówka epoksydowa z włóknem szklanym a następnie zagruntowanie i pomalowanie tego miejsca farbą poliuretanową ?  Zapewne już zajmowaliście się podobnym problemem po sezonie w swoich jednostkach pływających. Pozdrawiam



#106 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 07:27

Tak!! :)



#107 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 20 grudzień 2016 - 14:01

Panowie, mam po sezonie w łódce z laminatu ubytek spowodowany kontaktem z jakimś kamieniem. Ubytek wygląda tak że odprysnął laminat do żółtej powłoki czyli żywicy zapewne. Wielkość ubytku nie przekracza na szerokość 3/4 cm. Czy do renowacji wystarczy szpachlówka epoksydowa z włóknem szklanym a następnie zagruntowanie i pomalowanie tego miejsca farbą poliuretanową ?  Zapewne już zajmowaliście się podobnym problemem po sezonie w swoich jednostkach pływających. Pozdrawiam

 

Z tego co piszesz to rozumiem bardziej iż to żelkot odprysną od laminatu. Jeżeli nie ma większych/innych uszkodzeń (pajączki pęknięcia) to powierzchnię 1 cm zaszpachluj raczej epoksydowym klejem dwuskładnikowym (osobiście polecam Distal Clasic), można to zrobić na kilka podejść -jeżeli miałby klej spływać. Można jeszcze zastosować patent taki że po nałożeniu stosownej ilości kleju, przyklejasz na to wszystko taśmę samoprzylepną aby klej nie spłyną. Po wszystkim papier wodny i na mokro (myślę że papier gradacji 220 - 600 wystarczy)

 

Jeżeli nie musisz to nie używaj szpachlówki samochodowej, która nasiąka wodą i wymagało by to ostrego reżimu nakładania powłok malarskich. Chyba że masz szpachlówkę marynistyczną, to czytaj karty technologiczne.



#108 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 28 marzec 2017 - 06:15

Podpinam się pod temat z prośbą o poradę w sprawie naprawy łódki. Oglądałem łódkę, której uszkodzenia widać na zdjęciach. Was drodzy koledzy proszę o poradę czy widoczne na zdjęciach uszkodzenia (zwłaszcza zdjęcie nr 1 i 3) są poważne i czy warto bawić się w naprawę ?

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.JPG   26,61 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.JPG   27,08 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.JPG   35,56 KB   22 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.JPG   41,59 KB   21 Ilość pobrań

Użytkownik wesoływędkarz edytował ten post 28 marzec 2017 - 06:16


#109 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 28 marzec 2017 - 07:48

Jest to do zrobienia

Jeżeli jesteś w stanie zrobić to właściwie -to rób. W przeciwnym wypadku należało by to oddać komuś, kto zrobi to właściwie.

 

Zdjęcie nr 1 i 3 - można by wyciąć te "knoty" i zrobić jeszcze raz "po bożemu"

 

Stan łódki decyduje o cenie

 

jak masz to podaj zdjęcia gdzie widać większą część łódki lub całą łódkę



#110 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 28 marzec 2017 - 08:42

Moje możliwości kończą się na przyklejeniu w te miejsca czegoś odpowiedniego. Wycinki już się nie podejmę. Rozumiem, że jak będę pływał z tymi uszczerbkami to będą one postępować? Zdjęć całej łódki nie posiadam.

Użytkownik wesoływędkarz edytował ten post 28 marzec 2017 - 08:44


#111 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 28 marzec 2017 - 13:50

Rozumiem, że jak będę pływał z tymi uszczerbkami to będą one postępować?

 

 

Niekoniecznie...

 

Jeżeli będziesz użytkował łagodnie łodzi, to mikropęknięcia pociągną wodę (nie wyczujesz tego). Natomiast jeżeli będziesz zimował ją na mrozach to za kilka / kilkanaście lat w laminacie porobią się "purchle". Ale wiele wody upłynie zanim do tego dojdzie.

 

Jeżeli łodzi będziesz używał jak woła roboczego, to wcześniej ją sam zajedziesz.



#112 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 28 marzec 2017 - 20:14

Łódka będzie w wodzie od maja do grudnia. Na czas zimowy zląduje w garażu z temperaturą bliską 0 stopni. A gdyby te pęknięcia tylko zaszpachlować? Nie zależy mi na estetyce wykonania naprawy, najważniejsze to zabezpieczyć przed postępowaniem pęknięć.

#113 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 28 marzec 2017 - 20:17

Raczej szybciej jak później, zacznie się proces korozji laminatu. Bezwzględnie należy zadziałać i to zgodnie z zasadami sztuki. Marek poszukaj w necie jest parę stron z opisami jak temu zaradzić, i działaj jak masz odrobinę zdolności manualnych i troszkę samozaparcia to dasz radę. Tak przykładowo http://www.baltazark...id=15&Itemid=46 oczywiście są inne firmy sprzedające chemię i każda zapewni że jej jest najlepsza.

#114 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 13 kwiecień 2017 - 12:28

Drodzy koledzy, proszę o poradę w sprawie naprawy łódki wykonanej ze sklejki. Wewnętrzna strona jest bez zarzutu, z zewnątrz łódka wymaga prac naprawczych większych i mniejszych. Na jednym ze zdjęć widać dziurę w sklejce (nie jest na wylot). Przed sezonem planuję naprawę tylko tego miejsca, resztę zostawiam na czas po sezonie. Jest ona na tyle głęboka, że na kilka centymetrów wokół tej dziury jest miękko. Domyślam się, że to próchno muszę całkowicie usunąć i co dalej biorąc pod uwagę fakt, że pewnie po usunięciu będzie dziura na wylot ?

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   97,74 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   62,66 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   113,01 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   119,37 KB   16 Ilość pobrań


#115 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:25

Aby wartość roboty nie przekraczała wartości łodzi, to sugeruję:

-wywiercić otwornicą dziurę o (odpowiednio większej) średnicy (po zdjęciu nie mam odniesienia -może 8cm). W każdym bądź razie, do wywierconego otworu wytoczyć odpowiednio gruby krążek (drewniany lub sklejkowy) z lekko stożkowymi krawędziami. Na kleju typu "Distal", zabić fleka i na drugi dzień zeszlifować naddatki. Impregnacja i malowanie -to już wiadomo :)



#116 OFFLINE   Ubs17

Ubs17

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 22:49

Zwracam się o pomoc w kwestii naprawy laminatu poliestrowego w Łodzi capcamarat 345. Poniżej linii wody miałem pęknięcie ok 5cm. Nałoźyłem włókno szklane, źywicę i następnie pomalowałem całe dno podkładem i farbą. Po sezonie zauwaźyłem ponowne pęknięcie w tym samym miejscu. Czy ktoś może wyjaśnić gdzie popełniłem błąd.

#117 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 08:57

Daj zdjęcia



#118 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 03 maj 2017 - 20:11

Czy nakładał ktoś żelkot pistoletem do malowania, jaka dysza i jakie ciśnienie mnie interesuje...

#119 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 03 maj 2017 - 20:56

Nic nie da nałożenie samego żelkotu bo po nałożeniu żelkot będzie się kleił. Musisz go potem polerować.

Do żelkotu jest specjalny pistolet.

Dlatego odpuść to sobie i zrób tak.


  • Little Wing i SID lubią to

#120 OFFLINE   Adrian K

Adrian K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Kasprowy

Napisano 04 maj 2017 - 13:38

proponuje topkot 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych