Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drop Shot - wszystko o tej metodzie łowienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 19 grudzień 2014 - 14:08

Odświeżę temat. Pytanie do osób które już dłużej łowią na DS. Jakie kije stosujecie i w jakich warunkach Wam się sprawdzają najlepiej. Bo z inf w tym wątku wynika że ex-fast 7'. Ale jeśli można to prosiłbym o konkrety ;)


  • invictus i Obcy lubią to

#82 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 28 październik 2015 - 02:04

Witam grono,

 

poszukuję jakiegoś fajnego kijka w długości 2,5-2,6m. Stosuję ciężarki w granicach 10-15 gram.

Nie będę wydziwiał. Po prostu ma odpowiednio prezentować przynętę, dać po zębach zedowi i go trzymać w czasie holu.

 

Drugi kij natomiast, też dość nietypowy. Coś na łódkę pod ciężarki 5 gr. Będę nim polował na grube okonie.

 

Pozdrawiam

Bartuś.



#83 OFFLINE   b_biba

b_biba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Bartek

Napisano 28 październik 2015 - 07:34

W rozsądnych pieniądzach polecam Savage Gear Dropshot XLN2. Posiadam model starszy którego już nie produkują i tak na szybko co mogę powiedzieć to kijek charakteryzuje się świetnym czuciem i trzymaniem ryby. Nową wędkę też już miałem w rękach. Różni się od starej przelotkami , nieco innym uchwytem na kołowrotek oraz mniej spolegliwą szczytówką. Jednak jest to nadal wędka godna polecenia. W temacie wędki na łódkę niech się wypowiedzą spece, bo ja to w zasadzie po brzegu tylko maszeruję :)


  • Bartas93 lubi to

#84 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 28 październik 2015 - 07:41

Siema, ja osobiście łowię na dropsa MHXem poppingiem i mi się bardzo dobrze łowi. Ale jeśli miałbym zmieniać to pewnie kupiłbym Shimano Yasei Drop Shot. Wielu moich znajomych łowi tymi kijami osobiście też kilka razy nim rzuciłem i bardzo fajny kijek do prezentacji przynęty jak i bezproblemowo zacina sandacze. A co do drugiego kijka to nie ma co dużo rozmyślać tylko kupić Konger Equs Rapier.


Użytkownik Gadget edytował ten post 28 październik 2015 - 07:42

  • Bartas93 lubi to

#85 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 28 październik 2015 - 07:50

Ja również łowię MHX poppingiem i też nie narzekam. Model p903-2.  Próbowałem czymś sztywniejszym i efekty przynajmniej  w moim przypadku nie były już takie dobre. Przez bardziej spolegliwą szczytówkę wydaje mi się, że łatwiej nadać właściwy ruch przynęcie. Do tego kijek jest szybki i pewnie trzyma rybę po zacięciu.


Użytkownik slawito edytował ten post 28 październik 2015 - 07:51

  • Bartas93 lubi to

#86 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 28 październik 2015 - 07:58

Również mam P903-2. Ale sam wiesz jak teraz się łowi na MW :) trochę to wypaczenie sandaczowania ale co zrobisz jak tylko na to są wyniki. Do zobaczenia nad wodą!


  • Bartas93 lubi to

#87 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 28 październik 2015 - 08:00

delirium tremens :D


  • Bartas93 lubi to

#88 ONLINE   cerek

cerek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 październik 2015 - 14:26

Phenix TX-713S wprost stworzony do tej metody.Polecam



#89 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 28 październik 2015 - 16:08

Phenix TX-713S wprost stworzony do tej metody.Polecam

 

Mozesz rozwinac? Jak sie zachowuje ze jest stworzony do tej metody?



#90 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 28 październik 2015 - 17:57

Byłem dzisiaj w sklepie i oglądałem kilka kijków. Wybór padł na SG Custom Predator do 23gr, 2,6. Wydawał mi się najbardziej szczytowy i zbity przy tym.

 

Przy Shimano Jaseju bardziej było widać różnice między szczytówką a resztą wędki. SG Drop Shot, bardziej zbity od shimano ale wolniej jakby wracał do stanu wyjściowego od SG Custom.

Czy wybór słuszny to się okaże.. Łowiłem elitka 12lb przy główkach spokojnie dawał rade, ale do ds był za mało szczytowy, za bardzo mi to latało na bok, a nie góra dół.

 

Taka krótka notka ode mnie..

 

***

Co do Phenixa to miałem 713-S.. Fajny kij ale nie dla mnie. Przede wszystkim za krótki, a dwa że przy streecie często gęsto gdzieś nim puknę albo ktoś puknie w niego. Innymi słowy kij bardziej na łódkę.. 



#91 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 październik 2015 - 07:16

Na ponton Gunki shigeki do 28g kij dedykowany do drop shota 

 Mam używam i śmiało polecam


Użytkownik siarq edytował ten post 29 październik 2015 - 07:17


#92 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 29 październik 2015 - 17:19

Jesli chodzi o ten lzejszy kij to sprobuj sg lrf.lowie wersja 2,26 m cw 3-12g swietnie czuc kazde branie a zaciecie i hol tez bezproblemowo:)

#93 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 29 październik 2015 - 20:29

Dzisiaj zaliczyłem pierwsze testy nowego kijka SG o którym pisałem.

 

Złowiłem dzisiaj na Motławie trzy sandaczyki i 2 okonie. Żadna z ryb mi się nie spieła, jednego brania tylko nie zaciąłem.

Kijem zdecydowanie lepiej łowiło mi się na DS niż Elitka o podobnych parametrach, jednakże myślę że docelowe do dropa byłaby lepsza wklejka, jansej albo drop shot sg.

Kij który wybrałem jest bardziej uniwersalny, ale myślę że mógłby być jeszcze lepszy. Pewnie zostawie go sobie jako uniwersał, elitke sprzedam i dokupię wklejke.



#94 OFFLINE   piotrek_sz

piotrek_sz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Piotrek
  • Nazwisko:Sz

Napisano 29 październik 2015 - 20:49

Ja używam do dropsa kijka Spro Vertical drop-shot'r 210 c.w. 10-28. Jest bardzo szybki sztywny wygląda bardzo delikatnie ale ma moc :) krótki dolnik idealny jak dla mnie do tej metody ale również jak jiga. Mimo swojego nie pozornego wyglądu wyjął już kilka sumików powyżej metera :)



#95 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 29 październik 2015 - 22:08

Wyzej wymieniony przeze mnie sg lrf to tez wklejka tyle ze z pusta koncowka o przeklada sie na lepsze przenoszenie drgan, sprobuj tego kija, do lekkiego dropa bomba:)



#96 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 29 październik 2015 - 22:57

Mi się podoba, że można już na prawdę kupić fajne kije za 3-5 stów i nie trzeba od razu kalkulować ile za zbrojenie w pracowni.

Miałem taki okres, że kupowałem nie wiadomo co, ale teraz jak przeszedłem na eko, to nie dość że grosz w kieszeni i takie poczucie oszczędności, to i ryby jakoś lepiej zaczęły współpracować ... ; )



#97 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 20 listopad 2015 - 14:22

Cześć.Zastanawiam się czy, ktoś z was już stosował poniższy myk przy DS ? Mam tu na myśli dowiązanie do fluorocarbonu kawałka elastycznej linki,gumy,tzw. recoil rig.

2:14

https://youtu.be/8Eg-YRWnVt4

https://youtu.be/TphKEbs4Sn0

 

 

 



#98 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 17:54

Obawiam się, że po zastosowaniu tego -gumiband- (jak to nazywa ten Niemiec) na wodzie na której łowię, ilość ciężarków zostawianych między kamieniami wzrośnie dość mocno <_<, choć na piaszczystym i bez zaczepowym dnie może się sprawdzić.

Dla mnie DS to metoda na leniwe okonie (bezruch dance przynęty, tudzież nadawanie lekkich drgań wędziskiem), przypatrując się na zastosowanie tej gumiband i dość szybką animację przynęty to zastanawiam się  -_-.

Jak biorą na normalną główkę czy czeburaszkę, gdzie mogę "tańcować" przynętą po dnie, to ja DS nie potrzebuję bo dla mnie jest dość nudny (aczkolwiek skuteczności nie odmawiam).

No cóż, jak człek nie spróbuje to się nie przekona, czy ten -gumiband- jest już gdzieś u nas dostępny ?



#99 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 20 listopad 2015 - 19:35

Próbowałem znaleźć ale w Pl....wiadomo. Póki co wyszarpałem gumkę z majtek :P ,żartuję...mam kawałek takiej gumki,jutro sprawdzę.Obawiam się tylko,że może się to skończyć tak,jak piszesz Zwierzu...ubogacę skład chemiczny Wisełki w Pb...

Mam jednak wrażenie,że ta guma może się sprawdzić przy wędziskach o sztywniejszym szczycie.Tak aby trochę "stłumić" zbyt agresywną pracę.

Tu mają takie coś http://www.secretwea...vkf7rb8t8ns7co7

Myślę,że u nas to najprędzej w...pasmanterii można by zapytać.



#100 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 20 listopad 2015 - 20:04

Jako alternatywa "gumiband" można użyć gumowych amortyzatorów do tyczek.


  • kaczor lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych