Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drop Shot, wszystko o tej metodzie łowienia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
304 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   baboon

baboon

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 16 kwiecień 2019 - 10:43

Cześć, ja w tym roku zacząłem stawiać pierwsze kroki w DSie. Tzn zacząłem w listopadzie 2018 ale 2 pierwsze wyjazdy mocno mnie zniechęciły ( mocno wiało, mały ciężarek, - wszystko było źle ) - no ale przyszła wiosna i dałem metodzie drugą szansę, - i pojawiły się pierwsze sportowe okonie :) Oczywiście mam dużo wątpliwości czy dobrze łowię - przynętę raczej ściągam bardzo wolnymi minialnymi skokami niż pracuję nią w miejscu ( może większy ciężarek by pomógł ją lepiej zakotwiczyć ? ) - czyli pracuję tym kijem trochę podszarpuję, podryguję i inne cuda wianki i tak jak mam go już mniej więcej na 11 to wybierając żyłkę opuszczam go na 9 tą i znów to samo, wszystko to wolno wybierając pletkę, ale właśnie nie gram przynętą w miejscu - i tego chyba się muszę nauczyć. Łowię z brzegu nad zalewem, wędka prorex x 285 8-35 cw ( troszkę ciężko tutaj pracować nadgarstkiem na tak długim kiju ale innego mieć nie będę ) pletka 0.12 do tego fc 0.30 przynęty to w zasadzie tylko keitechy custom leech i easy shiner - ostatnio łowiłem pałeczką 14 g. Teraz spróbuję z 14 i 20 20g kulką. Czuję że dobrze opanowany DS musi być piekielnie skuteczny. 

#302 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Widełka

Napisano 16 kwiecień 2019 - 13:24

przy takiej gramaturze wędziska 20g kula to minimum

#303 OFFLINE   adamos

adamos

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 18 kwiecień 2019 - 20:55

baboon a ja bym prowadził dropa szybciej bardziej agresywnie podobnie jak techniką opadu i nie trzymał bym się ściśle książkowego opisu.

#304 OFFLINE   baboon

baboon

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 09:07

przy takiej gramaturze wędziska 20g kula to minimum

No to sobie połowiłem przed świętami na DS'a i trochę go odczarowałem, zaczynałem z fc 0.30 i hakami gamakatsu worm 36 i nic się nie działo - na haku Easy Shiner'y. Zszedłem na bardzo cienki fc 0.15, na haczyk #6 wrzuciłem keitecha live impact i zaczęły się brania. Okonie ustawiały się jeden po drugim ( jeszcze nie wytarte ) Ładnie zassał prawie 70cm sandacz i dwa szczupaki. Na zalew, jezioro z brzegu, metoda idealna, na łódce chyba wybrałbym normalnego spina. Podoba mi się zbrojenie przynęty "za pyszczek" każda ryba mimo małego haczyka była wyczepiona bez najmniejszego problemu, łącznie z szczupaczymi przyłowami.

• kostom63 i adamos lubią to

#305 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

• Moderatorzy
  • 6698 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 kwiecień 2019 - 21:02

:)

Kolegom, którzy z wypiekami na licach czytali informacje o tym, jakoby drop szot był oficjalnie uznawany w PZW za szarpaka wyjaśniam powody zniknięcia dyskusji na ten temat. Z ptywatnych wiadomości otrzymanych od autora postu:

"Dobra znalazlem juz ten oficjalny profil. Mea culpa. Prosze o usuniecie mojej watpliwosci ze zdjeciem . Przepraszam za zamieszanie. "

Zgodnie z wolą autora post, oraz wynikająca z niego dyskusja znikają. Nie ma co doszukiwać się drugiego dna. Ot, jeden z naszych kolegów padł ofiarą niewybrednego żartu i dał się nabrać. Tyle w temacie...

• Bułka lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych