Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drop Shot, wszystko o tej metodzie łowienia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
304 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Daro

Daro

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 14 maj 2009 - 14:35

Czesc Bassy
:D Piekne ryby w tym filmiku :D
Tylko nie skore do wspolpracy :D

#42 OFFLINE   bassy

bassy

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1749 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 maj 2009 - 16:05

To tak dla unaocznienia :D że ds to nie tylko podnoszenie i opadanie w pionie

#43 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

Zaawansowany

• Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 3811 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 maj 2009 - 09:25

Bassy ta nowa , młodzieżowa telewizja , nawet w części nie oddaje spectrum możliwosci tej nieznanej techniki prezentacji softów . Co ciekawsze , nie dowiesz się też tego z opiniotwórczych mediów wędkarskiego salonu , od naczelnych , wicenaczelnych i szeregowych najemników . Tak jak w reszcie krajowego , prasowego salonu , dropshotting i casting ma taka samą szanse na zaistnienie , jak P.Cameron ze swoja popularyzacją heteroseksualizmu .
By , by , jadę szarpać ..

#44 OFFLINE   bassy

bassy

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1749 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 maj 2009 - 11:43

MIłego szarpania :D, dobrze, że jest net i można pominąć bzdury z tzw. czasopism wędkarskich.

#45 OFFLINE   bassy

bassy

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1749 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 czerwiec 2009 - 08:08

Będę sobie takim kijkiem podszarpywał :D

Załączone pliki

#46 OFFLINE   pitt

pitt

Jadę na ryby ... na zawsze

• +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 17:07

Będę sobie takim kijkiem podszarpywał :D

acha ;) dobry wybor

#47 OFFLINE   Karaś

Karaś

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 16 czerwiec 2009 - 18:56

Jakich haków i jakiej wielkości stosujecie do 7cm gum??? Co do kija to czy na płytkim łowisku nie lepszy będzie dłuższy kij skoro zestaw ma być ustawiony prostopadle no chyba, że miałbym łowić w niewielkich odległościach to wtedy niema problemu. :unsure:

#48 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Zaawansowany

• Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 3811 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 20 czerwiec 2009 - 07:45

Drop nie jest właściwie metodą dobrą na płytką wodę . Są lepsze do tego praktyki . I długi kij przy wszystkich technikach opierajacych sie na mikroruchach , żeby nie powiedziec o przyruchach , zawsze jest gorszy . Jeśli zmierzasz do alternatywy po polsku , tzn nazwa plus posiadane wyposażenie , to nie wiąż haka baryłkowym i na sztywno , bo wyjdzie zupełna karykatura . Lepszym rozwiązaniem byłoby mocowanie przez petelkę albo agrafkę i wożenie na boki . Swimmbait na uwięzi tak jakby wyjdzie , oryginalne będzie niczym opad . Ale na tunele w zielu i w tymże oczka może byc dobrym pomysłem .
Dość dobre są ze względu na kształt , karpiowe haczyki , ale z tych cieńszych i lżejszych . Zupełnie git są malowane na nniebieski Mustady . Sa w wersji short , standard i long . Mozna je giąc bez problemu i do woli .

#49 OFFLINE   radosla

radosla

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaMława

Napisano 08 lipiec 2011 - 07:38

Witam
Panowie mam pytanie czytając ten wątek mam wrażenie że jest sugestia co do skuteczności metody w czystych wodach. Czy rzeczywiście tak jest ? Trochę się obkupiłem w drop shota z racji inności chciałbym tak łowić ale moje łowiska to zielona woda dlatego zastanawiam się czy jest sens
  • Kamil_Be lubi to

#50 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Zaawansowany

• Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 3811 postów
  • LokalizacjaŁódż

Napisano 12 lipiec 2011 - 19:15

radoslu , adepci dropshottingu przeżywają - :D co nietrudno zauważyć , prawdopodobnie te same udręki rozterek i niepewności , które mieli niegdyś pierwsi , krajowi użytkownicy twisterów albo ostatnio jerków ..
Jest to metoda jak każda inna , wymaga nieco nakładów sprzętowych , czasu na opanowanie niuansów i trochę też cierpliwości . Łowię nim w wodzie czystej , brudnej i każdej innej napotkanej , różnicując tylko wielkość i kolory wisiorów ..
  • Alexspin lubi to

#51 ONLINE   Marcyś

Marcyś

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 lipiec 2014 - 19:20

Witam

Przeszukałem forum w poszukiwaniu jednego wątku o DS, ale widzę kilka mniejszy to dopiszę się tutaj.

Chciałbym zacząć (dopiero) zabawę dropem ale wpierw pytanko:

Jak jest z tą metodą na bardzo mulistym dnie? 

Wędkowanie z łodzi. Jeziorko płytkie (do 1,5m, ale większość mniej + zarośla). Myślałem o rzucaniu na skraj zielska i tam pracowaniu. Tylko jak poradzić sobie z mulistym dnem? Nie jest to kwestia 20-30cm ale często 2-3m mułu. Wystarczy tylko używać lekkiego ołowiu typu 5g? Jakie macie doświadczenia?

Proszę o wskazówkę, żeby nie zabierać kolejnych przynęt, które będą się kurzyć...

Pozdrawiam

#52 OFFLINE   newrom

newrom

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 22 lipiec 2014 - 06:47

Ta woda jest bardzo płytka jak na DS, lekki ołów powinien pomóc ale można też zastosować ciężarki ze stopu cyny i ołowiu - ma mniejszą gęstość, więc i większą powierzchnie. Z tym mułem to jeszcze zależy jakiego typu to muł. Na niektórych jest to 2m ale dość twardego, ale łowiłem na takim jeziorku w lubelskim że wszystko wpadało w muł na metr i więcej.

W takich miejscach (jeśli niema pływającego ziela) to wolę slidera :)

#53 ONLINE   Marcyś

Marcyś

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 lipiec 2014 - 08:05

Chyba niema wyjścia tylko sprawdzić po prostu :) 

• Wojtek78 lubi to

#54 OFFLINE   shell66

shell66

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaDdz

Napisano 26 sierpień 2014 - 10:42

Jak tak czytam ten temat to się zastanawiam ile osób zniechęci się do dropshota po samym jego czytaniu. Owszem, w teorii lepiej łowić z łódki i lepiej w głębszych miejscach, najlepiej całkiem pionowo bo do tego ta metoda została stworzona.

Wczoraj zniechęcony brakiem brań sandaczy zrobiłem sobie dropshota. Łowiłem z brzegu na wodzie o głębokości 1-1,5m.

Kij - jaxon monolith xt 5-21g 2,12m czyli nic specjalnego, pletka powerpro 0,1 i może półmetrowy kawałek fluorokarbonu, przynęta to jakiś 7cm lunkerek srebrny (kupiłem tylko dwie sztuki żeby spróbować), haczyk 8 do bocznego troku (bo tylko taki miałem). 

W ciągu dwóch godzin nałapałem około 50szt okoni od może 12 do 25cm (do tej pory przez dwa lata ciężko było mi tam złapać okonia wymiarowego). Brania miałem nawet około 20-25 metrów od brzegu.

Metoda była tak skuteczna, że po około 15 minutach wędkowania usunąłem zadzior z haczyka aby ryb niepotrzebnie nie ranić.

Dodam, że na tej wodzie nie miałem szczęscia do okoni nigdy, choć próbowałem opadu,blaszek,bocznego troka a ostatnio nawet texas i carolina rig. Polecam wszystkim "amatorsko" (tzn, bez zbędnego wydawania pieniędzy) spróbować tej metody nawet jeśli na waszej wodzie nie ma warunków do dropshota. A jeśli metoda się sprawdzi, wtedy bardziej profesjonalnie podchodzić do tematu :)

#55 OFFLINE   suhhar

suhhar

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisano 11 wrzesień 2014 - 12:28

Siemka koledzy gdzie najtaniej mozna w necie kupic jakies gumki do dropa ? u mnie w wedkarskim nic nie mają a chcialbym tego spróbować.

#56 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 538 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Jankiewicz

Napisano 12 wrzesień 2014 - 06:47

Siemka koledzy gdzie najtaniej mozna w necie kupic jakies gumki do dropa ? u mnie w wedkarskim nic nie mają a chcialbym tego spróbować.

Ja od siebie mogę polecić -> KLIK

Ceny przyzwoite, wybór dość duży i sklep jak najbardziej ok.

Gdybyś chciał, to poszukaj w necie gum do dropsa od Jaxona. Niektóre modele bardzo zbliżone do tych od Dragona ale cena dużo niższa.

Użytkownik Matiz992 edytował ten post 12 wrzesień 2014 - 06:48

#57 OFFLINE   leslaw

leslaw

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów

Napisano 13 wrzesień 2014 - 15:18

A czy Ktos z Kolegow uzywal tego typu hakow firmy VMC:

VMCWGSS-1_zps71fd8f3c.jpg

#58 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 wrzesień 2014 - 14:02

Witam

Może komuś z Was się przyda, może nie ale opiszę swoje delikatne doświadczenia z DS.

O dropie naoglądałem się na necie tyle fascynujących rzeczy, że postanowiłem ciutkę się zagłębić w temat. Bez "zbędnych" kosmicznych wydatków na sprzęt, przynęty i wszystko co związane z tą metodą. Teoria opanowana - czas na praktykę.

Pierwsze próby miały miejsce 2 lata temu na sztucznym zbiorniku z brzegu. Głębokość zbiornika w granicach 2,5-5m. Wiedziałem (i wiem :) ), że są tam niezłe garbusy i one właśnie były głównym celem testów. Kijek 3m do 25g, kręciołek jakiś tam klasy 2500, żyłka z tego co pamiętam 0,16, przynętami były twisterki i niewielkie ripperki choć w zanadrzu były lunkery w trzech kolorach ale jakoś nie do końca im ufałem, ciężarki zwykłe do troka. Był to pierwszy i ostatni mój wyjazd z kijem tej długości do metody DS - bardziej przeszkadzał niż pomagał. W chwili obecnej łowię krótszym 2,7m, lżejszym i poręczniejszym kijkiem (wklejanką) do 15 g i jak dla mnie był to dobry wybór tym bardziej, że przydaje mi się do "klasycznego" łowienia - ale to indywidualne preferencje oczywiście. Haki jakich w sumie i do dziś używam to typowe do troka z grubszego drutu, ewentualnie karpiowe. Starałem się wiązać haki mniej więcej w odległości 45-50 cm od obciążenia. Pierwsze próby tylnej części ciała nie urwały ale........miałem bierki i to całkiem przyzwoite ale miałem początkowo problemy z zacięciem. Zdarzyła mi się również obcinka co podobno jest rzadkością - no ale jednak. Na drugi dzień zameldowałem się ponownie na zbiorniku ale z plećką, FC, nowym kijkiem a przynetami były lunkery. No i coś się poprawiło :) Lepiej czułem brania, była zdecydowanie lepsza kontrola nad zestawem no i coś wreszcie złapałem na lunkery. Pierwszy okoń w granicach 15 cm :lol: miał przynętę calusieńką w paszczy. Byłem w szoku. Uwierzyłem, że metoda jest fajna i co się później okazało całkiem skuteczna. Prawdopodobnie mam jeszcze spore braki w technice połowu ale DS nie zawsze przynosił mi dobre wyniki na ww zbiorniku. Dlatego odnoszę się tylko i wyłącznie do tego samego akwenu żeby porównania były w miarę poprawne. Wszystko zależało od dnia. Mój kompan a dokładniej Tata uwielbiał denerwować garbusy na troka więc w tym samym czasie mogliśmy sobie porównywać wyniki, które częściej wskazywały z korzyścią na DS. Bardzo fajnym sposobem okazało się podszarpywanie plećki palcem, na dużym dystansie widocznie przynęta wpadała w drobniejsze drgania a przynajmniej ja tak to sobie wyobrażałem. Aha....jeszcze jeden błąd jaki popełniałem na początku to zbyt szybkie podciąganie przynęty. Jednak musi to sobie w wodzie chwilę podyndać nad dnem i tyle.

W obecnej chwili zrobiłem się już taki leniwy, że "zestaw" do dropa podpinam bezczelnie do agrafki i do wody - szczerze mówiąc nie zauważyłem różnicy w ilości brań a jest to sposób bardzo szybki na sprawdzenie czy czasami drapieżcy lepiej nie reagują na dropa. W zeszły roku wyrównałem życiówkę zębatego tj 73cm właśnie na tak zlepiony zestaw z FC 0,4. i plećką 0,1 a tamtego dnia w 3 osoby nie mieliśmy ani jednego brania na klasycznie zbrojone gumy ??? Moim zdaniem DS jest bardzo ciekawą alternatywą w niektórych sytuacjach. No i te niesamowite brania. Próbujcie i się nie zrażajcie. I wcale nie potrzeba jakiegoś "cudownego" sprzętu, tzn. ja takiego nie potrzebuje ;) Trochę samozaparcia też jest potrzebne, że nie wspomnę o rybnych wodach.

Pozdrawiam

• pablo23004 i Luckyguliver lubią to

#59 OFFLINE   shavt

shavt

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 19 grudzień 2014 - 14:08

Odświeżę temat. Pytanie do osób które już dłużej łowią na DS. Jakie kije stosujecie i w jakich warunkach Wam się sprawdzają najlepiej. Bo z inf w tym wątku wynika że ex-fast 7'. Ale jeśli można to prosiłbym o konkrety ;)

• invictus i Obcy lubią to

#60 OFFLINE   kaczor

kaczor

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 442 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 20 listopad 2015 - 14:22

Cześć.Zastanawiam się czy, ktoś z was już stosował poniższy myk przy DS ? Mam tu na myśli dowiązanie do fluorocarbonu kawałka elastycznej linki,gumy,tzw. recoil rig.

2:14

https://youtu.be/8Eg-YRWnVt4

https://youtu.be/TphKEbs4Sn0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych