Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drop Shot - wszystko o tej metodzie łowienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   b_biba

b_biba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Bartek

Napisano 20 luty 2016 - 15:58

Są jakieś sensowne gotowce do dropa? chodzi o FC z Hakiem już uwiązane

Są np. Daiwa robi. Jednak koszt takiego zestawu to około 13 - 20 zł więc sporo.Proponuję kupić szpulkę fluorocarbonu  i samemu sobie powiązać zwłaszcza, że jest to banalnie proste.

http://allegro.pl/sp...5855395106.html


Użytkownik b_biba edytował ten post 20 luty 2016 - 16:03


#142 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2016 - 16:00

Niby tak, ale za dozbrojki już trzeci tydzień się biorę :D na allegro są jakieś cormorany za 7zl 3szt

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

#143 OFFLINE   b_biba

b_biba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Bartek

Napisano 20 luty 2016 - 16:10

Bo chyba źle się do tego zabierasz :)

Instrukcja poniżej :

1.Wolny wieczór.

2. Płyn udanego wykonania ( piwo, whisky, wino itp.).

3. Potrzebne materiały.

 

Ps. Pamiętaj pkt.2 jest najważniejszy :)


  • Marcyś i glizdziarz lubią to

#144 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2016 - 16:54

Właśnie chodzi o to że zazwyczaj tylko 2pkt dochodzi do skutku :)
  • Dano. lubi to

#145 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2016 - 17:22

Osobiście polecam jednak wiązać samemu - robisz takie jakie chcesz. Haki, Długość przyponów, grubość FC - o wszystkim decydujesz Ty, a nie firma.


  • b_biba lubi to

#146 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 20 luty 2016 - 17:39

Wymyśliłem sobie do DS(bujadło na gumie) wędkę SavaGear Bush Whacker 228 cw 3-18g... :huh:

czy ktoś z niej korzystał w tej metodzie?



#147 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2016 - 17:56

Załączony plik  uploadfromtaptalk1455987013372.jpg   54,16 KB   42 Ilość pobrań

Tego macałem na Rybomanii, fajny, lekki , sztywny. Myślałem o główkach,ale coraz mocniej mi wchodzi do bańki ds :)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

#148 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2016 - 20:15

Z kijami do dropsa to trochę jak z kijami do opadu - każdym da się zagrać przynętą i każdy może przynieść efekty. 

Trzeba tylko trafić właściwy patyk, właściwą przynętę i właściwą dla danego dnia pracę, a woda się otworzy.

Wiele razy zdarzało mi się dropsić kijem sandaczowym, o giętkości kija od szczotki i łowić ryby, gdy na drugi dzień trzeba było kiwać kijkiem o akcji kompletnie odmiennej i patyk na muchowym blanku działał cuda. Bo akurat sandaczom czy okoniom tak się podobało   :P

Nie ma uniwersału i tak jak w każdej technice można się wyspecjalizować, tak i dropsa to nie ominie. Początki są zwyczajne, a potem się zaczyna :)


  • Gofer2005, Kaszub Bait i Bartas93 lubią to

#149 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 11:47

Jako ze lowie juz troche ta metoda, podziele sie doswiadczeniem. Czytam tutaj ze niektorzy uwazaja ze DS na plytka wode sie nie nadaje, nie wiem skad w ogole takie teorie sie biora. Ostatnio na plasnicy rzeczka moze 0.5 metra i mniej.  blowilem na drop shota bez wiekszego problemu, wyciagajac okonie, szczupaczki i plocie. Kolejna teoria mowi ze DS sie sprawdza gdy ryby sa ospale nie bardzo chca brac, to tez nie jest prawda, lowie tylko i wylacznie na DS i jedyne co zmieniam to czestotliwosc drgan przyneta.Ta czestotliwosc to bardzo czesto 0 i wtedy najlepiej zachowuje sie przyneta. Pomyslcie czy wedka ktora trzymacie z kolowrotkiem +- 300gram trzymana jest bez drgan ? Jesli macie cienka plecionke i dobrze przenosi drgania na przynete to samo trzymanie kija juz powoduje jej animacje. Bo nie da sie bez drgan trzymac wedki... Lapa sie wam trzesie ale tak delikatnie ze przyneta zachowuje sie optymalnie naturalnie. Dodatkowo kazda woda ma jakis ciag nie wazne czy to jezioro czy rzeka, woda nie stoi... Ruchy nadgarstkiem dodaje gdy jest totalna flauta a po paru zarzuceniach nic sie nie dzieje.

 

Co do przynet, ja glownie skupiam sie na lowieniu okoni. Bardzo skuteczna przyneta jest Adji Adder i Keitech live impact 2.5'. Przynety zbroje za sam dziubek (wada takiego zbrojenia jest to ze czasami sie traci przynety) ale zyskuje sie na skutecznosci bo ruchy nie sa ograniczone. Co do olowiu to max 10 gram to na rzekach. Na wodach stojacych od 3 do 7 w zaleznosci jak szybko chce zeby zestaw opadal, bo czasami brania sa na glebokiej wodzie jak zestawl powoli opada I lowilem juz na jeziorku ze spadem 30 metrow 3 gramowym ciezarkiem i brania byly w wiekszosci po 10 sekundach z czego 15 opadal na dno.

 

Odkad lowie DS nie mialem ani razu nie wrocilem o kiju. Ta metoda jest ekstremalnie skuteczna, tylko wymaga duzej dozy cierpliwosci i obserwacji...

Sprzet ostatnio zmienilem z kija jednoczesciowego LES70MLF na ES70LF2 schodzac oczko nizej z gramatura i lepsza praca

pod okoniem.

 

DS dodatkowo genialnie sprawdza sie na kazdym ciurku malym, waskich rzeczkach itp, stawach, jeziorkach i praktycznie kazdej wodzie ( w morzu nie lowie)

 

Czasami lowie wertykalnie zwlaszcza przy jakis mostach zwalonych drzewach i innych takich ( Lowie z brzegu tylko) ale w wiekszosci zarzucam zestaw na 20-30 metrow i probuje szczescia przesuwajac co jakis czas ciezarek o metr/dwa.


Użytkownik horac edytował ten post 14 czerwiec 2016 - 11:53


#150 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 14 czerwiec 2016 - 16:09

Tutaj jeden z amerykanckich prosów właśnie o tym mówi,żeby się zbytnio nie napracować nadgarstkiem ;)

  • Adrian Tałocha, kefaspirit i cabage lubią to

#151 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 23:20

O prosze ciekawie gada, jest jeszcze cos dzisiaj wyskoczylem na 2h na jeziorko po pracy, co ciekawe bran bylo malo, jeden okon na DSa, wiec mowie ciekawe co bedzie jak zdejme ciezarek i bede ciskal samym kajtkiem aji adder z haczykiem, to praktycznie nie tonie albo bardzo wolno i co  ? okonie zaczely bic, tylko ze daleko tym to ja ne rzucilem moze z 4-5 metrow max, szkoda bym mial srucine to bym zalozyl taka  1 gram i wtedy chociaz cos rzucil. Nie mniej jednak ciekawe doswiadczenie, to uwielbiam w wedkarstwie, ryby maja gdzies nasze schematy :)



#152 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 25 czerwiec 2016 - 21:05

Jako ze lowie juz troche ta metoda, podziele sie doswiadczeniem. Czytam tutaj ze niektorzy uwazaja ze DS na plytka wode sie nie nadaje, nie wiem skad w ogole takie teorie sie biora. Ostatnio na plasnicy rzeczka moze 0.5 metra i mniej.  blowilem na drop shota bez wiekszego problemu, wyciagajac okonie, szczupaczki i plocie. Kolejna teoria mowi ze DS sie sprawdza gdy ryby sa ospale nie bardzo chca brac, to tez nie jest prawda, lowie tylko i wylacznie na DS i jedyne co zmieniam to czestotliwosc drgan przyneta.Ta czestotliwosc to bardzo czesto 0 i wtedy najlepiej zachowuje sie przyneta. Pomyslcie czy wedka ktora trzymacie z kolowrotkiem +- 300gram trzymana jest bez drgan ? Jesli macie cienka plecionke i dobrze przenosi drgania na przynete to samo trzymanie kija juz powoduje jej animacje. Bo nie da sie bez drgan trzymac wedki... Lapa sie wam trzesie ale tak delikatnie ze przyneta zachowuje sie optymalnie naturalnie. Dodatkowo kazda woda ma jakis ciag nie wazne czy to jezioro czy rzeka, woda nie stoi... Ruchy nadgarstkiem dodaje gdy jest totalna flauta a po paru zarzuceniach nic sie nie dzieje.

 

Co do przynet, ja glownie skupiam sie na lowieniu okoni. Bardzo skuteczna przyneta jest Adji Adder i Keitech live impact 2.5'. Przynety zbroje za sam dziubek (wada takiego zbrojenia jest to ze czasami sie traci przynety) ale zyskuje sie na skutecznosci bo ruchy nie sa ograniczone. Co do olowiu to max 10 gram to na rzekach. Na wodach stojacych od 3 do 7 w zaleznosci jak szybko chce zeby zestaw opadal, bo czasami brania sa na glebokiej wodzie jak zestawl powoli opada I lowilem juz na jeziorku ze spadem 30 metrow 3 gramowym ciezarkiem i brania byly w wiekszosci po 10 sekundach z czego 15 opadal na dno.

 

Odkad lowie DS nie mialem ani razu nie wrocilem o kiju. Ta metoda jest ekstremalnie skuteczna, tylko wymaga duzej dozy cierpliwosci i obserwacji...

Sprzet ostatnio zmienilem z kija jednoczesciowego LES70MLF na ES70LF2 schodzac oczko nizej z gramatura i lepsza praca

pod okoniem.

 

DS dodatkowo genialnie sprawdza sie na kazdym ciurku malym, waskich rzeczkach itp, stawach, jeziorkach i praktycznie kazdej wodzie ( w morzu nie lowie)

 

Czasami lowie wertykalnie zwlaszcza przy jakis mostach zwalonych drzewach i innych takich ( Lowie z brzegu tylko) ale w wiekszosci zarzucam zestaw na 20-30 metrow i probuje szczescia przesuwajac co jakis czas ciezarek o metr/dwa.

 

Mam bardzo podobne doświadczenia. DS na płytkiej wodzie petarda.

Łowię LES70LF. i też ok 5gr.

 

Również uważam, że przesadne drgania mogą mieć negatywny wpływ. ; )



#153 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 12:02

ES70LF2 + Varivas Ajing Master 0.3 PE samymi Live Impactami 2,5 ' rzucalem na odleglosc 10-15 metrow bo okonie znowu preferowaly bardzo wolno opadajaca przynete. Nie wiem ile to wazy bo moja waga od 1g gram pokazuje wiec na pewno mniej niz 1g. W dodatku przy totalnej flaucie. Chyba jednak bede musial zaczac bawic sie w sruciny bo nie widizalem zeby gdzies w PL byly dostepne ciezarki drop shot 1/16 oz albo 1/32 oz.


Użytkownik horac edytował ten post 13 lipiec 2016 - 12:04


#154 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 13 lipiec 2016 - 14:43

 okonie znowu preferowaly bardzo wolno opadajaca przynete. Nie wiem ile to wazy bo moja waga od 1g gram pokazuje wiec na pewno mniej niz 1g. W dodatku przy totalnej flaucie. Chyba jednak bede musial zaczac bawic sie w sruciny bo nie widizalem zeby gdzies w PL byly dostepne ciezarki drop shot 1/16 oz albo 1/32 oz.

A próbowałeś się do nich dobrać zestawem carolina ? Może by pomogło...



#155 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 14:56

A próbowałeś się do nich dobrać zestawem carolina ? Może by pomogło...

 U mnie to jest tak, nie lubie zmieniac technik lowienia. Lubie kombinowac z obecna ale nie lubie przewiazywac zmieniac zestawow etc. Wiem jestem lekko monotematyczny ale takie mam podejscie ze rzezbie cos do perfekcji zanim zabiore sie za cos innego o ile sie zabieram. PO za tym nie mam tych koralikow i innych cudow ktore sa potrzebne. Na ryby zabieram wedke, dokumenty, i mikro plecak z pudelkiem przynet, ciezarkami i portfel z powiazanymi drop shot przyponami;]. Nawet glowek i agrafek do opadingu nie nosze


Użytkownik horac edytował ten post 13 lipiec 2016 - 14:56

  • krakus i Dano. lubią to

#156 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 16 lipiec 2016 - 09:26

Tu jest ciekawy patent...


  • rav_id lubi to

#157 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 lipiec 2016 - 17:46

Takie pytanie co do kształtów ciężarków w kamieniach,gdzieś chyba rok temu próbowałem dropshota,nawet wyniki były niezłe...ale po 2 dniach i stracie ciężarków za 30e odpuściłem sobie.Miejscówki jakie mam takie mam,jak chcę połowić okonia lub sandacza...to muszą być kamulce (głównie kamienne rafki) i ciężarki czy to oliwki,kule czy pałeczki znikają  (było tak ,że nawet co 2 rzut) z pudełka.Może jakiś patent co do samego kształtu,aby nie klinował się między kamieniami,bo bym popróbował znowu.



#158 OFFLINE   I W

I W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaKarczew
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Wyszomirski

Napisano 19 lipiec 2016 - 21:15

Może coś takiego ?


  • coma lubi to

#159 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 lipiec 2016 - 08:25

Świetny pomysł warty wypróbowania...


  • przem lubi to

#160 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 lipiec 2016 - 08:40

Paweł spróbuj takiego patentu, chociaż bardziej to pasuje do bocznego troka. 

http://www.myfishing...tom-bouncer.jpg

 

lub takie coś 

http://www.walleyesi.../NoSnaggcut.gif






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych