Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Łyna w centrum Olsztyna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 03 luty 2020 - 14:01

Ja jestem z Bartoszyc. Niestety teraz na Łynie nie łowię, popadały deszcze, woda przybrała, nurt jest szybki. Jeśli jednak pogoda się ustabilizuje i woda trochę opadnie to masz szansę głównie na klenie, jazie i okonie. Generalnie rzeka dość wąska na odcinkach miejskich i w pobliżu. Rozszerza się dopiero za Sępopolem, w okolicy Stopek, gdzie jest cofką rosyjskiego zbiornika zaporowego. Są jeszcze zapory w okolicy Rogóża i Kotowa. W mieście (Bartoszyce) średnio głęboka- nieco ponad 2 metry, woda zazwyczaj przejrzysta, ryby dość ostrożne i trudne- to moje subiektywne zdanie. Jak dobrze trafisz to klenie można złowić naprawdę ładne, wiem o złowionym przez mojego kolegę ( ale latem), który miał około 60 cm. Są takie ale oczywiście to nie norma. Jak chcesz białą rybę to głównie płocie i małe klonki, krapie. Nie wiem jak w tym roku i przy takiej pogodzie będą brały- to co się dzieje to ewenement i nie wiem jak wpłynie na ryby. Ogólnie jest zakaz połowu z łodzi do końca kwietnia, więc tylko brzeg.


  • Guzu lubi to

#62 OFFLINE   PajkMajster

PajkMajster

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marian

Napisano 10 luty 2022 - 20:18

Czołem załoga. Atakował już ktoś w lutym w Olsztynie Łynę? Czaję się wybrać ze spinem teraz w weekend na Brzeziny. Może chociaż jakieś okonki na paprochy

#63 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 16 kwiecień 2022 - 18:40

Witam. Za tydzień będę w Olsztynie z soboty na niedzielę. Będę nocował przy starym mieście, blisko zamku. Po 18.30 będę miał czas połowić, pewnie z 2 godziny. Jest jakaś szansa na jakiekolwiek efekty o tej porze w wieczornych godzinach? Lepiej iść od okolic zamku w górę czy w dół rzeki? Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych