Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomysły na wody pstrągowe w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:40

Malo teczakow trafia do tego watku. Przydaloby sie w Polsce kilka duzych naturalnych zbiornikow zarybianych silnym dorodnym teczakiem. Zabawa z holem bardzo duzego teczaka jest naprawde super. Okresow ochronnych by nie bylo i kolejna alternatywa dla potoka. Poza zaporowka w Myczkowcach nie znam zadnych duzych teczakowych wod, a tam tez te ryby sa w duzych ilosciach tylko czasowo. Moze wy cos znacie i podpowiecie?

Użytkownik ictus edytował ten post 04 styczeń 2016 - 10:43

  • Kuballa44 lubi to

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:48

Malo teczakow trafia do tego watku. Przydaloby sie w Polsce kilka duzych naturalnych zbiornikow zarybianych silnym dorodnym teczakiem. Zabawa z holem bardzo duzego teczaka jest naprawde super. Okresow ochronnych by nie bylo i kolejna alternatywa dla potoka. Poza zaporowka w Myczkowcach nie znam zadnych duzych teczakowych wod, a tam tez te ryby sa w duzych ilosciach tylko czasowo. Moze wy cos znacie i podpowiecie?

 

Z pewnoscia rozwoj takich lowisk (z ukiernkowaniem dla muszkarzy i spiningistow) moglby miec zbawienne skutki dla narazonych na nadmierna presje rzek pstragowych.

Przezywalnosc teczakow jaka jest kazdy, kto je kiedys lowil, wie. 
Takze model lowiska narzuca sie sam.

Amatorzy belly boatow i innych sbirulino mieliby gdzie poszalec :)



#3 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 04 styczeń 2016 - 10:59

...Przezywalnosc teczakow jaka jest kazdy, kto je kiedys lowil, wie...
 

 

To kukurydza tak na tęczaki działa :)


Użytkownik malcz edytował ten post 04 styczeń 2016 - 10:59


#4 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:12

Malo teczakow trafia do tego watku. Przydaloby sie w Polsce kilka duzych naturalnych zbiornikow zarybianych silnym dorodnym teczakiem. Zabawa z holem bardzo duzego teczaka jest naprawde super. Okresow ochronnych by nie bylo i kolejna alternatywa dla potoka. Poza zaporowka w Myczkowcach nie znam zadnych duzych teczakowych wod, a tam tez te ryby sa w duzych ilosciach tylko czasowo. Moze wy cos znacie i podpowiecie?

Do póki będzie istniał idiotyczny zakaz zarybiania tzw.obcymi gatunkami konkretnie tęczakiem dopóty będzie taka sytuacja miała miejsce. Praktycznie cała Europa zarybia tęczakiem ale u nas zawsze musi być inaczej :(

Podobna lecz odwrotna sytuacja z kormoranami-gatunek chroniony ale ile wyrządza on szkód wiedzą tylko własciciele stawów hodowlanych i wędkarze,szczególnie chodzi mi o Dunajec i San-tam to czynią olbrzymie spustoszenia. Obserwując tą sytuację nasuwa się taka myśl,że ktoś celowo działa na szkodę wędkarzy...

Wracając do wątku o tęczakach chodzi mi nie tylko o zb. zamknięte-tam mozna jeszcze jakoś zarybiać ale o rzeki w których jest on niezłym przeciwnikiem ;)



#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:21

To kukurydza tak na tęczaki działa :)

 

Groszek z puszki potrafi byc jeszcze bardziej smiercionosny ;)



#6 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:24

Dzieki za podpowiedz Wiktor . Pozdrawiam

#7 OFFLINE   xdaczajuplx

xdaczajuplx

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjastarogard gd

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:27

..gratuluje pstrągów..ale trawa coś nagle zmieniła kolor no i przebierałeś sie chyba kilka razy podczas dzionka... :P

Rzeczka to Wierzyca panowie a kurtkę zdjąłem po zmoczeniu rękawa przy podbieraniu ryby,trawa natomiast pochodzi spod mostu na ul.owidzkiej w StG-plama słońca na którą kapała woda z ww budowli.Rano ok 10 na minusie,w południe z dachów leciało a kropelki wody ze spodni parowały:)

1.01 był pierwszym dniem mrozu,w cieniu szło zdechnąć -grzałem się w plamach słońca w zaciszu,i z jednej z nich pochodzi fotografia.Dodatkowo nalało mi za koszulinę podczas sesji tej ryby-most ma chodniki-czarne-i to bardziej jeszcze wymusiło drapaka znad wody bo w bluzie z futerkiem ino pozostałem a kurcina dołączyła do woderów w plecaku.Przez zwykłą gumę pizga w minus 5 a tamten teren nie wymagał już gumy do jajek:)


  • tomek_ski i iNSaNeMaN lubią to

#8 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:28

http://www.lowisko-piaseczno.pl/

Drogo ale dobrze  :D

Z wykupieniem noclegów/licencji/wyżywienia wyjdzie jak wyjazd do Szwecji 



#9 OFFLINE   xdaczajuplx

xdaczajuplx

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjastarogard gd

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:29

Podanie nazwy rzeczki wiąże się z bardzo szybkim wyczerpaniem jej zasobów.

W zeszłym roku to u was zrobiłem i jak widać ryby są wbrew forumowej fali i potencjalnego "najazdu hunów" jak to ktoś wtedy określił:)



#10 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 04 styczeń 2016 - 11:32

Dzięki za odpowiedz i życzę dalszych sukcesów .

#11 OFFLINE   Signu

Signu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Tomek

Napisano 04 styczeń 2016 - 12:00

Tylko pozazdrościć wam tak pięknych okazów, :) szkoda że w moich okolicach można liczyć raczej na kropki max 40 cm i to od święta :(



#12 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 04 styczeń 2016 - 12:00

Rzeczka to Wierzyca panowie a kurtkę zdjąłem po zmoczeniu rękawa przy podbieraniu ryby,trawa natomiast pochodzi spod mostu na ul.owidzkiej....

 

Jeśli to prowokacja to łyknąłem, jeśli nie to "gratuluję"...

Załączony plik  i_don_t_want_to_live_on_this_planet_anymore_by_gbrsou-d6uh5ce.jpg   66,24 KB   38 Ilość pobrań



#13 OFFLINE   xdaczajuplx

xdaczajuplx

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjastarogard gd

Napisano 04 styczeń 2016 - 12:10

Prowokacja? a po co? bez jaj panowie:) daleki jestem od takich zagrywek,jest portal to chcę poprostu o rybach popier....lić,co,jak,na co....jesli zamarzy mi się draka to wyjdę na ulicę.Cenię was za dobre forum właśnie,za masę nowalijek,tu wchodzę po informacje jednak rzadziej głos zabieram z racji wymagań w zakresie c&r.Puszczam 99% ryb wolno ale za ten 1 proc wielu ma cytuję-pogardę dla łowcy. Wszystko w temacie,jestem poprostu sobą :)


Użytkownik xdaczajuplx edytował ten post 04 styczeń 2016 - 12:13


#14 OFFLINE   sabciu

sabciu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 04 styczeń 2016 - 14:23

Piękne ryby połapaliście - gratulacje , w zachodniopomorskim wszystko zamarznięte - czekam na odwilż

#15 OFFLINE   xdaczajuplx

xdaczajuplx

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjastarogard gd

Napisano 04 styczeń 2016 - 15:12

Nie tylko ty czekasz...Z  racji tego ze mam do rzeki całe 300m to jestem na niej prawie codziennym gościem,dzisiejszy zwiad bez kija żle wróży póki co-śryżu pełne koryto,brzegi pozamarzane w głab na metr,zastoiska i spowolnienia pod lodem...I choć taka temperatura jest wkur...ca to uważam że potrzebna rzece i rybom-nam mniej.Zima w stylu ubiegłorocznej była do bani,wszystko szare,brudne,zmoczone i rzeka jakaś taka zmęczona...Teraz w końcu jest po bożemu,choć pizga....:) a kropki ze scenerią w mrozku jakby lepsze:)



#16 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 04 styczeń 2016 - 20:59

Z innej beczki:

 

Skoro łowicie przy -7 i -10 i dajecie rade, jakie rękawiczki macie? Ktoś coś podpowie? :)

Nie mają żadnych albo mają takie jakie kupili. Na razie można pooglądać bo prawobrzeżne dopływy Wisły czekają  do 1 0.2. Pogratulować łowcom. Gadget dobra robota :)


  • popper lubi to

#17 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 04 styczeń 2016 - 21:02

No cóż ... Będę za tego "czarnego luda", który wspomni o tym, że wędkarze ustanawiali początek pojawiania pstrągów na początek kwietnia, nawet wtedy kiedy łowienie od początku roku czy nawet od 15 grudnia było legalne ... "Nie wszystko co legalne jest przyzwoite" ...

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski
  • Zielony, R0BERT i sierżant lubią to

#18 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 04 styczeń 2016 - 21:07

Z pewnoscia rozwoj takich lowisk (z ukiernkowaniem dla muszkarzy i spiningistow) moglby miec zbawienne skutki dla narazonych na nadmierna presje rzek pstragowych.

Przezywalnosc teczakow jaka jest kazdy, kto je kiedys lowil, wie. 
Takze model lowiska narzuca sie sam.

Amatorzy belly boatow i innych sbirulino mieliby gdzie poszalec :)

Inne nacje np. na bałkanach dawno to skumały. Tęczak jako osłona dla potokowca doskonale się sprawdza. W PL przepisy dalej na niego nie zezwalają. Efekt jest widoczny-polska nędza. A moża by uprościć tyle rzeczy....


  • Guzu lubi to

#19 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 04 styczeń 2016 - 21:09

No cóż ... Będę za tego "czarnego luda", który wspomni o tym, że wędkarze ustanawiali początek pojawiania pstrągów na początek kwietnia, nawet wtedy kiedy łowienie od początku roku czy nawet od 15 grudnia było legalne ... "Nie wszystko co legalne jest przyzwoite" ...

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski

Zgadza się. Poławianie pstrągów w sierpniu gdy te nierzadko wypchane są już ikrą też nie jest przyzwoite ale legalne...



#20 Guest_Piokowal_*

Guest_Piokowal_*
  • Guests

Napisano 04 styczeń 2016 - 21:11

Inne nacje np. na bałkanach dawno to skumały. Tęczak jako osłona dla potokowca doskonale się sprawdza. W PL przepisy dalej na niego nie zezwalają. Efekt jest widoczny-polska nędza. A moża by uprościć tyle rzeczy....

Krzyśku,napisałem to kilka postów wyżej. Niestety w Polsce są zawsze lepiej uświadomieni...  :angry:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych