Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na okonie z dolnej półki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
416 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 04 maj 2017 - 12:15

wytrwały jesteś w polecaniu tych catan, i to już nie pierwsze forum ;D



#302 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 04 maj 2017 - 14:43

Koledzy znacie jakiś seryjny patyk, cw. do 12-15g, bez wklejki o szczytowej akcji i z mocnym dołem o dł. 2,4 do 2,6m ?

Tak powiedzmy grubszy okoń lub bardziej sandacz na lekko. Cena do 400zł.



#303 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 04 maj 2017 - 22:14

Dzieki koledzy za konkretne odpowiedzi. Nadal nie wiem co wybrać,mimo iż wybór mocno ograniczony przez budżet. Brałbym tego Kongera SSF, ale różne opinie o nim zdażyłem wyczytać, wg. niektórych kij ten jest prawie głuchy na brania, choć moze te wpisy to po prostu czarny PR. Czy słabe pierdyknięcie Kongera oznacza słabą czulość wędki czy jej słabe osiągi rzutowe, to pytania do Marasa yak dla pewnośći, bo chyba chodzi tutaj jednak o czułość.. Co do polecanej Catany to mam pytanie czy na pewno obsłuży obrotówki nr. 3, bo z tego co na szybko wyczytałem to jednak polecają ten kijek do naprawde niewielkich przynęt . poza tym kijaszek musi sobie radzić z 50-60 cm przyłowem szczupakowym. Schimano nexave, no cóż, jakoś ta gramatura zalecana trochę mi nie pasuje, wszak obrotówki 3 to z reguły 6 g, niby gram różnicy, ale łowiąc z brzegu musze posłac przynęte czesto naprawdę daleko, bo okonki u mnie żerują przez najdłuższy czas akurat na granicy rzutu. Jeszcze pare dni pomęczę się nad tym zagadnieniem, i na spokojnie dokonam wyboru. Na razie wydaje mi się że będzie to Konger, ale jeszcze poczytam o tych schimano (choć trochę rażą mnie ich kolorki, ale to czwartorzedne kryterium). Wszelkie rady nadal mile widziane


Użytkownik mironek edytował ten post 04 maj 2017 - 22:19


#304 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 maj 2017 - 07:08

Szukaj używanego Robinsona Xenon Perch



#305 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 05 maj 2017 - 11:18

Pierdykniecie tego SSF miałem na myśli czucie brania okoni tych mniejszych .Te większe ,od 30 lub nieco mniej cm to czujesz na pewno.

Co do właściwości rzutowych to SSF posyła obrotówki trójki na podobną zadawalającą  odległość  jak Savage Gear Bushwhacker XLNT  , no może ciut mniej ale tragedii nie ma. 

I przy okazji tych dwóch patyków to na  SGB XLNT miałem mniej spadów niz na SSF . W obydwu przypadkach była na młynku założona plecionka.

Ale SGB XLNT zaliczył serwis -pękła górna część szczytówki  a SSF na razie  bez urazów .  

  

#306 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 05 maj 2017 - 17:47

Ja okonki a także szczupaki łowię na Konger Stallion Strike Furion 223-12g szczupaków u mnie dużych nie ma , więc traktuję tą wędkę jako uniwersał , ma dolnik o dł. 34cm.



#307 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 05 maj 2017 - 22:01

Ok, wiem już chyba wszystko. Pomyślę jeszcze parę dni, poczytam i wybiore co mi tam intuicja podpowie. Wydaje mi się, że będze to Konger, choć jakoś przemawia do mnie marketingowy opis wzmiankowanej MIkado Inazumy... , choć to wklejka. 

Męczy mnie także długość kongera, 244 cm to jednak znacznie mniej niż optymalne 270, i boję się, że przełoży się to zauważalnie na długość rzutów...

No cóż, wybór jak wiadomo nalezy do mnie.  Dzięki wszystkim za pomoc


Użytkownik mironek edytował ten post 05 maj 2017 - 22:11


#308 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 06 maj 2017 - 05:16

Mam też Inazume Flash Zander 240/28g świetna wędka , ale potrafi z niej spaść szczupak czy okoń , sandacza jeszcze w życiu nie złowiłem to nie wiem :huh: Z dłuższych wędek (210-240 używam z kajaka/łódki) mogę polecić Travel Mikado DaVinci 275cm 5-15 i 20-25cw (dwie wymienne szczytówki) wędka to 4 skład nie teleskop , po złożeniu ma 63cm  


  • Marcinnow lubi to

#309 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 maj 2017 - 09:57



wytrwały jesteś w polecaniu tych catan, i to już nie pierwsze forum ;D

Bez obrazy, przeszkadza Ci to? Polecam, bo wiem co ten kijek sobą reprezentuje, przy przyzwoitej cenie.

Nota bene, nie wykazałeś się zbytnią spostrzegawczością, bo wśród polecanych przeze mnie kijków są również Ferox, Ultris i Champion Classic ale to kijki troszkę spoza zakresu tematycznego.

 

(Linki wyłącznie poglądowe, sklepu nie polecam)

 

@Mironek, długość rzutu pomiędzy kijkiem 240 a 270cm nie będzie na tyle znacząca, żeby miało to wpływ na ich skuteczność.


  • kasperek i TTT. lubią to

#310 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 06 maj 2017 - 20:13

Inazumę Zander brałbym bardzo powaznie pod uwagę, gdyby nie to, ze nie ma wersji 270 cm, a jej cw jest zdecydowanie za wysoki jak na moje potrzeby. Poza tym jej sztywność powodowała by zapewne wiele spadów okoni.

 W wieloskłady nie będe się bawił, moim zdaniem im mniej sekcji tym lepiej, choć zaznaczam, że to moja subiektywna opinia.

 

Dla mnie nawet metr, dwa w długości rzutu robią różnicę, naprawdę.

 

 Savage Gear Bushwhacker wedka na pewno ciekawa, ale dla mnie za droga i za krótka, kusi mnie zainwestowanie większej kasy, ale mój styl uprawiania wędkarstwa  sprawia, że za bardzo obawiałbym się o uszkodzenie drogiego cacka. Moim zdaniem takie sprzety nadają się bardziej na łódkę, gdzie nie są tak narażone na przeciążenia przy rzutach ani na uszkodzenia przy przedzieraniach się przez chaszcze, gąszcze itd, itp. Zaczynam szukać ofert Kongera SSF

 

A czy ktoś coś wie o  Dam Whisler Light Jig 2.70m 3-18g? 

 

 
 

Użytkownik mironek edytował ten post 06 maj 2017 - 20:36


#311 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 04 czerwiec 2017 - 22:55

Witam ponownie. Od 3 tygodni jestem posiadaczem Kongera Stallion Strike Furion i z kazdym kolejnym wypadem na ryby kijek podoba mi się coraz bardziej. Lekki, czuły, dobrze wykonany. Wycholował już sporo okoni (choćiaż tylko 2 pow. 30 cm) i 3 sandaczowe przyłowy 45-50 cm. Brania czuć fajnie, rzuty, początkowo krótkie wydłużyły się wraz z nauką efektywnego ładownia  kija, a ponaddo zamierzam zwiekszyć gramaturę jigów na 10gr, co  dodatkowo zwiększy osiągi. Z wedki spadło mi trochę ryb, ale były to 15 cm palczaki. Wszystko to co czuć było już dobrze na kiju wyladowało na brzegu.   W szczycie sezonu poeksperymentuję z pletką. Dziękuje koledzy za wszystkie rady, pozdrawiam.



#312 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 czerwiec 2017 - 06:03

Którą wersję Furiona posiadasz? Jak wygląda korek forgripu, nie ma tendencji do wykruszania?

Wędzisko ogólnie wygląda ciekawie, może się skuszę.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 05 czerwiec 2017 - 06:27


#313 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 05 czerwiec 2017 - 21:51

Mam Furiona 244 cm i cw. 3-18 gr. Korek nie przylega w sumie do forgripu idealnie, ale trudno mi ocenić jaki to będzie miało wpływ na jego wykruszanie. Pojutrze ruszam na łowy z cięższymi przynętami i już nie moge się doczekać, bo okonki nienajgorzej skubią w tym roku, Wędka moim zdaniem na pewno zła nie jest, choć pierwsze  łowy z nią naprawdę nie były idealne, raziła mnie zwłaszcza długość rzutu, a i troche czasu potrzebowałem na przestawienie się z operowaniem kijem 270cm na krótsze wędzisko. Obecnie wszystko zaczyna współgrać idealnie, a jeszcze w zanadrzu pozostaje redukcja grubości żyłki z 0.16 na 0,14. oj, bedzie sie działo.


  • Alexspin lubi to

#314 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 13 październik 2017 - 19:20

Podbijam wątek o tym patyczku. Tubertini Seika spinning Finesse 190cm 0-6gr Jak wrażenia znad wody? Zainteresował mnie ten kij. Szukam czegoś do szukania Okoni z brzegu. Przynęty to paprochy na główkach 1-5gr, obrotówki 00 - 2. Ewentualnie myślę nad tym Kongerem Ultris 0,6-5gr 232cm lub Favorite white bird 0,5-5gr 219cm. Jednak ta Tubertini to zagwozdka i nie wiem jak to się spisze z brzegu. Ktoś ma użytkuje?


  • MarcinZ lubi to

#315 OFFLINE   MichuB

MichuB

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 13 październik 2017 - 22:41

Z tanich kijków polecam Mikado Lexus. Jak za tą cenę fajną super czuła wędka

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

#316 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 październik 2017 - 04:15

@Kadi, Ultrisa polecam z pełną odpowiedzialnością, tyle że on ma CW nie 0,6-5g a 0,5-6g... ;)

Wędzisko na prawdę wyjątkowe.



#317 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2017 - 06:23

Ja też polecam ultrisa wędka na prawdę świetna pięknie sie żuca już nawet 1 gramowymi cykadami😁przy 15 cm już okonku fajnie "pracuje" nie gubi rybek ale jej jej górny cw jest trochę zaniżony.Ale za taką cenę nie ma co się czepiać.

Użytkownik Karas06 edytował ten post 14 październik 2017 - 06:25


#318 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 październik 2017 - 07:19

(...)sie żuca (...)

... kiepsko ;) , ale rzuca się dobrze już od 0,7-gramowych paproszków, a jeśli chodzi o górną granicę, to wytrzymuje nawet 10g, ale trzeba zachować wyjątkową płynność rzutów, a poza tym nie najlepiej współpracuje z taką przynętą. Z moich obserwacji przekroczenie 8g jest już niezasadne.



#319 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 14 październik 2017 - 13:59

Chyba mnie namówiliście. Czy to jest konkretnie ten kij ? http://allegro.pl/no...27-246e964e3280 W Lublinie nie mogę go zlokalizować. Chętnie bym pomacał, nie lubię kupować w ciemno.


  • Alexspin lubi to

#320 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 14 październik 2017 - 14:45

Poszukaj raczej 210 cm






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych