Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na okonie z dolnej półki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
416 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 kwiecień 2014 - 21:01

daiwa j.w oraz jej brat 2.10m 2-10g

okuma black rock 1-10

savage gear parabellum 0-7

 

jutro jadę do sklepu więc jak ktoś coś może pomóc to proszę.. ;)

 

z tych trzech wybrał bym SG Parabellum 0-7



#22 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 29 kwiecień 2014 - 21:53

2.05m niby krótka, ale ja nie lubię długich kijów.


Jest Ok, lubi kije od 198 do 213

#23 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 kwiecień 2014 - 01:41

Exeler 2 do 10g jest bardzo kluskowata. Lowilem na nia kilka miesiecy. Poradzila sobie z 98cm grubym przylowem. Mi takie kluchy nie podchodza wiec poszla do ludzi.

#24 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 kwiecień 2014 - 06:34

Daiwa Megaforce Jig 220 1-9g



#25 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 kwiecień 2014 - 06:35

Mitchell Privilige 212 2-6g. Mega klucha...jak muchówka :)



#26 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 22:15

Podbiję temat, bo aż szkoda tworzyć kolejny wątek na takie pytanie...

 

Zachciało mi się pierwszej wklejanki. Do leciutkich przynęt, czyli obrotówki 00, może 0, woblery 1,5-2,5 cm schodzące do 0,7m max (zwykle smużaki i powierzchniowe), gumki do rozmiarów okoniowych (czyli 5cm gumy + np. 5g główka), może czasem jakieś zabawy z białorybem na mikro twisterki / sztuczne robaki. Nie wiem, czy takie łowienie mi spasuje, więc założyłem sobie limit 150 zł (najwyżej w kolejnym sezonie kupię docelowy kijek). Przeglądałem oferty sklepów i prawdę mówiąc natłok modeli ma w swoim katalogu Mikado:

- MIKADO ARCHER ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO BLACK DRAFT ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO SENSEI NEEDLE ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO SENSE ULTRAFAST SPIN
- MIKADO SENSUAL SOFT SENSI SPIN
- MIKADO ESSENTIAL PERCH
- MIKADO SENSEI FEELING
- MIKADO ESSENTIAL FEELING
- MIKADO DIAMOND SPIN
- MIKADO SAKANA KANTA PERCH SPIN
- MIKADO TSUBAME ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO LEXUS SAPPHIRE
- MIKADO SILVER EAGLE UFL SPIN
- MIKADO COMPETITION SUPER SENS.SSS SPIN
- MIKADO SHT UL SPIN
- MIKADO NSC ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO INAZUMA FLASH PERCH
- MIKADO NIHONTO LIGHT SPIN
- MIKADO NIHONTO ULTRALIGHT SPIN
- MIKADO X-PLODE PERCH SPIN
- MIKADO X-PLODE ULTRA FINE SPIN
- MIKADO AMBERLITE LIGHT SPIN

 

Opisy katalogowe zawsze mówią to samo, czyli coś w stylu: "Ultraszybki kij, ekstremalnie sztywny blank i niesamowicie czuła szczytówka". No super, wszystko jasne... Modeli od groma, różnią się wagą, cw podobne, cena w zasadzie też (od 85 do 150 zł). Teraz pytanie do Was - czym tak naprawdę różnią się te kijki ? Które z nich mają akcję taką średnią, czyli pracują czymś więcej niż szczytówką ? Albo inaczej - które są najbardziej "uniwersalne" ?

 

Celowo nie pytam o inne marki, bo tam w miarę się orientuję. Mikado mnie dobiło mnogością modeli, których w zasadzie nie umiem odróżnić. Oglądałem jakieś filmiki, ale wydają mi się niemalże identyczne...


  • macsolo lubi to

#27 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 06 styczeń 2015 - 22:21

Z mikado powiem Ci co miałem i mam Kolego, inazuma flash perch mocno niedoszacowany z 18g można śmiało łącznie ze 25g obsługiwać i jest bardzo szybki, miałem też essential feeling najkrótszy i najdłuższy model , obie to ciepłe kluski o głębokim ugieciu z delikutasnymi szczytowkami , kije mialy fajne smukle blanki i estetyczne rękojeści, ten dłuższy sympatyczny pod okonki i jazie , krótki stricte pod okonie i wzdregi z łódki. Essential perch to to samo co feeling praktycznie różnią się naklejkami, macalem oba z rok temu.

#28 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 06 styczeń 2015 - 22:29

Myślę, że z kijami Mikado jest tak, że nawet ich przedstawiciele handlowi nie mają pojęcia czym się różnią poszczególne modele. Nie rozumiem takiego podejścia tej firmy.



#29 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 06 styczeń 2015 - 22:53

a łowi ktoś mikado nichonto perch 275 cm? możecie coś o tym kiju powiedzieć pozdrawiam


  • Paavo lubi to

#30 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Czermiński

Napisano 06 styczeń 2015 - 23:09

Myślę, że z kijami Mikado jest tak, że nawet ich przedstawiciele handlowi nie mają pojęcia czym się różnią poszczególne modele. Nie rozumiem takiego podejścia tej firmy.

 

Zakładam, że chyba nie znasz przedstawicieli tej firmy :-) 

 

Mikado jest firmą, która sprzedaje swoje produkty w wielu krajach i preferencje wybranych klientów (hurtowych, na skalę kraju oczywiście) sprawiają że niektóre serie są powielane (jak chociażby wędki Lexus Sapphire i Silver Eagle). Co do samych Lexusów uważałbym z tymi zachwytami- sam w ręku miałem 3 generacje, różnią się one od siebie dość znacznie (inny kolor omotek, jedna generacja ma trójkątne(!!!) ringi w przelotkach, jedna ma stanowczo za małe przelotki na szczycie). Moim zdaniem najfajniejszą wklejką od nich na chwilę obecną jest Nihonto Flash Spin, taki ideał pod troka na nasze wody, plus za uchwyt ala SKSS Fuji. Sakana Hanta (tudzież Hakuna Matata) jest nowinką na 2015, tak samo jak Nihonto Red więc wątpię o jakiś feedback. 



#31 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 07 styczeń 2015 - 12:55

Posiadam mikado nihonto flash spin 255/13g. Kijek lekki, wykonany całkiem fajnie,stosuje pod okonia/pstrąga więc jak za te pieniądze polecam. 275 nie trzymałem w ręku więc się nie wypowiem.


Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 07 styczeń 2015 - 13:02

  • Kolorowy lubi to

#32 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 13:48

Mnie najbardziej interesuje, czy są realne różnice w ugięciu i pracy pod rybką. No i które z nich wykonane są z lepszego gatunkowo "węgla". Praktyka mi pokazała, że nawet niedrogie kijki oznaczone jako IM9 ładnie przenoszą na dolnik, zaś w przypadku IM6 jest już mniej ciekawie. Mikado ma jakieś obszerniejsze karty techniczne swoich produktów, czy tylko ten śmieszny katalog ?



#33 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 07 styczeń 2015 - 15:19

Witam, niestety nie mogę zamieszczać jeszcze ogłoszeń na forum w dziale giełdy, ponieważ mam za krótki staż. Chciałbym wspomnieć jednak w tym temacie, że mam do sprzedania nówke kijka Cormoran red master 210cm 1-9g ważącą 120g :) cena śmieszna bo chcę siętego pozbyć walić na priv jak coś!



#34 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 15:46

@granvorka

Dzięki za propozycję, ale szukam czegoś zdecydowanie dłuższego - 2,6-3m. Tutaj jednak pytam konkretnie o te Mikado, bo chciałem wytypować maksymalnie 2-3 modele do zestawiania z produktami konkurencji.



#35 OFFLINE   Pióro

Pióro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaGłowno
  • Imię:Mirek
  • Nazwisko:Piorkowski

Napisano 07 styczeń 2015 - 22:54

przyspamowało mi się, sorry 


Użytkownik Pióro edytował ten post 08 styczeń 2015 - 01:41


#36 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 07 styczeń 2015 - 23:10

A może daiwa megaforce jiggerspin 2 60m 3-18g ?? lekka, bo zaledwie 120gr, według mnie, bardzo fajna, lekka i mega czuła wędeczka.


Użytkownik kleniu25 edytował ten post 07 styczeń 2015 - 23:11


#37 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 23:33

Czy ktokolwiek czyta pytanie, czy tylko nabijamy liczniki postów ? Sorry, że ostro, ale zaczynają mnie irytować teksty typu: "Szkoda, że uparłeś się na Mikado". Od razu napisałem, że w produktach innych firm mam orientację. Wiem, że z kongera mamy owe Tango (swoją drogą bywa i taniej niż 200 zł, ale i tak mocno się waham - bywają w miarę regularne problemy z rozwarstwaniem się szczytówki), a także Tiger Cross Max. O Megaforce od Daiwy wiem, a także o Excellerze Jigger. Bywają teraz Dragony Millenium w niezłej cenie. Również Shimano Alivio całkiem fajnie mi w ręce leży. Spokojnie sobie coś wybiorę, ale jak już mówiłem - z Mikado nie wiem do czego podejść, bo zwyczajnie za dużo tego mają, abym był w stanie samodzielnie odszukać je w sklepach i porównać. 

 

Na wagę złota są informacje typu czy dany model posiada rękojeść z prawdziwego korka, czy pianka oklejona taśmą. Fajnie byłoby wiedzieć w jakim zakresie długości wędka pracuje, bo producenci każdy model określają jako ultra turbo hiper fast.Do tej pory odszukałem informacje o mniej więcej 5ciu modelach z podanej listy.



#38 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 07 styczeń 2015 - 23:46

Podziel się z nami tymi informacjami ponieważ też prawdopodobnie skuszę się jakąś wykałaczkę ze stajni mikado ;D



#39 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 08 styczeń 2015 - 00:58

Dużo tych modeli więc można się pogubić ale z tego co macałem w sklepie to Lexus faktycznie jest bardzo szybki natomiast seria Essential z tego co pamiętam to były wędki o nieco głębszym ugięciu. Ja oglądałem króciaki takie do 2,20 i modele o c.w do 8 i do 10 gr, Lexusa chyba w wersji 2,60 do 13g


Użytkownik MichałM edytował ten post 08 styczeń 2015 - 00:59


#40 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 16:56

Na tą chwilę rozważam Essential Perch, Sensual Soft Sensi oraz właśnie Lexusa. O nich udało mi się więcej informacji znaleźć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych