Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na okonie z dolnej półki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
416 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 03 luty 2018 - 15:10

 Ma ktoś doświadczenie z Mikado X-Plode Ultra Fine Spin do 8g? Widziałem go w tym wątku, ale podobno lepiej go skrócić, bo dolnik za długi. I wie ktoś czy w Centrum Wędkarskim w Wawie można go pomacać? 

tu masz fajną recenzje na temat tej wędki  http://fishing-test....ultra-fine-spin


  • Apisfisha lubi to

#382 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 03 luty 2018 - 15:38

Znam 4 ludzi którzy mają wędki Mikado do 8 czy do 13g . szczytówka lubi się łamać . Reklamacja nie jest uznawana, według serwisu wina użytkownika. może coś z Favorite ? 

A ta szczytówka się łamie tak sama z siebie, czy jak?



#383 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 03 luty 2018 - 17:12

A ta szczytówka się łamie tak sama z siebie, czy jak?

przy wyrzucie najczęściej. W 2 wypadkach było to rozwarstwienie się materiału. Też reklamacja nie uznana, ale kogo bym nie pytał z firmą Mikado jest problem jeśli chodzi o reklamacje, przysyłają ci nową część i każą ci za nią zapłacić


  • Alexspin lubi to

#384 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 03 luty 2018 - 17:18

Może faktycznie coś z Favorite... Ale to inwestycja na nieco dalsze czasy. Jak już przy Favorite jesteśmy to może model White Bird. Ktoś o nim coś?

#385 OFFLINE   Rowino

Rowino

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaLbn
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:R

Napisano 03 luty 2018 - 21:43

miałem kiedyś mikado lexus saphire i szczytówka pękła przy wyrzucie, nie reklamowałem tylko przekleiłem przelotkę szczytowa i tak skróconą wędkę dalej używałem (aż do zgonu wędki spowodowanego przytrzaśnięciem drzwiami w samochodzie)



#386 OFFLINE   okon77

okon77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 sierpień 2019 - 22:23

Witam.

Używam od początku tego sezonu kij jaxon intensa GTX impulse 210 3-14g. Waga katalogowa 130 gram, uzbrojony w 7 poprawnie ułożonych przelotek, pełen dolnik pokryty okleiną korkową i klasyczny uchwyt kołowrota, który bardzo dobrze trzyma kołowrotek spro red arc. Blank ma kolor matowy grafit. Kij jest dość szybki, blank jest jednolity bez wklejki. Używam go na jeziorze i kanale głównie do podania gum i błystek do rozmiaru 3. Komfortowo obsługuje gumy od 3cm i 2,5 g główka do 7g i 5 cm ripper (cięższej główki jeszcze nie zakładałem). Łowię głównie na gumy bez pracy własnej i odpowiada mi jego praca. Kij pracuje na całej długości blanku pod większym obciążeniem, dolna część jest dość sztywna. Cena to niecałe 100 zł.


  • Bolesław lubi to

#387 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 23 sierpień 2019 - 06:27

miałem kiedyś mikado lexus saphire i szczytówka pękła przy wyrzucie, nie reklamowałem tylko przekleiłem przelotkę szczytowa i tak skróconą wędkę dalej używałem (aż do zgonu wędki spowodowanego przytrzaśnięciem drzwiami w samochodzie)

Posiadam ten kijek i też mi poszła szczytówka, słyszalem że to u lexusów powszechne zjawisko.



#388 OFFLINE   martyboy

martyboy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjastalowa wola
  • Imię:marcin

Napisano 31 sierpień 2019 - 15:14

Lepiej rozglądnij się za starszymi kijami - pełny blank, nie wklejka. Sava gear troutizumo albo Cormorany serii UL. Przerobiłem kilka wklejanek i jak kupiłem pełny blank- może trochę droższy- mam Cormorana ULX 225cm 1-9 g to resztę wyprzedałem. Zdecydowanie pełny blank



#389 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 sierpień 2019 - 20:10

Raczej pusty 😉
  • elpojo, eRKa i Alexspin lubią to

#390 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 02 wrzesień 2019 - 09:31

Może faktycznie coś z Favorite... Ale to inwestycja na nieco dalsze czasy. Jak już przy Favorite jesteśmy to może model White Bird. Ktoś o nim coś?

Łowiłem tym kijem. Dla mnie minimalnie zbyt spolegliwy pod UL opad. Sprawdzi się przy małych wirówkach, ogonkach i wahadełkach ...


  • Alexspin lubi to

#391 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 02 wrzesień 2019 - 09:37

White Bird jest jak wierzba płacząca - dla mnie też za miękki...


  • popper i Alexspin lubią to

#392 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 07 wrzesień 2019 - 12:37

Witam, poszukuję wklejanki o cw. do 10-12 gr, długość optymalna 260 cm, plus minus 20 cm. No i co najważniejsze chodzi mi o tani, ale przyzwoity kijek do max 150 zł.  Najbardziej interesują mnie wędki Mikado, gdyż po latach chętnie wróciłbym do tej marki. Chodzi mi o okoniówkę, chcę łowić główkami 2-4 gr i gumami pokroju keitech 3, małe jaskółki. Na alledrogo znalazłem  MIKADO Excellence Finesse 270cm 2-10g i bardzo jestem ciekaw opinii zwłaszcza o tej wędce, ale będę wdzięczny za każdą sugestię, także spoza MIkado.

 

#393 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 07 wrzesień 2019 - 13:16

Witam, poszukuję wklejanki o cw. do 10-12 gr, długość optymalna 260 cm, plus minus 20 cm. No i co najważniejsze chodzi mi o tani, ale przyzwoity kijek do max 150 zł. Najbardziej interesują mnie wędki Mikado, gdyż po latach chętnie wróciłbym do tej marki. Chodzi mi o okoniówkę, chcę łowić główkami 2-4 gr i gumami pokroju keitech 3, małe jaskółki. Na alledrogo znalazłem MIKADO Excellence Finesse 270cm 2-10g i bardzo jestem ciekaw opinii zwłaszcza o tej wędce, ale będę wdzięczny za każdą sugestię, także spoza MIkado.


Lexus od Mikado, ten starszy w korku - bomba kij za te pieniądze. Idealnie wpasowuje sie w Twoje wymagania i na pewno spełni potrzeby :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#394 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 07 wrzesień 2019 - 13:35

Mikado Apsara UL - masz zarówno do 10 gr Apsara UL perch spin jak i do 12 gr Apsara UL spin długość 2,40 m , fajnie wykończone i czułe wklejanki. Kupiłem kiedyś szwagrowi i bardzo sobie chwali. Spokojnie zmieścisz się w podanym budżecie. 



#395 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 07 wrzesień 2019 - 14:57

Dziękuję koledzy za sugestię. Zapomniałem całkowicie o Lexusach. Musze odświeżyć info na ten temat. Tylko jak poznać te starsze wersje, podobno te obecne to całkiem inne kije, też przyzwoite, ale jednak gorsze. poza tym podobno są b. delikatne, a ja nad wodą poruszam się dosyć swobodnie, co mnie troszkę martwi. Ale popatrzę na opinie i konkretne ceny i zobaczymy. O asparze też poczytam, cena naprawdę przystępna.



#396 OFFLINE   okon77

okon77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 08 wrzesień 2019 - 17:50

Koledzy interesuje mnie kij Jaxon Genesis Pro 210 5-20g. Chodzi mi o jego pracę: jakie ma ugięcie, czy jest szybki i jak pracuje pod gumami 3,5 cm na 3g główkach, gumami 8-10cm na główkach do 10g i woblerami 5-8cm.



#397 OFFLINE   Orzeszek

Orzeszek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaLeżajsk

Napisano 08 wrzesień 2019 - 19:18

Polecam lexusa tani i zajefajny kij,przyłów szczupaczka 70-ki też niestraszny


Użytkownik Orzeszek edytował ten post 08 wrzesień 2019 - 19:22


#398 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 13 wrzesień 2019 - 09:37

Tych lexusów teraz pełno, uwaga na Mistrall Lexus Spin do 7g. Mam ten kijek, jest bardzo mocno źle opisany. Niby do 7g a sztywny jak tonfa. Śmiało obsługuje główki 10-15 nawet 20g. I przy nich nawet nie klęka. Nie wiem kto opisał to 1-7g. Jak czucie na tym kiju zaczyna się od 7-10g dopiero. Kupiłem do UL a jedynie służy mi do ciężkiego łowienia. Na UL nie czuje zupełnie nic a nic.


Użytkownik Gnat edytował ten post 13 wrzesień 2019 - 09:38

  • Alexspin lubi to

#399 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 24 wrzesień 2019 - 10:20

Mam pytanko o kijek  mikado sensei ultrafast spin 260, c.w 12g,, mam okazję kupić go używanego i myślę ile warto zainwestować. Czy np kwota 70 zł to uczciwa cena za taki używany patyk? Szukam własnie takiej, średnio ul, długiej  wklejki.



#400 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 wrzesień 2019 - 15:18

Tych lexusów teraz pełno, uwaga na Mistrall Lexus Spin do 7g. Mam ten kijek, jest bardzo mocno źle opisany. Niby do 7g a sztywny jak tonfa. Śmiało obsługuje główki 10-15 nawet 20g. I przy nich nawet nie klęka. Nie wiem kto opisał to 1-7g. Jak czucie na tym kiju zaczyna się od 7-10g dopiero. Kupiłem do UL a jedynie służy mi do ciężkiego łowienia. Na UL nie czuje zupełnie nic a nic.

A to przypadkiem nie było 1-8 g.  ? Świetny kijek  , kiedyś mówiliśmy na niego śliwka .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych