Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na okonie z dolnej półki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
416 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 styczeń 2015 - 17:48

Miałem lexusa saphire- super kijek, łowiłem okonie pozniej sie sprawdzał na kleniach przy powierzchniowych przynętach. Szczytówkę ma tak cieńką że ściąłem ja żyłką 0.16 przy rzucie. Ogólnie - bardzo uniwersalny kijek do małych przynęt nie bojący się przyłowów większych drapieżników- wyholował kilka miarowych sandaczy bez zająknięcia- polecam !

#42 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 09 styczeń 2015 - 07:26

Mam i uzytkuje Mikado Essential Perch 2,45. Kijek calkiem przyjemny,wykonanie bez zastrzezen jak za ta cene, optymalny zakres przynet to glowka 2-5g+niewielka guma,przy wiekszym ciezarze trudniej juz podbic gumke, bo blank zaczyna pracowac nie tylko szczytowka,chociaz kijek nie jest kluska.Bez problemowo poradzil sobie z grubym blisko 80cm szczuplym,bez zbednego przeciagania w czasie holu i uszczerbku dla rybki.

#43 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 20:32

Kilka dni temu zakupiłem pierwszą wklejankę (Lexus Sapphire 2,8m cw 13g) i dzisiaj wreszcie udało się ją przetestować. 1,5h nad wodą, kilka brań, kilka zaciętych, trochę wytarganych. Generalnie jestem miło zaskoczony, bo wyciągałem ryby z miejsca, gdzie klasycznym spinem (błystki, woblery) ostatnio mało co trafiałem. O dziwo wędka ma solidny zapas mocy - trafiły się 40 cm szczupaki jako przyłów na 4g ogonek Spinmada/4cm ripperka i hol trwał może z 15 sekund. Okoń 32 cm wylądował równie błyskawicznie. Parabolicznym kijkiem 4-15g (nie-wklejka) siłowałbym się odczuwalnie dłużej przy tak walczących rybkach. Wydaje mi się, że spokojnie będzie można od maja pobawić się tym kijkiem ze szczupakami "na lekko" - czyżby faktycznie ten model był niedoszacowany ?

 

Jednak okazało się, że albo nie umiem jeszcze tego wyczuć, albo ten Lexus nie pokazuje dobrze opadu przy główkach 2-4g. Na 5tce byłem już w stanie zauważyć moment wyłożenia na dnie, ale przy lżejszych nie (rzuty ponad 30m, lekki wiatr). Pomyślałem więc, że...

 

chciałbym drugi kijek, tym razem krótszy (2,1-2,4m, optymalne 2,25) z możliwie małym CW. Sęk w tym, że nie uśmiecha mi się wykładać prawie 300 zł na Kongera Mikros. 2 stówek zresztą też nie. Skłaniam się bliżej klasycznej stówki, a tutaj widziałem:

- Mikado Essential Feeling 2,1m cw do 7g (90 zł)

- DAM Impressa Felchen 2,1m cw do 5g (115 zł)

O ile pierwszego spokojnie sobie obadam w sklepach stacjonarnych, to z tym drugim jest problem. To w ogóle jest wklejka ? W internecie nie mogłem wyczaić odpowiednich informacji. Zdjęcie potrafi zmylić, bo sklepy często wrzucają fotkę od modeli z wyższym cw.

 

Może są jeszcze jakieś inne warte uwagi modele ? Nie zrażam się do żadnej firmy, więc może być Robinson/Jaxon.



#44 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 styczeń 2015 - 20:42

W zeszłym tygodniu oglądałem w sklepie jakiegoś DAMa o cw. 2-5g w podobnej długości i kwocie. Jak chcesz mogę podejść zobaczyć czy to ten i ewentualnie później napisać tyle ile się da po obejrzeniu kijka na sucho. Jaxona też mieli fajnego, chyba Grand Virtuoso 2,10 do 8g. Bardziej mi się spodobał tak na pierwszy rzut oka tylko troche ciężki jak na taki delikatny kijek, no ale już nie przesadzajmy  ;)


Użytkownik MichałM edytował ten post 14 styczeń 2015 - 20:45


#45 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:30

Przed chwilą zauważyłem, że Sapphire występuje jeszcze w wersji 2,2m z cw do 7g. Nie jestem jednak pewien, czy szczytówka faktycznie jest w nim odczuwalnie bardziej miękka. Np. Daiwa w swoich nie-wklejankowych lightach idzie taką metoda, że kijek 1,8m ma cw do 8g, 2,1m do 12g, 2,4m do 15g itd. Gdy porównywałem je w sklepie, to szczytówki wydawały mi się identyczne. Jeśli Mikado robi podobnie, to mogę wtopić. 2,8m kupowałem w sklepie stacjonarnym po dokładnym obadaniu i zestawieniu z 6-8mioma innymi modelami (Dragon, Konger, Mikado). Wersje 2,2m musiałbym kupić wysyłkowo.



#46 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:43

Przed chwilą zauważyłem, że Sapphire występuje jeszcze w wersji 2,2m z cw do 7g. Nie jestem jednak pewien, czy szczytówka faktycznie jest w nim odczuwalnie bardziej miękka. Np. Daiwa w swoich nie-wklejankowych lightach idzie taką metoda, że kijek 1,8m ma cw do 8g, 2,1m do 12g, 2,4m do 15g itd. Gdy porównywałem je w sklepie, to szczytówki wydawały mi się identyczne. Jeśli Mikado robi podobnie, to mogę wtopić. 2,8m kupowałem w sklepie stacjonarnym po dokładnym obadaniu i zestawieniu z 6-8mioma innymi modelami (Dragon, Konger, Mikado). Wersje 2,2m musiałbym kupić wysyłkowo.

Poproś w tym samym sklepie aby Tobie sprowadzili ten kijek do 7g i obejrzysz sobie i pomacasz. Powinni się zgodzić bo kwota z jaką ewentualnie zostaną na sklepie nie duża a na pewno prędzej czy później go sprzedadzą.



#47 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:45

Co do najmniejszych przynęt to spróbuj upolować używanego Kongera WC Elvis(używki chodzą po ok 150pln) Mam i polecam.



#48 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 22:23

@paawelek83

Cóż, nic nie zamawiają aż do marca. Obecnie wszystkie sklepy w moim mieście przełączyły się w system wyprzedaży. Prędzej dorwę Dragony Millenium po 130 zł niż takiego Lexusa na zamówienie. Pytałem czy chodzi o kwestię ewentualnej zaliczki itd, ale nie - po prostu jak robią zamówienie, to muszą brać jakieś minimum sprzętu i ściągnięcie jednego kijka nie wchodzi w grę.



#49 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 14 styczeń 2015 - 22:41

no cóż. kup na all...

 

Przy zakupach internetowych masz prawo zwrotu towaru w ciągu 10 dni. pooglądasz i jak nie przypasi to zwrot.



#50 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 14 styczeń 2015 - 22:44


Przy zakupach internetowych masz prawo zwrotu towaru w ciągu 10 dni. pooglądasz i jak nie przypasi to zwrot.


Od 25/12/2014 - zgodnie z nową ustawą konsumencką - jest to 14 dni.
  • Jozi i krystiano1981r lubią to

#51 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 15 styczeń 2015 - 06:36

Również, gdy wygramy aukcję od osoby prywatnej, czego wcześniej nie bylo. O ile dobrze zrozumiałem nowe prawo.

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka

#52 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 15 styczeń 2015 - 07:30

Od 25/12/2014 - zgodnie z nową ustawą konsumencką - jest to 14 dni.

Dzięki za poprawienie.

Nie jestem na bieżąco:)



#53 ONLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 styczeń 2015 - 08:42

Również, gdy wygramy aukcję od osoby prywatnej, czego wcześniej nie bylo. O ile dobrze zrozumiałem nowe prawo.



To chyba nie do konca tak.
W przypadku aukcji z licytacja nie masz chyba prawa zwrotu mawet w przypadku firm.
Ale nie jestem pewien tego na 100%.
Andrzej

#54 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 15 styczeń 2015 - 08:55

tak było, ale nowe przepisy to zmieniły

http://finanse.wp.pl...l?ticaid=1142a1



#55 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 15 styczeń 2015 - 09:53

Prawo ,prawem ,ale ta tania okoniówka dalej mnie interesuję  :) 

 

Ktoś mądry, powiedział mi kiedyś  "chcesz mieć zajebisty kij okoniowy ? Kup odpowiadający Ci mikado ,wywal wszystko, na nowo ubierz i będziesz miał idealny kij pod okonia za grosze " Chyba to sprawdzę , tylko muszę wybrać odpowiedniego dawcę , a więc ....

 

Lexus

Nexeve

........

........

 

Co jeszcze koledzy polecacie do przynęt max 8 gramowych  ?

 

 

Pzdr P.



#56 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 15 styczeń 2015 - 10:16

Prawo ,prawem ,ale ta tania okoniówka dalej mnie interesuję   :)

 

Ktoś mądry, powiedział mi kiedyś  "chcesz mieć zajebisty kij okoniowy ? Kup odpowiadający Ci mikado ,wywal wszystko, na nowo ubierz i będziesz miał idealny kij pod okonia za grosze " Chyba to sprawdzę , tylko muszę wybrać odpowiedniego dawcę , a więc ....

 

Lexus

Nexeve

........

........

 

Co jeszcze koledzy polecacie do przynęt max 8 gramowych  ?

 

 

Pzdr P.

I w co to chcesz ubrać żeby było tanio? Musisz zrobić to po pierwsze sam po drugie nawet najtańsze komponenty to.. sam sobie policz.. :)



#57 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 15 styczeń 2015 - 17:13

I w co to chcesz ubrać żeby było tanio? Musisz zrobić to po pierwsze sam po drugie nawet najtańsze komponenty to.. sam sobie policz.. :)

Już ja wiem w co -druty . Mam a wędki robie sam więc luzik  :)



#58 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 18:38

Udało mi się dorwać w łapy Sapphire 2,2m 7g. Jest delikatniejsza niż model 2,6-2,8m. Lekka, fajnie leży w ręce. W porównaniu do konkurencji wybija się mocno na plus.

#59 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 15 styczeń 2015 - 20:26

Też taka szybka w szczycie jak mocniejsza wersja czy już o głębszym ugięciu?


Użytkownik MichałM edytował ten post 15 styczeń 2015 - 20:34


#60 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 21:21

Hmm, moja 2,8m ugina się całkiem całkiem. Jechałem do sklepu z nastawieniem, że kupię Essential Perch lub Sensual Soft Sensi, ale okazało się, że w ugięciu nie ma różnicy. Wraz ze sprzedawcą doginaliśmy te wędki ile wlezie. Chociaż przez większość życia łowiłem spinningami parabolicznymi, to tutaj czuję się dobrze. Dla mnie to wklejka, która będzie obsługiwała zarówno okonie jak i szczupaki (przynęty do 8 cm + 5g główka), a poza tym mikrowoblerki, obrotówki 00-0, wirujące ogonki.

 

Wersji 2,2m nie obadałem aż tak dokładnie - jadąc przez miasto po drodze odwiedziłem pewien sklep i tyle. Sprawdziłem ugięcie pod główkami 2,5 grama i na wersji 2,2m ugięcie było odczuwalnie większe niż w mojej (miałem swoją w sklepie). Co do szybkości - blank smuklejszy, znacznie lżejsza, bardzo szybko "wracała". Porównałem ja na szybko z innymi wklejkami do 7g i była najdelikatniejsza. Przenoszenie drgań również na plus dla Lexusa. Mówię oczywiście o produktach w zbliżonej cenie, a nie tworach z serii Konger Palladin czy WC. W sklepie tym kosztuje wędeczka 130 zł i uważam cenę za bardzo uczciwą.

 

Aha, taka mała ciekawostka - Sensuale, X-Plode, Feeling itp. mają okleinę korkową. Sapphire ma jakiś normalny korek. Dodatkowo - reszta jest robiona na węglu IM6 oraz IM7, co wpływa jednak na przenoszenie drgań. Konkurencją dla Lexusa może być model Diamond - też IM9, korek i podobna czułość. Nawet cena podobna, bo 135 zł za model 2,1m.

 

@MichałM

Jeśli szukasz czegoś na maksa delikatnego i pracującego po dolnik, to Savage Gear LRF, ale tutaj cena bliżej 300 zł. SG opisuje ją jako Fast / Medium, ale tak pracującej do dołu wędki nie widziałem. Parabellum, to przy tym sztywniak. Inna sprawa, że takim kijkiem wyciągnąć przyłów jest problem (targałem szczupaki parabolikiem 4-15g i było znacznie ciężej niż tym Lexusem).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych