Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Servis "profilaktyczny" nowego kołowrotka ???????????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 05 styczeń 2016 - 23:31

Jako że jest to szyderczy post piszę w dziale cafe

 

Czegoś nie rozumiem, jak można nowy kręcioł TP 11 JDM za 1500 zeta oddać komuś w łapki do serwisu profilaktycznego ?

 

Cyt: Kupiony nowy na początku trafił do Józefa Leśniaka na profilaktyczny serwis. Wszystko w jak najlepszym porządku.

 

No a jaki ma być nowy kręcioł ???? i poco tam zaglądać ?

 

Dzięki.



#2 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 05 styczeń 2016 - 23:38

Zima
Bo nie raz są suche.
Czemu jesteś szyderczy uśmiechnij się 😀😄😎🎣👫✈️

Użytkownik brig edytował ten post 05 styczeń 2016 - 23:42


#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 styczeń 2016 - 23:40

Często ma za mało smaru w środku. Poza tym podkładkę 0,05 czasem warto dorzucić aby luz zmniejszyć jeśli jest za duży.

Są dwie szkoły. Ja rozkręcam.  



#4 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 06 styczeń 2016 - 00:01

Często ma za mało smaru w środku. Poza tym podkładkę 0,05 czasem warto dorzucić aby luz zmniejszyć jeśli jest za duży.

Są dwie szkoły. Ja rozkręcam.  

Są różne teorie w temacie

Moja jest taka że nie rozkrecam (nowych), bo spasowanie np TP jest takie że po rozłożeniu i złożeniu (mikroprzesuniecia) można wyczuć róznicę w pracy na gorsze.

Jeśli chodzi o "suchość" to pociągnięcie smarem całej przekładni skutkuje tym że itak po kilku no kilkunastu obrotach między zębami koła a pinionem zostaje warstwa MIKRO reszta smaru na boki czyli powrót do punktu wyjścia.

Tuning i owszem robiłem, ale w drogich kręciołach np TP fabrycznie spasowanych dodawanie mikro podkładek (od strony korby) może poczynić szkody


  • Piotrek Milupa i krzychun lubią to

#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2016 - 00:06

Piszę tak z doświadczenie. Możesz mieć inne.



#6 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 06 styczeń 2016 - 00:08

Zapytaj sprzedajęcego czemu tak postąpił.
  • coloumb lubi to

#7 OFFLINE   Fugazi

Fugazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 06 styczeń 2016 - 00:55

Każdy nowy kręcioł trzeba rozkręcić i porządnie nasmarować. Zwłaszcza te najdroższe. To oczywiste dla każdego wędkarza - praktyka.

Tylko po co oddawać do Leśniaka, skoro można to samemu załatwić w kilka minut? Tego nie rozumiem. Uważam bowiem  że każdy chłop powinien mieć cojones, choćby nieduże i umieć trzymać śrubokręt w łapie.

Oraz nigdy, przenigdy nie wyważać typowego spinningu swoim nowym kołowrotkiem, nawet po przeglądzie profilaktycznym. :)



#8 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 06 styczeń 2016 - 02:26

Miałem w rękach dwa nowe kołowrotki JDM. Jestem pewien, że nowe, bo były kupione jako "nowe" bezpośrednio za granicą. Oba nadawały się do przesmarowania, co też uczyniłem. Nie zauważyłem, aby pracować zaczęły gorzej, a zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że pracują o niebo lepiej :D Nawyk mam taki, że każdy zakupiony kołowrotek oddaję do nasmarowania - no chyba że kupuję od zaufanej osoby, która zrobiła to niedawno. Po prostu w czasach, gdy jakością sprzętu rządzą oszczędności, nie spodziewam się, że kołowrotek jest sumiennie nasmarowany.



#9 OFFLINE   dpb-firma

dpb-firma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGościcino
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Bobrucki

Napisano 06 styczeń 2016 - 06:56

Trochę to dla mnie nie zrozumiałe. Ostatnio zakupiłem multiki okrąglaka i niskoprofilowca nowego w Japoni, niestety tanie nie były okrąglak pezesmarowany fabrycznie porządnie a niski Profil już nie. Ja na szczęście nie muszę oddawać go w obce ręce do tak prostej czynności, natomiast nie jestem w stanie zrozumieć osob co się tego podjąć nie chcą. Kołowrotek to nie silnik spalinowy, mając schemat nawet jak nam coś wypadnie to nie jest Problem to włożyć na miejsce. I jeszcze jedna uwaga zdarza się że niektóre modele kołowrotkòw można kupić jako nowe co przeleżały w sklepie czy magazynie kilka sezonów. I nawet z tego powodu powinny zostać sprawdzone.

Użytkownik dpb-firma edytował ten post 06 styczeń 2016 - 06:58

  • Guzu lubi to

#10 OFFLINE   Krzysztof Inny

Krzysztof Inny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 10:03

Wspomniany kołowrotek rozłożyłem , przesmarowałem i poczułem ząbki. Teraz mam dylemat ponowić czynność czy kręcić i liczyć , że  mechanizm się z czasem dotrze. 



#11 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 10:46

Jako że jest to szyderczy post piszę w dziale cafe

Czegoś nie rozumiem, jak można nowy kręcioł TP 11 JDM za 1500 zeta oddać komuś w łapki do serwisu profilaktycznego ?

Cyt: Kupiony nowy na początku trafił do Józefa Leśniaka na profilaktyczny serwis. Wszystko w jak najlepszym porządku.

No a jaki ma być nowy kręcioł ???? i poco tam zaglądać ?

Dzięki.



Po to żeby go sp...ć ?

:)
  • Artek lubi to

#12 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 styczeń 2016 - 11:00

Grzebiecie w nowych kołowrotkach, a potem zdziwienie, że po złożeniu prycha, kicha, szczeka i nie chce kręcić. :lol:



#13 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 06 styczeń 2016 - 11:11

Ja spotkałem się z opinią aby nowym jakiś czas pokręcić a dopiero potem serwis.
Kilka nowych Shimano JDM smarowano dla mnie i zawsze było ok.Teraz kupiłem do kolekcji Zauberka FD , wrzucę mu EZO w rolkę, ale czy koniecznie smarować ? Jeden z moich starszych Redów trzy sezony kręcił suchy i jedyna jego wada po rozłożeniu to stwierdzenie smarującego, że ... jest suchy - jakoś nic się nie uszkodziło :)

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 06 styczeń 2016 - 11:12


#14 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 styczeń 2016 - 11:28

Jeżeli niektórzy robią serwis nowym kołowrotkom to z innym nowym sprzętem tez tak trzeba robić?
Kupujemy nowe auto w salonie i sru do serwisu, bo ......ma sucho w środku.

#15 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 13:39

Szanowni zaklinacze rzeczywistosci, wrzuccie sobie jakis filmik z cyklu 'jak to jest zrobione', zwroccie uwage, jaki automatyzm panuje w fabrykach, takze tych manufakturowych, tam, gdzie sklada sie wszystko recznie. Czy to japonskie, czy to chinskie, malezyjskie, tajwanskie, amerykanskie raczki, zawsze ta sama zasada - moze i mozliwie dokladnie, ale na pewno maksymalnie szybko. Raz dwa trzy, mamy zlozony kolowrotek. Ile czasu jest w tym wszystkim na profesjonalne smarowanie? Roznica taka, ze jedni daja smaru malo, ale dobrej klasy i do dobrze pasujacych podzespolow, tworzonych wg dokladnych projektow, z jakosciowych materialow, inni za to duzo, zeby ewentualnie drobne niedopasowania czyms wypelnic. Dlatego boje sie tanich modeli firm topowych, hahaha...😏

Zarty, zartami, ale cudow nie ma. Kolowrotek z fabryki smarowany moze i jest, ale to zawsze loteria. Dla wlasnego spokoju warto natluscic mozliwie szybko, od razu badz po krotkim czasie uzywania, jesli do kogos przemawia argument o docieraniu.

Analogie do samochodow nietrafione. Wyzej wspomniane programy chetnie zajmuja sie takimi meskimi tematami. Mozna sobie poogladac, jakim procedurom kontrolnym poddawane sa chociazby silniki. A kolowrotki? Jakas pani zakreci korbka i sprawdzi kablak przed wlozeniem do pudelka 😉

Kolowrotkowi blizej do butow. Nowe warto wypastowac czy zabezpieczyc spreyem przed pierwszym wyjsciem, zwlasza na deszcz. Nie trzeba tego robic, ale madry przed szkoda robi 😊
  • Guzu i blackabyss lubią to

#16 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 styczeń 2016 - 13:46

Byłeś w takiej fabryce Shimano lub Daiwa i widziałeś jak pani wkłada po zakręceniu korbką kołowrotek do pudełka? :)



#17 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 13:55

Na ksiezycu, w Kongo, w Nowym Jorku tez nie bylem. Ale wszechswiat staje sie coraz mniejszy, ma sie media, ma sie ksiazki, ma sie znajomych, ma sie internet i fora, youtuba, Discovery Channel, wlasny rozum, wyobraznie, analogie...😏

#18 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 styczeń 2016 - 14:00

Kiepski ten rozum.

#19 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 06 styczeń 2016 - 14:23

A tu sie z Toba zgodze, kiepski. Zazdroszcze tym, ktorych rozumy ogarniaja wiecej, mimo swiadomosci, ze i tak ogarniaja tylko niewielka czesc calosci 😊

Ale o ile latwo zbrukac moj podlego sortu rozum, trudniej rozprawic sie z faktami...a te sa takie, ze dziesiatki nowych Shimano, prosto z tej fabryki, w ktorej nie bylem, bylo i jest smarowana w sposob przypadkowy i oszczedny, stosujac nasza miare i odnoszac do naszych przyzwyczajen, oczekiwan, doswiadczen. Z tym bracie juz nic nie zrobisz, przykro mi 😉

Tylko nie pisz, ze nie jestesmy bracmi, bo to tez da sie udowodnic, czy w wymiarze teologiczno-filozoficznym, czy w genetycznym 😏 Pozdro!
  • strary lubi to

#20 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2016 - 14:25

Kiepski ten rozum.

Widzę że się uparłeś. Nie smaruj ale pozwól innym smarować. Jak tobie (cytuję) "po złożeniu prycha, kicha, szczeka i nie chce kręcić" to znaczy że to nie dla Ciebie. Nie wszyscy potrafią to ogarnąć. Trzeba z tym żyć.


Użytkownik godski edytował ten post 06 styczeń 2016 - 14:25

  • Fugazi lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych