Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery pstrągowe do twitchingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
411 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 styczeń 2016 - 14:04

Witam koledzy

 

Chciałbym się dowiedzie kto z Was lub waszych kolegów robi woblery pstrągowe do twitchingu ?

Z tego co ja kojarzę to robią je Andrzej Lipiński, Michał Olejnik, Sławek Dymkowski

 

Ktoś jeszcze ?


  • oland lubi to

#2 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1489 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 styczeń 2016 - 14:30

Motorbaits. Coś mi się tak kojarzy, że na targach właśnie opowiadał o tej technice i jak mają pracować te wobki. 


  • Piotrek Milupa lubi to

#3 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 06 styczeń 2016 - 14:39

Każdym da się twichować ale niektóre dają lepsze a niektóre gorsze rezultaty. Moim kilerem na szczupakowe łowiska był jest i będzie Kenart Bass...



#4 OFFLINE   Skob.el

Skob.el

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaEL

Napisano 06 styczeń 2016 - 14:45

Poszukaj w ofercie woblerow Cormorana...


  • Paavo lubi to

#5 OFFLINE   motorhead1983

motorhead1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Motowidełko

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:34

Czołem!

 

Chyba zostałem wywołany do tablicy przez Wila  ;) . Zgadza się, od kilku lat robię twitchbaity na pstrąga, okonia.


  • popper, ezehiel i mmgg lubią to

#6 OFFLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 06 styczeń 2016 - 20:51

@Motorhead1983 można jakieś foto, jak to mniej więcej wygląda? Może kilka słów o tym? Pozdrawiam 


  • oland i Rodu lubią to

#7 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 06 styczeń 2016 - 22:42

foto jak foto , ważniejsza jest praca jak zachowuje się przy podszarpywaniu w szybkim nurcie , wykłada się , robi "myki" w bok , pokazuje brzuszek , praca w opadzie , neutral , tonący itp ...  ;)

Ładne to są dla kolekcjonerów nie do wody , prawda jest taka że "drogocenne dzieła sztuki" nie idą w parze z łownością woblera - jest po prostu tylko zjeb....y dla oka i dla kieszeni :ph34r:  



#8 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2016 - 07:58

Czołem!

 

Chyba zostałem wywołany do tablicy przez Wila  ;) . Zgadza się, od kilku lat robię twitchbaity na pstrąga, okonia.

Gdzie można je zobaczyć... jakaś charakterystyka gramatura wielkość kształt zdjęcia ?



#9 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 07 styczeń 2016 - 08:09

a to ty ją ostatnio wyrwałeś ostatnio z komisu? Fajnie, możesz coś więcej powiedzieć? Jak pracuje, z filmów na yt wynika że bardzo naturalnie, niejednostajna praca? Gdzie to można dostać oprócz strony internetowej producenta?

http://itocraft.com/.../emishi50s.html

Właśnie ten. Prowadzony jednostajnie pod prąd fajnie drobi, z prądem jednostajne prowadzenie kiepsko wypada. Z prądem trzeba podszarpywać i kombinować wtedy robi cuda. Po wpadnięciu do wody bardzo szybko tonie, ( przy tym kapitalnie lusterkuje) więc dobry na głębsze miejscówki tam gdzie nie ma za dużo miejsca na dobrą prezentacje.


  • flajsik lubi to

#10 OFFLINE   motorhead1983

motorhead1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Motowidełko

Napisano 07 styczeń 2016 - 08:45

Hmm, był jeden wystawiony na aukcje charytatywną. W najbliższych dniach będę malował partię ok. 20 woblerów. Postaram się  zrobić i wrzucić jakieś zdjęcia, choć zaznaczam, że nie jestem fotografem i nie dysponuję przyzwoitym aparatem, ale może uda mi się namówić kogoś znajomego, kto się na tym zna. Na wiosnę planuję zrobić kilka filmików z woblerkami w akcji. Woblery mają 5 cm, jedne robię trochę cięższe na głębsze miejsca na Kwisie, Bobrze. Robię też lżejszą wersję. Woblerkami fajnie się szarpie, ładnie odskakują na boki, migają. Aby jednak nadać odpowiednią pracę tego typu woblerom, trzeba mieć krótkiego kijaszka. Ja mam wędkę zbrojoną przez Sebastiana Mazura, który, krótko mówiąc, wie o co chodzi. Wędka  krótka - wędka lekka, więc kołowrotek też musi być lekki, żeby uniknąć wrażenia szarpania samym kołowrotkiem. Dobrze jak ma duże przełożenie/duży nawój, aby szybko zbierać luz, bo najczęściej zwija się woblera z nurtem. Na szpuli cienka plecionka z przyponem z fluorocarbonu.



#11 OFFLINE   motorhead1983

motorhead1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Motowidełko

Napisano 07 styczeń 2016 - 08:46

Bardzo przyjemne łowienie, zwłaszcza tak od marca/kwietnia, gdy pstrągi mają większą ochotę do wyjścia za przynętą.


  • mnietek lubi to

#12 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 styczeń 2016 - 08:59

Dobrze w tej technice sprawują się Widły


  • ziuta, wojciiech i ezehiel lubią to

#13 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 07 styczeń 2016 - 09:53

a to ty ją ostatnio wyrwałeś ostatnio z komisu? Fajnie, możesz coś więcej powiedzieć? Jak pracuje, z filmów na yt wynika że bardzo naturalnie, niejednostajna praca? Gdzie to można dostać oprócz strony internetowej producenta? 

spóźniłem się dosłownie chwilę, kolega zawinoł   :D wobler bajka



#14 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 styczeń 2016 - 10:02

ponoć to też killer (nie sprawdziłem) :

 

http://www.ima-ams.c...t/issen45s.html

 

a to już sprawdzone i też genialny :

 

http://duo-inc.co.jp...head-ryuki-45s/



#15 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 07 styczeń 2016 - 10:46

Podobne do Anre's Alexandra.

W Mefisto można je nabyć? Ktoś wie ile one kosztują?

#16 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2016 - 10:57

ponoć to też killer (nie sprawdziłem) :

 

http://www.ima-ams.c...t/issen45s.html

 

a to już sprawdzone i też genialny :

 

http://duo-inc.co.jp...head-ryuki-45s/

Łowie m.in. tymi woblerami na Kaczawie i Bobrze . I po sezonie stwierdziłem że Woblery Hunter Ronin i Shogun są łowniejsze.( Z tego co się orientuje Oleix tez takie robi.)

 

dlaczego ?

 

Bo Japończycy tworzą woblery, na swoje, bardzo bystre strumienie z silnym uciągiem!!. Kaczawa i Bóbr rzadko kiedy mają taki uciąg.

Po prostu woblery te nie pracują w wolniejszym uciągu trzeba ciągle podbijać i tylko głupie pstrągi dają się złapać.

Idealny wobler twitchingowy to taki który postawiony w miejscu pod prąd lekko migocze a po podbijaniu wariuje na rożne sposoby


Użytkownik Casdamato edytował ten post 07 styczeń 2016 - 11:00

  • TomekSudety lubi to

#17 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:04

Ja mam 2 szt. tych:

 

http://www.palms.co....res/en/beatris/

 

 

Co prawda zbyt często ich nie używam z uwagi na charakter mojego łowiska ale fajnie pracują. 

Poza tym są naprawdę bardzo dobrze wykonane, jp zobowiązuję :-) no i trochę drogie :-)



#18 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:10

też takie mam.. i uważam że prace skakana maja fajna ale nie pracuje w miejscu i nie są super skuteczne. Poprzednie dwa sezony miałem fioła na punkcie japońskich pstrągowych woblerów, kupiłem większość uznanych japońskich Marek i stwierdzam że Lipiński i Oleix dopracowali swoje woblery idealnie do Polskich warunków przez co są skuteczniejsze


Użytkownik Casdamato edytował ten post 07 styczeń 2016 - 11:11

  • oland i Kamil Z. lubią to

#19 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:13

Łowie m.in. tymi woblerami na Kaczawie i Bobrze . I po sezonie stwierdziłem że Woblery Hunter Ronin i Shogun są łowniejsze.( Z tego co się orientuje Oleix tez takie robi.)

 

dlaczego ?

 

Bo Japończycy tworzą woblery, na swoje, bardzo bystre strumienie z silnym uciągiem!!. Kaczawa i Bóbr rzadko kiedy mają taki uciąg.

Po prostu woblery te nie pracują w wolniejszym uciągu trzeba ciągle podbijać i tylko głupie pstrągi dają się złapać.

Idealny wobler twitchingowy to taki który postawiony w miejscu pod prąd lekko migocze a po podbijaniu wariuje na rożne sposoby

 

 

W 100% zgadzam się z Kolegą. W uwagi na powyższe również rzadko używam Beatrice ale chętnie zakupił bym coś z woblerów jp. które nawet przy niewielkim uciągu rzeki by pracowały. Większość z nich to są woblery szybko tonące. Czy te Hunter Ronin i Shogun mają inną pracę???



#20 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 07 styczeń 2016 - 11:36

W 100% zgadzam się z Kolegą. W uwagi na powyższe również rzadko używam Beatrice ale chętnie zakupił bym coś z woblerów jp. które nawet przy niewielkim uciągu rzeki by pracowały. Większość z nich to są woblery szybko tonące. Czy te Hunter Ronin i Shogun mają inną pracę???

z ogólnodostępnych powinieneś spróbować  Hunter Ronin - dają rade  ;)  tańsze od jp


  • Kamil Z. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych