Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gumy Mikado Fishunter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 25 wrzesień 2010 - 07:47

Witam
Jakie macie doświadczenia z gumkami Fishunter?Cena fajna,praca też dobra,kolorystyka duża tylko jakoś nie mogę odłożyć Relaxów na bok:P
Po drugie u Was też tak ciężko o kolor perła z czerwonym pyskiem? Mieszkam w jednym z największych miast w pl a jak idę do wędkarskich to wykupuję zawsze ostatnie kilka sztuk albo wcale nie mają...
Na allegro też zapomnij o tym kolorku

Załączone pliki

  • Załączony plik  mikado.jpg   11,62 KB   247 Ilość pobrań


#2 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 wrzesień 2010 - 10:00

stosuje tylko relaxy.nie mialem potrzeby szukac alternatyw

#3 OFFLINE   benjam87

benjam87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • Lokalizacjacentralna Wisła

Napisano 25 wrzesień 2010 - 13:27

a cena nie jest dobra alternatywą?
Osobiście bardzo chwale sobie gumy Relaxa za ich łowność tylko cena mnie deprymuję (łowie na Wiśle i mimo tego że wodę się teoretycznie zna to podczas wypadu zostawiam w niej kilka czasem k-naście gum).
Fishuntery z tego co pamiętam są sporo tańsze ale jakoś mi średnio odpowiadały guma miękka praca ogonowa bez żadnego lusterkowania...
W tym sezonie odkryłem gumy Dragona, które bardzo polubiłem ze względu na pracę [prawie wykładają się na boki przy podszarpywaniu co mi bardzo odpowiada], jakość gumy też niczego sobie.

#4 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 25 wrzesień 2010 - 14:14

Mikado są z tworzywa które jest cięższe od np rówieśnika tej samej długości Mannsa czy Relaxa...To też niekiedy może być plus

#5 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 25 wrzesień 2010 - 14:30

Jak tylko weszły to kupiłem kilka kopyt 7cm. Szybko zostały zeżarte. Potem w tym samym sklepie kupiłem ich jeszcze kilka to jakieś takie jakby z zupełnie innej fabryki - źle odlane, krzywe, twardsza guma. I trochę straciłem zaufanie, a i duży zapas Predatorów nie zmusza mnie do zakupu.

#6 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 wrzesień 2010 - 11:59

tez raczej lowie w lowisku z zaczepami (Ebro)
kilka gum na wyjezdzie potrafie zostawic w wodzie, ale nigdy nie zdawalo mi sie ze gumy sa drogie...bo tanszych przynet nie mam i nie znam :unsure:

relaxy sa lowne i potwarzalne, wiec nie szukam oszczednosci kosztem sprawdzonych wabikow. szkoda mi na to czasu na rybach . ale domyslm sie, ze to moja osobista wizja w tym temacie




#7 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 wrzesień 2010 - 12:03

Dobre gumy, nieźle 3maja się główki.
Sandacze je lubią :mellow:

#8 OFFLINE   Krzysiex

Krzysiex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2010 - 16:02

Dla mnie te gumy to odkrycie tego roku.

Pewnie to przypadek, ale poza tym że nie mam zastrzeżeń do pracy i wykonania to są dla mnie nieprawdopodobnie fartowne:)

#9 OFFLINE   domin

domin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Dominik

Napisano 27 wrzesień 2010 - 10:54

Też mam w swoim arsenale fishuntery i moje zdanie o nich jest pozytywne. Duzy wybór kolorów, ładnie zamiatają ogonem. Ryby się na nich wieszają.

#10 OFFLINE   Nesta

Nesta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaLier (Norwegia) / Wałcz
  • Imię:Michał

Napisano 27 wrzesień 2010 - 11:14

Miałem kiedys kilka fishunterów, wszystkie dostały pożarte przez szczupaki .

#11 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 28 wrzesień 2010 - 14:53

Dla mnie przynęta numer jeden na zimowe i wiosenne pstrągi.

#12 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 wrzesień 2010 - 21:14

To, że zostały pożarte przez szczupaki to chyba normalne, ale tempo pożerania jest zastraszające. Mi w tym roku zabrakło na wyjeździe mannsów predator. Chodziło o konkretny kolor. Pojechałem do sklepu i jedyny odpowiednik to był fishhunter. Kupiłem cztery i myślałem, że jestem kozak. Bo do końca wyjazdu został jeden dzień. Po czterech braniach nie miałem gum bo zjadło wszystkie ogony. Zostałem z rękę w nocniku bo z racji wypitego aperitiffu do sklepu już nie mogłem pojechać. Wnioski są dwa:
1.
Picie na rybach nie zawsze się opłaca.
2. Fishhuntery są nietrwałe.
Łowiłem na nie już w zeszłym roku i na sandaczach są ok. Ot kopyta jak każde tylko, że z bardzo miękkiej gumy. Nie zauważyłem jakichś różnic w ilości brań między nimi a mannsami czy relaxami. Szczupaków już na nie na pewno nie będę łowił. Nie urywam aż tyle gum żeby cena robiła dla mnie wielką różnicę. Pewnie to ma znaczenie na rzece przy łowieniu z brzegu bo wtedy najtrudniej o uwolnienie zaczepu. W niedzielę jadę na parę dni na szczupaki i mam worek kopyt w każdym kolorze. Bo obojętne jakiej są firmy to i tak zostaną wcześniej czy później zeżarte. Ale fishhunterów po ostatnich doświadczeniach nie mam, bo wymiana gumy po każdym braniu to nie na moje nerwy.

#13 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesień 2010 - 08:32

3 lata temu dostałem w prezencie furę tych gum (twistery, rippery). Wiem, że darowanemu koniowi etc. ...ale, moja opinia jest zbieżna z opinią @Krisu23.

Gumki są łowne, ale nie biją innych gum na głowę. Rippery mają fajne wgłębienie na główke i dobrze ją trzymają, a zarazem ukrywają. Praca ogonka w ripperze jest naprawdę fajna, ale występuje tu zasada coś za coś. Zamiatanie ogonkiem odbywa się kosztem trwałości tegoż. Dodam, że obcinki szczupacze to pikuś w porównaniu z obcinkami małych okonków. Łowiąc na łowisku, w którym na branie jednego patelniaka, przypadają 3-4 brania glutów, w ciągu kilku godzin wyzbyłem się pudełka tych gumek (ponad 20 szt.). Bez względu na to, czy był to ripper, twister, czy twister z podwójnym ogonkiem, trzaskały jak nitka. W przypadku mannsów, czy relaksów nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Chodzi mi naturalnie o ilość obcinek.
O ile z pewnościa dokupię parę sztuk większych ripperów fishuntera na szczupaka, o tyle żadnych gumek tej firmy z przeznaczeniem na okonia kupować już nie zamierzam.

#14 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 12 październik 2013 - 14:51

Fajne gumki,używam głównie 7cm.Polecam kolory perłowy i fluo



#15 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 12 październik 2013 - 17:50

Nie mam zastrzeżeń co do tych gumek. faktycznie są troszkę ciężkie ale ja uważam to za zaletę.

Kolor perła z czerwonym, to chyba number one.

Niestety strasznie przypadł do gustu szczupaczkom juniorom, co wiadomo jak się skończyło.

Ja mam taki głupi nawyk, że jak się uprę, to łowie na jeden rodzaj gumy. aż opanuję wszystkie opcje zbrojenia, sposobu prowadzenia, itp.

Fishuntera zostawiłem dla Canibala, którego, jak do tej pory, to katuję niezmiernie.



#16 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 12 październik 2013 - 18:25

Łowiłem , całkiem zjadliwe gumy, w tym roku bardzo do gustu nie tylko mnie jak i rybą przypadły gumy trapera taka imitacja rybki z płaskim korpusem i ogonkiem jak twister rewelka. Łowiliście tym ?



#17 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 12 październik 2013 - 18:42

Niezła staroć  dokopaliście:)



#18 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 12 październik 2013 - 19:54

Fishunterami czasem zanęcam zanim założę jakąś droższą gumkę ...  ;)  :lol:

 

Załączony plik  P1060640.JPG   122,71 KB   22 Ilość pobrań

 



#19 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 12 październik 2013 - 20:34

Największy rozmiar-POLECAM na szczupaki!woda do trzech metrów  główka 10gr i zamiatają jak się patrzy!



#20 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 październik 2013 - 22:11

Swego czasu zakupiłem większą ilość tych gum. Może nie taką, jak @makamba, ale z Bartkiem ciężko konkurować :)

Łowiłem na nie ze zmiennym szczęściem, tanie były, to szły w czepliwe miejsca jako pierwsze. No i pewnego razu...

Byliśmy w trójkę nad Wisłą. Zmieniam kolory. W końcu jeden z nich dał mi branie suma. Drugiego. Trzeciego. Kilka z nich wygrało zapasy. Koledzy podchodzili i zabierali z pudełka jedyny łowny tego dnia kolor - i też łowili. Gdy przyszedł wieczór, miałem na koncie wyjętych 9 sztuk. Do dziś niepobity rekord :rolleyes:

Widzę w zbiorze Bartka ten kolor, ale go nie zdradzę. Podpowiem tylko, że założyłem go po kilku twardych zaczepach zakończonych rwaniem. Tego koloru nie było mi szkoda :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych