Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lipienie 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   marcin.f

marcin.f

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaKraków/Krosno

Napisano 04 wrzesień 2016 - 23:22

Plan był dość prosty. Ostatni dzień sierpnia, trzeba odwiedzić San, złowić jakiegoś pstrąga na zakończenie sezonu. A jakby tak pierwszy w życiu lipień, byłoby super... Długo już myślałem o tym, marzyłem o takich wyjściach jak na filmach fly tv ale zawsze coś, a to brak czasu, a to jedziemy na klenie a to jeszcze coś innego... ;)

Zacząłem łowić. Pod drugą stroną widać jakieś wyjścia, okazało się że małe pstrągi, złowiłem dwa. Trzeba zmienić miejsce, spróbuje wyżej. Tu też są wyjścia, ale takie inne... A może... Próbuję, z nadziejami na lipienia ;) Jest wyjście, pudło. Jeszcze raz i już siedzi, tak, lipień, pierwszy w życiu :D

 

Załączony plik  a.jpg   88,86 KB   21 Ilość pobrań

 

Nie był specjalnie duży ale baardzo cieszył, potem były kolejne, też nieduże ale podobało mi się :)

Załączony plik  b.jpg   68,52 KB   20 Ilość pobrań

 

OK, trzeba jechać na pstrągi. Znowu, coś tam było ale bez szału. Eee, wracam do lipieni :)

Dużo ludzi... No nic, jakoś to będzie, woda się gotuje. Łowię 4 małe, wszyscy biegają po rzece oprócz jednego pana. Co ciekawe ten Pan jako jedyny łowi i to niemałe lipienie. Zaraz trzeba się zbierać, powoli przechodzę w dół rzeki obserwując jego kolejny udany hol.

"Chodź, tutaj stoją, spróbuj bo nieźle biorą". Grzechem byłoby nie skorzystać :) Za chwile wyjście, jest i to ładny, dużo większy niż poprzednie, emocje mnie ponoszą, trochę za mocny hol i już go nie ma... Ręce się trzęsą, pan Marek się śmieje i mówi że był spokojnie ponad 40cm ale to na pewno nie ostatni taki mój lipień. Na otarcie łez łowię mniejszego, poniżej 40, nie jest źle. Ale już postanowione że musi być dogrywka i będzie 40+. 

Dziękuje panu Markowi za możliwość wspólnego łowienia, cenne rady i muchy które przydały się w dogrywce, pozdrawiam z tego miejsca ;)

 

A więc dogrywka. Trzy dni później, miejsce to samo, czas podobny. Pytanie czy dużo ludzi nad wodą. Nie ma nikogo? Aż dziwne ale ok, nie będę płakał ;)  Rozwijam sznur, mucha leży na wodzie. Oczko, dobrze widziałem? Okazało się że tak, jeszcze nie oddałem pierwszego rzutu a już mam małego lipienia, no nieźle się zapowiada... ;)  Jest dobrze, ładne wyjścia, po kilku mniejszych pojawia się pierwszy większy. Nauczony doświadczeniem holuję wolniej i spokojniej. Jest w podbieraku.

Załączony plik  c.jpg   125,33 KB   18 Ilość pobrań

Przykładam do wędki, w domu zmierzę ile miał (okazało się że równe 40cm)

No dobrze ale to jeszcze nie to co było ostatnio ;)

Po kolejnej chwili jest, wygląda na większego. Taak, jest dużo mocniejszy od tamtego. Powoli, powoli i jest w podbieraku. Na pewno mój największy, sięga do końca napisu na wędce, ok, zapamiętam, zmierzę w domu ;)

 

Załączony plik  d.jpg   62,95 KB   18 Ilość pobrań

 

Załączony plik  e.jpg   59,61 KB   18 Ilość pobrań

Moim zdaniem to jedne z najładniejszych ryb jakie pływają w naszych rzekach ;)

 

Załączony plik  f.jpg   63,17 KB   19 Ilość pobrań

Powrót do domu :)

 

Okazało się że do końca napisu na wędce jest 45cm i tyle właśnie miał ten lipień ;)

 

Chyba zachorowałem. Długo mi zeszło, spinning się opierał, walczył ale ostatecznie poległ. Od początku wakacji zawzięcie trenowałem rzuty na rzeczce obok domu, wydaje mi się że ta wyprawa to nagroda za te wszystkie muchy zostawione na drzewach, poplątane przypony itp... Przede mną jeszcze dużo treningu, nauki i obserwacji ale chyba jestem na dobrej ścieżce ;)

Piękna metoda, piękne ryby, piękne widoki nad Sanem... Czy trzeba coś więcej do szczęścia? ;)



#42 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 05 wrzesień 2016 - 09:00

Jakieś rybki z soboty☺

20160903_171046_zps7299eru8.jpg
20160903_170114_zpsqhksycf0.jpg
20160903_170137_zpsd1fahszd.jpg

#43 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 11 wrzesień 2016 - 19:44

Dzisiejsza niedziela należała do lipieni. Rybki gryzły w nimfy postawione na mikro jigu. Najciekawsze kadry poniżej ;)

Załączony plik  Andan handmade - Lipień 00.jpg   182,34 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  Andan handmade - Lipień 01.jpg   289,36 KB   29 Ilość pobrańZałączony plik  Andan handmade - Lipień.jpg   196,57 KB   27 Ilość pobrań



#44 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 15 wrzesień 2016 - 17:42

Szału nie było ale coś tam się działo.

20p7zhx.jpg



#45 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 16 wrzesień 2016 - 14:38

Była chwila i chęci więc skoczyłem z kolegą na lipienie. Rybki współpracowały niechętnie, udało się złowić tylko jedną fotograficzną rybę, pozostałe to przedszkole  :ph34r:

Załączony plik  Andan handmade - Lipień 35 cm.JPG   170,36 KB   26 Ilość pobrań


  • Ricci, rapek i grzesiekp. lubią to

#46 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 19 wrzesień 2016 - 18:52

Nie spodziewałem się, że kiedyś wstawię zdjęcie lipienia. To niezwykle delikatna ryba i bezsensowne pstrykanie zdjęć każdemu złowionemu lipieniowi chwalebne nie jest. Tym razem wyjątek. Fotkę wykonał kolega a rybka połakomiła się na kiełżyka.

1823f9b87e6b17a0med.jpg

985bcce337f2eba7med.jpg



#47 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 25 wrzesień 2016 - 12:08

Wybredne ale coś się udało dopasować z muszek :)

2vrzcle.jpg



#48 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 27 wrzesień 2016 - 15:13

I taki z wąskiego korytarza za plecami :)

907hpc.jpg

pozdro



#49 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 11:29

Jednym z punktów planu na ten rok było złowienie lipienia.

 

Aż głupio sią przyznać, ale jeszcze nigdy go nie złowiłem. No ale niby jak, skoro muchę uskuteczniam dopiero od tego roku?

 

No i stałao się ! :)

 

Mój pierwszy lipasek:

 

Załączony plik  11.jpg   314,73 KB   26 Ilość pobrań

 

Szkoda, że nikogo pod ręką nie było, żeby lepszą fotkę z "pierwołownym" ku pamięci zrobił.

Aż go z przejęcia wypuściłem bez mierzenia. 41-42cm.(mierzony po fakcie wg innej fotki na podbieraku)

 

Te kolorki rozpieprzają:

 

Załączony plik  13.jpg   265,93 KB   26 Ilość pobrań

 

Jedyny możliwy finał:

 

Załączony plik  15.jpg   230,38 KB   25 Ilość pobrań

 

Trochę wcześniej na własne życzenie spiąłem takiego samego. Mało brakło żebym odgryzł kołowrotek z uchwytu. No ale walka trwała nadal i po jakimś czasie z tei samej rynny zapiąłem drugiego.

 

W czystej wodzie udało się je wypatrzeć jak wychodziły po małe jęteczki. Dla mnie miejsce na suchą mega trudne. Nie dość, że wiało, to stały w bardzo szybkiej rynnie. Co jakić czas któryś wyskakiwał na granicę spokojnej wody (takiego małego wstecznego prądu). Zbierał i wracał w rynnę, pod baldachim ze spienionej, pędzącej wody. Trzeba było trafić w wąski pas wody tuż przy granicy nurtów. Wtedy mucha miała szansę w miarę naturalnie płynąć przez 4-5 sekund. Nie zbierały niczego co było choćby pół metra dalej w stronę spokojnej wody. Przy moich umiejętnościach udawało mi się to tylko raz na jakiś czas i to dopiero po skróceniu przyponu do ok, 1,5 m.  Na spokojniejszych, bardziej lipieniowych (przynajmniej książkowo) miejscach, grasowały tylko chordy małego pstrążka. Tak więc w wodzie chyba jeszcze lato.



#50 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 01 październik 2016 - 20:25

Dzisiaj było ciężko wywalczyć rybkę do kadru. Jedyny Thymallus, który mieści się w regulaminowych widełkach. 

Załączony plik  Andan handmade - Lipień.jpg   197,97 KB   26 Ilość pobrań


  • malinabar i Piotr 75 lubią to

#51 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 03 październik 2016 - 15:54

Cześć!

Wczoraj nieźle brały, także na dość dużą suchą muszkę.

Pomorze , nowe miejsca w łąkowych bagniskach.

Dwóch wychodzących spryciarzy nie oszukałem , olały mnie i tyle :D

Załączony plik  DSCN0004.JPG   86,82 KB   26 Ilość pobrań

Kij sage "one" 9/4, stareńki kołowrotek Ross bez terkotki, linka DT 4 F chyba Cortland, przypon 0,16 - 0,14, a w przypadku olewających -  0,12.

Załączony plik  DSCN0006.JPG   77,81 KB   26 Ilość pobrań

 

pozdrawiam tymiankowców :)

 



#52 OFFLINE   marckus

marckus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Marcin

Napisano 03 październik 2016 - 16:12

Łakomczuch na sucharka :)

 

e9c0b0f6e6332981med.jpg



#53 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 04 październik 2016 - 19:42

Szybki wypadzik przed sztormem...

DSCN1727a_arxhwpr.jpg



#54 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 05 październik 2016 - 21:43

Z fikendu. Było kilka sztuk plus pstrąg i jelcyn. Na nimfkę i na suchą.

Załączone pliki



#55 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 09 październik 2016 - 17:43

DSCN1742a_arnsrsp.jpg



#56 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 09 październik 2016 - 19:35

Dzisiaj lipienie ładnie współpracowały. Nad wodą dało się zauważyć rójkę jętek, kolorystycznie latały cytrynki, beżowe w ciapki, jasny brąz. Posmakowały im jęteczki na haku #20 w kolorze oliwki i jasny beż. 

Trafił się nawet jeden z zawodu chyba "model" (dla znawców robienia zdjęć lipaskom powinni się zorientować który to).

 

P1110352_zpsyrxijosv.jpg

P1110366_zpsdf9sqafa.jpg

P1110372_zpsdu0zxetm.jpg



#57 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 10 październik 2016 - 14:02

Na nimfy:

 

IMG4763JP_arepehs.jpg

 

IMG4761JP_areperx.jpg



#58 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 11 październik 2016 - 20:17

Z ubiegłotygodniowego / wymarzonego /  wypadu nad San  ( Łączki / Hoczew ) . Ogólnie rybek dużo , jednak do tych powyżej 40 cm nie miałem szczęścia. Łowienie na opadającej i czyszczącej się wodzie po 3 dniach mocnych opadów. Jako przynęty do południa nimfy/pedałki , skoczek to rudy kiełż - chętnie zjadany. Po południu płynęła brązowa jęteczka więc sucharki na hakach 18 i mniejszych  / cdc z   delikatnym  tułowiem z pióra bażanta /. Jak na pierwszy raz nad Sanem wypad uważam za udany, do tego stopnia że  zakochałem się w nim zdradzając Łupawę do której mam " rzut moherem "
 
6341816_WP_20161007_14_24_52_Pro.jpg

6341821_WP_20161007_14_23_57_Pro.jpg

6341820_DSC_0504.JPG

Użytkownik Hansolo edytował ten post 11 październik 2016 - 20:33

  • Paweł Bugajski, Maciek Rożniata, Darek P i 6 innych osób lubią to

#59 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 23 październik 2016 - 22:50

Dzisiaj około południa, sucha szara muszka - jęteczka na 16 tce, żyłka 0,12, zestaw klasy 4,

W sumie około 10 ciu brań i holowań, ale... kilka sztuk oparło się urokowi moich imitacji. :(

Długi, ponad 3,5 metrowy przypon "przeciwsmużeniowy", wędzisko 9 stóp.

 

Załączony plik  DSCN9968.JPG   50,49 KB   24 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSCN9965.JPG   82,97 KB   24 Ilość pobrań



#60 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 24 październik 2016 - 00:26

jak wykonujemy przypon "przeciwsmużeniowy" Pawle? ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych