Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sumy - na co i czym?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   SID

SID

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 11 wrzesień 2019 - 07:08

@BOB, wspomniał mi o tego rodzaju przynęcie.

• BOB lubi to

#402 OFFLINE   jaceen

jaceen

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 382 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 13:30

Przynęta w moim przypadku nie może głębiej schodzić niż na 20cm dlatego też obstawiałem poppery.

Czasami miałem zapas 10 cm, a innym razem 50 cm. Na tyle pozwalały zielska i sama głębokość łowiska.

Na oglądanie filmów zostawiłem sobie zimowe wieczory, a w sezonie wziąłem się za łowienie;)

Widziałem i słyszałem o łowionych sumach w większości na gumy uzbrojone w lekką główkę i "płytkie" woblery.

Czasami trafił się i mi jako przyłów. W tym sezonie postanowiłem spróbować czegoś innego.

Łowienie przynętami powierzchniowymi jest bardzo widowiskowe. Oczy potrafią dać ogromną ilość doznań, wyobraźni, dodatkowych i niesamowitych emocji podczas brania. 

Jedno jest pewne, znam siebie i wiem, że w razie przedłużającego niepowodzenia sięgnę po sprawdzone przynęty i będę próbował nimi łowić.

Zostawiłem je domu. Brałem tylko chlapaki. Los mi sprzyjał i na efekty długo nie czekałem. Później bez obaw zabierałem ze sobą wszelkiego rodzaju przynęty, bo wiedziałem, że sobie poradzę. Wśród znajomych wędkarzy nie widziałem u nikogo przynęt w rodzaju crawler. Przynajmniej nikt się tym nie chwalił. Miałem nawet odczucie lekkiego pokpiwania z moich zamiarów. Niech im będzie. Wiem swoje, złowiłem swoje i cieszę się, że sięgnąłem po te rewelacyjne przynęty. Nawet zacząłem podobne wykonywać samodzielnie. Również łowią :)

Na dobry początek, żeby przyśpieszyć efekty, zdecydowałem się łowić na mniejsze rozmiary. Z góry zakładałem przyłowy kleni i boleni. Czasami szczupak się trafił. Celowałem w sumki +/- 100cm z małym zapasem. Na tyle pozwalał mi sprzęt i warunki, w jakich łowiłem. Wnioski na przyszły sezon już się wykrystalizowały i będę lepiej przygotowany. To jeszcze nie koniec i liczę jeszcze na kilka wąsatych, ale nie wiem, czy im poświęcę tyle czasu, aby być skutecznym.

Na zdjęciu moje skromne stadko przynęt, którymi w tym sezonie łowiłem. Najczęściej sięgałem po gumową żabę, nietoperza, żuka molix-a i cykady. Wobler "świąteczna parówa" (na dole zdjęcia) wbrew pozorom jest również łowna, jak wymienione wcześniej. W zasadzie nie jestem pewien, co w nią przywali, sandacz, boleń, kleń, sum? Jest tak uniwersalna. Jedyne co musiałem zrobić, to rozpołowić i wstawić stelaż przez całość.

Załączony plik  WP_20190911_12_53_12_Pro.jpg   40,96 KB   5 Ilość pobrań

Oczywiście łowiłem też na wszelkie znane i nieznane marki woblerów płytko schodzących. Wręcz prowadzonych powierzchniowo. W łowisku, gdzie zapas na prezentację wynosi kilkanaście centymetrów odpowiedź, jakie przynęty, jest prosta;)

• SID lubi to

#403 OFFLINE   Astral

Astral

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Przemek

Napisano 12 wrzesień 2019 - 19:50

Caly czas przewija sie temat rzek. Mam pewna wode stojaca na oku z sumem, starorzecze zarosnieta w kolo olcha. Brzeg zarosniety lilia i ostry spad na 3-5m zaraz przy brzegu. Potopione drzewa i nawisy do wody. Szukac wasatego przy lini brzegowej czy probowac tez na glebszej wodzie bez patykow.
Pozdrawiam

Użytkownik Astral edytował ten post 12 wrzesień 2019 - 19:51

#404 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 13 wrzesień 2019 - 17:10

Próbować wszędzie tam gdzie widzisz, widziałeś ataki plus na uskoku i głębokiej plus drzewa, nawisy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych