Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sumy - na co i czym?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
592 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 15:54

No z tymi czołowymi łowcami w EU to z reguły jest tak, że łowią na "to" z czego mają jakieś gifty za reklamę... Niestety, ale takie są realia .


I wielka szkoda ze tak sie dzieje :/ czy tylko mi sie wydaje, ze rynek sprzetu sumowego jest jakos mocno na to podatny...?

Wracajac do sprzetu - jest taka jedna pracownia, z blankami 35lb produkowanymi w PL, moze sa warte uwagi biorac pod uwage opinie na temat delikatnieszych i widzac ich ugiecia i plynnosc pracy?

#42 OFFLINE   Hipolos

Hipolos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaSochaczew

Napisano 08 sierpień 2013 - 18:00

A jak widzieli byście Speed Mastera o dł.2-70, cw 50-100gr. Zakupiony co prawda do innych celów, ale.......

#43 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 sierpień 2013 - 18:14

To niesprawiedliwe , że wyklucza się z tego panopticum sprzetowego wklejanki i tym samym brzydko dyskryminuje polską szkołę spinningu z zaawansowaną wytrzymałościowo żyłką 0.14 . Wklejanką , a nawet dla smaku jeszcze bardziej wyrafinowanego , teleskopem "delegacyjnym" też można dać sumom odpór , wbrew obłudnym narracjom sprzętowych nienawistników .  To przecież nasza jedyna tradycja .. :rolleyes:



#44 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 09 sierpień 2013 - 10:12

I wielka szkoda ze tak sie dzieje :/ czy tylko mi sie wydaje, ze rynek sprzetu sumowego jest jakos mocno na to podatny...?

Wracajac do sprzetu - jest taka jedna pracownia, z blankami 35lb produkowanymi w PL, moze sa warte uwagi biorac pod uwage opinie na temat delikatnieszych i widzac ich ugiecia i plynnosc pracy?

A mnie się wydaje, że właśnie nie do końca...

O ile podatność na takie chwyty reklamowe z udziałem jakichś autorytetów jest faktycznie duża (ale to nie tylko tutaj bo chyba wszędzie indziej też), to osobiście zauważyłem, że w świecie typowo sumowym wzięcie ma sprzęt sprawdzony, mocno przetestowany w boju, a przede wszystkim będący w użyciu od dłuższego czasu. Natomiast taki stereotypowy sumiarz wszelkie nowości raczej omija z daleka i zamiast testować je na własnej skórze woli wybrać coś co ma nawet kilka czy kilkanaście lat, ale ciągle zbiera dobre opinie. Nie mniej jednak autorytet "czołowego łowcy/znawcy" nadal ma duże znaczenie.

Na nowości natomiast jest według mnie o wiele większa podatność właśnie w świecie spiningowo-castingowym (tak jak tu ;) )



#45 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 sierpień 2013 - 20:22

 czy tylko mi sie wydaje, ze rynek sprzetu sumowego jest jakos mocno na to podatny...?
 

A który rynek nie jest? Może to nie to forum, ale żebyś widział, co się dzieje w tzw. "światku karpiowym"...



#46 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 09 sierpień 2013 - 20:31

To może i lepiej, że karpi nie łowię :)



#47 OFFLINE   niedzwiecki

niedzwiecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzwiecki

Napisano 19 sierpień 2013 - 21:20

No z tymi czołowymi łowcami w EU to z reguły jest tak, że łowią na "to" z czego mają jakieś gifty za reklamę... Niestety, ale takie są realia obecnych czasów.

 

P.S. Nie bierz tego do siebie, jednak fotka na pierwszy rzut oka wygląda na niezły lansik :) Możesz śmiało startować na pierwszą stronę katalogu BlackCat'a :)

A swoją drogą ładny sumek.

Fotka jak fotka , ważne,że sprzęt dobrej jakości .Sumek jak sumek.może trochę wyrośnięty jak na nasze wody :)

Załączone pliki


Użytkownik niedzwiecki edytował ten post 19 sierpień 2013 - 21:24

  • darty lubi to

#48 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 19 sierpień 2013 - 22:21

Wędka - przedtem - Dragon HM 62 Pike lub Team Dragon 2.4m do 42g; teraz -Dragon HM 80 Hot Shot lub casting Tenryu 25lb, a reszta - zależy.


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 19 sierpień 2013 - 22:23


#49 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 19 sierpień 2013 - 22:25

HM 62 Pike na suma :rolleyes:



#50 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 22:32

@niedzwiedzki: według mnie ta jest lepsza ta niż ta co jest w wś, tamten układ oklepany.



#51 OFFLINE   marco22

marco22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Adrian

Napisano 12 styczeń 2016 - 16:42

Witam.

Może ktoś z kolegów doradzi, pomoże. Chciałbym w tym roku delikatnie nastawić się na złowienie suma, tzn nie przesadzać aczkolwiek spróbować go złowić. W mojej okolicy jest wyrobisko pożwirowe ponad 5ha i dosyć głębokie z tym, że nikt nie potrafi określić jak głębokie. Bywalcy na łowisku twierdzą, że `jak to na wyrobisku...są dołki i doły, zalane wagony itp`. Kilka lat wstecz ktoś złowił tam suma ok. 30 kg na spinning i od tej pory  cisza. Być może ze względu na głębokość i specyfikę dna mało kto próbuje. Tak sobie pomyślałem o wykorzystaniu jerkbaitów tonących.(połów łódki zabroniony niestety)

Co o tym myślicie koledzy? Może ktoś podzieli się własnymi doświadczeniami w połowach tej pięknej ryby? 



#52 OFFLINE   dawid1

dawid1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 10 luty 2016 - 09:14

Koledzy poszukuje kija do Odrzańskiego trolingu, obiektem moich polowań są raczej zębate drapieżniki ale zdążają się sumowe przyłowy. Długość kija około 2,4 . Przynętami będą głównie woblery wielkości Salmo Hornet 9, Jaxon holo selekt 11, Pojedyńce 10 itp. Do tej pory próbowałem łowić brata Xzogą Jas 2,7 do 100g ale jest jak dla mnie trochę za bardzo "ustępliwa" przy tego typu przynętach. Proszę o podpowiedz bo dojrzałem już do zakupu a w głowie mętlik ;)


  • Greg66 lubi to

#53 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 10 luty 2016 - 11:09

Trochę mnie to dziwi że ta xzoga Tobie nie leży. Znajomy ma ten kij kilka lat,łowi na podobne woblery i bardzo sobie chwali.Kilka rybek 2+ wytargał.

#54 OFFLINE   dawid1

dawid1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 10 luty 2016 - 21:21

Łowić oczywiście można ale tak jak pisałem przy w/w przynętach mam wrażenie że kij jest za delikatny. Brakuje mocy do zacięcia przy dalekim wypuszczeniu przynęty ale za to fajnie trzyma rybę :). Oczywiście to jest moja ocena a ja nie mam zbyt dużego doświadczenia. Generalnie szukam czegoś krótszego (2,4) i ze sztywniejszą górą, oczywiście parabola pod większym obciążeniem wskazana.



#55 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 10 luty 2016 - 21:55

XZOGA MASTERY S80H2 Rod MA-S 80H2. Łowiłem JASEM 90MH i jest to fajny kijek lecz czasami za miękki. Zamieniłem go na MASTERY i jestem teraz bardzo zadowolony. Mam też LEMAXA 2,40 i jakieś 35lb. Oba sprawdzone na ODRZE .

Teraz składam sobie XZOGĘ TAKA G - 75   12kg .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 10 luty 2016 - 22:02


#56 OFFLINE   dawid1

dawid1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 11 luty 2016 - 09:47

Rozglądałem się trochę po necie i tej Xzogi Mastery to raczej w PL nie ma gdzie obejrzeć/ kupić. Koledzy może znacie jakiś zagraniczny sklep albo macie może jakiegoś zaufanego sprzedawce za zagranicznych portalach, co by bezpiecznie można było kij kupić:)



#57 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 luty 2016 - 10:01

Zapytaj Roberta z BRC - powinien pomóc .....

 

https://www.sklep.br...l/pl/c/WEDKI/17



#58 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 luty 2016 - 19:30

Gdyby Robert nie mógł pomóc: http://www.ebay.pl/i...=STRK:MEBIDX:IT


Użytkownik miramar69 edytował ten post 12 luty 2016 - 19:31


#59 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 12 luty 2016 - 21:05

Mam tą Zoge Mastery. Taki niepozorny mocarzyk. Jak będziesz w okolicach Warszawy daj znać.

#60 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 21 luty 2016 - 15:18

Koledzy od począdku będę pisał że w mojej wędkarskiej przygodzie sum nigdy nie był na 1miejscu. Dla mnie zawsze jeżeli chodzi o wielką rzekę nizinną (Odra) to rybą którą męczę najmocniej to sandacz i pod niego sie ustawiałem zawsze. Jednak po kilku spodkaniach z sumem w nocy postanowiłem poszukać zestawu mocniejszego niż inazuma 22g i kołowrotek daiwy w rozmiarze 3000 (po drugim holu wąsatego kołowrotek poleciał na serwis i w nim pozostał nie było co naprawiać.

Więc decyzia padła na jedną z mocniejszych i wytszymalszych wędek o jakiech słyszałem w cenowych granicach rozsądku.

I moj wybór na dzień dzisiejszy podkreślam do sandaczy z możliwoscią przyłowienia kociaka to:

Okuma Black Rock cw 10-35g 2.75m

Penn Spinfisher 3500

Linka to powr pro chba 0.28

Ten zestaw w zeszłym roku wycholował dwa sumy po 1.5m  każdy i przegrał walkę z trzecim który miał pod dwa metry (byłem sam nie miałem jak podebrać i pod nogami wyprostował dwa groty z kotwicy i odpłyną.

Więc dajmy im też szansę wygrać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych