Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 12 styczeń 2016 - 18:05

Witam w niedalekiej przyszłości będę zamawiał kij na tym uchwycie i chciałbym poznać opinie użytkowników tego uchwytu jego wady i zalety z użytkowania

 

...

 

[Friko] ponieważ wątek się rozrasta, dla ułatwienia odbioru w pierwszej wiadomości podaję linki:

 

link do obszernego artykułu o uchwycie Delfin i systemie zbrojenia Delta:

 

http://jerkbait.pl/p...-narobiłem-r381

 

 

wywiad z Januszem Dudziakiem:

 


Użytkownik Del Toro edytował ten post 30 grudzień 2017 - 23:03

  • szczupak1 i Tomek Scyzor lubią to

#2 OFFLINE   mrok

mrok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjalondyn
  • Imię:mariusz
  • Nazwisko:rokicinski

Napisano 12 styczeń 2016 - 18:41

Wad brak same zalety!
Mam dwa kije matagi z tymi uchwytami i jestem bardziej niż zadowolony!.
Niesamowite czucie przynęty! Można wyczuć nawet jak plecionka stawia opór w wodzie podczas jigowania.polecając!
  • JanuszD lubi to

#3 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 19:32

Otrzymałem do testów okoniówkę uzbrojoną w w/w uchwyt.Dla mnie super.Jestem pod wrażeniem jego namacalnych zalet.Uchwyt niezwykle ergonomiczny. Przekazuje 100% tego co dzieje się z naszą przynętą w wodzie podczas jej prowadzenia. Według mnie same zalety bez wad.Polecam !Warto !


  • JanuszD i kacpik lubią to

#4 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 12 styczeń 2016 - 19:38

Uchwyt ale i dedykowany secjalnie do tego uchwytu spacing... Panie Januszu juz czas na obszerny artykul ! Czekamy :)

#5 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 12 styczeń 2016 - 19:58

Uchwyt ale i dedykowany secjalnie do tego uchwytu spacing... Panie Januszu juz czas na obszerny artykul ! Czekamy :)

 

Popieram :D Czas przedstawic cale rozwiazanie, bo bardzo ciekawe. Janusz nie ma co sie ukrywac! ;) 


  • Hubertus, JanuszD i Sebulba lubią to

#6 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 20:20

Zbyszku.Chyba pomyliłeś osoby.Twórcą uchwytu  i specjalnie dobranego spacingu jest Janusz D.  Myślę że tylko Janusz jest osobą która może na tym forum opisać swój autorski projekt tego uchwytu i odpowiedniego spacingu.

Ja ze swojej strony przedstawiłem tylko pobieżne,wyłącznie moje odczucia o w/w produkcie.



#7 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 12 styczeń 2016 - 20:35

Wiem,ze Janusz D, pierwszy prototyp Delfina mialem jakies dwa lata temu... Janusz to Janusz :)
  • Friko i JanuszD lubią to

#8 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 12 styczeń 2016 - 20:54

Też posiadam 2 kijki uzbrojone w w/w uchwyt. Rzeczywiście zalety są ogromne tak jak to napisał @januszz. Do tego jest ciepły co ma znaczenie np. późną jesienią. Wszelkiego typu okoniówki i sandaczówki to jego idealne zastosowanie. Gdyby tak na siłę szukać wad, to trzeba uważać na czystość bo sposób mocowania kołowrotka w połączeniu np. z piaskiem może szybko porysować stopkę kołowrotka.

Miałem w rękach kilka kijków uzbrojonych w delfina i mogę śmiało stwierdzić, że naprawdę bardzo podnosi klasę (czułość) kijka. Do tego jak już wspomniano wyżej - odpowiednie przelotki i spacing, a w efekcie otrzymujemy również kijek mocniejszy, zarówno gdy chodzi o górny cw, jak i moc linki (dołem - pozostaje bez zmian).


  • andrklim i JanuszD lubią to

#9 OFFLINE   tmichalski

tmichalski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 22:08

Mam i powiem tylko o wadzie - jest strasznie brzydki. Ale dostrzegam zalety - bardzo lekki. Nad wodą jeszcze nie był, o zaletach łownych mogę powiedzieć za kilka miesięcy ;)


  • mdziam_78 i Tomas81 lubią to

#10 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 styczeń 2016 - 22:11

 



#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2016 - 22:14

Ja używałem tego uchwytu w lekkiej wędce - blank ok 6 stóp długości o ok 10 lb mocy, i do takich zastosowań uchwyt jest idealny. Obawiałem się początkowo że nie będzie dobrze trzymał kołowrotka więc specjalnie założyłem cięższy kołowrotek żeby zobaczyć czy przypadkiem się nie obluzuje - nic takiego nie nastąpiło. 

 

Do uchwytu rzeczywiście trzeba się "przekonać" bo wizualnie nie wygląda "słodko". Ale ergonomicznie jest super i tak jak piszą przedmówcy, jego lekka i sztywna konstrukcja w połączeniu z dużą powierzchnią styku z dłonią doskonale przenosi drgania.

 

Zarówno ten uchwyt jak i związana z nim koncepcja zbrojenia są unikatowym przykładem prawdziwej innowacji w rodbuilidingu i przed tym chylę czoła. Nie jest to żadna kopia, powielenie podpatrzonych wzorów ale autentyczny wynalazek, który mam wrażenie nieco jeszcze wyprzedza swój czas  :rolleyes:  Też nie mogę  się doczekać aż Janusz i Wojtek skończą artykuł


  • Little Wing, JanuszD i Przemek_M lubią to

#12 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 styczeń 2016 - 22:51

Do uchwytu rzeczywiście trzeba się "przekonać" bo wizualnie nie wygląda "słodko". Ale ergonomicznie jest super i tak jak piszą przedmówcy, jego lekka i sztywna konstrukcja w połączeniu z dużą powierzchnią styku z dłonią doskonale przenosi drgania.

Zawsze jestem zwolennikiem tezy że uchwyt , wędka, samochód, pistoletczy choćby siekiera ma działać a nie "słodko" wyglądać. Kwestia gustu, lubię surowe blanki i uchwyt z surowego grafitu świetnie mi pasuje.


  • Friko, JanuszD i Michał. lubią to

#13 OFFLINE   tmichalski

tmichalski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 23:07

uchwyt z surowego grafitu

Mówimy o tym samym uchwycie? ;) W ręku masz wrażenie, że trzymasz sztywny kawałek... styropianu (takiego mocno zbitego).

 

A co do zdania o innowacjach - zgadzam się. Czy wyprzedza epokę - nie wiem. Nie mniej - wg mnie wymaga jeszcze sporej ilości pracy, żeby go dopieścić. Inaczej nie będzie to masowym produktem, w tak niszowej działce jak rodbuilding. Teraz jest takim ciekawym rozwiązaniem stworzonym w domowych warunkach.


Użytkownik tmichalski edytował ten post 12 styczeń 2016 - 23:07


#14 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 styczeń 2016 - 23:10

Mówimy o tym  http://cage-shop.pl/?page_id=9

Reszta kwestia gustu. 



#15 OFFLINE   tmichalski

tmichalski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 23:27

Mam. Mówię na podstawie dotykania, a nie na podstawie fotek. Weźmiesz do ręki i zgodzisz się z "styropianowatością" tego uchwytu. Natomiast ma to niewątpliwą zaletę - jest bardzo lekki.

 

Do UL - warty rozważenia. Do kija 10lb+ nie wyobrażam sobie (dziś, może za parę miesięcy odszczekam - jak połowię moim UL i się w nim zakocham).



#16 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 styczeń 2016 - 23:31

Mam kilkanascie zamonotowanych na swoich kijach, sporo montowałem na innych. Najcięższe obsługują cw ponad 50g. Delfiny są z róznych rodzajów maty i wrażenia dotykowe też są rózne. Na styropian nie trafiłem, do UL preferuję b. cienkie scianki które po solidnym sciśnięciu leko się poddają. Stąd moze wrażenie "styropianu".



#17 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 13 styczeń 2016 - 00:54

Uff, gorący styczniowy wieczór, a mnie trochę ominęło :o

Na szczęście już po pracy, więc może dołączę :)

 

yglo, on 12 Jan 2016 - 19:38, said:

Uchwyt ale i dedykowany secjalnie do tego uchwytu spacing... Panie Januszu juz czas na obszerny artykul ! Czekamy :)

 

Zbyszku faktycznie kiedyś obiecałem artykuł, miałem razem ze Zbyszkiem Kawalcem opisać to rozwiązanie. A życie swoje, kłody pod nogi i takie tam :(

Nie znaczy to, że coś się zmieniło, przynajmniej z mojej strony. Zobowiązanie oczywiście traktuję bardzo poważnie, nie zapomniałem ani nie zaniechałem, przykro mi, że tak długo to odciągam. Wielkie szczęście, że nie zdeklarowałem się co do terminu.

Jednak zapewniam, staram się, mogę zaręczyć, że już bliżej jak dalej.

 

Przepraszam, że nie odniosę się do postów powyżej, nie widzę możliwości wyczerpująco zająć stanowiska w jednym poście.

Poza tym artykuł wtedy nie miał by większego sensu, nie mogę zepsuć zabawy ;)

 

Oczywiście nie zgadzam się z niektórymi opiniami, zgoda co do estetyki, ma prawo się nie podobać, nie to było przesłanką dla której powstał uchwyt. Główne założenia dla których powstał kolidują z radykalną zmianą estetyki, więc :(

 

Pozdrawiam



#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2016 - 01:27

Ale pamiętaj Janusz że eksperymentalnie jeden dla mnie polakierujesz ;)


  • JanuszD lubi to

#19 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 13 styczeń 2016 - 01:43

Friko, on 13 Jan 2016 - 01:27, said:

Ale pamiętaj Janusz że eksperymentalnie jeden dla mnie polakierujesz ;)

Dla Ciebie tak  ;)



#20 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2016 - 01:50

Zawsze jestem zwolennikiem tezy że uchwyt , wędka, samochód, pistoletczy choćby siekiera ma działać a nie "słodko" wyglądać. Kwestia gustu, lubię surowe blanki i uchwyt z surowego grafitu świetnie mi pasuje.

Wojtek, właśnie za to poczucie estetyki wszyscy Cię lubimy :P ;)

 

Poza tym artykuł wtedy nie miał by większego sensu, nie mogę zepsuć zabawy ;)

Janusz jak zwykle skromny :)

 

A poza tym mam mhx MB842-2 uzbrojonego w ten uchwyt. Powiem tak, zazwyczaj nie interesuje mnie waga kija, ale akurat ten mhx "nic" nie waży, co jest zasługą uchwytu i przelotek, a dodatkowo uchwyt jest ciepły i bardzo wygodny. (Pierwsze spostrzeżenie kolegi z łódki, gdy wziął kij w rękę, brzmiało "mega wygodny uchwyt" :) )


  • JanuszD i Michał. lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych