Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 06 październik 2017 - 21:33

Miałem kija z TVS ... i już nie mam ... :) ... żadnych zalet nie widziałem... no ale jeden lubi to drugi tamto ... ( zwykły uchwyt tak samo przekazuje brania ... dopiero delfin wchodzi na poziom wyżej... takie moje zdanie :)

#462 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 06 październik 2017 - 23:07

Tu nie bardzo jest co porównywać tvs to porażka przekonałem się po pierwszych 8h łowienia praktycznie nonstop klasyczne uchwyty poszły w śmietnik i zostały zastąpione delfinami i delta. Bez obrazy dla fuji ale tvs nadaje się do rzucania za psami lepszy był już dps

#463 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 październik 2017 - 14:18

Ja czekam na przeróbkę  ( w FA)  CTS-a  do 28 gr  , który był standardowo ubrany.

 

Ma być kolejny Delfinek :).

Wędka  była czuła i cięta, ale  coś mi nie grało.

Zobaczymy co z tego wyjdzie. 



#464 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 10 grudzień 2017 - 19:49

JanuszD -wyslalem priv w sprawie delfina...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#465 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 grudzień 2017 - 06:12

Napisz może do udzielających się w wątkach co to kto zrobił i sfocił bo Janusz po prostu robi uchwyty i z czasem na net bywa ... cienko.


  • MarcinZ lubi to

#466 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 12 grudzień 2017 - 11:40

Napisz może do udzielających się w wątkach co to kto zrobił i sfocił bo Janusz po prostu robi uchwyty i z czasem na net bywa ... cienko.

Domyślam się że z jego strony ciężko z czasem na net...
Chce zrobić mhx-a s871-2 w delfinie z delta.
W związku z tym szukam info jak najlepiej ten blank uzbroic,jaki rozstaw przelotek itd.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#467 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 12 grudzień 2017 - 11:58

Artykuł Janusza mocno ci podpowie temat spacingu - jest dosyć szczegółowo ta kwestia opisana


Pozdrawiam
Daniel

#468 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 12 grudzień 2017 - 12:08

Artykuł Janusza mocno ci podpowie temat spacingu - jest dosyć szczegółowo ta kwestia opisana


Pozdrawiam
Daniel

Gdzie ten artykuł? W tym watku? Jak tak to na której stronie?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#469 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 12 grudzień 2017 - 12:20

Gdzie ten artykuł? W tym watku? Jak tak to na której stronie?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

http://jerkbait.pl/p...-narobiłem-r381


  • MarcinZ lubi to

#470 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 grudzień 2017 - 17:11

Zanim ktoś się zdecyduje na ten uchwyt powinien u kogoś zobaczyć czy będzie mu odpowiadał. Ja zrobiłem wędkę w "ciemno" delfin z deltą i zupełnie mi nie pasowała. Teraz mam identyczny blank uzbrojony klasycznie i jest dla mnie idealny.

#471 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 12 grudzień 2017 - 17:41

http://jerkbait.pl/p...-narobiłem-r381

Dzięki.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#472 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 grudzień 2017 - 17:48

Wszystko jest dla ludzi i każdy wedle potrzeb powinien z tego korzystać ;  ale nie należy ulegać tylko modzie i sugestiom. Natomiast należy kierować się własnymi potrzebami i własnymi odczuciami by nie było zawodu.

Nie neguje , nie zachwycam się i mówię wprost : że nie podpasiło mi to rozwiązanie i z niego osobiście nie korzystam. Wolę bardziej tradycyjne , a równie skuteczne rozwiązania.Wydaje mi się, że dobrze uzbrojony blank z prawidłowo zamontowanym i dobranym uchwytem daje takie same możliwości skutecznego przekazania wszelkich informacji, a przede wszystkim wyczuciu brania. 

W historii rodbuildingu było już wiele rozwiązań i jest nadal poszukiwanych, jednak po okresie zachwytu i upływu mody odchodziły do lamusa historii. 

Nie oznacza to jednak , że nic nie wniosły oraz , że każde kolejne próby nie mają sensu - bo to nie prawda. 

Należy poszukiwać , należy próbować bo daje to praktykę oraz pogłębia wiedzę w temacie poszukiwań tzw: "ZŁOTEGO GRALA" lecz moim skromnym zdaniem jeszcze nie tak SZYBKO.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 12 grudzień 2017 - 17:50


#473 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:15

Mnie też z początku ten typ uchwytu  nie spasił,ale po paru wędkowaniach już jest nr One w łowieniu okoni ,nie wiem jak będzie z sandaczem ,to zobaczymy w 2018r.


  • strary lubi to

#474 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 21:15



Wszystko jest dla ludzi i każdy wedle potrzeb powinien z tego korzystać ; ale nie należy ulegać tylko modzie i sugestiom. Natomiast należy kierować się własnymi potrzebami i własnymi odczuciami by nie było zawodu.
Nie neguje , nie zachwycam się i mówię wprost : że nie podpasiło mi to rozwiązanie i z niego osobiście nie korzystam. Wolę bardziej tradycyjne , a równie skuteczne rozwiązania.Wydaje mi się, że dobrze uzbrojony blank z prawidłowo zamontowanym i dobranym uchwytem daje takie same możliwości skutecznego przekazania wszelkich informacji, a przede wszystkim wyczuciu brania.
W historii rodbuildingu było już wiele rozwiązań i jest nadal poszukiwanych, jednak po okresie zachwytu i upływu mody odchodziły do lamusa historii.
Nie oznacza to jednak , że nic nie wniosły oraz , że każde kolejne próby nie mają sensu - bo to nie prawda.
Należy poszukiwać , należy próbować bo daje to praktykę oraz pogłębia wiedzę w temacie poszukiwań tzw: "ZŁOTEGO GRALA" lecz moim skromnym zdaniem jeszcze nie tak SZYBKO.


Masz rację w tym co piszesz.

Ale możesz mi powiedzieć jakie to rozwiązanie, oparte na przykładzie? Cytując:

Wolę bardziej tradycyjne , a równie skuteczne rozwiązania.Wydaje mi się, że dobrze uzbrojony blank z prawidłowo zamontowanym i dobranym uchwytem daje takie same możliwości skutecznego przekazania wszelkich informacji, a przede wszystkim wyczuciu brania.



#475 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 12 grudzień 2017 - 21:23

Tylko ze delfin i delta to nie tylko przenoszenie drgan i czulosc a przedewszystkim wzmocnienie kija o jakies 20 % a wytrzymalosc samej szczytowej czesci wedlug mine jeszcze wiecej

#476 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 grudzień 2017 - 21:58

Zakładając teorię - jest to możliwe, że nawet więcej , ale przecież nikt tego nie sprawdzał laboratoryjnie , nie przeprowadzał żadnych badań technicznych , nie pomierzył więc to są tylko na razie odczucia . Czy jest tak naprawdę, nikt z nas nie wie na PEWNO.

 

Przykłady na bieżąco można oglądać na forum w wątku "Budowa Wędek" , wydaje mi się , że To wystarczy jako dowód w sprawie, bo gdyby było inaczej nikt by tego nie budował i kupował zarazem.

 

Kilka lat temu jak pewnie wiesz, a jak nie to poszukaj -  już były tego typu konstrukcje które miały wzmacniać "sygnał / drgania"  jako rękojeść rezonansowa , a jeszcze po drodze inne. Dziś już chyba nikt , albo prawie nikt tego rozwiązania nie praktykuje.

Dlaczego???

Tak jak powiedziałem wcześniej : Wszysto jest dla ludzi .......


  • sharkfishing lubi to

#477 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 12 grudzień 2017 - 22:02

Panowie , czy potraficie mi powiedzieć chcac zbroic Blank Mhx s871-2 w delcie czy kij będzie ładował wobki te około 2 gr?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#478 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 12 grudzień 2017 - 22:21

Laboratoryjnie nikt nie przeprowadził żadnych badań czy kij z tunelem w LV7 będzie bardziej rozhuśtany w szczycie niż w torzite 4, to tylko odczucia, tak naprawdę, nikt z nas nie wie na PEWNO.



#479 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 12 grudzień 2017 - 22:22

Tu nie potrzeba zadnego laboratorium poniewaz delta jest praktycznie gesciej uzbrojona jak casting, a kazdy blank bedzie mocniejszy jak konwencjonalny spinning ze wzgledu na zwiekszona ilosc punktow podparcia sily podstawowa fizyka na poziomie 5 klasy podstawowej
  • fish28, Tomas81 i count_martin3z lubią to

#480 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 22:22

Zakładając teorię - jest to możliwe, że nawet więcej , ale przecież nikt tego nie sprawdzał laboratoryjnie , nie przeprowadzał żadnych badań technicznych , nie pomierzył więc to są tylko na razie odczucia . Czy jest tak naprawdę, nikt z nas nie wie na PEWNO.

Przykłady na bieżąco można oglądać na forum w wątku "Budowa Wędek" , wydaje mi się , że To wystarczy jako dowód w sprawie, bo gdyby było inaczej nikt by tego nie budował i kupował zarazem.

Kilka lat temu jak pewnie wiesz, a jak nie to poszukaj - już były tego typu konstrukcje które miały wzmacniać "sygnał / drgania" jako rękojeść rezonansowa , a jeszcze po drodze inne. Dziś już chyba nikt , albo prawie nikt tego rozwiązania nie praktykuje.
Dlaczego???
Tak jak powiedziałem wcześniej : Wszysto jest dla ludzi .......

Są badania laboratoryjne na te klasyczne rozwiązania, o których piszesz?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych