Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 12 grudzień 2017 - 23:45

Szymon i tu wlasnie sobie odpowiedziales w porownaniu ilosc materialu w polowie blanku a przy koncu
  • strary lubi to

#502 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 grudzień 2017 - 23:51

Ale o czym, możesz wskazać gdzie błędnie zinterpretowałem rzeczywistość?
Szymon, jak powiesisz na lince statycznie jeden kilogram ołowiu, to na linkę działa zawsze jeden kilogram, niezależnie jak rozłożone są przelotki, to co napisałeś jest błędne.

Taak ? Czyli twierdzisz, że spacing nie zmienia ugięcia na blanku ? Ten jeden kg zawsze tak samo ugnie kij, bez znaczenia jaki rozstaw przelotek ?
Panowie moc max jest z dolnika i nie wierzę , że delfin doda lb w blank , dziękuję - dobranoc.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 12 grudzień 2017 - 23:56


#503 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 12 grudzień 2017 - 23:55

I znowu sobie Szymon Sam wytlumaczyles roznice pomiedzy delta a cala reszta

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 12 grudzień 2017 - 23:55

  • strary lubi to

#504 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 12 grudzień 2017 - 23:57

I znowu sobie Szymon Sam wytlumaczyles roznice pomiedzy delta a cala reszta

Ale gdzie on dodaje lb w blank ?
Proszę o testy wytrzymałościowe - wtedy zobaczymy . Ten sam blank , ta sama linka i inne systemy.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 13 grudzień 2017 - 00:04


#505 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 00:07

Ale gdzie on dodaje lb w blank ?
Proszę o testy wytrzymałościowe - wtedy zobaczymy . Ten sam blank , ta sama linka i inne systemy.

Ooooo. To ja mam pomysł...
Chcesz dowodów dla świętego spokoju?

#506 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 13 grudzień 2017 - 00:10

Producent, szanujący się producent, wypuszczając dany model blanku na rynek, bada go w prawdziwych, a nie "jerkbaitowych", warunkach laboratoryjnych i opisuje.
Jeśli blank ma moc 10lb to znaczy ( dla mnie ) , że tyle ma.
Ale, jest małe ale...
Cześć gotowych wędek zbudowanych jest na tym samym blanku zarówno pod spin jak i cast tyle, że opisane są nieco inaczej. Z reguły cast ma opis mówiący o mocniejszej wędce, choć kupując sam blank kupujemy go opisanego jednak jako spin.
I tutaj można porównać delfina i delte, która podobnie jak cast wyciąga z blanku więcej.
Nie mniej jednak wedka zbudowana na delfinie to wędka typowo pod jigi, do animacji różnej maści silikonu. Mocno przyspiesza blank, tylko pytanie, czy zawsze jest to potrzebne?

Mariusz powiedział; wszystko jest dla ludzi :)
  • miramar69, Dąbek 111 i sharkfishing lubią to

#507 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 grudzień 2017 - 00:15

Taak ? Czyli twierdzisz, że spacing nie zmienia ugięcia na blanku ? Ten jeden kg zawsze tak samo ugnie kij, bez znaczenia jaki rozstaw przelotek ?

Wskaż proszę gdzie tak napisałem? 

 

 

Panowie moc max jest z dolnika i nie wierzę , że delfin doda lb w blank , dziękuję - dobranoc.

Sam delfin nic w tej kwestii nie doda, ale system rozmieszczenia przelotek który jest przy nim możliwy i praktykowany, zmniejsza dźwignie, dzięki czemu wyciągniesz więcej mocy z blanku i to jest istota rzeczy której pojąć nie możesz. Dobranoc :)


Użytkownik Apioo edytował ten post 13 grudzień 2017 - 00:16


#508 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 13 grudzień 2017 - 00:20

Fajnie mi się gada , tylko 4.50 budzik dzwoni .
Jutro poczytam dalej wątek , jak ktoś ma dowody to poproszę .Spokojniejszy nie będę , hehe

#509 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 grudzień 2017 - 01:24

Ale na co chcesz dowodów, że mniejsza dźwignia pozwoli wyciągnąć większą moc wędki, na przyciąganie ziemskie też chcesz dowodów?  :)  Przeczytaj post Kolegi Kotwitza to może zrozumiesz o co chodzi. :)


  • strary, januszz i sharkfishing lubią to

#510 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 13 grudzień 2017 - 13:50

Rozmowa jest konstruktywna i potrafię spojrzeć na tą szerszym okiem nie podążając ślepo jak baran za zwoją wizją , możliwe ( nawet bardzo ) , że racja jest po Waszej stronie.Niech będzie , że mnie przekonaliście .

 na przyciąganie ziemskie też chcesz dowodów?  :) 

 

Apioo , o ile mnie pamięć nie myli Ty jesteś twórcą ogrodowego testu prawdy, na którym takie przyciąganie ziemskie pokazałeś nad wyraz doskonale :) Nie potrzebne są mi dodatkowe dowody , choć inne blanki też możesz tak przetestować - zobaczę z przyjemnością :)




#511 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 13 grudzień 2017 - 14:28

Rozmowa jest konstruktywna i potrafię spojrzeć na tą szerszym okiem nie podążając ślepo jak baran za zwoją wizją , możliwe ( nawet bardzo ) , że racja jest po Waszej stronie.Niech będzie , że mnie przekonaliście .

Apioo , o ile mnie pamięć nie myli Ty jesteś twórcą ogrodowego testu prawdy, na którym takie przyciąganie ziemskie pokazałeś nad wyraz doskonale :) Nie potrzebne są mi dodatkowe dowody , choć inne blanki też możesz tak przetestować - zobaczę z przyjemnością :)

 

Szymon podjedź kiedyś do mnie to Ci wytłumacze o co chodzi ze zbrojeniem w Delte.

Co do "zwiększenia mocy", to nie jest to dobre określenie,  wiadomo mocy jest np. 6lb i tego nie zmienimy, chodzi o realne wykorzystanie tego co mamy w blanku i tutaj róznica jest znaczna.



#512 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 grudzień 2017 - 14:51

Rozmowa jest konstruktywna i potrafię spojrzeć na tą szerszym okiem nie podążając ślepo jak baran za zwoją wizją , możliwe ( nawet bardzo ) , że racja jest po Waszej stronie.Niech będzie , że mnie przekonaliście .

Myślę, że warto odwiedzić Huberta :)

 

 

Apioo , o ile mnie pamięć nie myli Ty jesteś twórcą ogrodowego testu prawdy, na którym takie przyciąganie ziemskie pokazałeś nad wyraz doskonale :) Nie potrzebne są mi dodatkowe dowody , choć inne blanki też możesz tak przetestować - zobaczę z przyjemnością :)

Przysyłaj co chcesz, przetestujemy ;)


  • Tomasz eS i Szymon82 lubią to

#513 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 13 grudzień 2017 - 16:34

Hubert dobrze prawi(polać Mu :) ). U Huberta możesz uzbroić z,,taśmą,, ten sam blank w systemie delta jak równierz w KR,Y,V i jak Ci się podoba,ale uwierz DELTA robi różnice.Zawsze można też osadzić inny uchwyt pod skosem,by korzystać z systemu Delta,lub przesiąść się na casta.Janusz najpierw stworzył Deltę(aby wyciągnąć max z blanku),a dopiero uchwyt do tego systemu i nie możemy tego kwestionować.

 

 

Kiedyś było nie do wyobrażenia jak można stosować do spinningów przelotki L i to jeszcze w rozmiarze 5.

Da się? Da,a jeszcze lepiej jak będą 3,5. Nic nie gasi plecionki,a blank zachowuje się jak chce jego twórca.

 

Blank ,to blank. NIGDY nie próbujmy go spowolnić cięższymi przelotkami,poszukajmy blanku który nam odpowiada. Takie moje subiektywne zdanie. Ale jak już znajdziemy ten ,,nasz,, blank to nie psujmy go zbrojeniem.

 

Przykład- Mikado Inazuma czy jakoś tak,sensowny blank ,kiedy dostał jedną przelotkę więcej w systemie KR nie do poznania ,że to tylko Mikado.

Ktoś po prostu nie potrafił wyciągnąć z tego blanku więcej(lub koszta nie zezwoliły)

 

Rodbuldining to przede wszystkim zabawa,odkrywanie wędęk na nowo,przezbrajanie,ulepszanie,zmienianie wyglądu itp. Bawmy się tym.

Kiedyś tego nie było.


Użytkownik kogut edytował ten post 13 grudzień 2017 - 17:01


#514 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 21 grudzień 2017 - 23:53

Jakie macie patenty na zabezpieczenie lakieru na stopce kołowrotka przed porysowaniem od uchwytu delfin?

A może nie zwracacie uwagi na takie szczegóły?



#515 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 22 grudzień 2017 - 00:10

Jakie macie patenty na zabezpieczenie lakieru na stopce kołowrotka przed porysowaniem od uchwytu delfin?

A może nie zwracacie uwagi na takie szczegóły?

Zwracam szczególną  uwagę .

Owijam ok.10mm górną oraz dolną część stopki kołowrotka jednym zwojem taśmy izolacyjnej i problem zarysowań znika.

Lakier na stopkach moich Vańków bez jednej ryski


Użytkownik januszz edytował ten post 22 grudzień 2017 - 00:13

  • Krzysiek Rogalski lubi to

#516 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 22 grudzień 2017 - 07:17

Abu robi gumowe oslony na stopki ja mam wszystkie zrysowane stelle delfinem i zwyklymi uchwytami ale nie biore do glowy
  • Krzysiek Rogalski, januszz, count_martin3z i 1 inna osoba lubią to

#517 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 22 grudzień 2017 - 08:23

Zwracam szczególną  uwagę .

Owijam ok.10mm górną oraz dolną część stopki kołowrotka jednym zwojem taśmy izolacyjnej i problem zarysowań znika.

Lakier na stopkach moich Vańków bez jednej ryski

 

Wprawdzie kołowrotek to przedmiot służący do użytku w ciężkich nieraz warunkach i powinno się po prostu z niego korzystać zamiast oglądać pod lupą, ale sam się przekonałem, że ryski na stopce nieskazitelnego dotąd Vańka potrafią być nieco irytujące. Trafił mi się uchwyt wyjątkowo dobrze spasowany ze stopką kołowrotka i chyba taśma izolacyjna będzie odrobinę za gruba, ale może pasek taśmy klejącej zabezpieczy przed dalszym rysowaniem.



#518 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 22 grudzień 2017 - 09:35

Ale przy odsprzedazy nie beda juz ,byc mogly fotelowymi przewijakami :(  ;)


  • woblerwz lubi to

#519 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 22 grudzień 2017 - 09:58

Stan fotelowy musi byc 😁

#520 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 22 grudzień 2017 - 11:02

Panowie ,czy ja dobrze widze - czytam  ? Ten uchwyt rysuję stopkę kołowrotka ?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych