Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 styczeń 2016 - 18:23

Raz tylko widziałem ze mały uchwyt nie pasował. Chwyt między IV i V palcem, blank między kciukiem i wskazującym.


  • dario69 lubi to

#42 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 13 styczeń 2016 - 18:33

Nie do końca. Moja dłoń "nie akceptuje"  :) trzymania klasycznego uchwytu kołowrotka, tak aby stopka kołowrotka była między serdecznym a środkowym palcem. Musze trzymać stopkę między najmniejszym a serdecznym  :D .



#43 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 13 styczeń 2016 - 18:41

Nie do końca. Moja dłoń "nie akceptuje"  :) trzymania klasycznego uchwytu kołowrotka, tak aby stopka kołowrotka była między serdecznym a środkowym palcem. Musze trzymać stopkę między najmniejszym a serdecznym  :D .

najlepiej będzie jak gdzieś dasz radę potrzymać delfina i sam zdecydujesz ale znam kilku malkontentów którzy sceptycznie podchodzili do uchwytu ale gdy chwilę potrzymali go w rękach to jednak pasował

 

ps. kolega wyżej pisał że uchwyt po założeniu kołowrotka troszkę się rusza to prawda ale nie przy wszystkich kołowrotkach


  • damien79 i JanuszD lubią to

#44 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:41

Wędkę, którą otrzymałem od JanuszaD do testów wyposażyłem w Shimano Vanquish 2000.Kołowrotek siedział w uchwycie bardzo stabilnie.Miałem wrażenie że uchwyt i młynek to jeden monolit.


Użytkownik januszz edytował ten post 13 styczeń 2016 - 19:43

  • JanuszD i Michał. lubią to

#45 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:54

Ja łowiłem Turkiem 2500 i też nie zauważyłem, aby cokolwiek się ruszało, a szczególarzem jestem i na pewno takie coś bym wychwycił.

Akurat lubię duże foregripy, (typowo trzymam stopkę kołowrotka między małym a serdecznym palcem), i nie zauważyłem, aby uchwyt "doskwierał" - wręcz przeciwnie :)


  • Rheinangler, Lars i JanuszD lubią to

#46 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2016 - 20:17

Ja jak wspominalem mocowalem budzetowe wiec dosyc ciezkie daiwy w rozmiarze 2500 i zarowno przy rzucaniu, prowadzeniu przynety jak i holu kolowrotek - wbrew moim obawo, bo nastawiony bylem sceptycznie - siedzial w uchwycie bardzo pewnie
  • JanuszD lubi to

#47 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:23

Ja jak wspominalem mocowalem budzetowe wiec dosyc ciezkie daiwy w rozmiarze 2500 i zarowno przy rzucaniu, prowadzeniu przynety jak i holu kolowrotek - wbrew moim obawo, bo nastawiony bylem sceptycznie - siedzial w uchwycie bardzo pewnie

 

też miałem obawy że przy różnych dziwnych sytuacjach kołowrotek wypadnie z uchwytu ale mam zapewnienie od producenta że nie ma szans a kolega Wojtek który zbroił wędki nawet głowę daje że nie wypadnie :P  :P  :P


  • JanuszD lubi to

#48 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 14 styczeń 2016 - 03:59

Friko, on 13 Jan 2016 - 16:49, said:

To kiedy wreszcie skonczycie ten artykuł :)

Uff.... strasznie naciskasz :(

 

jednak ja już trochę za długo przeciągam, więc - najpóźniej za miesiąc :)

 

To prawda, uchwyty występują w kilku wielkościach, zależnie od wielkości i przewidywanych zastosowań różnią się mocą, ja wprawdzie używam ich w kijach maksymalnie do 2 oz, 30 lb, jednak nie dla tego, że uchwyty więcej nie wytrzymają. Zwyczajnie brakuje mi wyobraźni, nie mam pomysłu co na "moich" wodach mógłbym łowić mocniejszymi kijami :huh:

 

 

Czemu pod uchwyt delfin jest inny spacing niż w typowych uchwytach fuji ?

Między innymi dla tego, że powstał pomysł innego zbrojenia, powstał ten uchwyt, nie na odwrót. Oczywiście to tylko jeden z powodów, nie jedyny.

 

 

 Co do wędek długich (powyżej 8"6') "mamy" pewien plan i jak Janusz zechce o tym napisać to ja oczywiście nie mam nic przeciwko temu  :)

 

O planie myślę cały czas, przepraszam, że sprawa się przeciąga, nie mogę skończyć pewnych rzeczy potrzebnych do wprowadzenia tego planu w życie :(

Jednak wszystko posuwa się w bardzo dobrym kierunku :)

Żeby nie zapeszać, może napiszemy o tym kiedy już wprowadzimy ten plan w życie :)

 

 

Stąd posiadacze tego uchwytu często mówią iż moc kija wzrosła co oczywiście jest nie możliwe ale w sposób zauważalny wzrasta wykorzystanie mocy w blanku co powoduje takie odczucia

 

Bezwzględnie racja.

 

Jednak na kij działa siła razy ramię (długość dźwigni), blank nie jest rurą o jednolitej średnicy i równej grubości ścianek. Im bliżej dolnika tym ta "rura" ma większą średnicę i grubość ścianek. Przesuwając przelotki w kierunku dolnika nie tylko skracamy dźwignię (to nie zwiększa mocy blanku), ale też zmieniamy miejsce przyłożenia siły, siła, proporcjonalnie rozłożona, z linki na blank przekazywana jest w miejscach mocowania przelotek. Więc tą samą siłę przykładamy w miejscach gdzie nie tylko dźwignia jest mniejsza ale i większa średnica i grubość ścianek. Czyli moc blanku w miejscach przyłożenia siły jest większa jak przy zbrojeniu klasycznym???

Późno skończyłem pracę, nie najlepsza pora na takie dylematy :rolleyes:

 

 

Uw.aga, bo tylko @woblerwz wspomniał... Są różne wielkości uchwytu... Warto to mieć na uwadze poza tym, że też go mam przy MB842-2. Wad chyba ten uchwyt nie ma, poza jedną. Musiałem owinąć taśmą izolacyjną stopkę Twin Power'a, bo trochę latała. Teraz siedzi jak zabetonowany. Reszta to sama przyjemność i nie wyobrażam sobie mieć innych blanków bez Delfina.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

 

Jak ja się cieszę, że powstał ten temat  ;)   może tylko szkoda, że tak późno :(

Dość mocno zaawansowane są prace nad najnowszym uchwytem.

Marcin jaka taśma izolacyjna :o fakt, wcześniej nie było tego wątku, ale nie mogłeś np. zadzwonić czy cuś, jak kupiłeś TP '15 to rozmawiać będziemy już tylko na ogólnym ;)

Poważnie to spotkałem się z takim przypadkiem, Kolega testował mój osobisty kij na prototypowym uchwycie i zwrócił uwagę, że Stella '14 stuka :angry:

Myślałem, że prototyp z nową sprężyną ma problem, kij do mnie wrócił i ..... wszystko w porządku :o  :o

Za karę ;) musisz mi udostępnić to nieszczęście do wglądu- dla mnie jest to ważne !!!!!!!!!!



#49 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 14 styczeń 2016 - 04:11

Lars, on 13 Jan 2016 - 18:33, said:

Nie do końca. Moja dłoń "nie akceptuje"  :) trzymania klasycznego uchwytu kołowrotka, tak aby stopka kołowrotka była między serdecznym a środkowym palcem. Musze trzymać stopkę między najmniejszym a serdecznym  :D .

Nie przejmuj się tym, wiele osób trzyma w ten sposób wędkę, ja też, da się z tym żyć :) ja nie narzekam ;)


  • Michał. lubi to

#50 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 14 styczeń 2016 - 05:34

JanuszD czy są prowadzone jakieś prace nad nowym delfinem ?
Nie ukrywam że od stryktury 3k wole UD ładniej wygląda ;)

#51 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 styczeń 2016 - 06:16

Janusz,- jak chodzi o "nasz pomysł" na długasa nie ma z mojej strony żadnego ciśnienia czasowego w myśl tureckiego przysłowia "pośpiech wymyślił diabeł"  ;)

Niech wszystko idzie w swoim tempie bez pośpiechu a jak się komuś bardzo spieszy niech jedzie na ryby i zostawi pośpiech w wodzie ;)

Jeśli tylko w jakikolwiek sposób mogę Ci pomóc pisz, ja to zrobię :) a Ty skorygujesz ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 14 styczeń 2016 - 06:16

  • Friko i JanuszD lubią to

#52 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 08:13

Bardzo mi się podoba.Wizualnie też.Wreszcie coś co się wyróżnia. 


  • Rheinangler, Paavo i JanuszD lubią to

#53 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2016 - 10:06

 w myśl tureckiego przysłowia "pośpiech wymyślił diabeł"  ;)

 

 

...podoba mi się to przysłowie


  • Lars lubi to

#54 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 11:56

 

Jak ja się cieszę, że powstał ten temat  ;)   może tylko szkoda, że tak późno :(

Dość mocno zaawansowane są prace nad najnowszym uchwytem.

Marcin jaka taśma izolacyjna :o fakt, wcześniej nie było tego wątku, ale nie mogłeś np. zadzwonić czy cuś, jak kupiłeś TP '15 to rozmawiać będziemy już tylko na ogólnym ;)

Poważnie to spotkałem się z takim przypadkiem, Kolega testował mój osobisty kij na prototypowym uchwycie i zwrócił uwagę, że Stella '14 stuka :angry:

Myślałem, że prototyp z nową sprężyną ma problem, kij do mnie wrócił i ..... wszystko w porządku :o  :o

Za karę ;) musisz mi udostępnić to nieszczęście do wglądu- dla mnie jest to ważne !!!!!!!!!!

 

Januszek, ale przecież mi to nie przeszkadza :) Był luźny, już nie jest. Poza tym paluchy tak nie marzną od izolacji. W sumie to mogłem Ci to już pokazać przynajmniej 2 razy jak piliśmy szlacheckie whisky, ale wtedy były ważniejsze rzeczy niż wędki ;) Będę przejazdem do Karpacza, to zadzwonię, ewentualnie zostawimy to na czas 01-06 u Wojtka i przy whisky :) Pasuje?


Użytkownik count_martin3z edytował ten post 14 styczeń 2016 - 11:57

  • JanuszD lubi to

#55 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 14 styczeń 2016 - 12:34

To z izolacją dobry patent na mróz :D :D

#56 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 styczeń 2016 - 12:52

Czy ja wiem czy jest się do czego przyczepić wizualnie... B) .

 

Załączony plik  DSC05585.JPG   70,56 KB   58 Ilość pobrańZałączony plik  DSC05589_cr.jpg   60,04 KB   50 Ilość pobrań

 

 

 

Wybacz Januszu za nie autoryzowane zdjęcia...ale nie wytrzymałem.



#57 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 14 styczeń 2016 - 12:56

Czy ja wiem czy jest się do czego przyczepić wizualnie... B) .

 

attachicon.gifDSC05585.JPGattachicon.gifDSC05589_cr.jpg

 

 

 

Wybacz Januszu za nie autoryzowane zdjęcia...ale nie wytrzymałem.

 

W takiej stylizacji mi sie podobaja :)



#58 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 13:12

No i takich fotek trzeba było.Dla mnie super.Przymierzam się powoli do wędek pod moje gumy i na 100% wybiorę te uchwyty :) 


Użytkownik Tomy edytował ten post 14 styczeń 2016 - 13:13

  • Rheinangler i JanuszD lubią to

#59 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 14 styczeń 2016 - 13:24

Klasykom, zakochany w DPS + korek, gdzie SKSS już jest odważnym projektem to Delfinek raczej się nie spodoba :)


Użytkownik count_martin3z edytował ten post 14 styczeń 2016 - 13:25


#60 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 14 styczeń 2016 - 13:59

Jednym się spodoba , innym nie.Sprzedaż DPS-ów raczej mocno nie spadnie.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych