Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Uchwyt kołowrotka Delfin

tech-rb delfin uchwyt delta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 18 listopad 2018 - 20:28

Delta delcie nierówna, trzeba mocno dostosowywac spacing pod konkretny blank , linke i przynęty, naprawdę trzeba posiedziec nad tym i pokombinować, często stosuję przelotke dogaszajaca bo przy niektórych konstrukcjach jest niezbędna. Poprostu nie można popadać w schematy i indywidualnie podchodzić do każdej wędki.
  • kornetes lubi to

#742 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 18 listopad 2018 - 21:46

Panowie!

Większość z Was posiada przynajmniej jedną wędkę uzbrojoną w uchwyt Delfin. Czy któraś z Waszych wędek została wyposażona w jakiś inny spacing niż Delta? Jeśli tak, to jaki i jaki to blank?

 

 

Jeśli ktoś jednak zastosował, lub użytkuje kijek z Delfinem + coś innego niż Delta, chętnie dowiem się jak taka hybryda się sprawuje.

 

A to nie było czasem tak, że najpierw powstała koncepcja uzbrojenia blanku w przelotki pod nazwą "delta" (mająca na celu lepsze wykorzystanie możliwości blanku) a uchwyt to pochodna tej koncepcji?



#743 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 19 listopad 2018 - 00:17

Dokładnie tak było
  • Krzysiek Rogalski lubi to

#744 OFFLINE   slawmen5

slawmen5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Sławek

Napisano 19 listopad 2018 - 14:56

Witam serdecznie delfinistów i tych którzy mają zamiar nimi zostać. Sam niedawno miałem dylemat czy warto zainwestować            w wędkę  w delfinie, przecież to dodatkowy koszt !!?  Jednak moja ciekawość i chęć wypróbowania tego systemu dały górę,

tak zachwalanego ach i ech uchwytu DELFIN :P i układu przelotek delta.                                                                                                      Po pierwszych testach nad wodą (mojej pierwszej wędki w delfinie) jestem zachwycony do dzisiaj, gdzie na stanie                mam już trzy egzemplarze z tym zacnym uchwytem i jestem dumny, że jest to produkt Polski, polskiego zapalonego wędkarza, producenta,  Pana Janusza Dudziaka i dziękuję Panu za trud, który Pan włożył w wykonanie tak banalnego przedmiotu jakim jest uchwyt kołowrotka , a dał tyle radości  z odczuwania brań nam wędkarzom  . DELFIN to ergonomiczny , bardzo lekki :D , ciepły w dotyku :P , mokry czy suchy bardzo dobrze trzymający się dłoni i co najważniejsze doskonale przekazujący wszelkiego rodzaju drgania bezpośrednio do dłoni , co czyni go doskonałym !!!!? Wizualnie jak dla mnie - piękny ....ale to kwestia gustu , a jak wiemy z gustami się nie dyskutuje.....Dwie wędki mam w systemie delta, jedną ,,hybrydę,, tzn. druga przelotka od kołowrotka zmniejsza się stopniowo do tunelu, nie tak jak w delcie , czyli np. wlotowa 16 kr, potem 5,5 i dopiero 4.... lub 3,5.... w tunelu.

     I jeden i drugi system jest ok. tylko delta jest bardziej wymagająca co do doboru kołowrotka, jego wielkość (szpula) rodzaj układania linki i podstawa - grubość linki . Osobiście uważam, że ,,hybryda,, jest mniej wymagająca pod względem doboru

wielkości kołowrotka niż delta. Poza tym ,,hybryda,, lepiej zachowuje się pod obciążeniem w trakcie zwijania- pod rybą, zapewne

z uwagi na mniejszy kąt załamania linki między pierwszą a drugą przelotką. Osobiście uważam, że ,,hybryda,, przewyższa pod każdym względem deltę, wagowo może 1gr. różnicy na niekorzyść ,,hybrydy,,.

 

           Delfiniści... :rolleyes: , są to moje praktyczne spostrzeżenia dotyczące uchwytu delfin i systemu delta - ,,hybrydy,,. Sam jestem

ciekaw, co o tym myślicie i czy Wy macie może jeszcze inne spostrzeżenia odnośnie DELFINA i uzbrojenia przelotek !?

 

                                                                                         Pozdrawiam serdecznie.


  • januszz, przemofight i bartosz311287 lubią to

#745 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 16:10

Jaki masz układ przelotek w "hybrydzie" jaki to blank?



#746 OFFLINE   slawmen5

slawmen5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Sławek

Napisano 19 listopad 2018 - 16:21

Wędka FA SKF 705-2N  1-5lb  0,6-10gr, przelotki fuji sic slim kr od 16 - 5,5 - 7x 4 - 4szczyt. A dokładnie

zestaw z brc PKLSG16H101  minus 8 plus jedna 4-ka.


Użytkownik slawmen5 edytował ten post 19 listopad 2018 - 16:26


#747 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 16:46

Moze się nie znam, ale gdzie to "hybrydowe" zbrojenie? Wygląda na zwykły zestaw przelotek pod "deltę". Jedynie pierwsza, prowadząca, raczej pod 2000 niż malutki, 1000, okoniowy kołowrotek.

#748 OFFLINE   slawmen5

slawmen5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaIława
  • Imię:Sławek

Napisano 19 listopad 2018 - 17:20

W delcie masz drugą przelotkę krótką w tunelu, moja jest w stożku z pierwszą i dopiero trzecia  krótka w tunelu.  Z zestawu PKLSG16H101 druga przelotka to PKLSG-M 5,5m . Pozdrawiam.


Użytkownik slawmen5 edytował ten post 19 listopad 2018 - 17:24

  • strary lubi to

#749 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 19 listopad 2018 - 17:25

Posiadam Phenix sp962ul w którym kolega który mi go robił za namową Zbyszka Kawalca nie zastosował typowej delty. Jestem z wędki bardzo zadowolony, posiadam także wędki z typową deltą i nie zauważyłem by rzuty były krótkie a rzekłbym że są bardzo zadowalające. Więcej osoby które pierwszy raz widzą a później połowią mówią że aż niemożliwe by tak latało przy takich malutkich przelotkach. 


  • strary i ManiekL-ski lubią to

#750 OFFLINE   navy850

navy850

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjagdańsk

Napisano 06 listopad 2019 - 21:56

Czy ten delfin ułatwia rzuty jednoręczne w stosunku do klasycznych uchwytów kołowrotka np skss itp. ? Nie mam głowy zaczynać teraz zabawy w casting a przyznam że takie (jednoręczne ) łowenie podoba mi się. Mam na myśli krotkie kije takie do 2 metrów z minimalnym dolnikiem.



#751 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 listopad 2019 - 22:16

Uchwyt delfin jest świetny, ale do zabawy jedną ręką zdecydowanie cast. Czy łatwiej z delfinem rzucać jedną ? Sądzę, że to bardzo indywidualne kwestie.



#752 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 listopad 2019 - 22:18

Czy ten delfin ułatwia rzuty jednoręczne w stosunku do klasycznych uchwytów kołowrotka np skss itp. ? Nie mam głowy zaczynać teraz zabawy w casting a przyznam że takie (jednoręczne ) łowenie podoba mi się. Mam na myśli krotkie kije takie do 2 metrów z minimalnym dolnikiem.


W mojej subiektywnej opinii absolutnie nie ułatwia, ale to tylko moje zdanie ;)

#753 OFFLINE   navy850

navy850

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjagdańsk

Napisano 06 listopad 2019 - 22:31

Uchwyt delfin jest świetny, ale do zabawy jedną ręką zdecydowanie cast. Czy łatwiej z delfinem rzucać jedną ? Sądzę, że to bardzo indywidualne kwestie.

Fakt - tylko chce zbroić ulra lighta do 4 ibs i tu cast może być problematyczny. Zasugerowałem się załączonym poniżej zdjęciem i wydaje mi się że taka konstrukcja nawet przy spiningu przy rzutach jednoręcznych spiningiem może mieć sens.

Załączone pliki

  • Załączony plik  delfin.jpg   128,44 KB   26 Ilość pobrań


#754 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 listopad 2019 - 22:33

Jak nisko chcesz zejść z wagą przynęt ?

#755 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 06 listopad 2019 - 22:37

Ja miałem wędkę do 3g właśnie na samym uchwycie delfin(bez dolnika) tak jak na zdjęciu powyżej i mi się bardzo fajnie rzucało jedną ręką, znacznie lepiej niż innymi wędkami :)


  • strary lubi to

#756 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 06 listopad 2019 - 22:39

A jakie to ma znaczenie?

Edit: to do Sławka


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 06 listopad 2019 - 22:40


#757 OFFLINE   navy850

navy850

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjagdańsk

Napisano 06 listopad 2019 - 22:48

Jak nisko chcesz zejść z wagą przynęt ?

Okolice 1 grama ,  Chce zostać przy stałej szpuli.



#758 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 06 listopad 2019 - 22:51

Jesli chcesz zbudowac wykalaczke to tylko delfin I delta. Czulosc, wlasciwosci rzutowe, niska waga kija. Same +, sporo mialem super UL, I teraz gdy sobie ukrecilem Qualie w delfinie to teraz tylko jak chce jechac na ryby to tak sobie planuje lowisko bym mogl polapac Qualia.

Użytkownik Andru77 edytował ten post 06 listopad 2019 - 22:55


#759 OFFLINE   navy850

navy850

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Lokalizacjagdańsk

Napisano 06 listopad 2019 - 23:02

planuje taki blank: suzuki RXF - 4lb 601 - PRO.



#760 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 listopad 2019 - 06:21

A jakie to ma znaczenie?
Edit: to do Sławka


W castingu przede wszystkim komfortowe, a co za tym idzie finansowe.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, delfin, uchwyt, delta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych