Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spodniobuty/śpiochy - duży rozmiar

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   artnoise

artnoise

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaChełmno
  • Imię:Artur

Napisano 18 luty 2015 - 23:35

Czy znacie jakiś producentów robiących duże rozmiary obuwia wędkarskiego. Mam nogę 48,5 i mam baaaardzo duży problem. od paru lat posiadam jedne wodery rozmiaru 47, które wypadają "za styk" i dbam o nie jak o własne klejnoty ;). W lato to pół bidy, ale na jesień to jest problem bo więcej jak jedna skarpeta to nie ma szans. 

 

Pytanie bardziej do posiadaczy dużych nóg? Gdzie kupujecie wodery, spodniobuty, gumaki, itd??



#2 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 luty 2015 - 23:38

Kumpel adidasa buty nosi 49 2/3 ma cos 192 wzrostu. Ma gumiaki lemigo spodniobuty orvisa i buty do nich simmsa.
  • artnoise lubi to

#3 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 luty 2015 - 23:39

Nie wiem czy czasem w Lemigo nie da rady zamówić pod rozmiar,ja mam 46 i na szczęście jakoś się jeszcze łapię na ostatni rozm.



#4 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 19 luty 2015 - 00:31

Lemigo robi do 50, np:

Kalosz GRENLANDER 862 EVA 50 32,5 cm wkładki

z innych firm też da się cudem cos kupić, dec miewa takie rozmiary ale tylko w sklepach bywają jakieś koncowki, na stronie najczęściej nie ma. 

Pozostaje sprowadzanie ze stanów. Wiekszość firm na terenie Polski ogranicza się do sprowadzania do rozmiaru 47  i nie chcą zamawiać wiekszych (co jest jawną dyskryminacją  ;) ) bo jak mówią zalega potem na magazynie.

Jedyna zaleta to, że bywają takie okazje http://www.decathlon...id_8059038.html- był rozmiar 47 o długości wkładki realnie własnie koło 48.

 

Również śpiochy z dec nr 46/47 powinny byc na styk na Twoją nogę, ale przymiarka jest niezbędna bo co rok to inne kopyto.

Skarpety możesz wymienić, namiary gdzieś mam na specjalistę ktory również szyje na miare całe śpiochy itd. cena ok.

 

A jak potrzebujesz buty do brodzenia to daj znać - mam pewne rozwiązanie. A jak masz czas to poczekaj z miesiąc i będę miał pancerne buty najprawdopodobniej rozmiar 50 ileś do sprzedania. Coś koło 35 cm wkładki. Założysz spokojnie 2 czy nawet 4 skarpety :D o ile takie w takim rozmiarze znajdziesz. Jak znajdziesz takie skarpety 34-35cm to daj znać :D


Użytkownik Stary Baca edytował ten post 19 luty 2015 - 00:38

  • artnoise lubi to

#5 OFFLINE   artnoise

artnoise

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaChełmno
  • Imię:Artur

Napisano 19 luty 2015 - 10:07

Lemigo robi do 50, np:

Kalosz GRENLANDER 862 EVA 50 32,5 cm wkładki

z innych firm też da się cudem cos kupić, dec miewa takie rozmiary ale tylko w sklepach bywają jakieś koncowki, na stronie najczęściej nie ma. 

Pozostaje sprowadzanie ze stanów. Wiekszość firm na terenie Polski ogranicza się do sprowadzania do rozmiaru 47  i nie chcą zamawiać wiekszych (co jest jawną dyskryminacją  ;) ) bo jak mówią zalega potem na magazynie.

Jedyna zaleta to, że bywają takie okazje http://www.decathlon...id_8059038.html- był rozmiar 47 o długości wkładki realnie własnie koło 48.

 

Również śpiochy z dec nr 46/47 powinny byc na styk na Twoją nogę, ale przymiarka jest niezbędna bo co rok to inne kopyto.

Skarpety możesz wymienić, namiary gdzieś mam na specjalistę ktory również szyje na miare całe śpiochy itd. cena ok.

 

A jak potrzebujesz buty do brodzenia to daj znać - mam pewne rozwiązanie. A jak masz czas to poczekaj z miesiąc i będę miał pancerne buty najprawdopodobniej rozmiar 50 ileś do sprzedania. Coś koło 35 cm wkładki. Założysz spokojnie 2 czy nawet 4 skarpety :D o ile takie w takim rozmiarze znajdziesz. Jak znajdziesz takie skarpety 34-35cm to daj znać :D

ok, dzięki, jak będziesz miał to daj znać.



#6 OFFLINE   artnoise

artnoise

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaChełmno
  • Imię:Artur

Napisano 19 luty 2015 - 22:39

Najbardziej interesują mnie wodery. jakby miał ktoś namiary na duże rozmiary, to będę wdzięczny ;)



#7 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 luty 2015 - 19:27

. Coś koło 35 cm wkładki. Założysz spokojnie 2 czy nawet 4 skarpety :D

Ale będzie musiał ustawiać stopy zawsze równolegle do brzegów. Inaczej się nie zmieści w niecce :D


Użytkownik SPIDERLING84 edytował ten post 23 luty 2015 - 19:28


#8 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 luty 2015 - 19:32

Ja zawsze brałem spodniobuty Behr. Teraz niestety ich nie widzę na allegro. Mam 31cm (oczywiście stopę) 


Użytkownik SPIDERLING84 edytował ten post 23 luty 2015 - 19:32


#9 OFFLINE   piter3535

piter3535

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPL

Napisano 24 luty 2015 - 21:22

Z duży rozmiarem jest problem



#10 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:28

Witam,

mam pytanko odnośnie producentów spodniobutów czy śpiochów w rozmiarze 50 (32cm) czy spotkaliście się z taką rozmiarówką? Wiem, że był podobny wątek jednakże z tamtego niewiele można się dowiedzieć ale od tego czasu może ktoś cuś wyszukał czy zdobył i chciałby się podzielić informacją gdzie można drapnąć sztukę  w tym rozmiarze. :rolleyes:  Większość rozmiarówek kończy się na 46/47 a 48 to już rarytas, niestety do mojego rozmiaru ciut jeszcze brakuje. Obecnie posługuję się ceratowymi (PCV) śpiochami z Lidla, które lata temu dostałem, a uzupełnieniem są zwykłe adidasy, których do użytku codziennego wstyd założyć(funkcjonalność kompletu nienajgorsza) :) Chociaż przy ubiegłorocznych upałach zdarzyło mi się chlapanie w stopach jeszcze w trakcie drogi na łowisko :D  Niestety wydaje mi się, że są już na wykończeniu ze względu na podwyższoną zawartość butaprenu i niezastąpionego silvertape'a :D

Pozdrawiam Marcin ;)



#11 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:31

No tak podane jest www sklepu w usa z ciuchami i kilka modeli ciuchow doatepnych w europie faktycznie malo konkretow.

#12 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:40

http://jerkbait.pl/t...duże-rozmiary/ podaj mi miejsce gdzie jest www sklepu z ciuchami w tym wątku i tych producentów mających w ofercie podobne rozmiary jakich oczekuję. Chyba że mówimy o innym wątku ;)



#13 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 styczeń 2016 - 13:40

http://jerkbait.pl/t...r-ending-story/

i: http://www.bigcamo.c...aders-boots.phpzanim powiesz, ze ci sie szukac w watku nei chce bo dlugi.


Użytkownik gooral edytował ten post 13 styczeń 2016 - 13:41


#14 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 13 styczeń 2016 - 16:21

Nie wiem skąd u Ciebie takie a nie inne podejście do mnie i te nazwijmy to lekko uszczypliwe komentarze. Sam wiesz jak ciężko jest dostać jakiś asortyment będąc niewymiarowym. Mam z tym od dawna problem i nie jest łatwo dostać zwykłe obuwie a co dopiero wodery czy śpiochy. Oferta przez Ciebie przedstawiona z odnośnikiem jest dla mnie nie ukrywajmy za droga (używam spodniobutów kilkanaście razy w roku w okresie wiosna - jesień), a po drugie dochodzi ta "odległość" która w przypadku konieczności serwisowania może być sporym utrudnieniem lub okaże się niemożliwa czy nieopłacalna. Myślałem też o jakimś szyciu na miarę ale Twoje doświadczenia z tym tematem jakoś mnie odwodzą od tego ;) Dzwoniłem nawet kiedyś do Lemigo i pytałem czy byłaby możliwość zrobienia woderów w rozmiarze 50 (Lemigo ma w ofercie but w takim rozmiarze) ale niestety pani powiedziała że nie :(



#15 OFFLINE   tomek307

tomek307

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:54

Witam o ile się nie mylę to jest firma
Patma która robi spodniobuty w większych rozmiarach na zamówienie

#16 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 styczeń 2016 - 03:52

No to ja sie poddaje. Bo po mojemu nic o cenie nie wspominales a po drugie te 200$ to nie jest zla cena za spiochy zwlaszcza niewymiarowe. Moja uszczypliwosc byla skierowana do twierdzenia ze nie bylo tematu. Ps co do trwalosci to mam pare patagonii bog wie jak starych (znalezione nowe zakurzone na zapleczu sklepu i uzywane od jakis 5 lat?) Juz zaczynaja puszczac (wilgotne ubranie pod spodem po kilkunastu minutach w wodzie) ale dalej ich uzywam na ponton etc.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#17 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:54

Sam mam 2kę z przodu i stopę niewiele mniejszą od Twojej (31 cm). Jeli chodzi o neopreny zintegrowane z kaloszem (choć maja w ofercie też oddychacze) to Ocean, największy rozmiar (chyba oznaczony jako 47) powinien być ok. Ja mam luzy. Spodniobuty PCV z kaloszem to PROSS roz. 48 powinien być na styk. Rozwiazanie ciut droższe i kłopotliwe to sciaganie z Danii śpiochów i butów firmy Kinetic roz. XLL. Jest jeszcze jedna alternatywa, czyli zamówienie u chińczyka w fabryce na dalekim wschodzi śpiochów na wymiar... ponoć się da ale jeszcze sam nie przerabiałem tematu (cena ok. 150 $). Jeśli chodzi o budżetowe buty do śpiochów w dużym rozmiarze to jest to chyba najwiekszy problem. Ja aktualnie biegam w BHP-ach Demar ale ich największy but w skarpecie neoprenowej jest dla mnie już mocno na styk.



#18 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 17 styczeń 2016 - 12:49

Faktycznie postawię chyba jednak na prosa. Cena przystępna, opinie dobre o produktach tej firmy no i rozmiarówka wydaje się być w miarę :) Wiadomo, że w PCV człek się napoci lub wyziębi ale skoro teraz dałem rade w śpiochach PCV i adidaskach więc gorzej nie będzie :D z klasycznych śpiochów zrezygnuje bo tyle o ile rozmiar skarpety się znajdzie, to znaleźć później buta na moją szłapkę 32cm + jakieś 2 cm zapasu dla neoprenu (co nam daje ok. 34cm) to już jest nieosiągalne ;)



#19 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 22 styczeń 2016 - 12:24

Nie wiem ile to w cm ale kumpel zwykle adidasy nosi 49 2/3 bodaj. I znakazl simsy freestone na siebie.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#20 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 22 styczeń 2016 - 19:08

Można jakieś  buty wygrzebać tylko trzeba szukać

http://www.ebay.co.u...9cAAOSwPYZU3PPs

http://www.ebay.co.u...-YAAOSweuxWRiaJ

 

Tabela rozmiarów 

http://www.curezone....s_shoe_size.asp


Użytkownik albercik2 edytował ten post 22 styczeń 2016 - 19:10






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych