Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zimowe okonie na małych rzeczach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 16 styczeń 2016 - 01:28

Łowię w małej rzece okonie od kiedy pamiętam (częściej jednak wiosną, latem lub jesienią) zimą jednak mniej z braku czasu ale zaczynam nadrabiać. Z chęcią poczytam jak wy typujecie miejscówki, przynęty oraz sposób ich prowadzenia.

#2 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 styczeń 2016 - 13:29

Moją najlepszą zimową miejscówką jest YouTube, jerkbait,  i kilka innych.

Szczupakom, sandaczom, sumom dajemy odpocząć od nas. Może okoniom też warto dać taką szansę?



#3 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 styczeń 2016 - 14:05

 Może okoniom też warto dać taką szansę?

A guzik !!  Ja im całe życie odpuszczałem, a teraz jak tylko lód zniknie z jezior to wskakuję na oponę i się za nie wezmę :P

Spoko, kotlety jem z kurczaka

 

Panie Mateusz ja też z chęcią poczytam ja pan typujesz miejscówki, daj coś od siebie, może forum ci odda :)


  • olo86 i robiciu lubią to

#4 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 16 styczeń 2016 - 16:15

Woda niby martwa, letnie bankówki opustoszałe... Żywego ducha. Uwielbiam tułać się w śniegu za okoniami.  Dla mnie to kwintesencja spinningu. W takich warunkach z największą przyjemnością spędzam cały dzień nad wodą. Każdy, nawet najmniejszy okoń cieszy potrójnie, ale... Na dłuższą metę jest to schematyczne łowienie i trudno zaliczyć gołe zero.

Dookreśl, jak mała jest to rzeka - tak mała jak ta, którą załadowałem do załącznika? 

 

 

Załączone pliki



#5 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 16 styczeń 2016 - 19:40

Pewnie że się podzielę swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Wybieram raczej głębsze miejsca z wolnym nurtem lub też miejsca gdzie rzeka jest szersza niż w innych miejscach. Powalone drzewa, trzczcinowiska i inne tego typu miejsca gdzie woda płynie wolniej są jak najbardziej dobre. Przynęta to małe sylikony prowadzone bardzo wolno a nawet włączone po dnie. Kielerem czasami staje się mormyszka z ochotką szurana po dnie z kilkucentymetrowymi skokami i przystankami na kilka sekund. Moja rzeka jest raczej mała (średnio ok 10-15m szerokości) a głębokość jak to na takich siurkach różna od kilkunastu cm do nawet 3m. Rybki raczej nie za duże (15-30cm) choć moja życiówka (46cm) pochodzi właśnie z tej rzeczki tyle że latem.

#6 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 23 styczeń 2016 - 19:22

Jeżeli jest to ta rzeczka, o której myślę ;)  to może warto wybrać się na jej ostatni kilkukilometrowy odcinek przed ujściem, nie tak zdegradowany przez elektrownie wodne, jak wyższe odcinki. Szansa na nieco większego okonia, a i jaź czy kleń może się trafić...



#7 OFFLINE   Mateuszmały

Mateuszmały

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaMyślibórz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Zagórski

Napisano 24 styczeń 2016 - 13:30

To prawda że jest tam ciekawiej ale czasu mało i wybieram się gdzieś bliżej. Wczoraj byłem przy jednej z elektrowni i połowiłem trochę ładnych okoni krótkiego szczupaczka i fajny przyłów w postaci karpika się trafił. Można tam trafić też sandaczyki które uciekły z pobliskich stawów.


  • azhek lubi to

#8 OFFLINE   Arios

Arios

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaNad Wartą

Napisano 19 luty 2016 - 13:00

Ja zimą śmigam za okoniem na kanale lub starorzeczu Warty. Przeważnie boczny trok i rezultaty są. Co ciekawe to na kanale w miejscu,gdzie przeważnie grupują się pasiaki podczas lodu,to przebywają tam także przy obecnej pogodzie. Miejscówka nie głęboka 1,2-1,5m.



#9 OFFLINE   silurus2m

silurus2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjakraśnik
  • Imię:rafal

Napisano 29 luty 2016 - 21:00

 Mnie o tej porze roku branie okonia na małej rzeczce doprowadza do szału bo melduje się on zamiast pstrąga i muszę przyznać że niestety dzieje sie tak coraz częściej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych