Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Rodzaje blankow i ich przeznaczenie

tech-rb blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2011 - 22:23

Myslę że może chodzic o to:

http://www.bassmaste...-skipping-docks

przy takiej metodzie charakterystyka blanku: krótki, szybki, manewrowy (nie za cięzki)

#62 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 10:24

przynety skippowac mozna kazdym zestawem (ale nie wszystkie przynety sie do tego nadaja, wedlug mnie najzgrabniej od wody odbijaja sie tuby) ...
ale zeby do tego 'budowac specjalny blank' to by mi nawet do glowy nie przyszlo

#63 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 20 styczeń 2016 - 11:18

czytam szukam i co już wydaje mi się że coś wiem to nadal mam niedosyt....

spin jig, crank bait, twitching, flipping and pitching cast/spin, dropshot... to określenia często stosowane przez producentów blanków i pomimo "suchych" takich samych parametrów blanków (cw, lw) są zdecydowanie innymi konstrukcjami...

szukam dokładnych opisów i wyjaśnień do w/w konstrukcji i/lub też innych mi jeszcze nie znanych ;)

oczywiście każda informacja, nawet "oczywista oczywistość" jest mile widziana :)



#64 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 styczeń 2016 - 14:32

Cos mi sie wydaje ze juz trafilem gdzies na podoby temat na forum, ale moge sie mylic ;) 
Co do blankow to tez trzeba brac pod uwage ze nawet tak samo opisane (np popping) u roznych producentow moga diametralnie sie roznic :) 



#65 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 styczeń 2016 - 15:07

Poszukaj tych określeń nie jako sposób konstrukcji blanku a metoda połowu. Wrzuć na wyszukiwarkę youtuba, jest kilka filmów o pitchingu i flipingu m. in. Remka.



#66 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 20 styczeń 2016 - 18:37

flipping i pitching jest chyba najmniej problematycznym kawałkiem tej układanki.

przeglądam i filmy i różne witryny od jakiegoś czasu i gdyby to rozwiązywało pewne subtelności to nie zakładał bym tego tematu....ale może ja zbyt dużo sobie kłopotów robię ;)



#67 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 07 lipiec 2020 - 20:01

Zapytam tu bo nic innego pomocnego nie znalazłem.

Wyjaśnijcie mi proszę jakie wymogi i parametry powinien mieć blank pod casting i czym różni się on od blanku do poczciwego i "prostego" spinningu.
Pytam bo coś mnie powoli nakręca na cast a przez ponad 30 lat mojego wędkarstwa jedynie spinning był "w ręku". :)
Później gdy czegoś podstawowego się dowiem pójdziemy może dalej, w przynęty, poławiane gatunki, itp.

Dziękuje z góry i proszę o wybaczenie jeżeli gdzieś coś już podobnego było a ja nie doczytałem.

Pozdrówko.

#68 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 07 lipiec 2020 - 22:24

Szczerze to ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ale jeżeli chodzi o np.ciężkie łowienie czyli szczupak na grubo lub troling to w cascie cały zestaw będzie lzejszy i to przemawia za castem. Cast z kolei to nowe młynki wiec i nowa zabawka ale powiem ze dopiero jak zacząłem używać hamulca DC to polubiłem casting wcześniej było różnie. Może dlatego że plecionki były za miękkie lub wiatr za duży. Ogólnie im lepszy Multik tym kij może być gorszy 😉

#69 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 08 lipiec 2020 - 06:52

Trolling to sprawa zbyt prosta żeby brać to jako przykład. Wiadomo. Szczupak, czy ogólnie "coś na ciężko" to też dosyć jasne, ale przecież Amerykanie łowią prawie wszystko na cast.
Wiadomo, cast wykluczę przy łowieniu w mrozie ale poza tym można stosować.
Dla moich potrzeb spinningowych myślę o zastosowaniu przy połowie z łódki na przynęty od ok 10-40g czy jako drugi kij do połowu pstrągów na większe przynęty.
Przyznam że w obu przypadkach kije szybkie są wymogiem wiec jakie parametry może (musi) mieć cast aby spełniał pojęcie "szybki" oraz rzutowo działał.

#70 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9479 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 lipiec 2020 - 13:54

Swego czasu miałem kijek, rodem z Rodmas. Na blanku castingowym, wyszedł całkiem zgrabny spin, z ugięciem określanym przez niektórych, jako regular-fast.
Wcześniej, w moim epizodzie z castingiem zauważyłem jedynie, że kijki nieco inaczej, głębiej pracują już w trakcie wymachu. Nie są tak szczytowe w ugięciu, jak spiny.

#71 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 20 lipiec 2020 - 11:06

"Wcześniej, w moim epizodzie z castingiem zauważyłem jedynie, że kijki nieco inaczej, głębiej pracują już w trakcie wymachu. Nie są tak szczytowe w ugięciu, jak spiny."


Też mi się tak właśnie wydaje że kij castingowy musi jakby lepiej/łatwiej się naładować. Dlatego też pytanie, jaki wiec ma być kij pod sandacza gdy główka ma Ok 25-35g i do tego kopyto Ok 10cm, którym trzeba nie tylko rzucić ale i zaciąć skutecznie po braniu?
O ile cast do twardy przynet (jerk, blacha, woby) może być miększy bo zacięcie raczej nie stanowi problemu, o tyle przy szybkich ale krótkich pstryknięciach sandacza reakcja nie może być spóźniona czy za słaba. Linka oczywiście plecionka.
Jeżeli będzie wam łatwiej to przedstawmy dwie propozycje castingów sandaczowych, c.w. do Ok 21g i do 35g.

Pzdr.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych