Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zabezpieczenie przyczepki przed kradzieżą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:31

Panowie przerabiam przyczepkę SAMa którą dał mi tato. Mniej więcej wszystko wiem co i jak tylko zastanawiam się jak skutecznie zabezpieczyć przyczepkę przed kradzieżą. Przykładowo pojadę nad Wisłę około 70 km od domu, zostawiając auto z przyczepą w krzaczorach i chciałbym być spokojny. Wiem że to jest już jakiś margines przekorności no ale... Kiepsko jest wrócić i zastać auto bez przyczepki i co wtedy. Chłopaki macie jakieś sprawdzone patenty ??

#2 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:57

Tak, AutoCasco komunikacyjne. Pakiet serwisowy, od aktów wandalizmu i kradzieży. Zniżka 50%, płaciłem coś około 70 plnów.

#3 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 24 styczeń 2016 - 00:19

Jest specjalne zabezpieczenie ,oczywiscie dla amatorów .Profesjonalisci radzá sobie dobrze i najlepszym rozwiázaniem jest pakiet ubezpieczeniowy .Niestety taka prawda.



#4 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 00:21

Obawiam się, że dla chcącego nic trudnego ale przynajmniej choć trochę może utrudni kradzież rozwiazanie jak poniżej:

http://www.abcprzycz...inana-albe.html

Użytkownik lukson edytował ten post 24 styczeń 2016 - 00:23


#5 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 styczeń 2016 - 00:28

Na koła, panel oświetleniowy i inne elementy wyposażenia też założysz taki patent?

#6 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 00:49

Na koła, panel oświetleniowy i inne elementy wyposażenia też założysz taki patent?

Nie!
Auto dla przykładu też zamykam mimo, że zostawiajac auto nad rzeka ktoś może wybić mi szybę, ukraść koła, halogeny czy lusterka!

Użytkownik lukson edytował ten post 24 styczeń 2016 - 00:53

  • esoxlucius1 lubi to

#7 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 493 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 24 styczeń 2016 - 06:48

Witaj ja kupiłem łańcych kuty hartowany i dobrą kłódkę ,jest skuteczne na tyle że pierwszy lepszy rabuś Ci nie odciągnie dwukółki .Jak przyjdzie profesjonalista to weżmie auto z dwukółką i zostaje wtedy tylko AC.Pozdrawiam.



#8 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 24 styczeń 2016 - 09:03

Coś takiego widziałem za granicą na przyczepkach parkujących pod domem 

36479b0b7c35590fc612f9344c3ec85b.jpg

 

http://www.conrad.pl...=dodatkowy_next



#9 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 24 styczeń 2016 - 10:03

Mi w tym roku ukradli kółko manewrowe od przyczepy. Normalnie żenada. Przyczepę zapinam na łańcuch ale też szukam jakiegoś lepszego rozwiązania, więc będę obserwował temat.

#10 OFFLINE   Zandi21

Zandi21

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBolesław
  • Imię:Arek

Napisano 24 styczeń 2016 - 10:15

Obejrzyj film „Awaryjne otwieranie blokady kola” w YouTube


Według mnie lepszy od takiej blokady jest dobry łańcuch i klutka zamykana z bolcem z boku

Użytkownik Zandi21 edytował ten post 24 styczeń 2016 - 10:17


#11 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 24 styczeń 2016 - 10:45

Wojtku są wkłady  ( jale ) do  zaczepu cena 25 pln , zawsze to trochę utrudni kradzież .Dla chcącego nic trudnego , co byś nie wymyślił to i ta pan z......j zawsze jest o krok przed nami. ;)



#12 OFFLINE   pawlica

pawlica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaBelgia
  • Imię:Paweł

Napisano 24 styczeń 2016 - 12:05

Załączony plik  uploadfromtaptalk1453633434469.jpg   17,54 KB   53 Ilość pobrań
Załączony plik  uploadfromtaptalk1453633465593.jpg   25,41 KB   51 Ilość pobrań

Często widzę takie kłódki. Poręczne ,małe i w miare tanie.

#13 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 24 styczeń 2016 - 12:20

Panowie jeżeli ktoś jest zawodowym złodziejem to bez problemu buchnie nam nawet samochód z przyczepką , przed taką kradzieżą to tylko ból złagodzi dobre ubezpieczenie . Jeżeli ktoś jest złodziejem amatorem to może powybijać szyby i oczyścić środek auta  , odkręcić koła , odczepić i odciągnąć przyczepkę. Na szyby to najlepszy jest alarm , na koła śruby anty kradzieżowe a jeżeli chodzi o przyczepkę która jest podpięta do haka auta to firmowe blokady są za drogie i niestety łatwo je otworzyć śrubokrętem . Ale jest na to oczywiście sposób , dla mnie ważne aby coś było skuteczne a nie koniecznie drogie . Ja w przyczepce mam po prostu zamontowaną kłódkę trzpieniową ( NIE pałąkową - możliwość obcięcia nożycami ) Jest ona zamontowana tak , że nic oprócz kluczyka jej nie otworzy . I to cały myk . Jedyny minus tej blokady jest taki że trzeba powiększyć i przewiercić otwór w rączce .

 

 

e04a70b763dc4986a8cd34d8590d61bc_resized

 

 

dbab63833fb8f482a549906a223907e8_resized

 

 

37b6dd5295a72c396c5bc5397890e5fb_resized


  • Piotrek Milupa, lukson i szczupak1 lubią to

#14 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 24 styczeń 2016 - 12:51

Jeśli chodzi o złodziei zawodowców to takich raczej nie spotkam gdzieś nad wodą, a jeśli tak to można stracić wszystko. Najgorsze są " lumpy" które akurat szwędają się nad wodą. Okazja czyni złodzieja. Motyw z kłódką jest fajny, tylko do końca nie kumam zasady jak ona blokuje. Te obejmy na koło również. Trzeba tylko zabezpieczyć koło, aby nie było możliwości go odkręcić. Jest na to jakiś sprawdzony nie drogi sposób ??

#15 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 24 styczeń 2016 - 12:56

W rączce masz spust który musisz wcisnąć aby przyczepkę zdjąć z haka ( 1 zdjęcie )  . Bolec kłódki go blokuje , jeżeli masz wszystko na haku i z kłódką spust nie ma prawa drgnąć . Trzeba zozkminić budowę rączki .


Użytkownik neor edytował ten post 24 styczeń 2016 - 12:57

  • szczupak1 lubi to

#16 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 24 styczeń 2016 - 12:57

wszystko jasne :)



#17 OFFLINE   pawlica

pawlica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaBelgia
  • Imię:Paweł

Napisano 24 styczeń 2016 - 13:07

Oczywiście macie racje, ktoś kto jeździ i szuka takiej np przyczepki to nie jest wstanie go powstrzymać żadne zabezpieczenie. Chodzi tylko o takich ,co akurat sie nawina jak pisze kolega Wojtasz. Na przykładzie tej co ja pokazałem jest rozsuwana jak na filmiku wyżej, na same koło tylko specjalna szpilka jak w autach po 2 po odkreceniu koła troche cieżko taka przyczepke ciągnać nawet autem i tu wracamy do 'profesjonalnych' złodzieji ,którzy zapakują to np na lawetę. Koło się zamyka. Na takie wypady uważam ,że taka kłodka ew.łancuch wystarczą. Na dłuższe pozostawianie AC. Dodam tylko jeszcze ,że takie łancuchy z jakiego materiału by nie były, to po dużymi nożycami (ramię ponad metr dlugości) pękają niczym zapałki!

#18 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 24 styczeń 2016 - 13:14

Prawdę piszesz, mi pani w sklepie bez problemu przycinała łańcuch w sklepie :)

#19 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 24 styczeń 2016 - 14:27

Tak, AutoCasco komunikacyjne. Pakiet serwisowy, od aktów wandalizmu i kradzieży. Zniżka 50%, płaciłem coś około 70 plnów.

 

Jaki ubezpieczyciel? Chciałem coś takiego w PZU to Pani zrobiła wielkie oczy - 2-3 lata temu.



#20 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 24 styczeń 2016 - 15:41

Panowie jeżeli ktoś jest zawodowym złodziejem to bez problemu buchnie nam nawet samochód z przyczepką , przed taką kradzieżą to tylko ból złagodzi dobre ubezpieczenie . Jeżeli ktoś jest złodziejem amatorem to może powybijać szyby i oczyścić środek auta  , odkręcić koła , odczepić i odciągnąć przyczepkę. Na szyby to najlepszy jest alarm , na koła śruby anty kradzieżowe a jeżeli chodzi o przyczepkę która jest podpięta do haka auta to firmowe blokady są za drogie i niestety łatwo je otworzyć śrubokrętem . Ale jest na to oczywiście sposób , dla mnie ważne aby coś było skuteczne a nie koniecznie drogie . Ja w przyczepce mam po prostu zamontowaną kłódkę trzpieniową ( NIE pałąkową - możliwość obcięcia nożycami ) Jest ona zamontowana tak , że nic oprócz kluczyka jej nie otworzy . I to cały myk . Jedyny minus tej blokady jest taki że trzeba powiększyć i przewiercić otwór w rączce .

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy masz zabezpieczone te 2  śruby mocujące zaczep do  dyszla?  :ph34r:


Użytkownik piernik edytował ten post 24 styczeń 2016 - 15:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych