Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ostatni dzień okresu ochronnego .....A dzień ustawowo wolny...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 styczeń 2016 - 11:48

Witam. Nie chcę zakładać nowego wątku, a mam pytanko. Chciałbym rozpocząć sezon pstrągowy na Białej Przemszy. Zgodnie z przepisami 31.01 będzie można rozpocząć sezon ale na muchę, a jak ze spiningiem ? Będzie obowiązywał zakaz spiningowania do 31.01 włącznie. Wiem, że jeden dzień niby różnicy nie robi, ale jeśli ma się tylko czasem weekendy wolne, dzieciaki, praca, rozumiecie :).

Pozdrawiam Krzysiek



#2 ONLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 20 styczeń 2016 - 12:12

31.01 jest dniem ustawowo wolnym od pracy ( niedziela ) także sezon rozpoczynamy dzień wcześniej.



#3 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 20 styczeń 2016 - 12:16

31.01 jest dniem ustawowo wolnym od pracy ( niedziela ) także sezon rozpoczynamy dzień wcześniej.

Nic z tego, Okręg wprowadził dodatkowe obostrzenia, więc zaczynamy ale tylko z muchówką :)



#4 ONLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 20 styczeń 2016 - 12:20

Jakiś czas temu ( 2 tygodnie ) dzwoniłem do Okręgu i potwierdzili datę 31.01.Chodzi tylko o Przemszę ?



#5 OFFLINE   cys82

cys82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój - Żerniki Górne
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 styczeń 2016 - 12:21

Jednak Pavko czuwasz :). Z tego co się dowiedziałem to u nas w Świętokrzyskim mają na stronce PZW Kielce ogłosić, że na wodach pstrągowych będzie można spiningować już 31.01. Dotyczy tylko Świętokrzyskiego.



#6 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 20 styczeń 2016 - 12:31

Jakiś czas temu ( 2 tygodnie ) dzwoniłem do Okręgu i potwierdzili datę 31.01.Chodzi tylko o Przemszę ?

Biała Przemsza, Drama i Biała w Bielsku 

http://www.katowice....a_lata_20152017

Strażnicy będą patrolować więc jeżeli ktoś chce ze spinem przyjechać to musi się nastawić co najwyżej na podziwianie widoków ;)


Użytkownik Pavko edytował ten post 20 styczeń 2016 - 12:33


#7 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 20 styczeń 2016 - 12:37

Jednak Pavko czuwasz :). Z tego co się dowiedziałem to u nas w Świętokrzyskim mają na stronce PZW Kielce ogłosić, że na wodach pstrągowych będzie można spiningować już 31.01. Dotyczy tylko Świętokrzyskiego.

Czuwasz, czuwasz - po co maja ludzie mieć nieprzyjemności nad wodą :) a Ty przyjeżdżaj - uzupełniam pudełka to będzie co rwać ;)



#8 OFFLINE   Rafalus

Rafalus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaB-a
  • Imię:Rafał

Napisano 20 styczeń 2016 - 13:04

Biała Przemsza, Drama i Biała w Bielsku 

http://www.katowice....a_lata_20152017

Strażnicy będą patrolować więc jeżeli ktoś chce ze spinem przyjechać to musi się nastawić co najwyżej na podziwianie widoków ;)

 

Dodałbym do tej informacji Olzę w Cieszynie. Pomykanie ze spiningiem od września do stycznia (włącznie) również niedozwolone.



#9 ONLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 20 styczeń 2016 - 13:22

Właśnie jestem po ponownej rozmowie z Okręgiem Katowice i faktycznie Biała Przemsza i kilka innych rzek od 31.01 mucha a 01.02 spinning.
Pocieszający jest fakt iż jest kilka miejsc gdzie można zacząć od 31.01 ze spinningiem.
Pozdrawiam

#10 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 20 styczeń 2016 - 17:07

W RAPR jest mowa o skróceniu okresu ochronnego ryby o dzień kiedy ostatni lub pierwszy dzień jej okresu ochronnego wypada w dzień ustawowo wolny od pracy. Z racji tego, że 31 stycznia to niedziela, czyli dzień wolny więc można łowić (z pominieciem węgorza i jesiotra ostronosego) ;)  Z tym, że jeżeli na danej wodzie są dodatkowe obostrzenia regulaminowe jak na przykład zakaz spinningowania lub całkowity zakaz wędkowaniaw okresie 01.09-31.01  to nie ma mowy nigdzie o skróceniu tego o ten magiczny jeden dzień ;)



#11 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 20 styczeń 2016 - 20:04

Powinna też być taka nota o skróceniu zakazu wędkowania czy też spinningu o ten jeden dzień.



#12 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 20 styczeń 2016 - 20:21

Jaka nota??!! Wykaz wód pstrąga i lipienia był aktualizowany w zeszłym roku, zakaz obowiązuje od kilku, a Twoim obowiązkiem jest znajomość zasad obowiązujących na łowisku!


  • Zwierzu i Woytec lubią to

#13 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 20 styczeń 2016 - 20:56

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania :)  Jak dla mnie to dobrze, że obowiązują takie uściślenia ponieważ z obserwacji niestety wiem, że taki dzień wolny o który jest skrócony okres ochronny bywa zgubny dla rybek. Wtedy tabuny weekendowców cisną nad wodę jak ciąg tarłowy łososi w górę rzeki :D A tak to rybki powiedzmy przez tydzień roboczy nabiorą nieco więcej ostrożności i podejrzliwości do następnego weekendu :rolleyes:



#14 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 styczeń 2016 - 21:55

Pomijając dosyć dziwne prawo ... , może mi ktoś w sposób sensowny wytłumaczyć dlaczegóż to muszkarze mogą szybciej łowić niż spinningiśći ?



#15 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 22 styczeń 2016 - 22:05

ja piernicze , ale w czepiacie sie o szczegóły , takie dyskusje nie maja sensu ! dlaczego nie zbierzecie sie w kilku na zebraniu w okręgu i nie przedstawicie swoich racji ?



#16 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 22 styczeń 2016 - 23:31

Jaka nota??!! Wykaz wód pstrąga i lipienia był aktualizowany w zeszłym roku, zakaz obowiązuje od kilku, a Twoim obowiązkiem jest znajomość zasad obowiązujących na łowisku!

 

Chodzi mi o równe prawo dla muszkarzy i spinningistów. Po ostatniej mojej wizycie na Warsztatach wiesz że sam chcę zacząć przygodę z muchą ale teraz jest jeszcze zbyt wcześnie na treningi.



#17 OFFLINE   Zandi21

Zandi21

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBolesław
  • Imię:Arek

Napisano 23 styczeń 2016 - 03:17

Kuba wiesz dobrze gdzie możesz łowić i to nie na muchę. Nie ma co się sprzeczać, muszkarz nie ma ograniczeń i jest poza prawem, tego nie przeskoczysz, a jak sam prawisz chcesz dołączyć do tego grona to myślę, że jak przejrzysz trochę na oczy i zobaczysz ile dobrego a ile złego na pewnej znanej ci dobrze rzece robi pewne stowarzyszenie i jak traktują ludzi to przejrzysz na oczy.
A teraz kończymy ten temat żeby nie rozpętała się burza.Forum nie jest po to żeby kłócić się kto lepszy a kto gorszy i co nam nie pasuje, regulamin jest taki a nie inny i trzeba go przestrzegać, a że jaśnie, miłościwie nam panujące PZW nie potrafi zmienić regulaminu i usunąć zapisu o skracanie okresu ochronnego o jeden dzień lub zrównać go dla wszystkich, to już tylko sprawa nieudolności tych którzy pobierają od nas haracz za wędkowanie...


Użytkownik Woytec edytował ten post 23 styczeń 2016 - 18:21


#18 OFFLINE   Zandi21

Zandi21

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBolesław
  • Imię:Arek

Napisano 23 styczeń 2016 - 04:01

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania :) Jak dla mnie to dobrze, że obowiązują takie uściślenia ponieważ z obserwacji niestety wiem, że taki dzień wolny o który jest skrócony okres ochronny bywa zgubny dla rybek. Wtedy tabuny weekendowców cisną nad wodę jak ciąg tarłowy łososi w górę rzeki :D A tak to rybki powiedzmy przez tydzień roboczy nabiorą nieco więcej ostrożności i podejrzliwości do następnego weekendu :rolleyes:

Pomijając dosyć dziwne prawo ... , może mi ktoś w sposób sensowny wytłumaczyć dlaczegóż to muszkarze mogą szybciej łowić niż spinningiśći ?


Kolega powyżej odpowiedział ci na pytanie mówiac że 31 muszkarze to ciąg tarlowy łososi wiec łapiemy strimery w zeby i w górę rzeki (To taki mały żart dla rozluźnienia atmosfery)

Użytkownik Zandi21 edytował ten post 23 styczeń 2016 - 04:03


#19 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 23 styczeń 2016 - 12:32

Nie musisz mi mówić. Rozmawiałem z dyrektorem okręgu Katowice o "wkładkach" na Kraków i ogólnie przyznał mi częściowo rację a reszta to była jego obrona. Wiem gdzie mogę iść na spin a gdzie nie. Proste. Jeśli się chce iść nad wodę to się idzie a jeśli chcesz iść po mięso to do sklepu

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#20 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 styczeń 2016 - 19:53

Kolega powyżej odpowiedział ci na pytanie mówiac że 31 muszkarze to ciąg tarlowy łososi wiec łapiemy strimery w zeby i w górę rzeki (To taki mały żart dla rozluźnienia atmosfery)

Poniał  ;) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych